Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja apeluję: wróćmy do tekstu wywiadu Z Farfałem. Czy wizje tam zawarte miały szanse się spełnić w takim wydaniu? Moim zdaniem NIE (no chyba , ze jakiś nieoczekiwany deszcz pieniędzy na projekt- ciekawe skąd , czy ktoś rozsądny liczył, ze platforma zarobi na siebie z SMS-owych kanałów? Nawet gdyby Farfał był dziś na stanowisku musiałby zmierzyć się z tymi przeciwnościami i nie koniecznie by wygrał). Farfał wykorzystał sprzęt po poprzednikach i zafundował takie"cudo" że głowa mała.

Mam też nadzieję, że jakiś oficjel z TVP wyjaśni podłoże tych tzw. "testów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się podchodzić do tej sprawy obiektywnie. Farfał wiele zrobił dla uruchomienia TV sat TVP, dał Polakom płacącym abonament :> możliwość bezpłatnego odbioru programów. Tylko pytanie brzmi co Farfał uruchomił ? Ano wielkie nic. Nie ma kart, nie ma odbiorników z NDS. Zdjął kodowanie i zrobił bezsensowny spot beam - odcinając Polakom za granicą dostęp do polskojęzycznej telewizji.

Uruchomił duży projekt bez żadnego przygotowania, bez kart i odbiorników - to jest skandal. Poza tym pan Farfał nie był prezesem TVP tylko p.o. - pełniącym obowiązki prezesa TVP. Dla mnie to jest duża różnica, zwłaszcza jeżeli ktoś uruchamia nieprzygotowany projekt, jednocześnie olewając dvb-t, którego termin 30 września wyznaczony przez UKE już minął.

 

Teraz nowy zarząd - najbardziej deb... projekt to zakodowanie tvp1 i tvp2. Zakodowanie tvp hd i sport mogę zrozumieć, kablówki płacą realne pieniądze a teraz chcą przestać, bo programy są niby za darmo. Przy tej sytuacji finansowej tvp, gdzie większość ludzi nie płaci abonamentu, zachęcona przez niezrealizowane obietnice PO likwidacji abonamentu, mogę zrozumieć zakodowanie tych dwóch kanałów. Zwłaszcza, że tv sat polsat, tvn i cyfra dołączyły je do pakietu a swoje programy udostępniły pod rygorem kodowania, lub nie udostępniły jak chociażby tv silesia hd.

 

Przydałoby się tutaj zapytać Farfała, który zapewniał, że tvp nie dołoży złotówki do projektu, o utracone przychody w przypadku nie płacenia za tvp hd i sport przez kablówki (i innych - tematu dogłębnie nie znam, kto za te programy płaci lub ma płacić).

 

Reasumując, projekt tvp satelitarnej wystartował nieprzygotowany, bez sprzętu, bez reklam itd. Teraz są skutki. Finansowe dla TVP a programowe dla telewidzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Te argumenty nie trzymają sie kupy. Ale do rzeczy.

 

Farfał to jedyny jak dotąd prezes który rozpoczął pewien proces w tej skostniałej strukturze jaką jest TVP. CZemu najpierw uruchomił platformę a potem myślał o wprowadzeniu odpowiednich kart itp rzeczy ? Odpowiedź jest prosta, Najszybciej mógł uruchomić platformę, programy TV były w obiegu a i na astrze czekały opłacone juz wcześniej transpondery. Czekac nie mógł poniewaz nie miał czasu, wiedział doskonale, ze jego następcy będą chcieli ukrócić ten proceder. jak widać możnym świata mediów w Polsce udało się to bardzo szybko. ITI, Polsat czy Cyfra a raczej właściciele tych firm mają bardzo duży wpływ na decydentów w tym kraju. W sytuacji zagrożenia bezpośredniego ich interesów nie wachali sie użyć swoich koneksji politycznych aby wygasić te zagrożenie.

 

Odnośnie kablówek i innych operatorów TV.

