Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki "FFan" za to, że poszukałeś, ale niestety link który podałeś prowadzi do uszkodzonego archiwum i nie idzie z niego wypakować softa ;( Nic muszę szukać dalej. Napiszę e-mail do pomocy technicznej może i mi udostępnią tego softa (pewnie dopiero po weekendzie).

Pobierz jeszcze raz. Ja przed chwilą pobrałem z tego linku soft i wypakował mi się poprawnie. wszystko OK.

 

 

No nie idzie, ciągle ściąga się nie pełne, próbowałem rożnymi przeglądarkami i menadżerami do pobierania. Jak byś mógł to ściągnij i daj na jakiś host np na sedspace.pl czy coś. Albo wyślij na e-mail - podam ci na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcąc nagrać jakikolwiek program na pendriva (8 Gb) wyskakuje mi komunikat : "usb speed too low to action"

 

Masz za wolny pendrive do nagrywania, o czym z resztą mówi ten komunikat. Trzeba kupić jakiś szybszy (taki z prędkością zapisu powyżej 9 MB/s) lub zainwestować w dysk twardy USB.

 

Vochomurka

 

No nie do końca bo mam pena 8GB i na wcześniejszych softach nagrywał i odtwarzał a teraz na na najnowszym tylko nagrywa a jak chcę odtwarzać to pisze, że za wolny. Jak to wytłumaczyć?

Teraz z innej "beczki":

Pliki TS tracą dane po kilku dniach. Za to pliki PS są w formacie MPEG4 I czyta je każdy komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupić okulary.

Generalnie nie ma co porównywać niskobudżetowych dekoderów C+ (i innych platform, bo chyba żadna z nich nie oferuje porządnego sprzętu, a w największym badziejstwie króluje polsat) z Arivą 200. To tak jak byś porównywał tico z mercedesem.

 

Hehe... Dobre...

Ty to masz poczucie humoru :brawo:

 

Ariva 200 = Mercedes... To dopiero nazywa się bujna wyobraźnia :lol2:

A ten tunek Ferdzia to nie jest przypadkiem, również niski (bardzo niski) budżet ??????

Najniższy w ofercie HD :>

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej "beczki":

Pliki TS tracą dane po kilku dniach. Za to pliki PS są w formacie MPEG4 I czyta je każdy komp.

Pliki TS lub PS zawierają ten strumień danych i taki, w jakich aktualnie leci dany program.

Na ogół jest to mpeg2 w przypadku SD i mpeg4 w przypadku HD.

Wobec powyższego komp czyta zarówno TS lub PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupić okulary.

Generalnie nie ma co porównywać niskobudżetowych dekoderów C+ (i innych platform, bo chyba żadna z nich nie oferuje porządnego sprzętu, a w największym badziejstwie króluje polsat) z Arivą 200. To tak jak byś porównywał tico z mercedesem.

Heh. Ale ja mam gorszy obraz na Arivie, na Philipsie jest o wiele lepiej. W moim przypadku badziewie to Ferguson.

 

to sprzedaj Arive i zostan przy syfie od C+ i ciesz sie super obrazem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

mam kolejne pytanko:

kupując TNK, zaktualizowałem listę w tunerze. Ustawiłem swoją własną listęz kanałami PL i w dalszej kolejności zagraniczne (łącznie 45). Na początku kanały były ustwione w kolejności jak chciałem i tak byłu przypisane do klawiszy (TVP1-1; TVP2-2; TVN-3; TVN7-3; DISCOVERY-4 itp.) Coś się musiało się stać nie tak ponieważ wyskoczyły jakieś wysokie kanały (liczby) kolejność moja pozostała tak jak wprowadziłem - ograniczę się do powyższych 4 ( TVP1-1052; TVP2-42; TVN-1; TVN7-2; DISCOVERY-405) Jak mogę powrócić do poprzedniego ustwienia (lista była już kasowana i wyszukałem kanały na nowo ale to nic nie pomogło)

 

Spróbuj wyłączyć LCN, kolego: Menu->System->inne->LCN->"wyłącz"

 

 

 

Dzięki pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "FFan" za to, że poszukałeś, ale niestety link który podałeś prowadzi do uszkodzonego archiwum i nie idzie z niego wypakować softa ;( Nic muszę szukać dalej. Napiszę e-mail do pomocy technicznej może i mi udostępnią tego softa (pewnie dopiero po weekendzie).

Pobierz jeszcze raz. Ja przed chwilą pobrałem z tego linku soft i wypakował mi się poprawnie. wszystko OK.

 

 

No nie idzie, ciągle ściąga się nie pełne, próbowałem rożnymi przeglądarkami i menadżerami do pobierania. Jak byś mógł to ściągnij i daj na jakiś host np na sedspace.pl czy coś. Albo wyślij na e-mail - podam ci na pw.

 

Wysłałem Ci 1.02B9 na e-maila. Dziwne że masz takie problemy ze ściągnięciem, ja pobrałem przez IE8 od pierwszego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie linkować do oprogramowania leżącego na serwerach z pirackimi wersjami. Jak już się musicie obdzielać - wrzucać na sendspace.com zippyshare.com etc.

 

Ale te linki byly do oficjalnych starszych wersji oprogramowania. Nie rozumie do konca tych przesladowan administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego typu są wasze problemy z resetowaniem się tunera na niektórych kanałach. Posiadam arriva100 i bez najmniejszych problemów działa mi na najnowszym sofcie. Co prawda zdarza się, że tuner "myśli" zanim puści program, czy pokazuje że kanał zakodowany, ale zwykłe przerzucenie na inny kanał i powrót wystarczają żeby wszystko funkcjonowało jak należy. Wydaje mi się, że resety arriva200 mogą mieć bardziej podłoże sprzętowe niż jest to wina oprogramowania, co nie znaczy że nie należy tego oprogramowania udoskonalać. Możliwe też, że arrivy100 są po prostu doskonalsze od swojego droższego bliźniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy soft Arivy 100 to nie równa się najnowszy soft Ariva 200.

Model 100 pojawił się kilka miesięcy później i jego pierwszy fabryczny soft był którymś kolejnym dla modelu 200.

Ariva 100 jest za młoda, aby objął ją problem resetów, za to zdążyła załapać się na soft z przycinkami na tp 10719.

 

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i soft 1.02B9 jest udany, ale przy używaniu oryginalnej karty Cyfry+. Mi na Clone+ zarówno A100 jak i A200 nie chce poprawnie działać, co chwilę pojawiają się komunikaty "zakodowane" na różnych kanałach - o dziwo głównie w dzień, w nocy jest mniej problemów.

Na sofcie 1.04B4 A200 działa całkiem przyzwoicie oprócz TP 10719, za to A100 również sprawia problemy ze splitter'em na większości kanałów (z karty C+ działa dobrze).

Jeśli soft się nie poprawi to niestety ale pogonię A100 do ludzi, bo w moim przypadku póki co się nie sprawdza i leży teraz w kartonie.

Dzisiaj kończy mi się "prezent" w postaci pakietu HBO więc będzie kilka drażniących kanałów mniej, hehe.

A właśnie... czy ktoś się orientuje czy jeśli karta C+ jest w splitter'ze to również przepadają uprawnienia do kanałów? Żeby włączyć pakiet musiałem umieścić kartę w dekoderze, a przynajmniej tak mi kazano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z softem, przynajmniej na razie żadnych problemów nie było (a na pewno już nie tak często). Nie miałem jeszcze okazji, by mi się przycięło. Jest to patch A100_1.03B9 a o to link do niego [link usunięty - brak słów...] od razu przypominam, że jest to patch do fergusona Ariva 100 a nie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...