Skocz do zawartości

TVP - Polsat - czy się dogadają ?


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
W końcu godne uwagi wydarzenia sportowe będą miały "normalną" oglądalność. Może się narażę, ale wolałbym aby najpierw został dołączony kanał TVP HD, a TVP Sport później :smile: No ale miejmy nadzieję, że dołączenie TVP HD to tylko kwestia czasu.

No to się naraziłeś :twisted: Jeśli chodzi o TVP HD, to lepiej będzie, jeśli dołączą go, gdy się "rozkręci" na dobre. Nie będziesz chyba płacił 6 zł za powtórki powtórek w HD? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz o tym bylo ale warto przeczytac:

 

W czwartek Cyfrowy Polsat i TVP zawarły porozumienie, dzięki któremu platforma może dystrybuować wybrane kanały Telewizji Polskiej. Piotr Lenarczyk, dyrektor biura współpracy międzynarodowej i handlu w TVP, powiedział Gazecie Wyborczej, że operator płaci za TVP Sport, a pozostałe kanały dostaje za darmo w pakiecie.

 

Lenarczyk podkreślił, że Cyfrowy Polsat uiszcza za stację sportową uczciwą stawkę rynkową. Przypomnijmy, że TVP Sport, po miesięcznym okresie bezpłatnego dostępu dla wszystkich klientów, wejdzie w skład Pakietu Sport i tym samym będzie dostępny także dla abonentów Pakietów Relax Mix, Relax Mix+HBO oraz Super Film, których jednym z elementów jest Pakiet Sport.

 

Gazeta Wyborcza przypomina, że zakończony w tym tygodniu konflikt TVP z Cyfrowym Polsatem trwał od lat. Telewizja Polska uważała bowiem, że platformy cyfrowe powinny płacić za obecność programów TVP w swoich ofertach. Z kolei Cyfrowy Polsat zarzucał TVP, że dyskryminuje platformy cyfrowe, a także różnicuje widzów sieci kablowych i operatorów satelitarnych. – Tak jak operatorzy kablowi, platformy cyfrowe mają obowiązek rozprowadzać kanały telewizji publicznej. I to w tej sprawie jest pewne – mówił w październiku ub.r. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, w rozmowie z CEO: Magazynem Kadry Zarządzającej. Libicki dodał, że wątpliwości i rozbieżności wynikają z faktu, że obowiązujące w Polsce prawo medialne pochodzi z 1994 roku, kiedy platformy cyfrowe jeszcze nie funkcjonowały. Opisano więc tylko model must carry, dotyczący operatorów sieci kablowych. Jednak w lipcu 2005 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała stanowisko w sprawie współpracy Telewizji Polskiej z operatorami sieci kablowych i platform cyfrowych, w którym stwierdzono, że zasada must carry obejmuje też operatorów platform satelitarnych. – Nie jest to więc mój wybór, czy lubię kanały TVP, czy też nie. Ja muszę rozprowadzać kanały TVP i oczekuję, że kiedyś to się stanie – podkreślał Dominik Libicki.

 

zrodlo: http://www.tvpolsat.info

 

Ciekawe czy na tej zasadzie CP moze dolaczyc TVP Historia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd CP pobiera TVP Sport i TVP Info , bo mi się zdaje że z DVB-T ( wykryłem 3 sekundowe opóźnienie względem TVP Sport z 11.508 i TVP Info z 11.488 - Hot Bird i 10.773 - Astra, spowodowane prawdopodobnie konwertowaniem z mpeg 4 do mpeg 2 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomo21, gdyż umowa regulowała tylko obecność TVP1, TVP2 w CP oraz dołączenie TVP Info i TVP Sport.

 

To chyba oczywiste, że dołączają tylko te kanały które są w umowie :?

Myślałem, że jak napiszę "ciekawe dlaczego nie dołączyli TVP Historia" to wszyscy zrozumieją, że znaczy to dokładnie to samo co "ciekawe dlaczego nie zawarli umowy na TVP Historia" :)

Bo o to mi właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co wam chodzi? Jak dla mnie ta poprawa już nastąpiła, u mnie jakość jest bardzo dobra (co prawda stary telewizor ale widać różnicę w stosunku do tego co było jakiś czas temu jeśli chodzi o TVP1 i TVP2). Ktoś mówił, że ten sygnał JUŻ idzie z Astry i ja nie widzę podstaw aby temu zaprzeczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...