Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem pojawił się kolejny wywiad poświęcony regionalnemu kanałowi Telewizji Polskiej:

Zwróćcie w tym materiale na wypowiedzi prezesa TVP czyli pana Juliusza Brauna. Słuchając ich wnioskuje że nasz nadawca publiczny jednak zrezygnował z Trójki na korzyść bardziej regionalnych nazw czyli tych obecnie stosowanych w paśmie lokalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś (nawet w tym temacie) pisałem, że TVP popełnia jeden poważny błąd. WSZYSTKIE programy powinny być produkowane przez ośrodki! Z głównych anten powinno pozostać tylko TVP1, TVP2, TVP3 i TVP Info (realizowane tj. w "Magazynie POLSKA" produkcji Polsat News).

Co najważniejsze - wszystkie "gwiazdy" typu Lis, Pospieszalski czy inne Zielińskie do wycofania z udziału w tworzeniu programów.

Pozostawienie w centrali jedynie redakcji (np. Rolnej) dzielącej zadania między ośrodki.

 

I chyba nawet lekko odsunęłaby się telewizja od polityki? I wskazywała na obowiązujące problemy społeczne?

Dałaby większą możliwość rozwoju pracownikom z niższych szczebli? I przy usprawnieniu jakości technicznej dałoby się przeprowadzić transmisję z jakiejś miejscowości najszybciej ze wszystkich stacji telewizyjnych? Dałaby głos ludziom z większej części Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pojawił się kolejny wywiad poświęcony regionalnemu kanałowi Telewizji Polskiej:

Zwróćcie w tym materiale na wypowiedzi prezesa TVP czyli pana Juliusza Brauna. Słuchając ich wnioskuje że nasz nadawca publiczny jednak zrezygnował z Trójki na korzyść bardziej regionalnych nazw czyli tych obecnie stosowanych w paśmie lokalnym.

Z TVP nie trafisz. Jaka będzie nazwa okaże się w dniu startu :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jednak była Trójka, bo jak się będzie pasmo wspólne nazywać? TVP Regiony?

W obiegu krąży jeszcze nazwa TVP Regionalna i jej nazwa alternatywna TVP3 Regionalna która obecnie robi za nazwę adresową konta Trójki na Facebooku.

Z tego co się dowiedziałem od samej TVP za pośrednictwem jej rzecznika prasowego to nazwa wspólna ma być ale jednak do celów promocyjno-marketingowych. Natomiast na ekranie mają wisieć logotypy lokalne wystawiane przez dane ośrodki terenowe - czyli tak jak to było w latach dziewięćdziesiątych.

 

Edit z godz. 00:31 24-tego lipca: TVP Regionalna czyli nazwa z profilu TVP3 (jeszcze) na Facebooku i Twitterze to nazwa oficjalna: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... kanalu-tvp

No to teraz na reszcie rozpocznie się szum na wspomnianych profilach na co czekałem od dawna. Same profile będzie trzeba teraz pozmieniać.

Co do nazwy to moim zdaniem jest ona po prostu kiepska - według mnie to nie ona a stare poczciwe TVP3 brzmi prościej i bardziej czytelniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć TVP Katowice i wśród programów to najbardziej mi się spodobał program kulinarny ''Rączka gotuje'' który prowadzi Remigiusz Rączka (dawniej TVS) i program ''Śląskie do przodu'' poświęcony o Funduszach Europejskich na Górnym Śląsku który prowadzi Krzysztof Respondek. Kilka pozycji w TVP Katowice to tzw. zapchajdziury min program motoryzacyjny z TVP Info ''Czas na jazdę'' czy program muzyczny ''Gramy dla was'' w którym są emitowane teledyski piosenek które nie są związane z regionem Śląskim.

 

