Skocz do zawartości
  • 0

Odbior slabych satelitow a Polska... (Bard 4/6)


mmx01
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Czytalem watki z DX, zalezy mi bardzo na pakiecie MBC ktory jest tylko na Bardach i Nilsatach. Na nilsatach jest na polaryzacji V ale niestety pozycje 7W zaslania mi jak to w miastach budynek.

Pozostaje mi Bard 4/6 i transponder 11919H.

 

Wiem ze H sa znacznie slabsze niz V z tamtego rejonu. I teraz pytanie, czy antena offsetowa 1,15m z konwerterem inverto black ultra, zamontowana na 11 pietrze ma szanse zlapac sygnal z transpondera 11919H ? Lokalizacja - Warszawa wiec patrzac na mapy zasiegu moze sie udac... moze jest tu na forum ktos kto ma to ustawione?

Czy ten konwerter inverto dobrze poradzi sobie z nizszymi czestotliwosciami?

 

Nie moge sprawdzic doswiadczalnie poniewaz teraz mam standardowa antenke 60cm wiec o odbiorze nie moze byc mowy a caly ten nowy zestaw musialbym kupic, nie wiem czy warto.

 

 

Pzdr,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te tanie mierniki to właśnie można sobie w... Nareszcie udało Ci się trafić. Pamiętam, że z 7 W niewiele udało mi się odebrać i w Warszawie może być ciężko. Jednak co najmniej jeden transponder z 7 W musisz złapać, o ile od dwóch lat nic się nie zmieniło. Pamiętam, że coś działało ale już nie pamiętam częstotliwości. Chociaż patrząc na tę mapkę pokrycia sygnałem satelitów na 7 W: http://www.lyngsat-maps.com/maps/ab4a.html to za wiele sobie nie pooglądasz na tej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie specjalnie sprawdzałem i miałem pisać, ale widzę, że już sobie poradziłeś.

Na mojej antence 0,75 z Atlantic Birda 2 8°W dostatecznie mocny sygnał odbieram z transponderów:

11010 H 27500,

11067 H 12667,

11084 H 2170,

12547 H 3038,

i 12 567 V 27500.

Z Nilsatów i Telekoma nic nie chwytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pamiętam, że z 7 W niewiele udało mi się odebrać i w Warszawie może być ciężko. Jednak co najmniej jeden transponder z 7 W musisz złapać, o ile od dwóch lat nic się nie zmieniło. Pamiętam, że coś działało ale już nie pamiętam częstotliwości.

 

@jarek999

Zmieniło sie i to na gorsze, owszem miałes racje pisząc że odbierałes, najprawdopodobniej chodziło o Atlantic Bird 4A bo taka możliwosc była i były to zdecydowanie najmocniejsze transpondery, ale po zmianach niestety na małej antenie nie masz co liczyc.

@mmx01

Ja na podobnej rozmiarowo antenie nie mam żadnych problemów z nillesatem i jego polaryzacja V (odbierałem nawet na 105cm bez problemu) także pol H z kilku transponderów teraz też bez kłopotów, ale mam jedna i to zasadniczą przewage nad toba, mieszkam na południu polski gdzie sygnał jest mocniejszy i właśnie twoje położenie plus rozmiar anteny jaką posiadasz może być w twoim największym przeciwnikiem w uzyskaniu odbioru z pozycji 7W. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zlapalem 11058 z 5W i kilka pierwszych transponderow z 8W co ciekawe jak skrecalem konwerter w przeciwna strone do wskazowek zegara odbieralem ich mniej niz jak skrecilem go zgodnie ze wskazowkami (czyli zle). Patrzac od przodu anteny.

 

Manipulowanie skreceniem generalnie nie wyplynelo na odebranie tych ktorych odbierac nie moglem z 8W, dalej ich nie odbieram.

Po 7W nawet sladu.

 

Badr ma silniejsza wiazke niz nilesat? Jesli to to samo to jestem w lesie. Czy C120 z tym osobnym duzym promiennikiem cos zmieni?

