Skocz do zawartości
kamileq950

DVB-T w Lubelskim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie może czy na terenie województwa lubelskiego, a dokładniej w Chełmie jest możliwość odebrania jakiegokolwiek kanału z DVB-T? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lublin dvb t będzie miał chyba z Piask, mój znajomy co pracuje w tvp mówił że jeszcze na Raabego mają też nadawać. Chełm zapewne trochę później bo z początku pokrycie ma być na poziomie tylko 40 procent. Zobaczymy jak to będzie, nasze województwo jak zwykle omijane, a na zachodzie już sobie testują dvb t :-\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bylbym wdzieczny za odpowiedz. Teoretycznie do ilu kilometrow powinien byc dobry sygnal z nadajnika DVB-T? Jesli taki nadajnik bedzie ustawiony w Zamosciu to czy do Hrubieszowa bedzie docieral jeszcze w miare obraz czy mozna zapomniec? Odleglosc okolo 50 km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy na ile moc anteny DVB-T będzie ustawiony, zależy jakie jest ukształtowanie terenu, myślę, że przy dobrym ustawieniu anteny powinieneś załapać sygnał z Zamościa.

Patrzę na zasięg z Leżajska, ma podobne ukształtowanie terenu jak u nas i zasięg przedstawia się następująco:

http://www.dvbt.ovh.org/lezajsk.html

Więc raczej problemów dużych nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie. Czy będę wstanie złapać sygnał DVB-T w okolicach Polkowic, a dokładniej w Chocianowie? Nie mogę znaleźć nigdzie mapki...a w sumie bliżej mi do Zielonej niż do Wrocławia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to nadajnik DVB-T ma być zamontowany nie w Zamościu lecz na RTCN w miejscowości Tarnawatka - jakieś 30 km od Zamościa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nadajnik dvb-t powstanie w Piaskach i na Bożym Darze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie na wykazie są współrzędne tylko Piask (22 52 11, 51 08 02).Ale ciągle przetarg na obsługę DVB-T jest nierozstrzygnięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli na pewno nie wyrobią się do 31.03.2010r , szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skad to negatywne podejscie? Mysle ze technicznie w Tarnawatce lub w Bozym Darze sa juz gotowi do emisji- formalnosc stanowia przepisy. Czekam z niecierpliwoscia :)

ps. Moglby ktos podac liste kanalow dostepnych w ramach tego multipleksu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy w tvp info bedzie pasmo lubelskie czy warszawskie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam natomiast pytanie o piękne miasto Biała Podlaska. Według harmonogramu, sygnał pojawi się w Białej dopiero w lipcu 2011, gdyż wtedy startuje nadajnik w Siedlcach. Czy jest według Was szansa na złapanie sygnału wcześniej, gdzieś z okolicy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Harmonogram jest juz od dawna nieaktualny, więc tak prędko nie będzie możliwości. Wcześniej od Siedlec ma wystartować Dęblin oraz Lublin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Martini

Wiem, że Siedlce startują na końcu. Dlatego pytam czy istnieć będzie możliwość złapania sygnału z Lublina czy Dęblina? Co do aktualności harmonogramu to nie wiem jak jest. Możliwe, że są obsuwy (nawet całkiem duże), ale nowego harmonogramu pomimo to nie ma, więc obowiązuje stary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinieneś bez problemu odebrać sygnał z tych miast. Raz udało mi się łapnąć sygnał z Dęblina, a mam 130km w linii prostej. Masz jeszcze jedną opcje odbioru DVB-T, czyli mux z Brześcia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam natomiast pytanie o piękne miasto Biała Podlaska. Według harmonogramu, sygnał pojawi się w Białej dopiero w lipcu 2011, gdyż wtedy startuje nadajnik w Siedlcach. Czy jest według Was szansa na złapanie sygnału wcześniej, gdzieś z okolicy?

Biała Podlaska jest na liście MUX 3

* 2010.03.24: 60 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Biała Podlaska *Warszawska*), ERP 5 kW, pol. V,

.

Wygląda że możesz mieć szanse wcześniej bo to jest nowy zapis na liście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja akurat mieszkam w zasięgu działania nadajnika RTCN Tarnawatka. Według harmonogramu sygnał miał być dostępny najpóźniej 31.03.2010 r. ale póki co, nic nie ma. Co prawda na dole jest adnotacja, iż termin będzie opóźniony, ale nie napisali niestety, o ile. Ciekawe czy w tym roku w powiecie tomaszowskim będziemy mieli możliwość cieszenia się z DVB-T, chociaż z pierwszego MUXU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę doczekać się odbioru z Piask... chyba pokuszę się o zadzwonienie do kierownika grupy technicznej RTCN Piaski (mam numer)... już dzwoniłem ale w marcu.. powiedział mi abym zadzwonił w czerwcu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi