Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że kanały TVP nie były od początku w MPEG-2. Masa ludzi przez ten krótki czas oglądałaby je na dekoderach SD. Teraz po zakodowaniu dopiero powstałby wielki szum.

Według mnie kanały te zakodowano, ponieważ został abonament radiowo - telewizyjny. Dostaniemy pewnie kartę, jak udokumentujemy płacenie abonamentu. Dla mnie osobiście i tak opłacałoby się, ponieważ naziemnie odbieram jedynie TVP1,TVP2,TVP Info, natomiast za Pakiet Mini trzeba co miesiąc płacić 9,90 zł. Tak to jest jak się mieszka tam, gdzie bociany zawracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nie dostaniemy za darmo. Tak dobrze niestety nie ma. Jednak nie to mnie martwi najbardziej. Mam Nkę i C+, ale najczęściej korzystam z tv przy którym jest tylko C+ i tym sposobem jeśli chciałbym mieć nadal TVP HD to musiałbym dokupić kolejne pudełko pod tv. A nawet jeśli bym chciał je kupić to i tak nie wiadomo gdzie i za ile bo w tej chwili nic nie wiadomo. Myślę, że w przypadku TVP już nic mnie nie zdziwi. Pomijam fakt, że w XXI wieku w środku Europy jako dość duży kraj powinniśmy mieć wszystkie kanały tv publicznej za free w wiązce kierunkowej. Już nawet przebolałbym, że z Astry a nie z HB bo coraz więcej osób ma instalacje przystosowane do odbioru z tych dwóch najpopularniejszych pozycji satelitarnych. Zwłaszcza, że wystarczy popatrzeć np. na rynek niemiecki. Czy jest tam chociażby jeden kanał tv publicznej, który jest kodowany na satelicie?

ale program TVP HD ... nadal widnieje>>> http://www.tvp.pl/hd ... ciekawe dla kogo ... :?::?::?:
Jak to dla kogo? Przecież był i jest dostępny w niektórych sieciach kablowych oraz w Nce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest właśnie tak, jak do władzy dostają się "ludźki" nie mający pojęcia o telewizji. No bo przecież się tak uważa, że się zna... jego koledzy mają znajomości wśród dziennikarzy a on sam ma telewizor :-) Nie szkodzi, że ogląda na swoim LCD rozpłaszczone audycje panoramiczne. Sama znajomość radia nie wystarcza... Jakim cudem ten radośnie uśmiechnięty człowiek został prezesem TVP?

uid_b7285301868fd3fe4a3c444293d274081254395578682_width_306_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Zapamiętajcie tą twarz, czekam na pierwszą konferencję prasową p.o. prezesa TVP - słuchajmy uważnie co mówi o telewizji, gdyż wg. mnie jego kompetencje w tej dziedzinie są mocno ograniczone, rada nadzorcza to przecież całkiem inny świat, niż zarządzanie radiem. Ok. Farfał też nie miał kompetencji ale jego działanie pokazało, że albo otacza się mądrymi ludźmi, albo faktycznie ma jakąś wiedzę... A ten na zdjęciu? Zauważyliście jak wypowiada się dla innych mediów? Kiedy o coś go się pytają, nie ma pojęcia, albo każe czekać... Nie mówiąc o opowiadaniu jakiś bzdur (kiedy w gabinecie prezesa urzędował Farfał a ten starał się tam dostać). Chyba nie zdaje sobie sprawy, jak mocno, działa na szkodę spółki.

 

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst na tej stronie jest zmieniony - adekwatnie do obecnej sytuacji. Ale już daty nie zmienili. Robią z ludzi idiotów czy co?

Po co wobec tego teraz ten spot-beam??

 

 

No takiej czarnej magii to nawet najczarniejsi murzyni nie są w stanie zrozumieć :shock:

 

 

 

Czegoś tu nie rozumiem...

Jeśli TVP HD na transporderze tp. 59 10,862 ASTRA jest kodowany to kto to teraz odbiera?

Przecież kart jeszcze nie ma...

To nie lepiej to po prostu wyłączyć?

 

A po co skoro za wynajem i tak trzeba bulić,

albo żeby transponder zardzewiał :lol2::?:

przecież zawsze można wcisnąć kit że Farfałowe "dziecko" wciąż nadaje jak J-23...... tylko że całkiem tajnie :mrgreen:

 

 

@cmabb--

 

Oj myślę że niedługo mu ten uśmiech wymarzą i poleci wPiSdu do osiedlowego radyjka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, choć wydaje mi się, że wszystko z tym obrazkiem jest ok (bynajmniej ja go widzę)

77eabc7d8e4daf8f.jpg.