 

 

Patrze na mapy AB2 przy 120cm powinienem miec wszystkie transpondery: http://www.lyngsat-maps.com/maps/ab2_eur.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Badrem wcale nie jest lepiej ale możesz próbować bo nigdy nic nie wiadomo jak te wiązki się naprawdę rozchodzą. Mapki pokrycia sygnałem nie zawsze pokazują prawdę. Jest jedna częstotliwość, którą według mapki można odbierać w Warszawie na antenie 120 cm, to 12.523 H 27500 3/4. Łatwiej będzie z Eurobirdem 2 z 25,5 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaluje ze nie kupilem openboxa x-800 tam chociaz widac jakies parametry sygnalu a tu takie krecenie na slepo.

Wskaznik pokazuje albo 30% - nic nie ma albo 63-65% albo 81-88%.

 

O co moze chodzic ze skretem konwertera dla mocnych sygnalow wszystko jedno jak jest ustawiony?

 

Co do ogniska anteny to przesuwalem konwerter ale rownierz na slepo.

To ze tak malo lapie z 8W to wina malej anteny czy tego ze nie umiem jej ustawic? Nie wiem czego sie spodziewac (ile powinno dac sie zlapac z 8W), duzo niewiadomych w tym rownaniu.

 

Odbieram tez ten sam kanal boomerang z 11008H i 11011V. To pewnie zanczy ze antene nie najlepiej ustawilem bo lapie sygnal z dwoch pozycji?

 

Z openboxem F-500 dam rade dobrze dostroic antene? Ten miernik w GI to porazka, ten wskazowkowy tez.

Ostatni krok jaki mi przychodzi do glowy to kupno konwertera Hama LNBF Lypsi HQ lub SNP-031, nowy kabel (obecny jest juz troche zmeczony) i Openbox F-500.

Co o tym myslicie?

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno wystawić diagnozę na odległość.

Nie zrozumieliśmy się.

Mnie nie chodzi o to abyś tylko sprawdzał sygnał przesunięciem od i do talerza, czy skrętem konwertera.

Chodzi o to abyś sprawdził to czy uchwyt jest w centrum pola oświetlenia anteny (w ogniskowej).

Być może coś uległo deformacji i teraz LNB masz z boku ogniska.

Nie wiem może jest wszystko dobrze, ale co jak nie? Tak tylko gdybam na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz rozumiem ;-)

 

Moge sprawdzic te aluminiowe rurki idace od anteny do uchwytu. Pytanie o dokladnosc, w jaki sposob ocenic czy jest to dokladnie w ognisku? Oprocz zmierzenia odleglosci uchwytu od talerza po obu stronach nie mam pomyslu. Ta plastikowa koncowka byla takiej sobie jakosci wiec o jakis 1mm zapewne moze sie roznic. Zapewnie nie jest tak latwo ze ma patrzec dokladnie w sam srodek anteny?

 

Znacie moze jakis super lnb o bardzo duzym wzmocnieniu z ktorym ewentualnie moge zrobic drugie podejscie?

Mysle o Hama LNBF Lypsi HQ - 64db, Maximum SF100 - 64db, cos jeszcze wartego rozwazenia?

No i cos dobrego do zlapania sygnalu, zeby nie robic wszystkiego na slepo, najtanszy miernik sensowny jaki znalazlem to SF 9000 Firmy SCHWAIGER za 670 (drogo) z kolei Mezon DSM-20 to chyba to samo co ten badziew wskazowkowy w cyfrowym wydaniu?

 

No i w ktora strone mam skrecac konwerter? Patrzac od tylu anteny skrecalem zgodnie ze wskazowkami zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kupuj nowych LNB !!! Szkoda kasy.

