Skocz do zawartości

pytanie o instalacje sat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuje zakup anteny Triax TD80 (większa nie wchodzi w grę, bo nie przejdzie przez właz na dachu w bloku), aby odebrać pozycje: 13E + 19,2E + 28,2E.

Chce, aby "główny" konwerter był na 13E (poniewaz to jakby najslabszy satelita). Pozostałe pozycje w zezie.

I teraz pytanie:

- czy ma ta instalacja sens (28,2E będzie działał w takiej konfiguracji ??);

- jakiej użyć konfiguracji dla zeza:

:arrow:1517.jpg flexiblock do anten Triax TD (13E jak najbliżej ogniska + 19,2E), zaś na 28,2E użyć czegoś takiego 256.jpg;

 

,czy takiej:

 

:arrow: muliblock(a) 3663.gif (choć różne opinie są na tym forum na jego temat;

 

 

Jaki konwerter polecilibyście (w przystępnej cenie) - Single INVERTO IDLR 0,2 dB RED Classic nadaje się do obioru sygnału HD cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Bird najsłabszy? Bzdura.

Porównaj swoją lokalizację z siłą (pokryciem) satelity Eurobird, im dalej na wschód tym sygnał znacznie spada.

Z zezami nie kombinuj, wstaw "hokeja". Ewentualnie wybierz inną antenę i inny układ zeza do niej.

Każdy obecnie sprzedawany konwerter będzie dobry do HD.

 

BTW. Był już taki temat, weź przeszukaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie antena powinna być skierowana na 19,2E, bo zezowanie na 28,2E wprost z 13E spowoduje, że z EuroBird-a mało co zobaczysz. Co do multiblocka - jeśli czytałeś o tym już na forum, to zapewne wiesz, że jego główną wadą jest brak regulacji LNB w pionie, ale dla takiego układu byłby dobry i wygodny jeśli chodzi o instalację. Przy osobnych uchwytach będziesz musiał włożyć nieco więcej wysiłku w instalację, ale i efekt końcowy będzie lepszy. Zauważ także, że zastosowanie flexiblocka "wymusza" ustawienie anteny na położenie pomiędzy 13E, a 19,2E (żaden LNB nie znajduje się centralnie w ognisku, obydwa nieco zezują).

 

Co do konwerterów Inverto RED mogą być - są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ma TD100,flexiblocka na HB i Astre.Oba zezują.Antena pomiędzy HB i Astrą.Siła/jakość sygnału dla obu rewelacyjna (np 11508 odpowiednio 90%/70% a przecież to jeden z najsłabszych transponderów na HB).Dokupiłem ten uchwyt i będę próbował złapać Astrę2.Napiszę o rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za pomoc.

 

EDIT:

Mam jeszcze jedno pytanie - w przypadku zeza na rurkę 7425.gif konwertery idą po łuku 97674776.th.jpg. Natomiast w przypadku tego uchwytu 256.jpg konwertery są w linii prostej.

 

Czy ma to jakieś duże znaczenie dla jakości sygnału, w przypadku 9 stopni (19,2E - 28,2E) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za pytanie, ale już dawno nie "grzebałem" przy antenie (jakiś rok), a tu ojciec wyskakuje z propozycją "nie do odrzucenia". :>

 

Jak nie tracąc wszystkiego co już mam (HB i na przykład tr. 11,488H, zez na Astrę 19,2*) ustawić tr. 11,508V z HB, bo póki co ten słabiutki tr. TVN-u nie gra.

 

W pionie, czy w poziomie? Jak powinienem lekko przesunąć antenę żeby zagrał 11,508V i przy okazji żebym nie zgubił tego co już mam? Nie chcę znowu spędzić 1/2 godziny przy nastawianiu wszystkiego od nowa.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj na początek ustawić skew konwertera w uchwycie (dla Hot Bird'a). Niestety jak zaczniesz ruszać anteną w poziomie, pionie by ustawić ten 11.508V dla 13E, to trzeba będzie też korygować zez na 19.2E. Jak pierwsza opcja nie zadziała, pozostaje ta druga, którą żeby przeprowadzić, trzeba będzie niestety trochę się "nafikać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli ten budynek jest na wprost anteny to raczej nie ma szans. Musiałbyś zburzyć trochę ten wieżowiec z naprzeciwka lub odsunąć go o jakieś kilkanaście metrów, co jest niemożliwe. Dla pewności policzyłem sobie jeszcze dla pewności z Pitagorasa i funkcji trygonometrycznych :D i tak jak przypuszczałem wyszło, że aby odebrać coś w kierunku, o który ci chodzi hokej anteny musiałaby być nachylona pod kątem ok. 45 stopni, a z tego co wiem to jest nachylony chyba pod kątem ok 20 stopni do poziomu dla HB - chyba że się mylę. Jednak spróbować możesz, ale na twoim miejscu nie liczyłbym na zbyt wiele, a raczej na nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel to 30 metrów to rzeczywiście trochę dużo, jednak w przypadku Hot Birda sygnał jest na tyle silny, że strata spowodowana długościa kabla nie powinna wpływać na duże pogorszenie odbioru. Jednak zalecam tu antenę nie mniejszą od 80 cm. Odnośnie drugiego to trudno stwierdzić, ale 6 pieter w gore i kilka metrow do tylu to juz cos. Powinno sie udac, ale to trzebabyloby juz sprawdzic metoda prób i bledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel to 30 metrów to rzeczywiście trochę dużo, jednak w przypadku Hot Birda sygnał jest na tyle silny, że strata spowodowana długościa kabla nie powinna wpływać na duże pogorszenie odbioru.
Bez przesady. Z ciekawości kiedyś zrobiłem testy i sprawdziłem jak długość kabla wpływa na jakość sygnału TV-Sat. Do testów użyłem oczywiście ten sam tuner, a wzorowałem się na słabszych transponderach z satelity Sirius 4,8E (powyżej 12,6 GHz). Zarówno na długości kabla 10 m, jak i 35 m było zero różnicy. Oczywiście zależy, jakiej jakości zastosowaliśmy kabel, ale oczywiste jest, że przy instalacjach satelitarnych wybieramy kable o najlepszych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...