Widać, ze mało kto z tu obecnych na forum jest w temacie. Skutkiem tego wypisuje się bzdury o strajku operatorów, iz nie chcą oni płacić za używanie w swojej ofercie programów TVP. Panie i Panowie programy TVP są dla tych podmiotów towarem rynkowym. Jest cała masa rożnych programów niekodowanych (Fashion TV, Viva itp.) za które operatorzy muszą płacić ponieważ używają tych programów w celu uatrakcyjnienia swojej oferty programowej na której zarabiają pieniądze. To tak jak z dobrym filmem np. W warunkach domowych można oglądać z cała rodziną, nawet sąsiadów można zaprosić. Ale nie można na tym zarabiać pieniędzy. Jak chcemy odtwarzać dany film w celu zarobkowym (np. w kinie) to musimy mieć prawa do tego czyli wykupić odpowiednie zezwolenie. I nikt tu sie nie tłumaczy, że płacić nie zamierza ponieważ film ten już leciał np. w TV publicznej i był ogólnie dostępny.

 

Jak wielki uatrakcyjnieniem jest posiadanie w ofercie programów TVP dla platform cyfrowych czy kablówek nie muszę chyba nikomu przypominać. Ci operatorzy nie mieliby nawet połowy klientów gdyby nie posiadali w swojej ofercie tych programów. Oni czerpią z tego zyski dlatego też muszą za to płacić haracz i nic tu nie ma do rzeczy czy dany program TV jest publicznie dostępny czy nie jest.

 

Nie jestem sympatykiem Farfała ale wiem jedno. Ten gość w dość prosty sposób zachwiał układem na rynku mediów. Rynek ten był (chyba znowu jest) podzielony i ułożony w sposób zadowalający największych graczy na rynku. I co się stało ? Przyszedł Farfał włączył guzik i miliony obywateli tego kraju zajarzyło, że mogą oglądać bezpłatnie publiczna TV. Czyli stało się coś co powinno obowiązywać od zawsze. I w tym kontekście Farfał faktycznie niby nic wielkiego nie dokonał. Szybko stało się jednak jasne, że "popsuł" w ten sposób rynek i układ możnych w tym kraju. Teraz nowy zarząd TVP będzie wciskał ciemnotę, że muszą tak zrobić aby prawa autorskie, aby operatorzy kablowi aby coś tam coś tam. Tych powodów mogą mieć setki, ciemny lud i tak nie będzie wiedział o co tak naprawdę idzie gra :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy do Rzecznika Praw Obywatelskich,... w końcu On powinien bronić Obywateli:

na taki adres>>> http://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1

Ja wysłałem,... o takiej treści:

Proszę o interwencje w sprawie zakodowania Cyfrowej Platformy TVP.

W dn15.IX.br PUBLICZNA TVP uruchomiła na satelicie Astra niekodowany przekaz kilku kanałów telewizji polskiej ...

Na stronie TVP pojawił się zapis cytuję:

"• Podstawowe i najpopularniejsze obecnie kanały telewizyjne: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TV Puls – wszystkie one będą odbierane bezpłatnie. "

Na tej podstawie zakupiłem drogi dekoder /prawie 600zł/ i ....... do dn 9.X. br oglądałem te kanały.

Niestety, TVP, zapewne pod naciskiem prywatnych stacji /C+, CP, N-ka/... zakodowała te programy.

Skarżę się na oszustwo TVP /wprowadzenie w błąd i narażenie na koszty/, oraz na ograniczenie "misji publicznej".. jaką TVP ma realizować.

Płacę regularnie abonament TV... i chciałbym oglądać TVP... bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią "MariuszZG", zresztą podobnie napisałem wcześniej. Zwyczajnie Pan Farfał stał się "niewygodny" dla właścicieli płatnych operatorów tak satelitarnych jak i kablowych odkodowując koniec końców i tak nadawane kanały.

Dziwne jest dla mnie jedynie, szybkość w jakim zostały one z powrotem zakodowane, czyżby abonenci zaczęli rezygnować powoli z platform płatnych - pewnie nie - ale taką ewentualność zapewne brali pod uwagę.

Inną rzeczą co mnie osobiście bulwersuje to wydawanie publicznych pieniędzy na wynajem transponderów na jednym z droższych operatorów - Astrze. Pół biedy, gdyby TVP wynajmowała transponder dla potrzeb przekazów wyłącznie na potrzeby własne i dla sieci sat/CATV, ale w grę wchodzą dwa transpondery z pokrywającymi się kanałami, przekazywanymi w dwóch systemach. Dodatkowo przekaz z satelity Eutelsat W3A. Myślę że to już rozrzutność, za publiczne pieniądze.