Do swojej paraboli mam kilka zabawek na pasmo Ku:

począwszy od Ivacoma Twin C120 + promiennik za prawie 400 zł, poprzez GOLDEN INTERSTAR GI209P Prime Focus, a praktycznie to samo odbieram i na MTI AP8-T2NRC za 65zł. :mrgreen: Nie sprawdzałem sieczki 0.1dB po 20zł. z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to bedzie ciekawe, konwerter jest jakies 80cm od balkonu. Moja strona swiata to zachod wiec slonce do mnie nie zawita mocne, a jak zawita bede musial obrocic antene i nic nie zobacze.

 

Moge na nia w nocy poswiecic halogenem w mieszkaniu ? :-) Lub jakies inne jeszcze mozliwosci?

Jak myslicie warto przy tym dalej grzebac czy odlozyc na lepsze czasy? Antena wieksza odpada bo nie zmiesci mi sie nawet przez okno... ;-)

 

Z amosa tez nie lapie wszystkich transponderow, zauwazylem ze zmiana skretu lnb niewiele wplywa na sygnal, choc moze to te badziewne wskazania GI wprowadzaja mnie w blad...

 

Co ma wiekszy sens satelite finder za 670zl czy openbox F-500 za 370zl ? Jesli sygnal ma jakosc 5% ale jest to chcialbym sie o tym dowiedziec.

 

 

M>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to pewnie dopiero w weekend bede mial chwile za dnia by sciagnac ja zza okna i wytachac na podworko. Bedzie atrakcja dla mieszkancow ;-)

 

Tuner zamowie openboxa, najwyzej sprzedam swojego GI.

Mam tylko cicha nadzieje ze z badrem bedzie lepiej i uda mi sie zlapac 11919 H - 27500 - 3/4, na HB czy astre to moglem zostac przy 60cm i tunerze od polsatu.

 

Inverto ultra black ma strasznie dluga fajke i mozna go wysunac w strone anteny nawet z 5cm, w skrajnych jego polozeniach odbieram tyle samo transponderow.

Uparlem sie by choc na jednego satelite sie dobrze dostroic, max co mam z amosa to:

 

10806V

10806H

10890V

10890H

10925V

10925H

11260H

11304H

11319H

11323H - plywa

11333H

11352H

11411H

11429H

11435H

11474V - plywa

11510V

 

Tych co plywaja jakosc sie wacha miedzy 30-40% ale obrazu nie ma. Reszta ma 88%

 

Tez troche zszedlem z kursu bo lapie cos z AB3 - 3 transpondery i ToyorAlJanah wiec to na bank z tamtad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie szalej z zakupami, daj do ładu to co masz !!!

11474V – plywa

I musi. :mrgreen:

To wiązka Middle East (Egipt, Półwysep Arabski) ja ją również odbieram szczątkowo - dziwne, że w ogóle.

11323/H

Co prawda jest to wiązka europejska ale to Feeds – teraz nic nie nadaje u mnie także 0% sygnału.

 

Piszemy o Amosie? Przynajmniej ja na pewno. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, to wszystko mi sie zglasza na amosie 4W, przy tym ustawieniu anteny odbieram tez 3 transpondery z 5W, albo wiec sa tak silne albo ja znow kiepsko ustawilem.

 

5W

11512V - CH 720, XXL, TV5MondeFBS, AB1, Mangas itd

12543H - ToyarAlJanah, GCPE1, GCPE1, FoxLife

12615H - SEXONTV*, Kiss, TAPESHTV2

 

 

Brakuje mi troche wiedzy i nie do konca rozumiem jak to wszystko zestroic, metoda prob i bledow okazuje sie malo skuteczna przy 3 plaszczyznach i do tego lnb...

Cos co pokazywalo by na biezaco sile i jakosc transpondera pomoglo by znacznie, mam na mysli w czasie rzeczywistym i w miare czule.

