Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, że działa z dyskiem 3,5'' 1TB. Combo zapisuje pliki strumienia jako *.trp.

Ale nie widzi nawet "gołych" plików trp, o ile nie są z nimi stowarzyszone: DATA.ifo, mystream.dat, DATA.idx

Taką próbę zrobiłem i nie sądzę, żeby poszły gołe mkv lub avi, bo po prostu nie będzie ich widac w menu nagranych transmisji. A z pozostałych widzi tylko audio lub zdjecia.

BTW. Czy komuś znana jest struktura plików DATA.ifo, mystream.dat, DATA.idx tworzonych przez tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zibi

Ferguson udostępnia do pobrania program ChannelEditor. Ściągnij go oraz listę cyfry i listę polsatu. Jak wszystko wypakujesz do jednego folderu, to ułatwi pracę. Wczytaj programem jedną listę wskazując uprzednio typ plików FK-Combo(*.usb), a następnie plik konfiguracyjny HDcombo.cfg. Nic więcej nie rób tylko zapisz listę w formacie *.txt. Potem zrób to samo dla drugiej listy. Jak już masz obie w formacie txt, to edytuj ostatnią część [program information] tak, żeby scalić programy z Cyfry i Polsatu, usuwając powtarzające się. Tak zedytowany plik txt wczytaj do ChannelEditora i zapisz jako cyfra+polsat.usb (save -> Select Model -> HDcombo.cfg -> save file *.usb).

Jak sobie nie poradzisz, to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy przy karcie C+ w czytniku i CP w module moduł CP wyświetla komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" w przypadku kiedy jest on opłacony w Cyfrze a w Polsacie nie? I czy ewentualnie da się te komunikaty wyłączyć? Jak jest z szybkością przełączania kanałów w takim układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę też kilka uwag, może Ferguson team się przejmie i wypuści niespodziankę ...

1.

Jak wyłączę na amen (z tyłu) i ponownie uruchomię, to prawie zawsze nie wykryje prawidłowo dysku zewnętrznego. Próbowałem też robić "odłącz urządzenie" przed rebootowaniem tunera, ale to też nie pomaga. Pomaga natomiast podłączenie dysku do PC, dysk->właściwości->narzędzia->sprawdź. Po takim zabiegu, nawet bez zaznaczenia opcji "naprawianie błędów", dysk ponownie podpięty do Combo poprawnie się wykrywa.

2.

Zapis z EPG nie zawsze przenosi tytuł nagrywanej audycji. Próba edycji napotyka na ograniczenie do śmiesznej ilości znaków.

3.

Przydałoby się elastyczniejsze prezentowanie zapisów PVR - sortowanie wg tytułów, wg dat (to chyba jest), pozbawienie pokazywania nazwy kanału z którego nagrywano.

4.

Najbardziej pragnę tej funkcji, która jest w FK-7900, czyli możliwości zabezpieczenia zapisu kodem czterocyfrowym. Mam małe dzieci i teraz dwoma kliknięciami uruchamiają dowolne nagranie z dysku.

5.

Jeśli znane komuś jest narzędzie do generowania plików skojarzonych ze strumieniem trp, tak aby można przygotować materiał z zewnątrz do odtworzenia przez Combo, to byłoby gut.

6.

USB z przodu - nieprzemyślane. Nawet zastosowanie kątowego USB wtyku 'angle-down' nie umożliwia domknięcia klapki.

7.

Pilot RCU-640 przegrywa u mnie na wszystkich frontach z RCU-500. Zamienię się z kimś, dając "lepszy".

8.

Do depresji doprowadzają przyciski kolorowe w menu, które są w innej kolejności niż na pilocie.

 

Korzystam tylko z TNK + FTA + DVB-T i do odbioru nie mam żadnych zastrzeżeń. Wyszukiwanie ręczne w DVB-T mogłoby przemiatać automatycznie kanały.

Czy obserwujecie także w/w mankamenty, których gdyby nie było, to HD Combo zbierałaby więcej pochwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy post leży bez komentarzy? No to dorzucę jeszcze dwie rzeczy, które mogłyby być poprawione:

9.

Podczas nagrywania PVR z SAT nie można oglądać innych programów niż DVB-T i odwrotnie. Tymczasem w FK-7900 możliwe jest nagrywanie jednego i oglądanie innego programu z tego samego transpondera, nawet jeśli te programy są kodowane. Combo tego nie potrafi, a mógłby, bo w Fergusonie jest know how.

10.

Czy Wam też znika zawartość harmonogramu audycji do nagrania przez PVR, gdy tylko nastąpi chwilowe wyłączenie prądu. Przechowywany w pamięci ulotnej? Jeśli tak jest, to też duża plama, chociaż teraz przy występowaniu problemu z dyskiem (1) to nie ma znaczenia.

 

Moja wersja softu - S025_beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce jeszcze 2 punkty:

11. Brak dzwieku DOLBY DIGITAL na wyjsciu HDMI jest tylko na OPTYCZNYM , ktore przy ciemnych obrazach , planszach na AXN HD (GLOWNIE) objawia sie calkowitym wylaczaniem dzwieku co kilka sekund.