Ale cóż moim skromnym zdaniem są to kroki do zniszczenie TVP, na zwiększony wpływ z abonamentu raczej nie ma co liczyć - zwłaszcza po decyzji o zakodowaniu programów. Realny brak odbiorników z syst.NDS, o kartach nie wspominając.

Szkoda, znowu za granicą będą mieli temat do drwin z Polaków, że takich polityków wybieramy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzicie nawet w ilu punktach wy się mylicie. Szczególnie rozwala mnie stwierdzanie, że TVP wyłączyła niekodowany przekaz pod naciskiem nadawców komercyjnych. Szczerze, nigdy w historii polskiej telewizji nie było tak, aby jeden nadawca ustąpił drugiemu, wiedząc, że przez taką decyzję zrobi dużo zamieszania. Nie wyobrażam sobie tutaj żadnego nacisku politycznego, bo niby kto i na kogo miałby przycisnąć? TVN? Może Polsat? Nie oszukujmy się. Pierwszy z nich znany jest z sympatii do PO, natomiast drugi nie ma siły perswazji, a bo czym może postraszyć? Negatywnym materiałem w programie informacyjnym, który ogląda chyba najmniej widzów.

 

Misją publiczną nie jest też niekodowana emisja na satelicie. W końcu TVP jest dostępna naziemnie i za pośrednictwem wszystkich platform chyba w 99 proc. terytorium Polski, więc twoje zarzuty odnośnie nierealizowania misji są bez sensu. Tym bardziej nikt nie powiedział, że TVP ostatecznie rezygnuje z projektu platformy cyfrowej. Ale co to za platforma, która na swoje działanie jest nieprzygotowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farfał to jedyny jak dotąd prezes który rozpoczął pewien proces w tej skostniałej strukturze jaką jest TVP. CZemu najpierw uruchomił platformę a potem myślał o wprowadzeniu odpowiednich kart itp rzeczy ? Odpowiedź jest prosta, Najszybciej mógł uruchomić platformę, programy TV były w obiegu a i na astrze czekały opłacone juz wcześniej transpondery. Czekac nie mógł poniewaz nie miał czasu, wiedział doskonale, ze jego następcy będą chcieli ukrócić ten proceder.

 

To nie Farfał rozpoczął telewizje satelitarną TVP tylko prezes Dworak. Co wiedział pan Farfał to wszyscy wiemy, że chcieli go wyrzucić, bo uzurpował sobie władzę sztuczkami prawnymi przy wsparciu ministra Grada. Pan Farfał jest upadłym politykiem skończonej partii LPR, który dzięki satelitarnej TVP chciał zbić kapitał polityczny. Po wielu przeczytanych postach mogę stwierdzić, że mu się udało. I to trzeba widzieć.

 

Żeby było jasno, Farfał ma zasługi, że się coś ruszyło ale trzeba też widzieć, że to co zrobił było prowizorką i fuszerką. Uruchomił platformę i dopiero potem zaczął negocjować z innymi telewizjami warunki emisji. Uruchomił tv na parę dni przed wylotem ze stanowiska. Teraz nowy zarząd musi negocjować ze straconych pozycji, odebrano im argumenty podczas negocjacji. Przecież były newsy na dvbnews, że operatorzy pozwali tvp do sądu i nie chcą płacić za niby darmowe kanały. To chyba coś jest na rzeczy. Zwłaszcza, że tvp szuka ponad 100 milionów na wypłaty, żeby nie utracić płynności finansowej.

 

Trzeba widzieć cały obraz sytuacji a nie tylko fakt, że Farfał jest dobry bo dał za darmo telewizję, na 5 minut przed wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny obraz jest taki, że chodzi o dostęp do informacji, bo to jest obecnie najcenniejsze.

Ale do PRAWDZIWEJ informacji, a nie jakieś bzdety typu "afera hazardowa" czy żałosny "Nobel dla Obamy".

Pora przejrzeć na oczy, że 95% programu w TV to bezwartościowa papka dla mas.

