Skocz do zawartości

DVB-T w Lubelskim


kamileq950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kielo o taką informacje mi chodziło konkret ,o 4 dni aż tyle ? hehe całe wieki doczekać się nie moge na odbiór w jarosławiu. Myśle że się uda poczekamy zobaczymy , Przemyśl mi odpada drzewa i skarpa zasłania. Próbowałem w miejscowości Pigany obok Sieniawy odbior na tej samej antenie jest moc ok 48% jakość 100% antena ATX 55 dekoder TNKHD Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy piszą, że odbierają DVBT na siatkowej. Owszem możliwe to ale niezalecane, weźcie zwykłą antenę. http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=2 tu nawet piszą, że właśnie można na każdej antenie z wyjątkiem siatkowych ponieważ łapią sygnały gsm i itp stąd szumy i zakłucenia i np trzaski jak jedzie stara WSK czy motorynka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Do @bymlody.

Będzie ci działać i bez wzmacniacza.Jeśli masz sygnał na 48 kanale to sprawdż 55.Łapiesz Raszyn ,48 k. MUX2 ,55 MUX3,przestaw antenę lekko na zachód i sprawdż ,czy sygnał wzrasta .Przy dobrej antenie i wzmacniaczu(najlepiej ekranowanym) możesz mieć niezły sygnał.

Ryki odbieram od wczoraj od 21w okolicy Zarzecza na antenie ATX 91 +swa1 tuner Golden Interstar GI T/CRCI +MODUŁ NP4 VIACCESS extra.

PO wyłączeniu zasilani w tunerze sygnał na tym samym poziomie.

 

Przestawiłem antene jak mówiłeś i działa i teraz tak kanał 24 tu jest najsłabiej sygnał 66 jakość 1-20 w tej chwili skacze raz zaświeci raz nie dalej kanał 48 siła sygnału 90 jakość 46-68 nie rwie obrazu jest ok natomiast kanał 55 tu jest tej chwili najlepiej siła sygnału 90 jakość sygnału 54-100 nie rwie obrazu jest ok . Wzmacniacz LNA-177 kilka dni temu jeszcze SWA-9001 na tym miałem na kanale 24 gdy antena była skierowana cenralnie na ryki sygnał 92 jakość 100 natomiast po zamontowaniu LNA-177 sygnał wzrósł do 98 po odłączeniu zaśilacza nie mam jakiego kolwiek sygnału .Jutro postaram sie to wszystko poprawić antena narazie na 2,5metra od ziemi.Na ryki może leźeć i na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @ bymlody . Przy 1,5m to dobry wynik pewnie masz czysto przed anteną.Ja testy zaczynałem od ok 8m ze względu na drzewa.Ryki łapiesz teraz bokiem więc będzie słabszy sygnał,chociaż inne nadajniki łapane w ten sposób i chodzą .Ryki sprawdzałem z bocznego odbioru i tu nawet przy 60% jakości nie chodziło.Ryki będą odbierać na symetryzatorze,może pomyśl o drugiej antenie.Dodam,że z kierunku Warszawy ,a dokładnie z PKiN nadawane są jeszcze 2 programy Polsat HD k.29i TVN+1 k.53.Ekranowanych wzmacniaczy jeszcze nie sprawdzałem.Doskonałe efekty odbioru w naszych okolicach daje Święty Krzyż.Podaj na jakim sprzęcie odbierasz ,a jak możesz to podaj mi na wp swoje namiary , to przy okazji chętnie obejrzę twoje miejsce odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moje miejsce do odbioru to do okoła lasy od domu jakies 100m.Antena siatkowa może nie taka stara z 5lat ale powygidinana pare razy upadła na ziemie przez prowizoryczne montaże :D Natomiast tuner mam w tv LGLE4500 .Ciekawostka jest to że jak dam wyżej antene to jakość i sygnał spada musze wziąsć jakąs prostrza rurke powinno byc lepiej .Na kanale 29 sygnal mignie od czasu do czasu 53 cisza .A anena mam na 2,5 m a nie 1,5 :) .Zaraz sprubuje podłączyc do aneny na strychu powiem potem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, do ludzi z naszego regionu... Otóż mieszkam w okolicach Zamościa (50°45'45″N 23°16'51″E) i o ile z odbiorem MUX2 nie ma problemu to brakuje mi nieco kanałów TVP z MUX3. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z odbierania nadajników Raszyn, lub Łosice w naszej okolicy. Bo jeśli ktoś z Was da mi choć trochę nadziei to zaraz lecę do sklepu po antenę kierunkową ze wzmacniaczem i rozpoczynam testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jednak na strychu przy otwartym oknie nówce antenie i kablu szału nie było wprawdzie po drodze złapałem jeszcze sygnał z kilku kanałow ale na polsat HD I TVN+1 za piernika nie moge złapać sygnału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, do ludzi z naszego regionu... Otóż mieszkam w okolicach Zamościa (50°45'45″N 23°16'51″E) i o ile z odbiorem MUX2 nie ma problemu to brakuje mi nieco kanałów TVP z MUX3. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z odbierania nadajników Raszyn, lub Łosice w naszej okolicy. Bo jeśli ktoś z Was da mi choć trochę nadziei to zaraz lecę do sklepu po antenę kierunkową ze wzmacniaczem i rozpoczynam testy :D

