Skocz do zawartości

Czekam na nowy soft


medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po przeczytaniu Twojego postu włączyłem tuner i faktycznie są zmiany.Nie działa przycisk żółty i 728 natomiast w menu jest ustawienie anteny i konfiguracjaDiSEqC .Natomiast nie mogłem włączyc kontroli rodzicielskiej na kanałach erotycznych.Baner troche zmieniony.Szkoda że nie można zaprogramowac innych satelit. Po dokładnym sprawdzeniu blokada kanałów jest w liście użytkowników.Obraz bardziej wyostrzony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczył fakt, iż mimo pozostawienia tunera w trybie stand by soft nie został pobrany automatycznie, a u mojego ojca owszem.

Po uruchomieniu upgradu ręcznie, soft został pobrany.

 

Rzeczywiście odnoszę wrażenie że obraz jest wyraźniejszy, no i jak napisał Mr Orbita pasek jest przeźroczysty, innymi słowy wykonali kawał dobrej roboty. Tak trzymać... i odblokować pozostałe kanały z Astry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to updejt calkiem udany. Soft N jest coraz bardziej funkcjonalny. No i wreszcie prawidlowo wyswietla mi sie EPG na 7 dni a nie na 2 pozycje do przodu :P CIekawe czym zaskocza nas w updejcie za 2 miesiace :P Bardzo bym chcial mozliwosci wyboru wielkosci czcionki napisow na Wojna i Pokoj i innych kanalach ktore beda takie posiadaly. Bo to co teraz daja jest dla mnie zdecydowanie za duze.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj (27.12) wysłana została aktualizacja dla nbox hdtv recorder. Wersja oprogramowania - 4.82a 3

 

Zmiany:

 

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF),

- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach,

- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika,

- naprawienie błędu dot. usługi VOD polegającego na ściąganiu tylko części filmu.

 

Ponadto w aktualizacji będzie wiele poprawek stabilizujących, między innymi problem z z wieszającym się nbox HDTV recorder.

Z forum N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Wyglada na to ze wczoraj pojawil sie nowy soft do zwyklych nboxow.

U mnie jest wersja 4.76a 6 pobtrana 7.03.07 Ale chyba jest to zwykly soft poprawkowy. Bo jakis wiekszych nowosci nie widac. Z tego co do tej pory wylapalem

 

- Poprawiono Epg (znowu)

- Zmiana wyswietlania niektorych komunikatow.

- Poprawiono szybkosc dzialania pilota (zwlaszcza widoczne w epg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

oj mają mają :) Polskie teamy znane min.z oprogramowań do Dreamboxów i Relooków,pracują nad własnym softem do nboxa.Co ciekawe odkryto że jego architektura jest oparta na linuxie,co upraszcza wiele spraw i stwarza nowe możliwości.Pierwszym krokiem jest stworzenie dodatkowego podmenu z opcją ręcznego wyszukiwania programów i funkcję sterowania obrotnicą diseq 2.1.Kolejnym krokem jest próba stworzenia oprogramowania które obsługiwałoby zewnętrzny...twardy dysk w...zwykłym nboxie.Teoretycznie istnieje taka możliwość,ale nie do końca jest rozwiązania kwestia związana z zasilaniem HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierą w rozwoju alternatywnego oprogramowania będą:

 

- problemy z ładowaniem (póki co stanęło na komunikacji poprzez JTAG-a lub inny interfejs serwisowy)

- konieczność rozkręcania odbiornika (przynajmniej raz - może ktoś opracuje wgrywanie softu po sieci, ale na to trzeba czasu), co wiąże się z utratą gwarancji i ew. karą, która nie jest mała.

 

Raczej szybko nie ma co liczyć na zmiany w temacie nBoxów. Jedna osoba mogąca poważniej zająć się softem alternatywnym znana w świecie TV Sat dostała nBoxa gdzieś miesiąc temu, więc droga jeszcze daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poki co kilka slow o nowej wersji oprogramowania. Mnie bardzo ciesza zapowiedzi o funkcjach recordera, widac ze posluchali sie prosb, ktore byly podnoszone na forum. takze nie jest źle. Szkoda ze az w lipcu tylko. Cieakwe jak to polacza z uruchomieniem serwisu tvn24 i nsportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie? Jesli jakies 80% nowych zmian w oprogramowaniu była poruszana na forum Nki. Bylo i o manualnym programowaniu, i o zmiejszaniu bufora, o sortowaniu kanalow tez bylo. I to uwazasz za nie sluchanie abonentow? Konferencje też juz maja swoja nazwe - nie jest to zwiazane z tym tematem - ale to tez swiadczy o tym, ze nka abonentow przynajmniej probuje sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje ze w nowym sofcie wylacza te glupia auto aktualizacjew nboxow o 4 rano :) bo juz okropnie mnie wkurza jak zamiast 10 minut meczu mam 10 minut planszy o szukaniu softu zwlasza ze wiem ze i tak nic nie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie? Jesli jakies 80% nowych zmian w oprogramowaniu była poruszana na forum Nki. Bylo i o manualnym programowaniu, i o zmiejszaniu bufora, o sortowaniu kanalow tez bylo. I to uwazasz za nie sluchanie abonentow? Konferencje też juz maja swoja nazwe - nie jest to zwiazane z tym tematem - ale to tez swiadczy o tym, ze nka abonentow przynajmniej probuje sluchac.

 

Hmm... Ja tak nie uważam. Jak się słuchają abonentów, to dlaczego nie dodali tych kanałów o które prosili ? A większość jest na wyciagnięcie ręki.

 

Poza tym robienie z sortowania kanałów i Nradia sensacji na konferencji to chyba lekka przesada jest.

Sortowanie to powinno być od razu gotowe (i pewnie byłoby, tylko właśnie... gdyby dali sortowanie od początku, to nie mieliby się czym chwalić na takich konferencjach jak ta :P ). Wiedzieli, że ludzie zaczną gadać o tym. Podsycali atmosferę i dzięki tak banalnej sprawie, wyszli z tej konferencji jako tako, bo ludzie dostrzegają jakieś plusy (bo w nboxie jest już sortowanie kanałów - które dostępne jest na pierwszym lepszym dekoderze ze sklepu :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiskowych teorii dziejów nie uznaję ;-). A dlacego nie dodali kanałów o które proszono? Nawet jakby cokolwiek dodali to i tak nie wszystkich to zadowoli. Ale racja, ze powinni zwracac uwagę na trendy. Pamietajmy, ze kanaly tv to wlasciwie marki. A liczy się treść nie marka. Dla mnie np. n moze zrobic nClub i zrobic z tego kanal podobny do zoneclub. Pewnie wyjdzie to taniej i bedzie kolejny kanal na wyłączność na który mają własny, zdecydowany wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wprowadza w koncu :

 

sortowanie kanalow wg roznych rekordow

wiecej list uzytkownikow (4 to za malo)

zmodyfikuje telegazete lecaca po HDMI i componencie(obecna-TRAGEDIA)

wprowadza drugie zlacze Euro (zeby mozna bylo podpiac magnetowid)

 

no i wiecej kanalow w HD - chocby paczke informacyjna TVN i TVN 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...