Katowicki ośrodek jak widać dobrze funkcjonuje, gdzie także produkuje dla TVP inne programy np: ''Eurowiadomości'' które są emitowane w TVP Info czy ''Śląskie czyta'' który jest emitowany w TVP Kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kanał będzie dostępny w NTC ,mnie się wydawało że będzie to na takiej zasadzie, że nadajniki z danego regionu będą pobierać sygnał z ośrodka regionalnego TVP ,czyli np.w moim wypadku nadajniki z Podkarpacia dostaną sygnał z TVP Rzeszów .Na blogu Pan Artur Gadomski pisze że sygnał powinien iść z Astry ,czyli z transpondera który dzierżawi TVP ,problem polega na tym że trzeba by usunąć wszystkie programy TVP co oczywiście nie jest możliwe .Może kto napisać w jaki sposób będzie dostępny TVP 3 Regiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał będziesz mogła odbierać droga Aniu za pośrednictwem trzeciego multipleksu DVB-T choć nie wykluczone że sygnał warszawski pojawi się na satelicie Hot Bird na przykład w miejscu obecnego przekazu TVP Info który z kolei zostanie uruchomiony z innego slotu lub nawet częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Be89 - jakiś sens miałyby jeszcze: TVP Gdańsk (Trójmiasto będące znaczącym ośrodkiem północnej Polski), TVP Wrocław (najszybciej rozwijające się miasto w Polsce jakim jest Wrocław), TVP Kraków (drugie największe miasto w Polsce), ewentualnie TVP Poznań (też dobrze radzące sobie miasto). Jednakże są to tzw. regiony silne, które są w stanie tworzyć własny program (doliczając jeszcze TVP Warszawa i TVP Katowice, o których już wspomniałeś) nawet bez konieczności posiadania pasma wspólnego.

Ze względu na sytuację na HotBirdzie (gdyby była inna można byłoby się pokusić o nadawanie satelitarne) lepszą sytuacją byłoby dołączenie aplikacji TVP Stream w dekoderach polskich platform cyfrowych.

@Poland - z tego, co się dowiedziałem, to te kanały (o których dyskutujemy) mają się nazywać TVP [tu wstaw nazwę miasta wojewódzkiego]? Przy nadawaniu pasma wspólnego - pomysł chybiony, ponieważ w tym wypadku musi być "wspólna marka" jak np. TVP3.

Dodatkowo wspomniano tu o wymianie programów, co nie zawsze ma sens w wypadku pasma lokalnego (mógłbym podać także przykład, który miał faktycznie miejsce w TVP Olsztyn - puszczano tam program o Sieradzu i okolicach [który jak wiadomo jest w województwie łódzkim]). Chyba, że wymiana programów będzie w innych słowach oznaczało tworzenie pasma wspólnego.

Zostawienie sprawy loga w kwestii ośrodka regionalnego - może i to jest dobry pomysł, ale tutaj obawiam się o ośrodki powstałe w 2005 roku (które nigdy nie miały własnego loga, jak ośrodki posiadające własne logo w pewnym okresie historii [czyli te, które powstały wcześniej]) i o ich budżety (nawet zlecenie opracowania loga firmie zewnętrznej z regionu [np. TVP Olsztyn zleca tworzenie loga firmie z Olsztyna bądź Elbląga] może nadwyrężyć ich finanse)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o nowe logo nie muszą się obawiać takie ośrodki jak Białystok, Kraków, Lublin, Szczecin, Warszawa i Wrocław które mogą w zasadzie wrócić do swojego loga. Gorzej będą miały nie tylko ośrodki powstałe po 2005 roku ale i 6 starych oddziałów które będą musiały wymienić swoje loga na nowe a to z racji że powstawały w oparciu o starą identyfikacje Telewizji Polskiej oraz TVP Regionalnej sprzed 2000 roku kiedy to oznaczane one były trzema pasami w kolorze czerwonym, zielonym i niebieskim. Z tej grupy nie obawiałbym się tylko o Katowice które mogłyby w zasadzie nieco przerobić swoje właściwe logo z szybem górniczym tak by nadawało się ono do umieszczenia na ekranie.

@lukis90el Ja się jeszcze dowiedziałem że logo i nazwa będzie funkcjonować w celach marketingowo-promocyjnych więc może pod to zalicza się też jakaś wspólna oprawa graficzna a w szczególności ta do zapowiedzi programowych. Co do loga lokalnego w czasie pasma wspólnego to tutaj wracamy do czasów sprzed 2000 roku z tą różnicą że jedynym obowiązkowym logiem dla wszystkich ośrodków będzie symbol TVP a reszta znając życie będzie tworzona według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Poland - przejrzałem wszystkie loga TVP lokalnych w innym wątku na tym forum (Historia telewizji w Polsce - wykaz chronologiczny). Moje zdanie w sprawie loga telewizji regionalnych (kolejność wg wspomnianego wątku):

1 ) TVP Łódź - nowe logo (poprzednie odwoływały się do ówczesnej identyfikacji Telewizji Polskiej: zarówno liter TP, jak i trzy paski [czerwony/zielony/niebieski])

