Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było "czekaj tatka latka". Traktor ma w nosie sprzęt dwuletni i starszy. Cyfra ma w d...e posiadaczy modułów z oprogr 11. I możemy sobie tak wyliczać w nieskończoność .Kasa w zęby i po nówkę

do sklepu.Na rok spokój.

Pozdrawiam

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kilka kanałów niemieckich, które mają odpowiedniki w SD. Trzeba to zasygnalizować producentowi i uzbroić się w cierpliwość.

zajrzałem na stronkę fergusona, jest do ściągnięcia oprogramowanie 020 ma być niby stabilszniejsze w przypadku złego fukncjonowania na oprogramowaniu 025, ale czy na tym oprogramowaniu sprawdzałeś?

Tnie na 025 i 020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu tuner się wiesza i wyskakuje kanał zakodowany. Mam w czytniku kartę cyfry i moduł cyfrowego posatu.Przeważnie jak przechodzę z kanałów cyfry na polsat za każdym razem muszę wyciągać kartę lub moduł i znów wszystko dział.Jast to denerwujące.Oprogramowanie 025.Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie:

 

Ponieważ tego dekodera nie używam już od około roku (używałem wbudowany w TV Samsunga, jednak Samsung nie pozwala na dodawanie własnych częstotliwości i muszę wrócić do tradycyjnego dekodera), a na stronie Fergusona jest soft: HDcombo_firmware_S030_2012-07-16. Czy on wnosi coś do sprawy i poprawia działanie dekodera (używam modułu TNK HD i MTV unlimited karta) i czy całość będzie poprawnie działała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprawiono napisy, teraz da się czytać. Astra chodzi elegancko brak stopklatek na HD.(patrz wcześniejsze posty)

Ale przeczytaj dokładnie w opisie oprogramowania czego robić NIE WOLNO! Najważniejsze to wgrywać listę kanałów ze starym

oprogramowaniem bo uwalisz tuner.Sam to przerabiałem, ale nie wiedziałem że tuner wracając z naprawy ma już wgrane nowe.

Ja mam C+ więc nie wypowiadam się w sprawie pracy w innych układach czytnik-moduł. Problemy z niektórymi kanałami też

się pojawiły np: Filmbox Action "chodzi" w module Cyfry tylko do momentu pojawienia się filmów dla dorosłych, aby dalej oglądać karta do czytnika. Hustler tylko przez moduł, czytnik nie radzi sobie. Z kanałami nadawanymi z tr Polsatu też są nieraz

problemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Dysk podpinany powinien mieć własne zasilanie, ponieważ gniazdo w tym dekoderze daje za mało prądu.

2. Dysk musi być sformatowany w formacie FAT32. Na stronie Fergusona jest program który w tym pomaga.

3. Dysk nie może mieć większej pojemności niż 750 Giga.

4. Z doświadczenia wiem, że 80 - do 250 giga w zupełności wystarczy. No chyba, że filmy chcesz archiwizować na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk WD 250 GB USB i nie trzeba żadnego dodatkowego zasilania. To z gniazda USB tunera jest wystarczające. A tak ogólnie to producent ten tuner totalnie olał !!! Zapłaciłem za niego ok. 500 zł. i jestem zawiedziony że nic się go nie rozwija (softy). Co nowy soft to stara lista do wyrzucenia bo nie pasuje. Powinni jakiś konwerter list kanałów zrobić. Następnym razem zastanowię się nad innym producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie też go mam i też jestem wściekły. Ja za niego też zapłaciłem prawie 600 zł i też widzę że olewka ze strony producenta. I nawet ma złącze Internet - RJ45 po co - dla picu chyba, bo jest nieczynne. Co do dysku - może inaczej takiego 2,5 cala nie podpinałem przyznam, bo wtedy jak kupowałem to mi powiedzieli, że ma mieć własne zasilanie. Ale między czasie się pozmieniało i te zewnętrzne dyski 2,5" zdecydowanie mniej prądu ciągną niż kiedyś. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy ktoś z użytkowników tegoż tunera miał problemy z wyświetlanym menu?

otóż od wczoraj zauważyłem, że menu a dokładnie poprzez wciśnięcie przycisku "i" nazwa kanału i satelity są nie ostre, natomiast logo serduszka i dolara ma zielono żółtą otoczkę, ?tv mam połączony z tunerem eurozłączem, gdzie tkwi problem?

są chwile, gdzie wszystko jest wyświetlane prawidłowo.

zdarza się nawet, że oglądając program i są białe barwy, pojawia się dookoła nich barwa zielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no problemem jest to Eurozłącze i na dodatek kiepskiej jakości kabel EURO - EURO. Kup dobry, gruby kabel, im grubszy, tym lepszy i będzie lepiej. Chodzi o to aby żyły z obrazem były każda z osobna były ekranowane. A najlepiej jak oczywiście przez HDMI się połączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam :)

