Skocz do zawartości

Anysee E30 S2 Plus USB - problem z instalacją


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Wykupiłem pakiet TVN w Orange. Mam kartę w Anysee i kanały z podstawowego mi działają (chociaż czasu na ich zadziałanie potrzeba było) ale na TVN 24, Style, Turbo, CNBC, Meteo ciemność i napis 'Kanał nie jest nazwany (Proszę sprawdzić kartę)' Teoretycznie powinno zadziałać od razu... Czy może lepiej dać mu czas na wystartowanie jak to było w przypadku pakietu podstawowego?

 

 

EDIT: Ok. Działają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem namiary na DVBViewera, ale sytuacja się skomplikowała. W każdym razie nic straconego. Proszę kogoś z nadmiarem wolnego czasu i kumatego w temacie kart DVB o kontakt ze mną na PW celem przetestowania aktualizacji AnyseeViewera (żebym nie musiał tłumaczyć co jak instalować). Jak będzie ok, to udostępnię masowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pierwszy post na forum i od razu z grubym problemem ;-)

W skrócie to uwaliłem teściowi dysk w laptopie. Kupiłem nowy, zainstalowałem Vistę (orginał od lapsa) i zainstalowałem Anysee ze sterownikami ze strony i programem. Karta C+ w tuner... i nic nie działa oprócz FTA.

Ściągnąłem kilka programów, m.in dbviewer, dvb dream, wrzucałem plik po którym niby miał zacząć działać czytnik I NADAL DU*A.

Widzę uprawnienia karty ale nic poza tym nie działa.

 

Na zrobienie tego mam 2 dni. Teściu jedzie w 2 miesięczną trasę I NIE MA OPCJI żeby nie działało... Więc błagam ratujcie.. co mam robić, jakie stery zainstalować, jaki program czy komu dać na tacę, żeby to ruszyło!???

 

Misyo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na posty z ostatniej strony - fakt, że nie działa nie ma raczej bezpośredniego związku z padem laptopa i reinstalką. To raczej zbieg okoliczności, problem z C+ jest masowy i niestety jeszcze nie ma rozwiązania. W połowie października C+ namieszała w kodowaniu i od tego momentu padały stopniowo kolejne kanały, do których dodawano nowy system kodowania. W tej chwili wysypało się już chyba wszystko, czekamy na poprawki sterowników od producenta, ostatnie wersje z końca października nie rozwiązały problemu, nowszych nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie, które kiedyś zadałem. ;) Czy ktoś próbował pracować z Cyfrą ze splitterem divISO? Chcę podpisać umowę w lutym na Cyfrę, ale nie wiem czy mi ruszy... Poza tym, czy ta nowa wersja karty ruszy na anysee?

 

Tekst ze strony divISO: 'Oprogramowanie splittera zostało napisane w taki sposób aby zapewnić prawidłową współpracę ze wszystkimi dekoderami cyfrowymi DVB-S i modułami CI (common interface).'

 

Niestety nie wiem czy to prawda i sie zastanawiam bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie i prosil bym o pomoc z ustawieniem dvbviwera ponieważ nie odbieraja mi kanaly kodowane

karta anysee e30 -s2plus

dvbviwer 4.5

splliter clon+

nie mam pojecia dzie powinien znalesc sie splug.dll ,moze sa potrzebne jakies wtyczki ze strony producenta dvbviwer-a ?.....prosze o pomoc dziekuje!

 

dodam ze to wszystko to cyfra+ i system 32 win7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splug wklejasz do folderu Plugins w katalogu dvbviewer.

 

 

Dysk na którym masz zainstalowany dvb viewer - > w zależności czy masz ten folder od razu czy w Program Files to wyszukaj go -> i tam powinien być folder 'Plugins'

 

 

Pisze z pamięci więc nie wiem czy dobrze powiedziałem. ;)

 

Czy Tobie Cyfra na splitterze chodzi bez zastrzeżeń? Wszystkie kanały działają?

 

 

PS. Masz jakieś problemy zClone+ czy wszystko w porządku? Ile ścian u Ciebie oddziela sygnał od serwera z kartą do dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mam problemow z tym splitem dziala bardzo dobrze odleglosc to dwa pietra i dookola sciany.a co do dvb viwera to po wklejeniu slug.dll nie ma nawet tych nie kodowanych po wycieciu wraca wszysto do normy . chodzilo mi na dvbdream przez dwa tygodnie ale sie skonczylo :oops: system nie wytrzymal ze sterami do karty dvb a pozniej z samym programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix jest tymczasowo chyba jedynym wyjściem; do tego wtyczka PMCAM lub aCamd (która będzie stabilniej działać).