 

Nie widzicie nawet w ilu punktach wy się mylicie. Szczególnie rozwala mnie stwierdzanie, że TVP wyłączyła niekodowany przekaz pod naciskiem nadawców komercyjnych. Szczerze, nigdy w historii polskiej telewizji nie było tak, aby jeden nadawca ustąpił drugiemu, wiedząc, że przez taką decyzję zrobi dużo zamieszania. Nie wyobrażam sobie tutaj żadnego nacisku politycznego, bo niby kto i na kogo miałby przycisnąć?

Panie Karolu, NIKT tak naprawdę nie wie co się dzieje w kuluarach. Czy jest Pan tak naiwny uważając, że prezydent / premier mają władzę? Nic bardziej mylnego. Im wyżej tym większy bur :censored: el jest.

 

Do obecnej sytuacji świetnie pasuje stwierdzenie Pani Marii - autorki m.in. TEJ STRONY, przy okazji wpisu odnośnie nagrody Nobla dla Obamy.

 

"Rzeczywistość przerosła nie tylko kabaret, ale nawet wizje najbardziej szalonych pisarzy sf i twórców horrorów razem wziętych, a prostytucja uprawiana we wszystkich dziedzinach życia staje się powoli normą."

 

Uważam, że prywatnym nadawcom na 1000% zależy na maksymalnym osłabieniu mediów publicznych.

Spójrzcie na USA - tam jest JEDEN kanał telewizji publiczniej. JEDEN.

Weźmy Skandynawię - w DVB-T są za darmo tylko 3 - 4 kanały praktycznie wyłącznie TV publicznej. Wszystkie kanały prywatne są kodowane.

 

Nie dość, że w większości telewizja ogłupia, to jeszcze mam za to płacić?! Niech się w głowę pukną.

 

Pozwolę sobie tutaj zahaczyć jeszcze u USILNIE PROMOWANY przez media Traktat Lisboński.

A w nim jest m.in. zapis legalizujący np. używanie ostrej amunicji wobec protestantów. LINK TUTAJ (dół pierwszej strony i początek drugiej-punkt 3a - a b c)

Nasi rodzice/dziadkowie przerabiali już ten system.

 

Rozumiecie? Wystarczy, że np. rząd postanowi nam zwiększyć podatki i wyjdziemy na ulice aby pokojowo zaprotestować przeciw temu. I co? Automatycznie jesteśmy przestępcami!

Bo sprzeciwiamy się władzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farfał to jedyny jak dotąd prezes który rozpoczął pewien proces w tej skostniałej strukturze jaką jest TVP. CZemu najpierw uruchomił platformę a potem myślał o wprowadzeniu odpowiednich kart itp rzeczy ? Odpowiedź jest prosta, Najszybciej mógł uruchomić platformę, programy TV były w obiegu a i na astrze czekały opłacone juz wcześniej transpondery. Czekac nie mógł poniewaz nie miał czasu, wiedział doskonale, ze jego następcy będą chcieli ukrócić ten proceder.

 

To nie Farfał rozpoczął telewizje satelitarną TVP tylko prezes Dworak. Co wiedział pan Farfał to wszyscy wiemy, że chcieli go wyrzucić, bo uzurpował sobie władzę sztuczkami prawnymi przy wsparciu ministra Grada. Pan Farfał jest upadłym politykiem skończonej partii LPR, który dzięki satelitarnej TVP chciał zbić kapitał polityczny. Po wielu przeczytanych postach mogę stwierdzić, że mu się udało. I to trzeba widzieć.

 

Żeby było jasno, Farfał ma zasługi, że się coś ruszyło ale trzeba też widzieć, że to co zrobił było prowizorką i fuszerką. Uruchomił platformę i dopiero potem zaczął negocjować z innymi telewizjami warunki emisji. Uruchomił tv na parę dni przed wylotem ze stanowiska. Teraz nowy zarząd musi negocjować ze straconych pozycji, odebrano im argumenty podczas negocjacji. Przecież były newsy na dvbnews, że operatorzy pozwali tvp do sądu i nie chcą płacić za niby darmowe kanały. To chyba coś jest na rzeczy. Zwłaszcza, że tvp szuka ponad 100 milionów na wypłaty, żeby nie utracić płynności finansowej.

 

Trzeba widzieć cały obraz sytuacji a nie tylko fakt, że Farfał jest dobry bo dał za darmo telewizję, na 5 minut przed wylotem.

