Skocz do zawartości

Anysee E30 S2 Plus USB - problem z instalacją


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ma ktoś z was taki problem jak ja? Mianowicie mam kartę TNK. Kiedyś na Anysee chodziła jak złoto, nic się nie działo, od razu ruszyła. Dzisiaj wkładam... ZGON. Anysee Viewer się tnie, nic nie rusza... I tylko na tej karcie! Cyfra+ i TP nie robi tak i odpala kanały... Tylko TNK ścina Anysee Viewera i nic się z nią nie dzieje... Wiem, że dekoder widzi kartę bo tylko jak karta jest w czytniku to ścina, a jak wyjmę to już nie... Jednak dekoder nie widzi uprawnień od karty... Ona jest raczej sprawna. Viewer tnie się w równych odstępach czasowych co 4 sekundy i średnio tyle to zacięcie trwa... Nie wiem co robić... Co najgorsze właśnie niedawno ją doładowałem i nie chciałbym stracić pieniędzy...

 

 

Próbowałem go zostawić na jakiś czas żeby uprawnienia złapał, ale nic z tego...

 

 

Aha. Dodam, że jak mam TnK w czytniku i na kanałach niekodowanych to anysee viewer sie ciagle tnie, ale obraz i dźwięk z kanału idą bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale nie trafiłem nikogo, kto by mógł sprawdzić kanały HD z C+ - mam potwierdzenie kanałów SD.

 

Link (tymczasowo na forum, proszę nie hardlinkować, bo zamierzam usunąć plik! zobaczę na innym forum - usunę natychmiast! nie mam na tyle transferu, żeby zrobić tu centrum downloadu dla połowy świata!): download/anyseeViewer_12_2010.zip

 

W archiwum oprócz samego AnyseeViewera ze sterownikami jest też CardPatch.exe, którego proszę uruchomić po instalacji (na XP standardowo, Win Vista/7 - z uprawnieniami administratora!)

 

Oprócz poprawki dla Cyfry+ działają już też karty Viaccess PC 4.0, z którymi na starszej wersji AnyseeViewera był problem.

 

Dodatkowe info - przeprowadziłem testy z SPlug.dll i aCamd 0.6.2.0

 

AltDVB:

- SPlug.dll działa, ale trzeba wskazać system

- aCamd działa, nie startują jednak karty Viaccess PC 4.0, sam łapie z poziomu jakiego systemu ma dekodować

 

EDIT: Info od autora aCamd: Viaccess nie działa, wtyczkę testowano na Irdeto i Seca, ja dodam, że Conax też działa.

 

SmartDVB:

- SPlug.dll nie działa

- aCamd nie działa (nie wykrywa karty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował instalować sterowniki od Mr Orbity na Win7?

Zainstalowałem ale nie widzi kanałów kodowanych.

mi wszystko chodzi na win 7 z oryginalnym oprogramowaniem i driverem. Pozdro

 

a jeszcze takie pytanie, moze nie koniecznie co do tematu, ale może ktoś odpowie :)

jakim programem mogę nagrywać filmy z satki, jakiś do wyłapywania obrazu lub cuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za konkretne wyjaśnienie. Mam jeszcze pytanie co do działania kart w wersji zewnętrznej i wewnętrznej? Jakie się sprawują. Szukałem wersji zew. ale jest dosyć droga i ciężko ją kupić niemniej znalazłem tą samą kartę w wersji wewnętrznej o prawie 100PLN taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. po długiej nieobecności na forum powracam ze starym problemem - instalacja anysee e30 s2 plus usb i odpalenie na win 7 64 bit. Posiadam samą kartę bez płytki instalacyjnej więc byłbym wdzięczny za krótki przewodnik i pomoce naukowe do odpalenia w/w karty na moim sprzęcie. Ps. Walczę od wczoraj ale wszystkie próby kończą sie komunikatem o błędzie bądz problemie z komunikacją usb. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robiłeś dotychczas, generalnie DOKŁADNIE odinstaluj wszystko, co wrzucałeś. Na PW zaraz dostaniesz link do AnyseeViewera 1.4.0 R7 ze sterownikami z 21 kwietnia 2011 (w paczce będzie dodatkowo najnowszy splug.dll 1.1.1.4 z 3 marca 2011, jeśli chciałbyś korzystać z jakiejś alternatywnej aplikacji obsługującej wtyczki MDAPI). To powinno załatwić sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. po długiej nieobecności na forum powracam ze starym problemem - instalacja anysee e30 s2 plus usb i odpalenie na win 7 64 bit. Posiadam samą kartę bez płytki instalacyjnej więc byłbym wdzięczny za krótki przewodnik i pomoce naukowe do odpalenia w/w karty na moim sprzęcie. Ps. Walczę od wczoraj ale wszystkie próby kończą sie komunikatem o błędzie bądz problemie z komunikacją usb. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam

Skorzystaj z rady Mr.Orbita,odinstaluj calkowicie urzadzenie z systemu,ale tez sprawdz tez poprawnosc podlaczenia pod wewnetrzne usb w kompie,bywa ze na roznych plytach napiecia na gniezdzie usb sa slabiutkie.Napisz jaki masz konfigurator sprzetowy,moze cos sie wymysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dałem rady z anysee viewer więc przesiadłem się na dvbviewer 4.5. Niby wszystko ok - widzi kartę, wyszukuje kanały ale ... ale z kanałów hd na cyfrze znalazł tylko hbo hd. Nie bardzo wiem jak znależć pozostałe - edytować transpondery. Proszę o podpowiedz bądz namiar na gotową listę cyfry. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jslow123: EPG jest niezależne od platformy, raczej kwestia oprogramowania, a także niekiedy odbieranych kanałów, temat emisji/odbioru EPG jest generalnie dość skomplikowany dla polskich kanałów.

 

@tomwol: Należy dokonać edycji transponderów za pomocą aplikacji TransEdit. Wersja darmowa jest na stronie domowej, wersja płatna - po zalogowaniu na swoje konto klienta DVBViewera na ich stronie. Ostatecznie DVBViewer korzysta z plików .ini (są w podkatalogu Transponders), więc podmiana 0130.ini na aktualny też powinna załatwić sprawę, a po tym skanowanie.

Tu jest mój 0130.ini - już poprawiony/sprawdzony: http://www15.zippyshare.com/v/79984968/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...