Chciałem dokupić i zmontować powyższe urządzenie. Mam odnośnie tego parę pytań:

1. czy podejdzie z Anysee E30 S2 Plus (wersja montowana w kompie)

2. Jakiego Pheonixa do tego kupic i jaką wtyczkę

3. Jak mniej więcej to zmontować

 

to chyba na tyle Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert242 - musisz najpierw do DVBViewera dodać CSA, a po tym splug.dll umieścić w katalogu MDPlugins.

Opis masz tu: viewtopic.php?f=22&t=12681&start=75#p401707 a link do CSA post niżej.

 

@irc808

1. Tak

2. Wtyczka aCamd lub PMCAM, jakiego Phoenixa - nie wskażę, teoretycznie powinien podejść każdy, polecam na USB

3. Podłączasz do USB, wrzucasz wtyczkę do programu, z którego korzystasz (nie może być to oryginalny AnyseeViewer - z tego co wiem nie działają w nim wtyczki MDPlugins), odpalasz i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja splug.dll? Najnowsza jest 1.1.3, gdzieś było o niej na forum, ostatecznie mogę poszukać i podać namiar, jeśli ktoś mnie nie uprzedzi.

 

Z innej beczki jak już tu piszę: dziś wyszedł przypadkowo temat Viaccess PC 4.0 - okazuje się, że nie zawsze karty w tej wersji Viaccess chcą działać. Sprawdzone mam działanie na AltDVB z splug.dll 1.1.3 (karta Elite7, nie odpala się tylko Daring!TV). Na AnyseeViewer Viaccess PC 4.0 nie rusza! Nie udało mi się także zmusić SmartDVB do działania (wygląda, że mimo listy systemów kodowania SmartDVB ignoruje zmiany w niej wprowadzone i puszcza wszystkie CAID, co na koniec owocuje brakiem dekodowania).

 

Bawiłem się także z kartą Cyfry+ i nie wystartowała mi ani bezpośrednio (nawet przez AltDVB ze wskazaniem systemów), ani przez splitter Clone+. Karta wyświetla uprawnienia (szczegóły są w zasobniku systemowym w Anysee CNO), ale ani obrazu ani dźwięku. Nadal czekam na jakieś aktualizacje sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .dzisiaj uruchomilem to wszystko na progdvb wkleilem spluga i chodzi czasem sie zatnie albo trzeba poczekac na nastepny kanal mysle ze to wina anteny.... chyba ? nie mam pojecia o co chodzi z tymi programami dvbviwer nawet nie drgnie po instalacji wszystkich wtyczek a juz napewno po wklejeniu spluga .wszystko chodzi na klonie pierwsza klasa.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście nie mam tej karty, ale pojawila się nowa wersja wtyczki ACamd do obsługi czytników i nie tylko, dodano między innymi obsługe kart Anysee. Może to rozwiąże wszystkie problemy z dekodowaniem kanalów zamiast splug.

 

31.12.2010

V 0.6.2.0 <- V 0.6.1.8

- Added Anysee support

- Added FTDI support (smargo)

- Added SoftCsa mode

- Changed When disable PMT or CAT scan, disable cache scan to

- Fixed PMT, missing some HD entries

- Fixed lot of small issues, CCcamN, EMM

- Removed Emubox03, GBoxN, MBoxN

- Same MDAPIFilter.ax v0.0.0.6

- Update ACamdMonitor.exe v0.0.0.3

 

http://www.multiupload.com/OXD15HO2RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich .chcialbym podziekowac MARKO B za wrzucenie nowej wtyczki Acamd po zainstalowaniu jej w plugins dvb viwera wystartowalo i chodzi swietnie czasami sa jakies opoznienia w przeslaniu uprawnien do karty dvb ale ogolnie jest lepiej

ze splugiem nawet nie drgnela .

karta anysee e30s2plus

cyfra na spliterze klon

dvb viwer 4.5 pro

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chyba za wczesnie sie pochwalilem ta nowa wtyczka ,bo zaczela mi gubic uprawnienia tak jak na spliterze jak i na karcie c+,wtedy musze ja wyciagnac z karty dvb i wlozyc ponownie i jest ok. potrzebuje pomocy w skonfigurowaniu w acamd cache ini. i chidcache pod cyfre+.wyczytalem gdzies na forach ze trzeba to samemu skonfigurowac . albo ktos muglby mi onapisac pelna konfig. acamd najnowszego .walcze z ta karta juz pol roku i poprostu wysiadam.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...