2 ) TVP Poznań - pierwotne logo z modyfikacjami (zostawienie niebieskich liter PTV, zmiana koloru napisu PTV na granatowy, likwidacja trzech pasków przy literze "P")

3 ) TVP Katowice - pierwotne logo bez zmian (te ze ślimakiem) / nowe logo (albo sprzeczna nazwa [tele3], albo trzy paski)

4 ) TVP Warszawa - pierwotne logo bez zmian (stylizowany napis WOT)

5 ) TVP Gdańsk - pierwotne logo z modyfikacjami (zmiana kolorów kulek tworzących napis TVG na granatowy)

6 ) TVP Szczecin - pierwotne logo z modyfikacjami (mewa na granatowym kwadracie zamiast na trzech paskach) / nowe logo (albo sprzeczna nazwa [7], albo trzy paski)

7 ) TVP Olsztyn - nowe logo (brak pierwotnego loga)

8 ) TVP Kraków - pierwotne logo bez zmian (specyficzna litera K z drzwi Katedry Wawelskiej)

9 ) TVP Wrocław - pierwotne logo z modyfikacjami (zmiana kolorów obwódki kwiatka na granatowy)

10 ) TVP Rzeszów - pierwotne logo bez zmian (stylizowane litery TV RZ) / pierwotne logo z modyfikacjami (zmiana koloru stylizowanych liter na granatowy)

11 ) TVP Lublin - pierwotne logo bez zmian (stylizowane litery TV L)

12 ) TVP Bydgoszcz - pierwotne logo z modyfikacjami (zmiana kolorów stylizowanego napisu TV B na granatowy)

13 ) TVP Białystok - pierwotne logo bez zmian (listek z literami TB)

14 ) TVP Gorzów Wielkopolski - nowe logo (brak pierwotnego loga)

15 ) TVP Kielce - nowe logo (brak pierwotnego loga)

16 ) TVP Opole - nowe logo (brak pierwotnego loga)

 

Podsumowując:

pierwotne logo bez zmian - 4 ośrodki

pierwotne logo z modyfikacjami - 4 ośrodki

nowe logo - 5 ośrodków

brak konsensusu - 3 ośrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TVP Katowice zrobiłbym mniej więcej tak jak jest w avatarze jednego z użytkowników tutejszego oraz jednego z konkurencyjnych forów: http://forum.media2.pl/img/avatars/7006.png czyli w skrócie pisząc dałbym stare logo ośrodka a na czubku "komina" postawiłbym logo [T][V][P] czyli bazowy symbol Telewizji Polskiej.

W przypadku Szczecina dałbym natomiast po prostu mewę obok loga TVP a w przypadku Poznania zrobiłbym nowe logo na bazie tego od TVP w którym to kolejność liter zostałaby zmieniona na PTV. W przypadku Rzeszowa dokonałbym natomiast modyfikacji kolorystycznej ponieważ kolory odwołują się do starej kolorystyki Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o logo regionów brałem tylko z tego wątku (autorstwa Tomo21). Według tego wątku:

a) TVP Rzeszów jako historyczne logo ma zamieszczone stylizowane litery TV RZ i powiedzmy, że są barwy granatowej bądź innej odmiany niebieskiego. Więc dlatego bez zmian (ewentualnie zmiana na granatowy).

B) Niniejsza propozycja loga TVP Katowice byłaby po prostu za duża względem obrazu. Ślimak jest zarówno najlepszym pomysłem z dotychczasowych logo (najbardziej uniwersalny, nie odwołuje się zbytnio ani do trzech pasków ani do nieadekwatnych nazw), jak i najgorszym (co ślimak ma wspólnego z Katowicami?)

c) TVP Szczecin - też dobry pomysł, ale tutaj konieczne są modyfikacje (zamiast trzech pasów jednolity granatowy kwadrat)

d) Co do TVP Poznań to chyba mój pomysł jest lepszy... Jednakże mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Jak będą logotypy wg pomysłu lukisa90el, to niech będą. Wiadomo, że te ośrodki, co powstały póżniej, muszą zrobić nowe logotypy. Tylko jest jedno ale. Niektóre, takie jak Olsztyn, będą musiały zlecić wykonanie logotypu zewnętrznej firmie. A, że bieda w tych ośrodkach typu Olsztyn jest, widać po ramówce - zapychanie pozycjami z innych anten/powtórkami.

