Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

+ dla Cyfry za dodanie tego kanału:-) cieszy mnie że zaczynają słuchać oczekiwań abonentów :)teraz czekam z niecierpliwością na takie kanały jak: MCM, MTV Dance, MTV Hits oraz Fox HD, ESPN America HD i Travel Ch. HD(super kanał) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna rzecz dla mnie, to uporządkowana w końcu lista kanałów muzycznych.

Tak, to chyba najlepsza rzecz. KP Muzyka to jednak bardzo pozytywny kanał. Nie wszyscy lubią komercyjny kicz. Cieszę się, że Czwórka została przesunięta do przodu. Kiedy doczekamy się przesunięcia TVN Meteo z pozycji 150 w okolice kanałów informacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do "Kina Polska Muzyka" mam jeszcze uwagę do techników "Cyfry+", albo "Eutelsata", żeby uruchomili na kanale zmienny format obrazu, czyli "WSS", bo bez niego stare nagrania, które stanowią przecież większość zawartości kanału lecą w "paskach" ("pillar boxie"), co nieco psuje (przynajmniej mi) oglądanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te całe nowości to kpina, C+ Weekend SD i GOL SD, zmiany nazw, komu to potrzebne. Ekstraklasa na Canal + na dodatek, przez te całe zamieszanie Premier League wystartuje z Gol na SD czy Weekend , porażka

 

http://2010.canalplus.pl/program?2011.08.13

 

15.55 pierwszy mecz, Liverpool - Sunderland :] SD :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska Muzyka to bardzo dobry program, oczywiście jak dla mnie. Bardzo dobre posunięcie ze strony Cyfry+. Natomiast co do "nowych" kanałów Canal+ Gol i Canal+ Weekend, to ucieszę się wówczas, gdy pojawią się one w wersji HD. Pytanie tylko, kiedy? Zmiana nazw nawet i sensowna, bo Canal+ Gol właściwie nadawał tylko w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz niestety nie wiadomo gdzie będzie mecz.

Wczoraj chciałem oglądać Wisła Kraków - Widzew Łódź, i szukam na canal + sport, itd.

Okazało się że wchodzę na stronę cyfry i zdziwienie to że mecz jest na zwykłym Canal +.

Co do TVN Meteo, przecież możesz bodajże w niektórych dekoderach przesunąć sobie dobrowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest porażka żeby na zwykłym Canal +. nadawać mecz. nie wspomnę już o tej oprawie graficznej,T-Mobile która jest żałosna, może niektórym się podoba, ale

chyba tym co mają ponad 50' TV , bo na 32 i 37 , trzeba niezłe wytężać wzrok żeby zobaczyć wszystko dokładnie, tak samo było ze stacją MTVN HD dzis Live HD , kto pamięta to wie jak wyglądała, a jak dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz niestety nie wiadomo gdzie będzie mecz.

Wczoraj chciałem oglądać Wisła Kraków - Widzew Łódź, i szukam na canal + sport, itd.

Okazało się że wchodzę na stronę cyfry i zdziwienie to że mecz jest na zwykłym Canal +.

Co do TVN Meteo, przecież możesz bodajże w niektórych dekoderach przesunąć sobie dobrowolnie.

 

dokładnie to jest porażka żeby na zwykłym Canal +. nadawać mecz. nie wspomnę już o tej oprawie graficznej,T-Mobile która jest żałosna, może niektórym się podoba, ale

chyba tym co mają ponad 50' TV , bo na 32 i 37 , trzeba niezłe wytężać wzrok żeby zobaczyć wszystko dokładnie, tak samo było ze stacją MTVN HD dzis Live HD , kto pamięta to wie jak wyglądała, a jak dziś.

 

W czasie tego meczu na Canal+ Sport leciało Grand Prix na żużlu. Alternatywą więc dla Canal+HD był Canal+Gol, czyli transmisja w SD. Robicie sztuczny problem, jakby meczu trzeba było nie wiadomo gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robimy problemów, ale powinno być to załatwione jeszcze przez zakupem między innymi ekstraklasy itd.

Jakoś na Canal + Weekend dali radę uruchomić film Zmierzch. Jestem ciekaw co z tego będzie dalej, jak zaczną się wszystkie mecze innych lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest powiedziane, ze po wprowadzeniu wersji HD dla Canal+Gol i Weekend te dwa pasma sportowe na Canal+Premium (sobota 18-20 i niedziela 14.30-1630 ) ze te pasma znikną a wrecz przeciwnie. Dla przypomniena komunikat Canal Plus z polowy lipca:

 

"Chcemy zapewnić abonentom CANAL+ najlepszą ofertę weekendową, opartą na obu sztandarowych kategoriach programów, jakie oferuje kanał premium tj. premierę filmową i widowisko sportowe na żywo" - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa spółki CANAL+ Cyfrowy.