Wiecznie uśmiechnięty... prezes TVP Bogusław Szwedo

Czekajmy na ostateczny komunikat ze strony TVP, mam nadzieję, że na dniach będzie. Jeśli nie... trudno. Będą jeszcze żebrać o abonament...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77eabc7d8e4daf8f.jpg.

Wiecznie uśmiechnięty... prezes TVP Bogusław Szwedo

Uśmiech prezesa rzeczywiście jest wszystko mówiący.

 

Teraz widać że podział zadań jest prosty TVP powinna się skupić na DVB-T i przestać psuć swietny interes platformom prywatnym.Trudno liczyć na jakaś poprawę nadawania platform prywatnych. Rzeczywiście TVP HD z Astry była wzorcem jakościowym.Teraz będzie jak proszkami do prania standard środkowo-europejski dużo kanałów jakości SD żeby było więcej jeszcze reklam podpasek.

Dzisiaj kolejny raz oglądałem jak na HBO(C+) napisy źle działają.Przed 2 lat telefonowałem do do C+w sprawie tej usterki to mi BOA odpowiedziała ze wiedza o tym-"nadawca szuka rozwiązania" i do dzisiaj go nie znalazł. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd TVP od tygodnia nowy z nadania PiS-u sprawuje władze.. I pierwsze ruchu zakodowanie programów FTA..

 

Lud ma do Kościoła chodzić modlić się nie za darmo Pisowską telewizję oglądać..

Też maja czelność robić inaczej..!! :lol2::lol2::lol2:

 

TV Trwam ogladac , chodzic do Kosciola nie zapominajac o ofierze na tace !!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na PRO7 właśnie końcówka Powrotu jediwersja special edition :lol: w jakości TVP HD i DD 5.1 tyle że w wersji językowej naszego sąsiada. no ale Free-To-Air.

ale to dziki zachód jest.

 

No właśnie. Na 99% wiem, że kiedyś można było wykupić prawa autorskie tylko dla określonej grupy językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zakodowanie pakietu TVP odbierają niemieccy widzowie? No właśnie... to tylko część bardzo negatywnych komentarzy :crazy:

Ist schon sehr eigenartig, was TVP da treibt: Spotbeam, dann noch 9/10 Symbolrate, jetzt noch Verschlüsselung?!
die Polen machen einfach eine ******* Politik wenn es um ihre TV Sender
Toll jetzt hat man nen Spotbeam und NDS... Wahnsinn!
Więcej>>>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to dziwny kraj wszystko trzeba zakodować bo jak może być FTA program lepszy niż Polonia1 czy tele5. W cywilizowanych krajach telewizje publiczne nadają FTA, ale u nas ważniejsze jest dobro płatnych platform cyfrowych i telewizji kablowych, a nie społeczeństwa które zmuszane jest do płacenia abonamentu, za co? za kodowany przekaz? Dziwić się że większość społeczeństwa nie płaci abonamentu? Dla wielu ludzi niemożliwy jest odbiór więcej jak 2 kanałów. Można oczywiście zakupić telewizje kablowa lub platformę cyfrowa ale po co płacić drugi raz (poza abonamentem) za kanały które powinny być za darmo. nie każdy potrzebuje setki programów dla niektórych wystarczy te 7 ogólnopolskich naziemnych, znam takich osób sporo (głównie starszych osóB).

Może warto by było wystosować petycje pod która mogliby się podpisywać internauci, może w końcu do zarządu TVP dotrze że robią źle kodując większość kanałów które miały być FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo Karol, śmieszne jak wyśmiewanie się z ludzi na innych forach, np. w wątku o Tele5 - to miało tam być tam śmiesznie, czy coś? :-) Niektórzy czują ironię, niektórzy nie :-) Miałem dobry humor, więc postanowiłem sobie taki plakacik zrobić.

 

Wracając do tematu, warto poprzeglądać nową Radę Nadzorczą w TVP. Chyba tylko Tomasz Rudomino i niejaki Piotr Wawrzeński mają jakieś wyobrażenie o telewizji. Reszta?

Dlaczego, w radzie nie ma dziennikarzy TVP i jej pracowników tylko jacyś praktykanci z TV PULS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...