Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będą się "gryzły". Ja używam karty C+ prepaid w czytniku i karty TNK SD w module TechniCrypt CX i nie mam żadnych problemów.

 

No i o to chodzilo :) Watpliwosci rozwiane, bardzo dziekuje za pomoc. Identycznie zrobie u siebie. Mam nadzieje ze programy mozna dowolnie tasowac i ukladac i ze zmiana kanalow nastepuje plynnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzywasz oprogramowania tunera w wersji 2.x, to najprawdopodobniej nagranie oznaczone znakiem dolara nie będzie zakodowane i da się odtworzyć w komputerze. Musisz sprawdzić.

 

ArtS

Kolego ArtS mam pewien problem i prosił bym cię o radę: mianowicie po nagraniu w jakimś czasie robi się stop klatka i jest tak do końca nagrania. Nagrywam to na pena 32gb,czy nie jest to wina pena że jest zbyt wolny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 GB w cenie 60 zł?

To nie może być taka wielkość za taką cenę, więc albo pen jest sfałszowany ( jego wielkość, można to próbować sprawdzać programami do sprawdzania dysków oraz programem do sprawdzania kontrolera flasha - nazwa ChipGenius) albo jest o takiej wielkości, ale uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że jest,kupiony na allegro.

Dane techniczne:

pojemność: 32GB

kompatybilny: Windows 7/Vista/XP/2000 OS X v.10.3.x+, Linux (2.6.X+) USB: 2.0

czas rotacji danych: 10lat

system Plug&Play - pracuje bez sterowników (więc nie musisz nic instalować)

fat32, działa na usb: 1.1 i 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, ze co najmniej połowa pamięci sprzedawana na allegro to fałszywki.

Więc to co pisze przy produkcie zarówno jeśli chodzi o producenta, jak i jakość trzeba prześwietlać na wiele sposobów,a i tak można dać się oszukać.

Nie da się kupić normalnie takiej pojemności w tej cenie.

Zawsze jest coś za coś, jak mawiają mądrzejsi - jak jesteś biedny to nie powinieneś tanio kupować, bo kupujesz 2x.

Sprawdź sobie programami, one nie oszukają - CrystalDiskInfo i tym ChipGenius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo skopiowanie nie wystarczy. Trzeba je jeszcze porównać lub zgrać do porównania z danymi wzorcowymi (np. funkcją Synchronizuj katalogi z Total Commandera). Miałem taki pen z Allegro i kilka dni minęło zanim się zorientowałem, że jego pojemność jest... 8 razy mniejsza! Na szczęście mogłem go zwrócić. Od tego momentu zrezygnowałem z zakupu jakiegokolwiek pena i z powodzeniem używam HDD na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nagrałem na dysk film w jakości HD , wyodrębniłem pliki TS na kompie ( tych info nie brałem pod uwagę ) Film był podzielony na 3 pliki . Usunąłem zbędne fragmenty za pomocą smart.cutter . Połączyłem w jeden plik wszystkie trzy pliki za pomocą Total Commandera . Powstał jeden plik TS o pojemności 9,4 Gb , jest czytany w komputerze bez przeszkód natomiast Ariva 200 go nie widzi . Jak temu zaradzić . Nie bardzo mam chęć dzielić go na 3 mniejsze i oglądać załączając poszczególne trzy części ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć uniwersalny plik TS do odtwarzania zarówno w Arivie jak na kompie . W Arivie np w osobnym katalogu a niekoniecznie w dedykowanym ( nie pamiętam nazwy ARV.... coś tam ) . Jak będzie trochę filmów to w dedykowanym może się zrobić tego za dużo np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nieistotna dygresja , że najpierw przycinam a kleję później . Kurcze szkoda by było aby sie nie powiodło . Rozwarzałem też konwersję do mpg ale boję się , że stracę na jakości ponadto nie mam konwertera z TS na mpg w rozdzielczości 1920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego tunera, jednak mam pewne wątpliwości... Tuner będzie mi służył do odbioru Cyfry+ z sygnałem rozdzielonym splitterem Server Wire Link czy Ferguson dobrze radzi sobie w takim wypadku? Nie będzie zwieszek, resetów czy powolnego przełączania?

Jak w ogóle wygląda sytuacja z dodawaniem nowych kanałów na tym dekoderze? Czy kiedy Cyfra udostępni nowy program (dekoder od cyfry wystarczyło zawsze jedynie przeprogramować i było git) będę go odbierał bez problemu?

Czy jakość obrazu będzie lepsza niż na Philipsie HD od Cyfry, który posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aj64

Dygresja moim zdaniem istotna, co do przycinania.

Zwłaszcza jak wycinasz koniec jednego z 4 GB plików, to nie zachowujesz ciągłości.

Albo trzeba próbowac innym programem, bo w zasadzie to powinny być co najmniej 2 operacje - najpierw wycięcie z całości 1 np kawałka i podział na 2 części i ponowne sklejenie.

 

@VIKO

Samsungi chodzą OK ;)

 

@Mr.Hankey

Generalnie z Wire Link nie ma problemów, zależy oczywiście od odległości itd.

Dowolne kanały sam sobie musisz wyszukiwać, lub wgrywać listy zrobione przez kogoś.

Jakość obrazu myślę, że jest porównywalna, trudno określić czy lepsza, czy gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam HD . Z powodu rozbieżności co do czasu w programach TV a realnie wyświetlanych filmach mam "zaśmiecony" początek i koniec . Mam więc pliki 000 (zaśmiecony początek) , 001 ( czysty bez potrzeby wycinki ) , 002 ( zaśmiecony koniec ) . Mając wgrane pliki z tunera ( jałowe tzn. tak jak się nagrało ) robię tak : 000 wycinam początek , 002 wycinam koniec . Łączę w kolejności po wycięciach 000 + 001 + 002 . Chyba dobrze . aczkolwiek nieskutecznie niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nikt nie dał mi gotowca to będę to robił metodą prób i błędów , skoro duże pliki są u kolegów odczytywane , a u mnie nie , więc odpada moja hipoteza , że każdy jednorodny plik do odczytu nie może przekraczać 4 Gb

 

2. A200_v2.08B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...