Skocz do zawartości

Czekam na nowy soft


medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jest nRadio, są portale TVN 24 i Onet Sport Lajt - to co miało być dodane. W EPG są polecane i wyszukiwarka. No i do tego odświeżona grafika - obietnice (choć z poślizgiem) spełnione.

 

Co do nRadia jest jak przypuszczałem - poza piątką stacji tworzonych przez gwiazdy nie dano chyba żadnej stacji polskiej (a przecież np.: RMF-y itp. mają przekaz w sieci). Do tego działanie zależy od jakości stacji, wydajności połączenia i wielu innych kwestii (np.: obciążenia serwera nadawczego). Zdarzają się zrywki itp, ale to zależy od czynników wypisanych powyżej.

 

Portale działają nieźle, na początku włączają się troszkę długo, ale później jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentarz z tekstu na SK, aż przekopiuję na forum, mam nadzieję, że autor się nie pogniewa ;)

 

Radziłbym wam nie podłączać nboxa do internetu. Powód jest prosty - skąd wiadomo, co zostało zmienione w oprogramowaniu? Być może dzięki internetowi, nbox może przesyłać do operatora informacje o nas, na przykład położenie tunera (wywnioskowane po numerze IP), dzienną ilość godzin oglądania telewizji, ulubione kanały, które oglądamy częściej, preferencje tematyczne, itp. Dzięki temu można się o nas bardzo dużo dowiedzieć i dopasować do nas promocje, reklamy itp. Technika ta wykorzystywana jest od dawna w programach komputerowych, które śledzą poczynania uzytkowników poznając ich gusta.

 

Nie wiem czy to ten sam @Karol co u nas na forum, ale komentarz ciekawy. Właściwie przydałoby się sprawdzić jakie operacje wykonuje nBox po podpięciu do sieci - popodsłuchiwać trochę pakietów, bo w sumie faktycznie nie wiadomo czy nie ukryto jeszcze jakiejś niespodzianki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogole ADB nie potrafi zrobic juz zupelnie nic oryginalnego. Najlepszym przykladem jest ekran updejtu systemu https://satkurier.pl/uploads/5883.jpg Ktory jest bardzo uboga kopia systemu LCARS ktory kilkanascie lat temu wysmyslono do uzytku w serialach spod znaku Star Trek oto przyklad: http://tinyurl.com/yuw3e2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to chyba w tym temacie powinny zacząć się pytania odnośnie podłączenia "n" do netu.

 

posiadam internet chello . jak podłączyć "n" bezprzewodowo aby komp i tv chodziło oddzielnie

 

pozdrawiam

Nie da sie bezprzewodowo, bo nbox nie ma wifi ;>

Zdaje się ze twoim celem jest jak najmniej kabli ;> jedyne rozwiązanie jakie widzę w twoim przypadku to kupienie switcha z wifi (punktu dostępowego) i kartę wifi do kompa. nbox-a podłączamy do switcha, a w kompie robimy maskaradę NAT (konfiguratorem domowej sieci w XP ;p na komp który dzieli internet). 4 ważne rzeczy:

1. Najlepiej switcha wpierw do kompa podłączyć by wstępnie go skonfigurować.

2.zabezpieczyć wifi kodowaniem bo ci ktoś będzie neta podkradał ;p

3.Możliwe że Windows nie ma serwera DHCP (Automatycznego konfiguratora) i nbox'ie będziesz musiał ręcznie wpisywać IP. Np IP nbox dajesz 192.168.0.2 (maska wtedy powinna być 255.255.255.0), jako bramę IP kompa (np.192.168.0.1), a DNS wpisujesz te same co są na kompie ;p

4. Wadą jest jeszcze to że komp musi być włączony by na nboxie był internet ;p

 

To rozwiązanie dla mnie jest mało wydajne ;> już bym wolał kupić router i pociągnąć kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-ka winna miec w ofercie jakiegos taniego routera, zeby zielony uzytkownik Neo mogl ja bezstresowo rozdzielic na neta i radio.

Inaczej to usluga dla wybrancow. Poza tym jesli to nRadio to tylko te kilka tematycznych kanalow (czyli bez radia ktore jest free w necie - rmf, zetka, radiosfery i tym podobne czy Polskie Radio) to lepiej gdyby zamiast radia dali zwyklego neta (www) przez nBoxa na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie można manualnie regulować czas nagrywania PVR.

 

Nie wiadomo też czy dojdzie jakaś funkcja obsługująca płatność za nowosci filmowe, ale podejrzewam ze to będzie raczej telefon lub www, chyba ze recordery podłączone do sieci też to umozliwią. O tych filmach pewnie przekonamy sie dopiero na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie tragedia, bo wszystko ładnie grało, każdy program miał opis z EPG, ładnie to zapisane i się człowiek nie gubił. A utrata programu zdarzala sie tylko w przypadku zmiany ramowki czy mocnym braku dyscypliny u nadawcy. Ale z drugiej strony jestem oczywiscie za tym by taka opcja byla, ze wzgledu na to ze nie wszystkie kanaly maja EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek kłamiesz w żywo oczy. Po pierwsze błąd z godzina w EPG na TVP i w efekcie nie można było nagrać cały programów. TVP Polonia gdzie trzeba było nagrywać kilku godzinny blok aby moc obejrzeć 20 minutowy program.