 

Co ciekawe wysuniecie lnb w uchwycie (promiennik jest teraz ok 4cm od uchwytu, na poczatku dotykal go) nieco poprawilo sytuacje na amosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Łapiąc słabe sygnały bardzo ważne jest precyzyjne ustawienie talerza — liczy się dosłownie każdy milimetr. Mając problemy z Nilesatem (7°W) zrobiłbym tak:

1. Ustawiam się absolutnie idealnie na 8°W, na tego Boomeranga (11010 H), tj. najpierw ruchy anteną prawo-lewo, a potem góra-dół; następnie jeszcze lekko "powyginać" talerz we wszystkie cztery strony i patrzeć na ekran (miernik), czy w którymś położeniu nie pojawi się więcej sygnału — jeśli nie, to znaczy, że jest OK.

2. Wpisuje parametry 11823 V 27500 3/4, po czym nieznacznie (o ~1°) obracam antenę na wschód i patrzę na ekran — coś powinno się pojawić.

Jeśli nic się nie pojawi, to znaczy, że jest tak jak ktoś już tu pisał — antena za mała. Chociaż trochę nie chce mi się w to wierzyć. Też mam Laminasa 1200 i wszystko co odbieram z Nilesata chodzi na poziomie 40-60% sygnału (a na 11823V regularnie >60%). Oczywiście moja lokalizacja jest nieco korzystniejsza do odbioru tego satelity. Ponadto mam też dosyć dobry konwerter (Maximum SF 100). No i jeszcze nieznacznie "ulepszyłem" swoją antenę, wyprowadzając mocowanie rurek od konwertera na zewnątrz talerza (dziury zakleiłem folią samoprzylepną), co dało kilkuprocentowy zysk na słabych sygnałach. Mimo to wydaje mi się, że powinieneś jednak coś złapać z Nilesata, a problem tkwi w precyzji ustawienia. No chyba, że jest jakaś wada sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ja konwerter tez kupilem dobry, inverto ultra black, ale nie ma na nim podzialki, wiec i skret tez ustawiam na oko. Do tego wskaznik sygnalu GI na oko mi nie pomorze a miernik ktory mam rownierz.

 

Zobaczylem ze openbox ma dokladny wskaznik poziomu sygnalu i szumow. Oprocz sprawdzenia samej anteny zmienie tuner. Moj GI uzywany tydzien sprzedam na allegro, gwarancja pudelko i wszystko jest.

 

Znalazlem taka oferte:

 

X820 Openbox X820 2xCI Schächte plus Universakartenleser Standard Settings, 59,90 EUR

Digitaler Satellitenreceiver mit 2 CI-Schächte und Universalkartenleser. 7000 TV Speicherplätze und 2000 Radiospeicherplätze (baugleich KOSCOM SDC 3510).

 

Die Auslieferung des Receivers erfolgt immer mit der aktuellen Softwareversion und unserer aktuellen Kanalliste!!!

Updates für unsere Kunden befinden sich in unserem Downloadbereich.

 

Technische Daten:

 

Einfache Antenneninstallation

7000 Programmplätze für TV

2000 Programmplätze für Radio

Symbolraten 1000 - 45000

Hochempfindlicher Tuner, sehr geringe Ansprechschwelle

Suchfunktion über mehrere Satelliten

Benutzerfreundliches Bildschirm-Menü

EPG über mehrere Tage

DiSEqC 1.2 und USALS kompatibel

DiSEqC 1.0

DiSEqC 1.1 zur Ansteuerung von max. 64 Satpositionen !!!l

digitaler AC3 Audio-Ausgang (S/PDIF)

2 Kartenleser

Variables Bildschirmformat

Einfache Programmierung der Vorzugskanäle (Last-Station-Memory)

Kindersicherung

Funktion zur Kanalbearbeitung (TV/Radio)

Mehrfach-Timerfunktion

Teletext-Funktionalität

Liste der verfügbaren Untertitelsprachen des aktuellen Programms

SCPC/MCPC- Empfang von C- und KU-Band Programmen

Serielle RS-232-Schnittstelle für PC-Anschluss

Modulator Kanal frei einstellbar

Audio und Video auch über Chinch-Ausgänge

 

Garantiehinweis: Beim Gebrauch nicht autorisierter Software erlischt grundsätzlich die Herstellergarantie !!!

