Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 9000 4K CI+


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Mieliśmy na hollex.pl, ale rozeszły się jak świeże bułeczki. Czekamy na kolejną dostawę. A ta cena 339 zł, o której piszesz @danielpes5, to byłoby taniej niż cena zakupu dla sklepów. Ktoś dopłacały do interesu? Dziwne by to było, nawet na Black Friday.

Cena rzeczywiście taka była, można to sprawdzic w google. Jak się ich dopytywałem na czacie czy planują jeszcze taką promocję to się zarzekali, cyt."Nie mamy go jeszcze w ofercie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komentarza jakiegoś klienta wynika że nie da się wyłączyć HbbTV  😞

Ja to wyłączam w TV bo niepotrzebne mi to w ogóle, denerwowałoby mnie te wyskakiwanie na pół ekranu jakiś obrazków.

 

" Przydałyby się dwie tabele kanałów i możliwość wyłączenia Hbb "

 

No co do tabeli, to również niemiłe info, w Cryptoboxie są dwie "kalonki" kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 16:35, Anita Kaźmierska napisał(a):

Tak sobie testuję ten dekoder i o ile były problemy z HbbTV w przypadku modeli Ariva T800i HbbTV czy Opticum HbbTV T-Box - konkretnie z aplikacją TVP VOD, to tutaj wszystko dobrze działa i bardzo szybko.

Oby jak najwięcej działało. Niestety ogólnie Ferguson słynie ze słabego supportu i zamkniętego softu co ma wpływ na poprawki do oprogramowania i rozwój zaimplementowanych pluginow. Póki tuner jest w miarę świeży na rynku to jeszcze ok ale w późniejszym czasie jest już tylko gorzej. Z podstawową czynnością jak układanie listy kanałów również w starszych modelach często były problemy z brakiem porządnego edytora do list kanałów. Nie wiem jak jest w tym modelu ale mam nadzieję że dopracowali podstawowe opcje. Czy tuner jest wart 400-500zł? Po przeczytaniu ogólnej specyfikacji dla mnie nie jest.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👽

Mała ciekawostka,serduszkiem tej arivy jest MTK MT-5751 ARM Cortex A 55 Quad- Core. Na module canal+ przy zmianie kanału występuje chwilowe klatkowanie i synchronizacja obrazu z dźwiękiem około 2 sekundy to już  standard nawet w dekoderach na linuksie z prockiem hi silikon. Poza tym przełącznik działa podłączone 4 konwertery , obraz ok. Dźwięk nawet bardzo dobry. Brak możliwośći wył. Hbb i tylko jedna kolumna kanałów. Podłączony dysk twardy Samsung 320gb działa bez problemu jednak nie można nagrać canal+ 4k . Ogólnie obraz nawet zaskakuje,testowane na Samsung Neo QLED.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest nowy Ferdek

Ferdek.jpg

 

Sprawdziłem go dziś w lokalnej sieci kablowej z modułem CI Conax i powiem tak :

Na plus

-szybka instalacja kanałów 

-moduł CI po włożeniu w kieszeń od razu odpalił.

-szybkie dekodowanie kanałów w czasie ok 1,5 s.  Kanały UHD ok 2 s

-lista w miarę czytelna ale tylko jedna kolumna

-możliwość edycji list ulubionych

-zaskakująco dobry dźwięk.

 

-obsługa hbb tv które siec kablowa udostępnia na kanałach TVP bardzo dobra. 

 

Na minus 

-Trochę za bardzo prymitywne menu, za mało opcji i ustawień

-kolor interfejsu i belki z kanałami trochę z poprzedniej epoki. Szaro i ponuro.

-Pilot trochę trąci  tandetą. Jest także za lekki. 

 

Podłączyłem pod Ferdka także antenę naziemną  i pojawił się pierwszy poważny zgrzyt :

Dekoder nie podaje zasilania  5V do wejścia antenowego ! Jest to istne kuriozum.

Nie ma nawet takiej opcji w ustawaniu anteny.  Można się tu mocno zdziwić.

Musiałem wygrzebać starą antenę siatkową z zasilaczem żeby podać mu sygnał

Kanały wyszukały się dość szybko i przy wyszukiwaniu były bardzo dobrze opisane. Była podana informacja jaka aktualnie częstotliwość jest skanowana i z jakiego muxa pochodzi dana paczka. Oraz czy kanał jest szyfrowany czy nie. Lista od razu poukładana, można w ustawieniach wykluczyć kanały kodowane z MUXa IV od Polsatu.

Hbb tv na naziemnej działa bardzo dobrze. Co jest wartością dodaną. 

 

 

 

Edytowane przez danielpes5
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się śpieszyli na premierę, że zapomnieli dodać do menu ;-). Ale tak serio to w poprzednich wersjach fergusonów jest to ustawienie w innym miejscu, ale tu widzę że menu jest przebudowane i nie wiem gdzie tego szukać tym bardziej, że tego dekodera nie mam. W Cryptoboxie na pewnym sofcie miałem to ukryte i gdyby nie instrukcja to nie odnalazłbym tego, bo tam było puste pole poniżej innych ustawień i dopiero po jego wybraniu pokazywały się opcje zasilania, ale to raczej był błąd softu.

 

W dniu 17.11.2023 o 18:48, irdeto napisał(a):

Z komentarza jakiegoś klienta wynika że nie da się wyłączyć HbbTV  😞

Ja to wyłączam w TV bo niepotrzebne mi to w ogóle, denerwowałoby mnie te wyskakiwanie na pół ekranu jakiś obrazków.

