Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

PS. Zauważyłem jeszcze jedną sprawę... występuje chyba głównie na transponderze 10719 - dekoder potrafi się "zamulić" i funkcje z pilota działają z kilku, kilkunasto-sekundowym opóźnieniem (np. głośność, wywołanie menu lub zmiana kanału). Wygląda to jak awaria baterii w pilocie, ale dekoder po dłuższej chwili wykonuje ciąg wybranych funkcji.

mam to samo :(

 

* Ciekawostka... jest godz. 01:42, od około północy HBO, HBO2, History nie przycinają... o co w tym chodzi? Nic dzisiaj nie zmieniałem :?

 

specjalnie wczoraj sprawdziłem o tej samej porze...HBO jak nigdy bez przycięć. dzisiaj jednak wróciło HBO do normy, tnie tak, że nie da się oglądać. HBO HD bez problemu. podobnie z EuroSportem: justyny ostatni bieg nie dało się oglądać, za to mecze pucharu afryki idą bez problemu (HD oczywiście tnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień SD jest kodowany w MPEG2, chyba że dany kanał jest nadawany w formacie MPEG4. W pierwszym przypadku zamiana strumienia TS na MPEG jest bezstratna. W drugim, trzeba przekodować. Jakość zależy nie tylko od bitrate'u, ale również (a może przede wszystkim) od samego kodera. Zastosowanie takiego potentata, jak Cinema Craft Encoder da przy tym samym stopniu kompresji o wiele lepsze wyniki, niz przeciętny program do konwersji.

 

Z doświadczenia wiem, że zastosowanie bitrate'u na poziomie 4 Mbps dla MPEG2 SD powinno dać zadowalający wynik. Jednak im wiecej, tym lepiej. Standardowe kodery MPEG2 maja ograniczenie do około 15 Mbps. Dlatego kodowanie strumienia HD może nie dać zadowalajacych efektów. Choc pewnie przy zastosowaniu CCE byłoby inaczej.

 

Przy ponownym kodowaniu strumienia MPEG2 do MPEG2 zawsze zachodzi degradacja jakości, dlatego warunek, że docelowy stopień kompresji będzie taki sam, jak bitrate źródła nie wystarczy. Lepiej zastosować wyższy bitrate i kodowanie przynajmniej dwuprzebiegowe.

 

Miałem kiedyś okazję porównać efekt działania kodera wbudowanego do Adobe Encore DVD z CCE. Ten z Encore nie miał szans przy CCE. Generalnie popularne programy do konwersji są nastawione na szybkość konwersji. Mozna nimi zmieniać plik na różne formaty, jednak jakość bywa dyskusyjna.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki... wcześniej testowałem Fergusona FK7900UCI, niestety wcale nie współpracował z kartami Clone+

W najnowszym sofcie v. 1.03B9 zacinanie na TP 10719 występuje również bezpośrednio na karcie Cyfry+, nie tylko na Clone+

 

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

 

Na początek podzielę się swoimi doświadczeniami z FK 7900 UCI. Również testowałem z clone+ i oczywiście nie działa.

Ponieważ wydaje się niezłym sprzętem (hardwerowo) szkoda było wymieniać więc napisałem do PYCHa (producent clona+).

link do całej historii: http://test.plff.org/showthread.php?tid=4417

 

W międzyczasie dołączyłem do systemu Stronga SRT 6880 - działa z clonem bez problemu, niestety wolniej od pioneera 1730 i ma poważną wadę, ponieważ po przejściu w stand by cały czas jest zasilane gniazdo czytnika kart.

 

Ponieważ interesowała mnie rozbudowa istniejącego systemu poszedłem dalej i wymieniłem FK 7900 na Ariva 200.

Po podłączeniu do zasilania cisza. Nie wyświetlał się żaden komunikat na przednim panelu. Przy włączonym telewizorze okazało się że uruchamiając tuner (przełącznikiem z tyłu) pojawia się ekran firmowy fergusona następnie na sekundę pasek info i tuner wyłącza się.

 

W serwisie Pan potwierdził że coś nie halo i wziął z półki następny tuner. Po uruchomieniu znów nic. Kolejny z półki zadziałał zabrałem go i pracował 2 dni. Wczoraj wieczorem najpierw zawiesił się a po restarcie tunera na przednim panelu wyświetlił się nawet "welkome" na ekranie logo firmowe, sekundowy pasek info i dalej pętla.