 

Ty chyba za dużo oczekiwałes po tej platformie TVP. Już raz pisałem, że Farfał osobiście mi wisi ale stawianie mu zarzutu, ze za późno rozpoczął negocjacje z innym TV warunki emisji jest sporym nadużyciem. Cała podstawowa idea tej platformy to puścić jedną paczke ze wszystkim programami TVP do odbiorcy. Tylko tyle i jak się okazuje aż tyle. Wszystko co miało byc dodatkowe to na zasadzie dobrodziejstwa czyli następne etapy. Powiedz mi czemu Dworak czy inni nie włączyli tych podstawowych programów TVP skoro transpondery czekały ? Zechciej zauważyć jak wielu ludzi mieszka poza wielkimi aglomeracjami (w których królują kablówki) którzy chętnie by pooglądali ofertę TVP za friko do czego mają pełne prawo biorąc pod uwage misyjny charakter TVP.

 

Aktualne długi TVP nie wynikają w żadnej mierze z przyczyn technicznych. Są one głównie spowodowane olbrzymimi kontraktami finansowymi z "gwiazdami" tam występującymi oraz kiepskim ściąganiem abonamentu. Wielu ludzi w tym kraju nie płaci abonamentu tylko dlatego, ze nie ma dostępu do oferty TVP. Stare nadajniki analogowe wymagają bardzo kosztownych instalacji różnych anten na różne kanały. niejednokrotnie te instalacje były (sa ) zakłócane przez różnych nadawców prywatnych którzy eksploatują różne urządzenia bezprzewodowe poczynając od CB Radio a kończąc na róznych korporacjach taksówkarskich i tym podobnych. jedyny sposób na bezproblemowe dosłanie sygnału TV to nadawanie poprzez satelitę. Nawet nadajniki DVB-T które w okolicach Zielonej Góry (działają dwa, Wichów i Jemiołów) nadają to nie są w stanie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

 

Raz jeszcze powtórzę, cała oferta TVP powinna być dostępna bezpłatnie dla obywateli tego kraju. I to właśnie Farfał mimo, że nie jest moim idolem tego dokonał. A oskarżanie go o jakąkolwiek prowizorkę czy fuszerkę jest niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oskarżanie go o jakąkolwiek prowizorkę czy fuszerkę jest niepoważne.

 

To proszę mi napisać, gdzie mogę kopić dekoder z nds videoguard i kartę dostępu TVP.

 

btw

Razem z telewizją satelitarną Farfała wystartowała platforma satelitarna Telekomunikacji Polskiej - w TP mogę kupić dekoder, antenę i jest cały pakiet programów. TP mogła a Farfał zaniemógł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atryd - mylisz się. Wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Przecież na dzień dzisiejszy kanały TVP miały być niekodowane. Dekodery u karty miały się pojawić w grudniu wraz ze startem kanałów kodowanych.

 

Więc nie czepiaj się Farfała tylko obecnego zarządu, który zakodował kanały TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ? Na ostatni guzik ?

 

Trzeba jeszcze wiedzieć dlaczego nowy zarząd zakodował kanały. Z POWODÓW FINANSOWYCH, które wytworzyła bezmyślność Farfała. TVP utraciłaby pieniądze, których obecnie bardzo potrzebuje, bo na szaro załatwiła ich Platforma Obywatelska swoimi durnymi projektami likwidacji abonamentu. TO BYŁA LIKWIDACJA TELEWIZJI PUBLICZNEJ. Tylko chyba nikt nie raczy o tym pamiętać.

 

Tutaj jest to wyraźnie powiedziane w newsie, chodziło o pieniądze a nie blokadę "informacji" dla oglądaczy wiadomości tvp, czy też kolejny odcinek tańca na lodzie...

 

dvbnews

 

"Telewizja Polska SA na potrzeby własnej platformy satelitarnej odkodowała swoje kanały tematyczne, w tym TVP HD i TVP Sport - za które inni operatorzy muszą płacić. Dlatego wcale im się to nie podoba. Sytuacja, gdy kanały są oferowane bezpłatnie, ale operatorzy muszą nie płacić, jest nie do zaakceptowania – mówi Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

 

– Zmuszanie operatorów do wnoszenia opłat za kanał dostępny free-to-air oznaczać będzie prawdopodobnie wystąpienie na drogę prawną przeciw TVP lub przeniesienie tych obciążeń na abonentów – uważa Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

 

– Nie wyobrażam sobie, żeby widzowie kanału TVP Sport na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych byli dyskryminowani przez Telewizję Polską - dodaje. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oskarżanie go o jakąkolwiek prowizorkę czy fuszerkę jest niepoważne.