 

TVP3 bardziej mi pasowała jako nazwa kanału. No ale, skoro ma być TVP Regionalna, to niech będzie.

 

Poproszę moderatora o zmianę nazwy tematu na ,,TVP Regionalna''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy, iż 1 września 2013 roku obecny kanał TVP Info zostanie rozdzielony na dwie anteny: pełnowymiarowy kanał informacyjny TVP Info i kanał TVP Regionalna, będący wspólnym pasmem ośrodków regionalnych TVP. Oba kanały mają być dostępne w trzecim multipleksie (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

 

Ciekawe kosztem czego... Regionalna zamiast Polonii? Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pewnie doszedł do wniosku ze nie ma sensu robić jednego profilu kanału regionalnego skoro każdy z ośrodków już takowy posiada. Takie profile same i za darmo się nie prowadzą.

No owszem kanały profile mają w większości swoje na Facebooku ale profil dla pasma wspólnego w sumie też by się przydał zwłaszcza że stacja odpowie na pytania zadane przez widzów. Obstawiam że ma już je wszystkie spisane i na nowym profilu będzie regularnie na nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że jest parę zagadnień, na które warto poznać odpowiedzi:

I) Kwestia Studia Lotto: na którym będzie kanale - TVP Regionalna czy TVP Info czy jeszcze jakiś inny? Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie Studia Lotto w paśmie wspólnym TVP Regionalnej (takie działanie już na starcie zwiększy oglądalność tego kanału).

II) Kwestia rozmieszczenia DVB-T: czy i jakie kanały ucierpią (czyt. zostaną wyłączone)? Moim zdaniem i tak wyłączą TVP1 HD / TVP2 HD (brak wystarczającego pasma na MUX-3), a powinni wyłączyć TVP Polonia (największym plusem tego kanału są napisy w języku angielskim w niektórych serialach i filmach; minusów - cała masa, z ramówką powtórkową przede wszystkim). Okazuje się, że TVP Info i TVP Regionalna będą równolegle w DVB-T.

III) Kwestia logo: czy wszyscy zrobią nowe logo? Moim zdaniem nowe ośrodki (TVP Olsztyn, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Opole, TVP Kielce) musiałyby stworzyć nowe logo, podobna sprawa tyczy się także TVP Łódź. Co do dwóch regionów (TVP Katowice, TVP Szczecin) sprawa się komplikuje - logo oparte na dotychczasowym można znaleźć, ale być może nowe projekty byłyby lepsze. Zaś pozostałe 9 regionów w sumie nie musi się wysilać - mogą albo przywrócić niezmienione dotychczasowe logo (np. TVP Warszawa, TVP Kraków) albo nieznacznie zmienić je (np. TVP Gdańsk, TVP Wrocław). Możliwy jest niestety wariant w którym wszyscy tworzą zupełnie nowe logo (wariant ryzykowny ze względu zarówno ekonomicznego [dodatkowe koszty], jak i społecznego [możliwość wystąpienia protestów społecznych a la nc+])

Jednakże niestety nie poznamy szybko pytań na te odpowiedzi, bo akurat profil TVP Regiony został zdjęty (nawet politycy chcą tworzyć profile na popularnych portalach społecznościowych, więc polityka Telewizji Polskiej dziwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziły słuchy że TVP chce zostawić jedynkę w HD. Dwójka chyba przejdzie wtedy na długi czas do historii. Kanał będzie dostępny tylko w kablu.

 

Z mux wyleci najpewniej Polonia.

 

Co do logo. Trzeba wg mnie tylko zmienić kolorystykę logo oddziałów regionalnych najlepiej na zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ connor - jeżeli planują jeszcze uruchomić TVP Dokument i zostawić zarazem TVP Historia (i obydwa te kanały będą w DVB-T), to nawet możemy pożegnać się z TVP1 HD w DVB-T (ale TVP1 HD i TVP2 HD raczej zostałyby w satelitarnych i kablowych platformach cyfrowych).

Logo - moim zdaniem niech pasmo wspólne ma logo w zielonej kolorystyce, a pasma regionalne w granatowej kolorystyce. Jednakże nie wiem, jak ostatecznie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może profil TVP3 jest tylko zdjęty z publikacji na czas przemian, a nie całkiem skasowany?

A to można tak zrobić ?? Póki co u mnie profilu stacji po prostu nie widać więc nie wiem czy go skasowali czy po prostu go ukryli i tak sobie go przerabiają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...