 

Pomyślałem sobie - do 3 razy sztuka wymienię i zobaczymy. Jednak dzisiaj okazało się że już nie ma Arivy 200 na stanie i proponują zwrot kosztów.

Ponieważ muszę wykonać zlecenie wezmę na próbę FK 6900 CR (ze świadomością braku HD). Podobno działa.

 

Ktoś pytał o pilota do Arivy 200. Do testowania używałem telewizora Unimor M448TS (popularna Siesta2) - zaskoczył za 1 kodem - działa większość klawiszy.

Sprawdzałem również na 17" Grundigu (nie pamiętam symbolu) - również działa. Na Sony lcd 32" kdl32V5500K nie zaskoczył przy żadnym kodzie, a nie miałem czasu parować go z automatu.

 

Może ktoś z Forumowiczów miał podobny problem z Arivą 200? Osobiście uważam że jak sprzęt jest niezły natomiast w sofcie pozostaje wiele do zmiany.

 

pozdrawiam

 

J. Lupino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jest to wątek dot. splitterów, ale w takowym nie znalazłem interesujących mnie wiadomości. Szczerze mówiąc więcej na ten temat mówi się tutaj w związku z czym pozwolę sobie o małą prośbę do użytkowników Arivy 200, którzy korzystają ze splittera. Dokładnie rzecz ujmując chodzi mi o nazwy przewodowych splitterów, które działają zgodnie z oczekiwaniami. W tym wątku kilka razy poruszany by ten temat, ale raczej w związku z występującymi kłopotami. Ja proszę o informację tylko od tych, którzy problemów na linii Ariva-splitter nie mają. Jeden z forumowiczów napisał, że nie narzeka na Big II, w sklepie sprzedawca chwalił mi Small III... może jeszcze coś działa ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Właśnie zakupiłem Fergusona ariva 100HD , poprzednio miałem 6900CR (fortepian) i pierwsze wrażenie pozytywne, choć mam wrażenie że 6900 ogólnie szybciej działał.

Koledzy jak znaleźć/odbierać TVP HD?? Nadmieniam że mam TNK.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tunerów Fergusona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działał.

Koledzy jak znaleźć/odbierać TVP HD?? Nadmieniam że mam TNK.

TVP HD nadawane jest na Hotbirdzie, dla potrzeb platformy N (ci co płacą abonament RTV pośrednio finansują wiec TVN) a więc zakodowane.

Jest też na Astrze, ale też zakodowane. Tego kanału nikt nie może odkodować. Nadawane jest wiec dla samego nadawania, lub dla sportu. Tą 'zabawę' finansują też ci co płaca abonament RTV.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/as ... mowy-z-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje jakiś alternatywny program w którym mógłbym edytować listę kanałów. Może jest coś co obsługuje pliki udf/ddf obsługiwane przez ten edytor. W Ariva Editor nie można sortować kanałów - zmieniać ich kolejności etc - jest to trochę uciążliwe dla mnie. Nie można nawet skopiować danych np do Open Office.

 

Dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jest to wątek dot. splitterów, ale w takowym nie znalazłem interesujących mnie wiadomości. Szczerze mówiąc więcej na ten temat mówi się tutaj w związku z czym pozwolę sobie o małą prośbę do użytkowników Arivy 200, którzy korzystają ze splittera. Dokładnie rzecz ujmując chodzi mi o nazwy przewodowych splitterów, które działają zgodnie z oczekiwaniami. W tym wątku kilka razy poruszany by ten temat, ale raczej w związku z występującymi kłopotami. Ja proszę o informację tylko od tych, którzy problemów na linii Ariva-splitter nie mają. Jeden z forumowiczów napisał, że nie narzeka na Big II, w sklepie sprzedawca chwalił mi Small III... może jeszcze coś działa ok?

 

 

 

 

Witam

 

Testowałem różne splitery i w końcu trafiłem na coś co się nazywa Turbomultispliter z dedykowaną do Arivy 200 kartą łamaną +2 inne dekodery. Ten spliter w końcu działa bez zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopiowanie to po to, aby móc posortować sobie w OO i ustawić jak chce w Edytorze.

Ale przecież do Open Office nie skopiujesz wszystkiego. Skąd wiesz, czy oprócz tego co widzisz, czyli parametrów kanałów nie ma coś więcej?

A na pewno coś jest...

Sortowanie powinno być w tym edytorze. Skoro nie ma to nie ma. Kanały trzeba sortować pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...