Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak. Ja tych minimalnych różnic, jak pisze FFan, nie zauważam. Odczytuję, że ty także, szczery7.

Niby dlaczego (i skąd) upscale miałoby dorzucać pewną część informacji, której strumień SD i tak nie niesie.

Bo gdyby tak było, to pewnie czas temu powstałby standard Pół-HD, który bazuje na strumieniu SD i upskalowaniu - to żart oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Arivy Combo , ale np. podłączając po hdmi DVD i skalując na TV do 1080 jest zauważalnie lepszy obraz.

Po drugie - po co byłoby upskalowanie, jeśliby nic w sygnale nie zmieniało?

Po trzecie jak różnice są małe to ciężko na dynamicznym obrazie to wychwycić - a praktycznie nie ma szans.

Najlepszy do takiego testowania jest obraz kontrolny lub ze studia itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy komuś z Was HD Combo pracuje bezproblemowo z dyskiem USB?

Chodzi mi głównie o brak poprawnego rozpoznawania dysku po całkowitym wyłączeniu dekodera (lub przerwie w dostawie prądu, które się zdarzają w nocy). Wtedy u mnie nic nie pomaga, tylko podpięcie dysku na chwilę pod PC i właściwości->narzędzia->sprawdzanie błędów (z opcją napraw automatycznie). Po takim czymś ponowne włączenie do HD Combo kończy się sukcesem i nie wymaga formatowania dysku. Mój dysk to 1TB z zewnętrznym zasilaniem, FAT32. Czy powodem takiego zachowania jest to że pojemność przekracza 750GB, którą Ferguson podaje jako maksymalną?

Jeśli nie macie tego problemu, to proszę o info jaki soft i jaki dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrób sobie najpierw backup listy kanałów i zobacz. Tylko wygląda to na problem z instalacją. A czy nie wybrałeś pilotem (przycisk SAT) tylko kanałów z satelity Astra?

Na czym polega zacinanie? Czy to na pewno na DVB-T, bo wtredy także TVP Info i Historia i kultura z tego muxa by się zacinały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy da się zmieniać ścieżki audio w nagraniu, które zostało zrobione na dysku USB? Czy na USB są zapisywane wszystkie ścieżki audio związane ze strumieniem video? Ostatnio nagrałem film z TVN7 i zdziwiłem się, że odtwarza się w wersji oryginalnej - angielskiej. Jak włączyć polski w takim nagraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007

No nie mam takich opcji. Albo ArtS mówisz o innej Arivie, albo o nieoryginalnym sofcie. W tych opcjach mogę sobie co najwyżej zmienić domyślne 3 godziny nagrywania po uruchomieniu go z ręki, a także deaktywować zapis TimeShift.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... tdown/509/

Na dole strony 24 (w pdf to jest 32) masz opisane dwie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS, jesteś w wątku Ariva HD Combo, więc nie utożsamiaj tych modeli. NB. chciałbym A200 zamiast HDCombo.

Sprawdziłem nagrany strumień (pliki .trp) i są w nim dwie ścieżki PID=01F7 (MPEG) oraz 01F8 (AC3). Obie są po angielsku. Zatem w HDCombo będzie zapisywana ta ścieżka dźwiękowa, która była wybrana przyciskiem AUDIO przed nagraniem dla tego kanału. Potem, po nagraniu, innych ściezek już nie będzie.

Przycisk AUDIO ma podczas odtwarzania przypisane przeskakiwanie w tył, więc zmiana języka lub ścieżki tym przyciskiem nie wchodzi w grę.

Goście od Fergusona, czy położyliście już dawno krzyżyk na sofcie Arivy HDCombo? Czy nadal najlepszą jest wersja BETA (!!!) release 025, oficjalnie pokazywana od roku na Waszej stronie?

Na forum macie tyle wskazówek - wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale nie sądzę, żeby ktokolwiek z fergusona czytał tutaj, a nawet jeśli to bez wpływu na rozwój oprogramowania.

