Skocz do zawartości

DVB-T w Lubelskim


kamileq950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam na 3 piętrze w bloku widzę że trochę mogę odebrać na podstawie tej stronki.

 

52 722 MUX-2 Zamość "Tarnawatka" 25.000 H ~48.364

21 474 MUX-2 Lublin "Piaski" 100.000 H ~68.077

61 794 MUX-2 Przemyśl "Tatarska Góra" 20.000 H ~83.806

42 642 MUX-3 Krosno "Sucha Góra" 18.000 H ~106.889

61 794 MUX-2 Krosno "Sucha Góra" 10.000 H ~106.889

 

Jaką antenę mi polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w Biłgoraju jest duża szansa na odbiór dvb-t.Mieszam od Biłgoraja 18 km w stronę lublina a od nadajnika z piask w linii prostej mam 61 km i bez problemów odbieram mux2-siła sygnału 88%,jakość 90% na jakiejś starej antenie kierunkowej ze wzmacniaczem w dodatku skorodowanej umieszczonej pod dachem na strychu.Ku mojemu zdziwieniu bez problemu łapię też mux2 z św.krzyża na kanale 36 chociaż jest o połowę mniejsza moc nadajnika,również z podobną siłą i jakością sygnału.Wymiana kabla i anteny na nową z pewnością zwiększyły by jakość ale i tak odbiór jest stabilny.Tuner to ariva 120 combo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przed 31 kwietnia nie będzie, bo 31 kwietnia jest przed 1 czerwca, a jest napisane, że nadajnik zostanie uruchomiony najwcześniej 1 czerwca ("od 1 czerwca", no chyba, że im się literki poprzekręcały i miało być "do"). Co do TVP1 HD - jeżeli nie dotrzymają obietnicy, to jestem za organizacją pikiety przed siedzibą TVP w proteście przeciwko wszelkim złym decyzjom TVP (m.in. niezrealizowanie platformy satelitarnej TVP). I będę bardzo zdeterminowany, aby taka pikieta się odbyła. Liczę jednak, że nie będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, coś dziwny termin "OD". Sądziłem że to miało być DO. Może się okazać że nie będzie TVP1 nawet bez HD na Euro 2012.

 

Platforma była przez chwilę ale skasowali prezesa i oddali transponder na Astrze. Szkoda bo odbiór był świetny. Jak będziesz organizował pikietę to nie zapomnij mnie powiadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w czasie Euro na Lubelszczyźnie będzie już dostępny zapowiadany TVP1HD.

 

Daj spokój, już na N-ce mam TVP1 HD, który z HD (oprócz wyższego bitrage) nie ma nic wspólnego. A podobno na DVB-T ma iść to samo, więc nie ma co się nastawiać na obraz wysokiej rozdzielczości TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie cyfryzacja w polsce i kanały nadawane to dno, uke, ministerswto i krajowa rada radiofonii i telewizji postąpili źle zgadzając się na dwa kanały dvb-t tego samego nadawcy i do tego stacje widmo jak puls dwa, powinno napisane być w ustawie że dostaną koncesje jedynie stacje już nadające. Dla mnie plusem jest , że odbieram w cyfrowej jakości tv4 na siatce gdzie wcześniej nie było możliwości złapać ale mocy nadawania mux 3 z lublina nawet nie będę komentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanie, czy jest możlwy u Was (oczywiscie chodzi o lubelskie) normalny odbiór Polsatu HD w dzień, czy tylko wieczorem przy dobej pogdzie?

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego wieczorem przeważnie polepsza się sygnał czy to na DTV czy na analog czy na radio ? Wieczorem przeważnie jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Zamościu. czyli na dalekim południu Polsatu HD nie odbieram :( Tak to już jest że w nocy sygnał zawsze się poprawia...

Nawet na TROPO poluje się we wczesnych godzinach porannych. Ja na przykład tak do godziny 9:00 odbieram dwa ukraińskie kanały analogowe w bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się, jak bym tak kupił pożądną antene (bo narazie mam siatke) to czy by sie coś poprawiło żeby chociaż po południu działał ten jedny kanał hd do którego mam dostęp :D a nie tylko kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...