 

" Przydałyby się dwie tabele kanałów i możliwość wyłączenia Hbb "

 

W instrukcji pdf jest:

HBBTV Możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję, ustawiając ją jako Wł. lub Wył. Więcej informacji można znaleźć w części System HbbTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 16:38, bobi napisał(a):

Brak możliwości wył. Hbb i tylko jedna kolumna kanałów

To widocznie nie odnalazłeś tej funkcji, skoro piszą że jest możliwość WYŁ.

A komentarz to był na stronie Ferdka ( na samym dole ), chyba że to Twój by...ł:

https://sklep.ferguson.pl/pl/p/ARIVA-9000-4K-CI-tuner-TV-satelitarnej-naziemnej-HbbTV-UHD-HEVC-H265/3248

 

 

14 godzin temu, leafeu napisał(a):

W instrukcji pdf jest:

HBBTV Możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję, ustawiając ją jako Wł. lub Wył.  Więcej informacji można znaleźć w części System HbbTV.

Czyli jest napisane

 

12 godzin temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Można wyłączyć HbbTV w Ustawieniach prywatności:

Ustawienia -> System -> Prywatność lub podczas pierwszej instalacji.

Potwierdzam da się wyłączyć HbbTV.

Ok, dzięki :) , błędne wcześniejsze informacje wyjaśnione.

 

_____

 

Specjalnie w weekend włączyłem na chwilę w Panasie

( tam można Hbb indywidualnie ustawić dla wybranego kanału, jak i wybrać uruchamianie automatyczne lub ręczne )

Ale, to już nie o tym, i na TVP wywalało najpierw reklamę Oponeo na ćwierć ekranu i cza było czasu aby to zgasło, dopiero później usługa.

Dlatego to mnie tak rozwala  i nie chcę tych usług.

Dobrze że takie Hbb jest, bo ludzie zapewne chcą z tego korzystać,  ale najgorzej jak urządzenie chce na siłę kogoś uszczęśliwiać , więc powinna być opcje wyłączenia.

W LG też to da się wyłączyć na szczęście.

 

_____

Zapewne jest w nim edycja nazw kanałów, bo ja muszę mieć swoje nazewnictwo.

Przede wszystkim usuwanie dopisków HD, używanie tylko jako pierwszej dużej litery, np. nie KINO POLSKA tylko Kino Polska .

W Cryptoboxie jest zarąbista opcja , której za bardzo nigdzie nie spotkałem - Odświeżanie nazw kanałów,

czyli podczas ponownego zeskanowania jakiegoś Muxu czy transpondera, nazwy które wcześniej były zapisane w liście pozostają nie zmienione.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferdek ma kilka ciekawych aplikacji na pokładzie. Jedną z nich jest WEB  APP Tester 

web-add.jpg

 

i tam po wpisaniu adresu polsatbox.pl udało się odpalić aplikację  Polsat Box Go z poziomu przeglądarki :

lista.jpg

 

Działają wszystkie kanały HD wraz z funkcją timeshift

 

Polsat-1.jpg

 

 

Kolejną aplikację którą sprawdziłem jest Canal+ Online  i też udało się ją uruchomić 

 

onli.jpg
 

Działają wszystkie kanały oprócz Canal+ 4K 

 

sport3.jpg
 

 

sport2.jpg

 

Kanały w C+ Online można przelączać za pomocą pilota góra-dół. Działa jak na normalnym dekoderze Canalu. Działa także funkcja timeshift

 

Kolejną stroną był sweet.tv. Ale tu na razie strona się gryzie z aplikacją na dekoderze.

Edytowane przez danielpes5
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy są ze streamingu czyli z internetu.  Przez aplikację w dekoderze z poziomu przeglądarki. I tutaj kanałów 4K w Canal+ Online  i Polsat Box póki co, nawet nie są na liście. Czekam na aktualizację softu. Może w tej materii się coś zmieni.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, danielpes5 napisał(a):

Serwisy są ze streamingu czyli z internetu

 

Nie wiem czy mnie odpisywałeś, czy komuś innemu ,  ale jeśli tak to źle mnie zrozumiałeś.

Mnie chodziło o ręczne przeskanowanie tych transponderów co podałem powyżej z Hot Birda

Ewentualnie jak masz zeza na Astrę, to np. QVC, QVC2 , tam są studyjne kamery to powinien być najwyraźniejszy obraz.

Thora ( Intelsat 10-02 ) już nie mam, został u rodziców, więc ja na pewno bym sprawdził 4K Heritage .

Na Cryptoboxie jest sygnał stabilny, głos nie zrywa, rzecz jasna obrazu brak, bo to tuner HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością na satelicie kanały 4K na tym tunerze działają bez problemu.

 

Ja skupiam się na sieciach kablowych, iptv i telewizji naziemnej. Czyli do tych źródeł sygnału do których mam aktualnie dostęp. 

W kablu jak najbardziej kanały UHD mają się dobrze. Ich jakość jest akceptowalna. W mojej sieci są Eleven 4K, Filmax UHD,Ultra 4K i FunBox UHD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielpes5 napisał(a):

i telewizji naziemnej. 

 

Filmax UHD,Ultra 4K i

 

FunBox UHD. 

 

To naziemna jest w kablu puszczona. Czyli częstotliwości z Mux-ów i inne te kablowe są z jednego gniazdka rozumiem. Nie miałem nigdy styczności z kablówkami. 

Filmax, ten od Winnickiego🤔

O FunBox słyszałem, ale z wykazów na kingofsat. Może kiedyś SPI uruchomi je na HB dla polskich platform.. 

Ok, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...