To proszę mi napisać, gdzie mogę kopić dekoder z nds videoguard i kartę dostępu TVP.

 

btw

Razem z telewizją satelitarną Farfała wystartowała platforma satelitarna Telekomunikacji Polskiej - w TP mogę kupić dekoder, antenę i jest cały pakiet programów. TP mogła a Farfał zaniemógł ...

Zastanów się o co w ogóle pytasz ?

 

Według koncepcji Farfała dekoder z obsługą NDS oraz karta dostepu warunkowego byłby Ci potrzebne w chwili wystartowania płatnej części platformy czyli ok 15 grudnia. A od listopada miały pokazać się na rynku odpowiednie dekodery, w grudniu miała ruszyć sprzedaż kart dostepu warunkowego. Natomiast paczka programów TVP miała być nie kodowana, dostępna dla wszystkich posiadaczy tunerów HD. Farfał z góry zakładał ( i słusznie), ze nie wszyscy będą zainteresowani płatną częścią platformy. Jednak TVP podała do wiadomości, ze te usługi również pojawią się w jej ofercie lecz od samego początku nie ukrywała, iż to programy własnie TVP są priorytetem. Ja Tobie tylko przypominam, ze obecnie dyskutujemy o zakodowaniu czegoś co miało byc niekodowane. Nie prowadzimy konwersacji o płatnej części tej platformy poniewaz jej jeszcze nie ma więc na chwile obecną nie rozumiem po co żądasz dostepu do odp. dekodera z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Farfał mógłby sobie robić koncepcje, gdyby był prezesem wybranym na kilka lat a nie prezesem p.o. - pełniącym obowiązki prezesa. Projekt Farfała w części niekodowanej rodził konsekwencje finansowe dla TVP. których nikt nie raczy zauważyć. O tym napisałem w poprzednim poście, ale wkleję ponownie ten news. Dlatego zakodowano FTA.

 

 

"Telewizja Polska SA na potrzeby własnej platformy satelitarnej odkodowała swoje kanały tematyczne, w tym TVP HD i TVP Sport - za które inni operatorzy muszą płacić. Dlatego wcale im się to nie podoba. Sytuacja, gdy kanały są oferowane bezpłatnie, ale operatorzy muszą nie płacić, jest nie do zaakceptowania – mówi Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

 

– Zmuszanie operatorów do wnoszenia opłat za kanał dostępny free-to-air oznaczać będzie prawdopodobnie wystąpienie na drogę prawną przeciw TVP lub przeniesienie tych obciążeń na abonentów – uważa Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

 

– Nie wyobrażam sobie, żeby widzowie kanału TVP Sport na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych byli dyskryminowani przez Telewizję Polską - dodaje."

______________________________________________________________________________________

I jeszcze jedno, żądam docelowego dekodera, bo teraz nie mam żadnego dekodera HD i nie będę kupował czegoś, na czym nie obejrzę chociażby polsatu czy tvn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest to wyraźnie powiedziane w newsie, chodziło o pieniądze a nie blokadę "informacji" dla oglądaczy wiadomości tvp, czy też kolejny odcinek tańca na lodzie...

 

dvbnews

 

"Telewizja Polska SA na potrzeby własnej platformy satelitarnej odkodowała swoje kanały tematyczne, w tym TVP HD i TVP Sport - za które inni operatorzy muszą płacić. Dlatego wcale im się to nie podoba. Sytuacja, gdy kanały są oferowane bezpłatnie, ale operatorzy muszą nie płacić, jest nie do zaakceptowania – mówi Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

 

– Zmuszanie operatorów do wnoszenia opłat za kanał dostępny free-to-air oznaczać będzie prawdopodobnie wystąpienie na drogę prawną przeciw TVP lub przeniesienie tych obciążeń na abonentów – uważa Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

 

– Nie wyobrażam sobie, żeby widzowie kanału TVP Sport na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych byli dyskryminowani przez Telewizję Polską - dodaje. "

 

Argumenty tych operatorów są bzdetne. Bo ci sami płacą na przykład za FASHION TV, który JEST nadawany FTA. Po prostu bajki wymyślają i tyle.