Więc nie mów, ładnie grało. ta zmiana na pewno na plus będzie, mając w domu PVR nagrywam sobie co chce i ile chce nikt mi nie karze nagrywać całego programu mogę sobie nagrać 5 mi z początku i 5 z końca. tak samo powinno być w N i w tym nowym sofcie ma tak właśnie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek kłamiesz w żywo oczy. Po pierwsze błąd z godzina w EPG na TVP i w efekcie nie można było nagrać cały programów. TVP Polonia gdzie trzeba było nagrywać kilku godzinny blok aby moc obejrzeć 20 minutowy program.

Więc nie mów, ładnie grało. ta zmiana na pewno na plus będzie, mając w domu PVR nagrywam sobie co chce i ile chce nikt mi nie karze nagrywać całego programu mogę sobie nagrać 5 mi z początku i 5 z końca. tak samo powinno być w N i w tym nowym sofcie ma tak właśnie być.

 

Nie za ostro trochę? Mi raz zdarzyła się wpadka z EPG - kiedy nagrywałem Gotowe na wszystko na ComedyCentral o 1:45 w nocy. Jak sie pozniej okazalo CC puszczał cały blok 45 minut pozniej. Co do TVP Polonii - i Baby.tv czy tez bloku powtórkowego Sportklubu rzeczywiscie manualne programowanie jest konieczne. Ale tu błąd leży w aktualizacji EPG i do tego można mieć zastrzeżenia, sama idea jest bardzo dobra i sprawdza się w zdecydowanej wiekszosci przypadkow. Zreszta nie neguje w tym momencie, ze ta funkcja sie przyda, chociazby do kanalow pozapakietowych jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie że wejdzie usługa manualnego ustawiania czasu nagrywania PVR bo jeżeli automatycznie się nastawia to dany program cały się nie nagrywa.
To ja oglądam chyba jakieś inne programy bo mi zwykle się nagrywa. Tylko przy wizycie Busha musiałem nagrać kolejną pozycję z EPG żeby mieć cały film. Ale jak powszechnie wiadomo busz nie lubi Hoop Coli i PVR :lol:

 

Nie wiem jak bym miał zresztą sprawdzać prawdziwość EPG? Z gazet nie korzystam - szkoda czasu, a i one mogą się mylić. Zwykle przelatuję ramówkę w EPG i zaznaczam co mnie interesuje, po powrocie z roboty lub w weekend oglądam. Przecież EPG nie zależy od N tylko twórcy kanału. Wiadomo wpadki są ale w moim przypadku nagrywanie manualne tylko nieznacznie może poprawić sytuację, a z kanałów bez EPG to może raz w miesiącu na Polsat2 zerknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ostro? Ja mówię to co jest złe. tutaj nie mówimy o ideach tylko o tym jak działa. Nikogo nie obchodzi jak będzie przyszłości i jaka była idea tego zastosowania tylko jak to funkcjonuje. A skoro są zastrzeżenia to znaczy, że funkcjonuje złe. Bo skoro zdecydowano się na EPG to powinno to być zrobione perfekcyjnie a nie jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad85 - jak można zauważyć w twoje stopce to nie masz Nki tylko jakiś pakiet "prestiżowy". Opieranie swojej opinii na plotkach lub wyobrażeniach ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Ja ze swej strony korzystam z Nreca intensywnie. Przez pół roku to może raz się zdarzyło że nie miałem całego programu. Co prawda czasem by się przydało nagrywanie dowolnego zakresu - jednak jest to na tyle rzadka sytuacja że gdybym miał wybierać to stawiałbym na aktualną metodę.

 

Żeby nie bylo tak słodko, to marzy mi się nagrywanie seryjne ( wszystkich odcinków danego programu) - spośród platform na rynku to tylko Nka ma możliwości techniczne by spełnić to pragnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że nie mam N to żaden argument na obronę. To są problemy znane od dawna. Może ty akurat nie oglądasz TVP Polonia ( ja też nie oglądam ale są ludzie którzy oglądają) i taki błąd występuję. Błąd z TVP błąd z TVP gdzie nie nagrywa końca programu albo początku( znajomy narzeka na to strasznie). Przejrzyj sobie forum N. Bartek pisze, że takie coś zdarzyło mu się też na CC.

Widzę, że chyba nie miałeś styczności z prawdziwym PVR. Dajmy taki przykład na PVR tylko z EPG leci finał LM na Nsporcie chcesz go obejrzeć i mecz kończy się karnymi a EPG tego nie przewidziano i już [beep]a masz tylko 90 minut meczu a karnego i dogrywki już nie masz.

Ja o takie [beep]erele nie muszę się martwić bo nagrywam co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...