 

Bardzo proszę zorientowanych o pomoc :)

 

Posiadam Fergusona Ariva HD Combo. Od wczoraj wykorzystuję go do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej. Generalnie po podłączeniu i wstępnym ustawieniu anteny wszystko działa, jednak nie mogę ustawić anteny precyzyjniej (mam trochę szachownicy na TVP1 i TVP2, reszta ok), gdyż ja wejdę w ustawienia TV naziemnej, to nic mi się nie pokazuje na wskaźnikach: siła / jakość. Brak kolorowych pasków i wskazania po 0 procent.

 

Antenę mam taką: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-69_A1910R.htm (bez wzmacniacza), gdyż mam raptem 16 km do nadajnika, który na każdym multipleksie ma moc 100 kW, kabel dobry + dobrze zaprawione końcówki.

 

Moje pytanie oczywiście, co może być tego powodem?

Kręciłem anteną trochę w lewo, trochę w prawo, aż jakość pogarszała się w obu kierunkach, wróciłem do ustawień "pośrednich na oko", jednak ani na chwilę ni pojawił mi się pasek na wspomnianych wcześniej wskaźnikach.

 

 

 

Z góry dziękuję za każde info i pozdrawiam :)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem podobny problem ten sam tuner antena kierunkowa bez wzmacniacza do slezy ok.90km.przyjechal moner kazal obrucic antene o godz.wprao ustawil na mux wyszukaj izapisz mux 2 to samo itd. na razie hula ,tylko czasami robi tkie psik lub kichniecie ale nie wiem czy to wina tunera czy inny powod.mozemy tez inne uwagi wymienic co do arivy. pozdrawiam.figo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Cieszę się, że Ktoś się zlitował :jupi:

 

ja mialem podobny problem ten sam tuner antena kierunkowa bez wzmacniacza...
Wielkie dzięki za wskazówki, spróbuje w podobny sposób, może coś wskóram.

 

Napisz mi proszę, czy Twoja Ariva pokazuje jakość i poziom sygnału? Czy miałeś z tym jakiś problem, bo u mnie od samego początku nic, czyli po zero procent, pomimo tego, że teoretycznie wszystko hula. Czy to wina softu, czy na naziemnej nie pokazuje wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wciśnę przycisk "i" wówczas mam pokazana siłę i jakość
Wielkie dzięki za tą informację. Już teraz wiem, jak precyzyjnie ustawić antenkę.

 

 

Jeszcze jedna sprawa z którą nie mogę sobie poradzić.

Podłączyłem do Arivy stary odtwarzacz DVD, który spiąłem kablem euro. W Arivie są 2 gniazda euro: 1 - VCR, 2 - TV. Ja wykorzystałem gniazdo Euro VCR, chociaż próbowałem również z gniazdem TV. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nie potrafię ustawić Arivy w ten sposób, żeby sygnał z DVD był widoczny w rzutniku, który mam spięty kablem HDMI.

 

Co prawda widzę na pilocie pod przyciskami 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 ukośne napisy ciemno pomarańczowym/brązowym kolorem i tam można dokonać ustawień VCR1, VCR2 itd, ale nie wiem, jak wywołać funkcjonalność tych klawiszy, a wydaje mi się, że prawdopodobnie tutaj tkwi problem.

 

 

Mogę prosić o pomoc w tej kwestii???

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam dekoder Ferguson Ariva HD Combo zakupiony w 2009 roku.Do tej pory wykorzystywany do odbioru canal+/nc+.

Ponieważ zmieniłem na Polsat po dostawie modułu CAM i włożeniu karty dekoder widzi kartę , ale nie odbiera programów.

Szukam kontaktu bezpośredniego z osobami,które miały podobne problemy lub przez forum.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do tunera włożyłeś oczywiście moduł wraz z kartą się w nim znajdującą?

Jeśli tak to musisz poczekać, aż karta się zaktywuje. Ustaw tuner na kanale TV6 lub ATM Rozrywka lub na innym z tej samej częstotliwości i czekaj cierpliwie, aż pojawi się obraz. Jeśli aktywacja nie nastąpi po dłuższym czasie (np. dwóch godzinach) to zadzwoń do BOK Cyfrowego Polsatu i poproś o ponowienie uprawnień odbioru. Powinno to pomóc.

Karta kodowa Cyfrowego Polsatu jest sparowana z modułem CAM lub dekoderem, z którym została dostarczona i jako taka nie zadziała w innym urządzeniu, np. w czytniku kart Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...