Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...ale swoją drogą to porażka, że nagrywac można tylko program, który aktualnie oglądamy.

To nie tylko porażka to niezgodność towaru z umową ;)

Aktualna instrukcja obsługi str 40:

"Odbiornik posiada tzw. SEMI-TWIN TUNER, funkcja ta umożliwia podczas nagrywania programu,

oglądanie innego kanału nadawanego z tej samej częstotliwości."

 

W XXI wieku powinni iść trochę dalej, nawet w najtańszych tunerach (no bo jaki to wielki koszt druga gowica!?).

Przy okazji masz w powyższym cytacie z instrukcji wyjasnienie że Ariva to semi-twin (czyli jednogłowicowy) tuner. Na dodatek taki którego konstrukcja nie daje szansy na dodanie drugiej głowicy jak bywa to w droższych odbiornikach.

OK, niech będzie jedna głowica ale czemu producent okłamuje nas w swojej oficjalnej instrukcji twierdząc że odbiornik posiada funkcje semi-twin tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Wam chodzi z tym nagrywaniem? Przecież można oglądać co innego i nagrywać co innego chociaż z pewnymi ograniczeniami jak ten sam transporder co nagrywany kanał oraz status kodowania.

Jak chcecie w pełni nagrywać jedno a oglądać drugie to sobie kupcie droższy sprzęt albo abonament z n-ki z n recorderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmr... Z tym oszustwem to się nie zgodzę. To co jest w Arivie to faktycznie semi-twin, jak podaje producent. Owo "semi" powoduje właśnie to, że można ogladać inny kanał w czasie nagrywania ale... pod warunkiem, że 1. nadawany jest z tego samego transpondera 2. nie jest kodowany. Czyli w praktyce taka opcja jest do... niczego. No bo przecież ludzie oglądają taki kanał jaki chcą oglądać a nie takie, który jest niekodowany i nadawany z tego samego transpondera... I to "semi" jest właśnie wadą. Dodanie drugiego, pełnowartościowego tunera kosztowałoby grosze.

 

kjs40... Częściowo patrz na odpowiedź wyżej. Piszesz "kupcie sobie droższy sprzęt" - właśnie o to chodzi, że przeskok cenowy jest ogromny a faktyczny koszt drugiego tunera do Arivy minimalny. To jest ta wada (zarówno Arivy jak i droższych tunerów z dwiema głowicami). A doradzanie recordera "n" np. abonentom Cyfry+ nie rozwiązuje problemu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że semi-twin nie oznacza że jeden lub oba kanały muszą być niekodowane. Semi-twin to po prostu pojedynczy tuner na którym można równocześnie oglądać i nagrywać 2 kanały w ramach tego samego transpondera. Ograniczenie do jednego transpondera wynika z tego że jeden tuner może wysterować tylko jedną głowicę i tylko na jeden transponder i jest to zupełnie oczywiste ograniczenie sprzętowe. Natomiast ograniczenie "semi-twin" w Arivie do tego że jeden lub oba kanały muszą być niekodowane to ograniczenie w software wynikające z tego że jak dotąd nie udało się Fergusonowi uruchomić 2 "kanałów dostępu do karty".

W wielu innych gorszych (?) odbiornikach np. Philips Cyfra+ też jest semi-twin tuner, jednak działa on tak jak powinien tj. w ramach tego samego transpondera można oglądać i nagrywać dwa kanały bez względu na to czy oba są kodowane czy nie.

Zresztą prawdę mówiąc to wcale oba kanały nie muszą być dekodowane on-line. Wystarczy że dekodowany jest tylko ten oglądany, a drugi leci jako TS prosto na dysk i dekodowany jest dopiero w momencie odtwarzania oczywiście z ważnymi uprawnieniami na karcie. Tak właśnie jest to rozwiązywane w wielu innych semi-twin tunerach gdzie wydajność systemu lub ograniczenia czytnika nie pozwalają na równoczesne dekodowanie on-line obu programów.

Czemu Fergusson w Arivie tego nie umie zrobić?

 

BTW: Niedawno miałem ustawione nagranie tyle że karta która tkwiła w tunerze na skutek znanego błędu była bez uprawnień. Nagranie normalnie wystartowało i na liście programów mam to nagranie ze znaczkiem $ przed nazwą. Po zakończeniu nagrania i włożeniu do tunera karty z aktywnymi uprawnieniami mogę to nagranie ze znaczkiem $ normalnie oglądnąć, czyli że w trakcie odtwarzania Ariva umie sięgnąć do karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

słuchajcie, a jakich używacie dysków do tego dekodera, bo chcę sobie kupić. No i średnio ile ma załóżmy serial nagrany na dysk, tzn. ile miejsce zajmuje na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od dosyc dawna tu nie zaglądałem, i posidam takze dosyc (chyba) starą wersje softu, do tej pory jakos mi nie przeszkadzało to wyłączenie się/włączanie tunera na niektórych kanałach, ale w koncu juz mam dosyc :P, czy nowy soft sobie z tym radzi albo jest na to jakis inny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, a jakich używacie dysków do tego dekodera, bo chcę sobie kupić. No i średnio ile ma załóżmy serial nagrany na dysk, tzn. ile miejsce zajmuje na dysku?