 

Racja jest jedynie taka, że tu chodzi o pieniądze.

 

Powiem tak. Operatorzy chcieliby aby TVP w całości była nadawana z HotBirda, po to aby oni mogli jeszcze dodatkowo zaoszczędzić na miejscu na swoich transpoderach.

 

edit:

Poza tym nie wierzę, żeby emisję FTA uruchomiono ot tak sobie bez jakichkolwiek umów. Gdyby tak było, to już po tygodniu zgłosiłoby się wielu właścicieli praw autorskich.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no, sporo osób ten spór traktuje bardzo osobiście. Idea platformy jeszcze nie upadła, nie mniej i my i Farfał w chwili ogłaszania startu wiedzieliśmy, że będzie sporo zastrzeżeń i protestów (były apele). Jest to w końcu konkurencja dla istniejących podmiotów i myślę ,że nikomu z dyskutantów nie było w smak konkurować z podmiotem dofinansowanym przez publiczne środki. Coś się musiało wydarzyć na łączce prawnej, że wyciągnięto takie armaty i zapewne chodzi tu o pieniądze...

Nie zdziwię się jak skończy się na platformie kodowanej (jeśli w ogóle do tego dojdzie) : podstawowe basic (wystarczy karta) tak jak na tnk , a TVPHD, Sport i inne w PAKIECIE płatnym (sądzę ,że nie będzie realizowany pomysł sprzedaży pojedynczych kanałów).

Adwersarze @andyga wyliczają opłacane kanały FTA tylko, że lista bardzo szybko im się kończy (doliczyłem się 2 nazw) więc to raczej ich racja jest wątpliwa.

Nie znamy też zapisów umów TVP z platformami, czy ich zapisy nie dawały pewnych gwarancji (poderwanych wyłączeniem kodowania)... a może ktoś to wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując działania TVP nasuwa sprawa powodów bardzo szybkiego włączenia Satelitarnej

TVP z programami TVP-1, TVP-2 i TVPSport przez byłego prezesa i jednocze tak samo

szybkiego wyłączenia przez obecnego prezesa głównie tych programów.

Szybkie włączenie spowodaowała chęć pozostania na swoim stanowisku b.prezesa - dzieki

energicznemu, nowoczesnemu i przyszłościowemu działani z tv satelitarną co mogo pomoc w

jego wizerunku medialnym..

Powód wyłączenia to prawdopodobnie sprawa niezałatwienia wszystkich spraw prawnych w

kwesti wiązki kierunkowej tj. sygnału wychodzącego poza terytorium PL przy starcie tvn

satelitarnej. Wyłączono przeciez tylko TVP1,2,Sport i HD czyli te których nie było

wcześniej. Teraz przynajmniej bedą spokojnie spac posiadacze odbiorników SD MPEG-2 bo

powrócił TVP-Info i istnieje mniejsze niebezpieczeństwo pzrełaczenia na MPEG-4 TVP

Historia i Trwam.

Skoda tylko jednego żę TVP robi wszystko poza plecami odbiorców nie informując o niczym

i niczego nieuzasadniając, a my przeciez w większości płacimy abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanJ26

Serwisy king of sat, flysat czy im podobne korzystaja z informacji nadsyłanych przez "szperaczy"(sam kilka razy dawałem namiary na zmiany czy nowe kanały) i wystarczy ze ktoś przez pomyłke wpisał nagra i tak zostało wprowadzone. Mnie tuner pokazuje system kodowania NDS więc jest bez niespodzianek jesli chodzi o ten fragment dyskusji.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni mnie nie było i co to się porobiło? :D A nie mówiłem?

... wróżę następujące scenariusze:

- TVP rezygnuje z opłat za TVP Sport, TVP HD,

- TVP przenosi od 15 grudnia TVP Sport, TVP HD do pakietu FTV,

- TVP koduje od 15 grudnia dotychczasowy pakiet FTA (przy okazji rezygnuje z wiązki punktowej i pewnie na tym coś oszczędza).

Ktoś ma inne pomysły?

Szefostwo TVP miało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...