12. W przypadku dwoch roznych systemow kodowania dla roznych platform program ktory nie nie ma uprawnien z karty wlozonej w glownym slocie , a posiada takie uprawnienie w z ktorego z modulow mimo to nie jest odkodowywany gdyz tuner nie radzi sobie z odkodowaniem sygnalu. Sprawa zgloszona do fergusona ale znajac zycie i tak maja to w nosie i nic nie zrobia. Przyklad programu FOX SD kodowanie cyfry ale brak uprawnien dla tego kanalu na karcie oraz kodowanie cyfrowego polsatu gdzie mam uprawnienia ale dekoder blokuje mozliwosc odkodowania sygnalu z karty polsatu w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości podzielam waszą opinię (pkt.1,2,3,6,7). pkt 7 mogę dodać że po roku korzystania z tego pilota starły się oznaczenia na przyciskach pilota i dziś wciska z pamięci.

Ciekami mnie tylko czy Chłopaki z Ferdka zajmą się powyższymi problemami czy spoczną na laurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obserwuję dynamikę tego wątku, to wnioskuję że jest bardzo mało użytkowników Arivy HD Combo. Zatem stawiam na to że "Chłopaki z Ferdka" nie zajmą się tymi problemami, lecz pójdą tam gdzie mają większy nawał skarg i narzekań. Obym się mylił.

Swoją drogą jak kupiłem Combo, to miał już wgrany soft beta. Ten który do dziś oficjalnie wisi jako najnowszy. Czy to nie powód do wstydu, że od paru miesięcy z bety nie potrafią zrobić omegi? :-)

Podniosą rękawicę, czy spoczną na laurach ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy zauważyliście, że Ferguson wypuścił Arivę 200 Combo (też HD), która wg instrukcji ma parę rzeczy lepiej rozwiązanych?

Czy to znaczy, że model HDCombo pójdzie w odstawkę w sensie opieki producenta nad softem?

Nadal wersja beta nie stała się wersją released. Jestem lekko zdegustowany. Także brak odpowiedzi na pytania techniczne do Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 HD COMBO z tego co widzialem ma tylko jeden slot na moduly . Ariva HD Combo ma dwa sloty.

 

@zibi :

POBIERZ EDYTOR LISTY KANALOW ZE STRONY FERGUSONA:

- zgraj liste programow z dekodera na usb

- uruchom edytor i wybierz plik z lista programow (trzeba zwrocic uwage ze typ pliku to usb i taki zaznaczyc w okienku inaczej nie bedzie go widzial edytor)

- po wybraniu pliku z lista kanalow (ten ktory masz zgrany na usb) pojawi sie znow okienko i trzeba wskazac plik o nazwie HDcombo.cfg ktory znajduje sie w katalogu edytora (katalog do ktorego wypakowales edytor ze strony fergusona)

- po ukazaniu sie roznych pozycji wybieramy hotbird , transponder 11,278 wyszukujemy Canal + HD zmieniamy wartosc PID A na 376 ( Canal + HD dodaj wczesniej recznie na dekoderze do listy programow bedzie on mial tylko sciezke dzwiekowa oryginalna)

- zapisujemy i wgrywamy nowa liste do ARIVY COMBO, dekoder sam sie przeresetuje. UWAGA !!! Jak probowalem zielonym zmienic sciezke dzwiekowa znow przelaczylo mi sie na oryginalna i nie bylo mozliwosc powrotu, musialem wgrac znow liste kanalow.

 

Wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Fergusonie, jeśli śledzisz ten wątek:

czy wprowadzisz możliwość zabezpieczania nagrań PVR hasłem czterocyfrowym (jak w tańszej Arivie 200 Combo) ?

czy w HD Combo dorobisz funkcje playera (jak w tańszej Arivie 200 Combo), żeby odtwarzał także pliki z zewnętrznego nośnika w innych formatach niż *.trp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, bede wdzieczny jak ktos poratuje pomoca:) W instrukcji (czy to wogole jest instrukcja co mialem w rekach?) zupelnie mi nie pomaga, wyglada ona tak, jakby zrobili ja z obowiazku, na odczepnego...

Wracajac do sprawy, jak (gdzie) wlacza sie opcje skalowanie do wyzszej rozdzielczosci w tym tunerze? Czy to jest to: menu-ustawienia-ustawienia TV-rozdzielczosc? Mam watpliwosci, bo jak to zmienie z 576p na np. 720p, to OSD wyglada ladniej, ale juz w samym obrazie na jakims kanale nie widze roznicy. Z gory dzieki za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że szału nie zrobi. A sprawdzasz to na jakimś kanale HD? Bo tylko wtedy masz szansę zauważyć jakieś różnice (pod warunkiem, że nie leci film z lat 90-tych :-)

I uważaj z trybem 60 Hz, bo wtedy ruchome sceny będą skakały (np. przewijane paski z info). W europie powszechnie jest 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tylko na kanale HD mam szanse zauwazyc roznice? Myslalem, ze kanaly HD same w sobie (dzieki wlasnie wysokiej rozdzielczosci) maja ladny obraz i nie trzeba z nim nic robic, a skalowanie do wyzszej rozdzielczosci wlasnie kanaly SD ma sens, jako, ze one maja niska rozdzielczosc, i tuner to nieco poprawi. Jestem w bledzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...