Sensownym wydaje się zakup 1 TB przy dzisiejszych cenach (sam mam HP SimpleSave 1 TB), jeśli przeszkadzałby Ci dodatkowy zasilacz to kup 2,5 cala i tu mogą być pewne problemy (z poprawnym odłączaniem dysku przy wyłączaniu tunera np, z niewydolnością prądową gniazda usb - producent "zaleca" dysk z zewnętrznym zasilaniem).

Co do miejsca zajmowanego przez dany film/program to jest różnie i zależy od bitrate kanału. Przykładowe nagrania są takie:

2 godz z HD Canal + film - 9GB

1 godz z HD Nat Geo - 4,4 GB

1 godz z SD tvn - 2 GB

2 godz z SD Canal+ - 3 GB

1 godz z SD History - 1,3 GB

Zdarzyło mi się nagrać film z HD - już nie pamiętam jaki - 2 godziny miały ponad 12 GB :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmr... tylko nagrane w ten sposób programy można by oglądać tylko na Arivie z kartą (i aktualnymi uprawnieniami). Takiego zakodowanego nagrania nie odtworzy się na komputerze ani nie ptzegra na dvd o ile dobrze kombinuję. Jest więc to rozwiązanie połowiczne. Takie "semi":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od dosyc dawna tu nie zaglądałem, i posidam takze dosyc (chyba) starą wersje softu, do tej pory jakos mi nie przeszkadzało to wyłączenie się/włączanie tunera na niektórych kanałach, ale w koncu juz mam dosyc :P, czy nowy soft sobie z tym radzi albo jest na to jakis inny sposób ?

 

Mam wersję 1.05B1 nie ma wiekszych problemów.

 

Tyle że semi-twin nie oznacza że jeden lub oba kanały muszą być niekodowane. ...Czemu Fergusson w Arivie tego nie umie zrobić?

 

BTW: Niedawno miałem ustawione nagranie tyle że karta która tkwiła w tunerze na skutek znanego błędu była bez uprawnień. Nagranie normalnie wystartowało i na liście programów mam to nagranie ze znaczkiem $ przed nazwą. Po zakończeniu nagrania i włożeniu do tunera karty z aktywnymi uprawnieniami mogę to nagranie ze znaczkiem $ normalnie oglądnąć, czyli że w trakcie odtwarzania Ariva umie sięgnąć do karty...

 

No jeśli tak to jestem za. Choć tak w praktyce to nie ma co szaleć z tym nagrywaniem normalnie potrzebuję tej funkcji kiedy coś nadają wtedy kiedy mi siedzenie przed TV nie odpowiada a nawet jeśli czegoś sie nie nagra to żadna strata i tak będą powtarzać bo nasza TV i tak w kółko to samo nadaje.

 

Generalnie nie widzę większego sensu kupowania własnego dekodera kiedy jest się abonentem którejś platformy.

Ariva to dobry wybór dla zwolenników FTA, tnk i szlifujących niemiecki bo na Astrze jest sporo FTA i nawet w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
kmr... tylko nagrane w ten sposób programy można by oglądać tylko na Arivie z kartą (i aktualnymi uprawnieniami). Takiego zakodowanego nagrania nie odtworzy się na komputerze ani nie ptzegra na dvd o ile dobrze kombinuję. Jest więc to rozwiązanie połowiczne. Takie "semi":-)

Serio nie da się tego wrzucić na dysk w komputerze? Cały czas byłem przekonany, że da się zrzucic to na kompa i sobie oglądać! A może tak nie jest kolego! Aż postaram się sprawdzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe nieporozumienie. W tej chwili można oglądać nawet na komputerze to co nagra się na Arivie - bo jest to zdekodowane. Problem byłby gdyby Ariva działała w sposób, który opisał kolega kmr. Wtedy miałbys nagrany sygnał zakodowany i mógłbyś odtworzyć go tylko w towarzystwie karty z aktualnymi uprawnieniami (czyli w praktyce tylko w Arivie). O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony Fergusona listę kanałów dla Cyfry+ (chciałem zobaczyć czy jest aktualna). Pobrałem także Ariva Editor ale... Lista jest w formacie *.abs a AE chcę listę w *udf. Jeśli przestawię to i wczytam *.abs to wyrzuca komunikat "unrecognized bin file". Co jest grane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak :

- uruchamiam ArvaEditor następnie wybieram File --> Open żeby otworzyć plik zapisany

- pojawi się ramka z otwieraniem

Szukaj w - rozwijam i zaznaczam plik który mnie interesuje w moim przypadku " lista"

 

Plik typu - rozwijam i zaznaczam Open Bin File (*abs) pojawi ci się pliki i zaznaczasz właściwy u mnie "moja lista"

 