Nawet Arivy 100 i 200 poszły już w kąt, co do nowych softów, a Combo zawsze była pod tym względem daleko z tyłu.

Sprzętowo na 100% jest możliwość zapisu i odtwarzania wszystkich ścieżek audio , to tylko kwestia odpowiedniego softu - tak samo było na pierwszych softach dla A200 - była zapisywana tylko jedna ścieżka audio aktualnie wybrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam następujące pytania dotyczące tego tunera:

1.Czy możliwe jest dodanie w menu nowego satelity ?

Usunięcie istniejącego satelity jest możliwe, bo to udało mi się zrobić, ale przywrócenia już nie /w instrukcji nie ma słowa na ten temat, a powinno być przynajmniej ostrzeżenie, aby niepotrzebnie tego nie robić/.

2.Czy powrót do ustawień fabrycznych przywróci usunięte satelity ?

W ciemno nie chcę tego robić, bo to zmieni mi chyba także ręcznie wykonaną własną listę kanałów.

3.Jeśli ustawienia fabryczne czy inny /nie podany w instrukcji/ sposób nie przywrócą zapisanych wcześniej satelitów, to czy jedynym rozwiązaniem jest wgranie na nowo oprogramowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz archiwalnego zrzutu swojej listy kanałów (jeszcze sprzed usunięcia satelity), to pobaw się ChannelEditorem. Rozpakuj nim jakąś gotową listę kanałów. Tam też siedzą definicje satelitów. Potem scal z twoją listą kanałów i wygeneruj listę w formacie *.usb. Potem wgraj do tunera.

Tu masz trochę podpowiedzi: viewtopic.php?p=444804#p444804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przywrócą wszystkie wpisane wcześniej satelity.

No to zdecyduj się, czy wpisane wcześniej czy usunięte. Wcześniej pisałeś, że usunąłeś coś i chcesz przywrócić.

Zrób sobie backup z listą kanałów (na wszelki wypadek), a potem przywróć ust. fabryczne i sam zobacz.

A konkretnie, to jakiego satelity nie umiesz przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przywrócisz ustawienia fabryczne w dekoderze to lista satelit zostanie przywrócona,tylko ze zniknie ci ulubiona lista kanaów i wszystkie programy wyszukane które obecnie masz oraz będziesz musiał od nowa wyszukać te kanały poprzez skanowanie satelity i od nowa układanie własnej listy kanałow,ale to tylko ok godziny bawienia jezeli odbierasz kanały z jednej lub dwóch pozycji orbitalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję użycie ChannelEditora

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ditor.zip/

- jak się coś kuma po angielsku, to zabawa na kilka minut zamiast godziny.

Bo rozumiem teraz masz podefiniowane kanały, tylko nie masz na nich odbioru bo usunięty został satelita.

1. robisz zrzut listy twoich kanałów - *.usb na pendrive'a

2. ChanelEditorem wygenerujesz plik z twoimi kanałami w formacie txt

3. pobierasz ze strony Fergusona jakąś gotową listę kanałów *.usb - tam są na pewno definicje Astry i Hotbirda

4. ChanelEditorem wygeneruj drugi plik txt (w tym będą definicje satelitów)

5. wytnij w pierwszym pliku txt definicje satelitów, a w drugim wytnij definicje kanałów

6. Połącz oba txt w jeden

7. w ChannelEditorze wczytaj ten txt i wygeneruj *.usb

8. na końcu wczytujesz ten *.usb do tunera jako listę kanałów

Ten ostatni będzie już zawierał i satelity jak w oryginalnym sofcie i Twoje definicje kanałów jak masz teraz.

Jak nie dasz rady, to prześlij mi twoją listę kanałów na PW, a ja uzupełnię Ci satelitę i odeślę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego wyjscia nie bylo. Zgralem liste programow na usb i wyedytowalem w programie tylko sciezke dzwiekowa POLSKA. Podobnie jest z Euronews PL , na innym dekoderze mam PL na Arivie Combo nie. Dekoder jest poprostu jednym wielkim bublem. Masa rzeczy niedopracowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...