 

W weekendowe wieczory CANAL+ zaprasza, niezmiennie, na hitowe premiery filmowe, w sobotę, 30 lipca, o 20.00 będzie to "Święty Interes" z Piotrem Adamczykiem, a w niedzielę, 31 lipca, o 20.00 biograficzna produkcja "Gainsbourg". W ramach stałych pasm sportowych w soboty o godz. 18 stacja pokazywać będzie najciekawszy mecz Ekstraklasy w danej kolejce, a w niedziele, o godz. 14.30 spotkanie najlepszej ligi europejskiej - angielskiej Premiership.

 

Wiec wyglada na to ze oba pasma sportowe w ciągu weekendu będą stałe i bedą nawet po wprowadzeniu wersji HD dla Gol i Weekend. Zresztą mają do tego prawo (oby tylko nie za duzo, dwa pasma w zupełnosci wystarczą ) przeciez Canal+Premium to nie jest kanał filmowy tak jak Canal+Film i te dwa pasma sobota 18-20 z hitowym meczem naszej ligi i niedzielne z meczem angielskiej 14.30-16.30 raczej zostaną na Premium tak jak jest w komunikacie. Zresztą na francuskiem Canal+Premium jest i wiecej sportu. Chocby wczoraj był mecz Lyon-Porto i to mecz towarzyski i to samym wieczorem po 20-stej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na francuskiem Canal+Premium jest i wiecej sportu. Chocby wczoraj był mecz Lyon-Porto i to mecz towarzyski i to samym wieczorem po 20-stej.

 

sportu jest bardzo dużo na francuskim C+: mecze ligi mistrzów, hity ligi francuskiej, mecze towarzyskie klubów czy reprezentacji itd itp

 

Prawdopodobnie ma to związek z tym, że naziemnie (w płatnym TNT) Canal+ jest dostępny HD i można lepszą jakość zaoferować. Bardzo możliwe, że po prostu mają tak licencję skonstruowaną i musi być pewna ilość sportu.

 

We francji jest tylko 1 kanał sportowy w HD od Canal+, a praw sportowych mają ciut więcej niż u nas... W Polsce zapowiadają kolejne kanały w HD, a we Francji cisza. Cieszcie się więc z HD bo francuzom średnio zależy na HD na rodzimym rynku, a co dopiero na innych rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd? C+ Francuski wyemitował JEDNO spotkanie ostatniej kolejki Ligue 1 na żywo w HD (nie wiem czy native czy upscale bo nie mam dostępu do kanałów HD), co ciekawe w dzień inauguracji w ogóle nie było meczu na C+ Sport HD tylko leciał golf, a na C+ HD multiliga, mecze tylko na a la carte były (i to nie wszystkie). Zobaczymy co będzie dalej ale póki co Canal+ Polska ma więcej emisji w HD niż Francuski, a pojemność na satelicie ma zdecydowanie większą.

 

Cieszcie się, że w ogóle macie mecze w HD. Zobaczymy co dalej Canal+ Francuski zaproponuje bo jeśli chodzi o ofertę to może i ma bogatszą ale jeśli o HD chodzi to rewelacji nie ma (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też trochę przesadzacie z tym narzekaniem. Z 1 kolejki Premier League canal pokaże 5 meczów, czyli więcej niż zobaczą abonenci kanałów Sky Sport i ESPN u siebie w Anglii. Dodatkowo 2 mecze ligi francuskiej i cała nasza ekstraklasa, a także GP Skandynawii. To wszystko za jedyne 41zł czyli 10euro, dla mieszkańca zachodniej Europy to śmieszne pieniądze. Nie będzie 2 czy 3 kolejek w HD, rzeczywiście skandal. Jeszcze 4-5 lat temu mało co było nadawane w HD i oglądaliście w takiej "strasznej" jakości.

Nie twierdzę, że polski Canal+ Sport ma najlepszą ofertę, pewnie Canal franuski czy Sky ma bogatszą ofertę w różne dyscypliny, których w naszym Canalu nie uświadczymy. Jeżeli natomiast chcemy oglądać piłkę to jest tylko jeden wybór, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia w czym jest problem, aby teraz włączyć kanały C+ Gol HD i C+ Weekend HD ?

Jeżeli teraz nie mają miejsca na satelicie, to później skąd wezmą na te kanały miejsce ?

Chyba, że kupią N-kę i wtedy będzie parę transponderów po niej do zagospodarowania. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...