Nazwa pliku - pojawi ci się w miejsce udf nazwa pliku u mnie " moja lista" zaznacz Otwórz

- pojawi się komunikat Selekt Data Base

Default Data Base

User Data Base który zaznaczam

no i wówczas wybieram All Services - pojawia się lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak samo! Po prostu ściągnąłem Ariva Editor i listę kanałów do Cyfry+, żeby zobaczyć sobie układ kanałów itd. No ale niestety nie mogę. Do Twojego wyboru "All Services" w ogóle nie dochodzę bo po wybraniu typu pliku (*abs) zaznaczam ściągniętą listę, klikam otwórz i później obojętnie czy zaznaczę "user data base" czy default data base", po kliknięciu na OK wyrzuca mi "unrecognized bin file". Zaraz mnie trafi:-) Tak jakby coś było nie tak z tym plikiem no ale ściągnąłem wszystko jeszcze raz i mam to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe nieporozumienie. W tej chwili można oglądać nawet na komputerze to co nagra się na Arivie - bo jest to zdekodowane. Problem byłby gdyby Ariva działała w sposób, który opisał kolega kmr. Wtedy miałbys nagrany sygnał zakodowany i mógłbyś odtworzyć go tylko w towarzystwie karty z aktualnymi uprawnieniami (czyli w praktyce tylko w Arivie). O to mi chodziło.

Małe wyjaśnienie - tunery które nagrywają zakodowany strumień, rozkodowują go i w postaci rozkodowanej zapisują na dysk przy pierwszym odtworeniu nagrania przez tuner (oczywiście w tunerze musi wówczas być karta z odpowiednimi uprawnieniami bo nikt tu nie mówi o jakichś nieetycznych rzeczach). Dopiero po takim przejściu nagranie można przenieść na komputer, dvd czy inne urządzenie i odtwarzać ile się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak to jestem za. Choć tak w praktyce to nie ma co szaleć z tym nagrywaniem normalnie potrzebuję tej funkcji kiedy coś nadają wtedy kiedy mi siedzenie przed TV nie odpowiada a nawet jeśli czegoś sie nie nagra to żadna strata i tak będą powtarzać bo nasza TV i tak w kółko to samo nadaje.

Wiesz, bywają takie sytuacje gdy jedna osoba z rodziny ogląda ostatnie, najciekawsze 15 minut swojego programu, a w tym czasie startuje Twoje nagranie i... :evil:

 

Generalnie nie widzę większego sensu kupowania własnego dekodera kiedy jest się abonentem którejś platformy.

Ariva to dobry wybór dla zwolenników FTA, tnk i szlifujących niemiecki bo na Astrze jest sporo FTA i nawet w HD.

Tuner nie związany z konkretną platformą to wolność wyboru. Jedni ją sobie cenią, a inni nawet nie zauważą że jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam takie pytanie: jak u was z odbiorem kanałów z tp: 10,862 Ghz , H , ( Astra ) i tp: 11,508 Ghz , V , ( Hot Bird ) . Na mojej Arivie ( soft 1.01B5 ) po zmianie z DVB-S2 na DVB - S na tp: 10,862 na TV Polonia jest tylko dzwięk , brak jest obrazu . Pozostałe kanały w Mpeg -2 czyli Tv Trwam i Belsat Tv działają prawidłowo tak samo i w Mpeg-4 TVP Kultura , TVP Historia , TVP Info bez problemu . Natomiast na 11,508 na TVN Warszawa jest tylko sam dzwięk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak godzina dobra.

U mnie również jakieś są problemy z Astrą po zaktualizowaniu Fergusona do najnowszej wersji. W ogóle pokazuje, że na wielku transponderach jest "brak", domyślam się, że kanałów.

Jeszcze takie pytanko do Was? Jakie parametry powinien mieć dysk zew. do takiego dekodera, aby dobrze móc nagrywać etc>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz nagrywać materiałów HD, wg mnie wystarczy 500 GB, jednak różnica pomiędzy 500GB a 1 TB jest tak mała, że nie opłaca się pięćsetka. Dla świętego spokoju użytkowania (tudzież ewentualnych obaw o gwarancję) polecam dysk z zewnętrznym zasilaniem, 16 MB bufor wystarczy, ważne też by był cichy i nie miał ferii światełek na obudowie. Istotne tez jest by przy wyłączaniu tunera dysk też "szedł spać" a przy włączeniu tunera załączał się i dysk.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 339 pln to w miarę tani? Ja kupiłem HP SimpleSave 1TB i jestem zadowolony. i tu uwaga, są z różnymi buforami 32, 16, 8. Mocno się gryzlem przy zakupie, bo goście w systemie mieli, że ma 8 MB, a jak kupiłem to się okazało, że ma 32 - wyróżnik był taki, że wtyczka od zasilacza była z dodatkową europejską nakładką. Natomiast miałem jeszcze do czynienia z dwoma modelami z "całym" zasilaczem i te dyski miały 8MB bufor.

Można jeszcze kupić za 299 wd elements 1 TB w euro rtv.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...