 

MUX3 za rok dopiero bedzie z tego co wiem, teraz ruszył MUX2

 

...Poprawka nawet nie za rok, w naszym regionie plan jest na 2014r ....:/http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wdrazania,333.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

covalsky następnym razem dokładniej czytaj moją wypowiedź... Pytam się czy ktoś z południowej, lub środkowej lubelszczyzny zetknął się z odbiorem MUX2 z nadajników w Raszynie, lub Łosicach. Bo ten w Lublinie, ma bardzo małą moc i mam co liczyć na odbiór z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z mux-3. Dlaczego wprowadzają go tak wolno, właściwie to tuż przed ostateczną datą wyłączenia sygnału analogowego w Polsce. Denerwujące jest przełaczanie pomiędzy sygnałem analogowym dla kanałów TVP a cyfrowym z mux-2. Naprawdę dziwne są te rozbieżności czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziwna sprawa to jest taka że jak dam antene na 4 metry w góre to mi sie sygnał zmniejsza a jak opuszcze do 2 - 2.5 to sygnał jest ok dlaczego tak sie dzieje a przecież dookoła mnie są lasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mass blizej do piask niz do sw. krzyza. a nie masz sygnaly to moze oznaczac ze sygnal z piask jest silny a ty go dodatkowo wzmacniasz, wzmacniaczem i zasilaczem, sygnal jest przesterowany i dlatego nie odbierasz programow z lublina. wywal wzmacniacz i wstaw symetryzator albo wymien zasilacz na taki regulowany. a najlepiej kup antene kierunkowa. zaden ze mine spec ale jesli sie myle niech ktos mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że go wzmacniam, analogowy polsat z Piask odbierał nie najlepiej, więc myślałem że cyfrowy bedzie dobry. Antenę miałem ustawioną na Piaski, a wyszukiwało mi programy z kanału 36, lecz szatkowało, teraz nawet nie mam dobrze ustawionej na Św. Krzyż, a mimo tego odbiór super. Będę miał chwilę to się jeszce pobawię z odbiorem(Piaski, Tarnawatka, Św. Krzyż(Suchą Górę juz przetestowałem))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zauważyłem właśnie ale sygnał mam bardzo słabiutki na 29 wieczorem mam w porywach do 5 jakość.

A tak po za tym w ciągu ostanich dni w tą zwariowaną pogode mam problem z odbiorem w dzień na kanałach 48 i 55 w tej chwili jest ok ale wczoraj w dzien gdy wiało sygnał miałem tylko na 24 na 48 i 55 był jego brak natomiast wieczorem mam nawet 100 jakośći na 55 na 48 troche mniej.Antena w wiatr nawet nie drgnie a mimo to sygnał słabnie.

Jak to wygląda u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...