Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na nowy soft i nowe marudzenie zadam pytanie do osbób posiadających splitter. Możecie mi doradzić jaki tradycyjny wybrać (przewodowy bo szkoda kasy na bezprzewodowy a kable i tak trzeba przeprowadzic) oraz jaki podwójny konwerter polecicie. Wszsyko oczywiscie pod Arive 200. Za pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam splittera Small II. Korzystam z A200 oraz oryginalnego Thomsona C+. Jak do tej pory, działa znakomicie. Nie miałem jednak okazji popróbować z dwiema Arivami.

 

Informacja o nowym sofcie bardzo mnie cieszy. Jednak też nie bez obaw na nią czekam. Obecnie funkcjonuję na wersji 1.04B8, która mimo pewnych wad, poprawnie odłacza dysk twardy po zakończeniu nagrywania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spliter od Pycha, czyli przewodowy Server Vire Link.U mnie obsługuje cztery tunery i nigdy zacięcia nie miałem nawet przy włączonych wszystkich tunerach.Jeden z tunerów to Ariva 200.Ja jestem zadowolony i nie szukałbym innych wymysłów.Pych jest to uznana firma.Konwerter ten pierwszy który poleca kolega.Mam dwie sztuki i też sobie chwalę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konwertery to ten http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... ultra-twin lub coś tańszego http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... platinum-x polecam ten pierwszy :wink:

 

Black Invert mam na HB a na Astrę Golden Interstara za 25 PLN

HB jakość 76 Astra na programach HD 84 na zwykłaych ok. 80.

Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co się mogło stać , dziś włączam tuner i nie mam wogóle sygnału z Astry , mam przełącznik disequ i 2 konwertery, Hotbird działa a Astra nie. NIe dawno wgrałem nowy soft. Po temu nie sprawdzałem kanałów na Astrze. Dziś przez przypadek włączyłem pare kanałów i nic. To wina satelity (może robią jakąś konserwację), tunera ? (ale hotbird działa) czy softu ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co się mogło stać , dziś włączam tuner i nie mam wogóle sygnału z Astry , mam przełącznik disequ i 2 konwertery, Hotbird działa a Astra nie. NIe dawno wgrałem nowy soft. Po temu nie sprawdzałem kanałów na Astrze. Dziś przez przypadek włączyłem pare kanałów i nic. To wina satelity (może robią jakąś konserwację), tunera ? (ale hotbird działa) czy softu ? pozdrawiam

 

Trzeba w ustawieniach włączyć diseqC na astrę bo po wgraniu nowego softu zapewne masz ustawiony tylko hotbird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Jakiś czas temu pisałem o tym ze przy wyłączaniu przyciskiem na przednim panelu Ariva mi się resetowała/ włączała ponownie i trzeba było wyłączać z pilota. Dziś stało się coś dziwnego, ni z gruszki ni z pietruszki przy wyłączaniu przyciskiem tuner się prawidłowo wyłącza, a to jest dziwne bo nic w ustawieniach nie majstrowałem. Ciekawa rzecz się z tym tunerem dzieje. Ciekawe jakie niespodzianki jeszcze będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w ustawieniach disequ jest na pewno wszystko OK (znam się trochę na tym, więc wykluczam taką możliwość). Na 99% stawiałem na soft i się nie pomyliłem. Po wgraniu starszego softu 1.4 i odpowiednich ustawieniach disequ wszystko wróciło do normy. Sygnał a Astry jest. Dziwne ze tylko u mnie jest taki myk i nikt tego wcześniej nie zgłaszał na forum. Po drugie na sofcie 1.5 nie mogłem tunera wyłączyć pilotem, tuner na przycisk wyłączenie wogóle nie reagował, reszta funkcji z niego działała, po wgraniu softu 1.4 mogę znowu wyłączać tuner pilotem. Nigdy wcześniej nie narzekałem, ale ten niby nowszy soft jest chyba gorszy od poprzedniego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 1.4B7 u mnie A200 pracuje również najstabilniej. Przy wersjach 5B0 czy 5B1 problemy z przełączaniem kanałów szczególnie na paczkę z transponderów C.Polsatu. Z obsługą pilota nie stwierdziłem problemów, niestety sam odbiornik podczerwieni nie zachwyca czułością i kątem odbioru z pilota, cóż "made in china", czekam na koniec gwarancji bo w tym temacie na serwis nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Obudziłem sę rano a tu niespodzianka. Na obydwu arivkach mam tylko 1,2 i 3 kanał TVP i te nie kodowane. Robiłem reaktywacje karty, wgrałem liste c+ jeszcze raz, przeszukiwałem satelite od nowa i nic. Wszystko zakodowane. Komus się tk stało jak mi ?? Macie jaieś pomysły ??? Sygnał na sacie 90 jakość 74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...