 

Stellt sich bei der Überprüfung heraus, dass der Receiver mit nichtautorisierter Software verändert (gepatcht) wurde, fällt für Sie grundsätzlich eine Kostenpauschale von 65 Euro an ( Bei Modulen 15,00 Euro).

Eventueller Reparaturaufwand wird gesondert berechnet.

 

Czy ktos kto dobrze zna niemiecki moze powiedziec czy to jest ok? Pierwsza linia mowi o klonie koscom, ale opis produktu to X820, ostatnia mowi cos o zmianie oprogramowania ale nie wiem czy ten ma zmienione i dlatego jest tani czy zabiora mi 65E jak ja zmienie?

 

Robil ktos zakupy z satshop24.de? Cena bardzo niska, kanalow powinno byc chyba 6000 a nie 7000, no i czy to nie jakas muka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem, że masz GI. Pod żadnym pozorem nie sugeruj się tym co te paski poziomu sygnału pokazują. Traktuj je tak jakby ich nie było. Miernik też chyba nie jest za dobry. Masz bardzo utrudnione zadanie bo ustawiasz na ślepo. GI nie pomoże w żaden sposób a z tego co piszesz miernik również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Openboxa X-820 mogę Ci tylko poradzić co i jak, tuner jest bardzo prosty w obsłudze nie wymaga instrukcji. Swojego kupiłem w Brnie.

Na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze kupno VANTAGE X221S CI + 2 CI + 2 Conax/XCrypt) BlindScan

Decyduj rozważnie, nie gorączkuj się.

Jak już musisz coś kupić to kup, Twoja decyzja Twoje późniejsze zmartwienia, pamiętaj jak już opanujesz swoją antenę nie oczekuj cudów w czułości głowicy.

Mnie trudno opiniować, swojego mam pod obrotnicę razem z dwoma innymi tunerami, a to mam ich 10, :mrgreen: a mój kolejny zakup to chyba Dr.HD F16. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mmx01

Nie gniewaj sie, ale jesli robi sie, czy pyta o wszystko na raz to zazwyczaj nic nie wychodzi. Ja i nie tylko ja próbuję nadążyc, ale czasem się już gubie, namierzasz poł orbity, badr, nillesat, amos, atlanticbird, mierniki, zezy,tunery itd prawie wsio juz było i czego się tu złapac, jak co post to wydaje się o czym innym, jak nie będziesz robił wszystkiego po koleji i nie liźniesz troche teorii to będzie naprawdę cięzko. Artur ci juz sugerował sprawdzic sprzet ten co masz, ognisko anteny, itd od tego trzeba zacząć i jakiegos przyjaźniejszego satelity niż extremalny nillesat. Posprawdzać wszystko, chocby na Hotbirdzie i po tych testach jesli wypadną pozytywnie brnąć dalej, bo tak to niewiele zdziałasz skaczac po łebkach. Mozna wymieniac, kupowac, ale musi to byc przemyślane, musi byc wyznaczony jakiś cel i powoli do tego dążyć a na pewno się dobrnie do mety, bez tego nawet najlepszy sprzet nie pomoże. Sledzę ten wątek i naprawdę trzymam za ciebie kciuki, aby ci się udało, tylko trochę cierpliwości, małymi kroczkami do przodu. Pozdr

 

PS

Bardzo fajnie ustawia się sygnał (choć procentowo, ale dobrze wyskalowany) na poczciwych i popularnych fergusonach serii AF, może masz od kogo pozyczyc i popróbowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę się zgodzić z przedmówcą. Na Fergusonach, które mają skalę na pasku poziomu sygnału od 0 do 99% zawsze najlepiej mi się ustawiało anteny. Doświadczenie też zawsze się przyda a złapanie ekstremalnego Nilesata nie jest łatwe nawet dla doświadczonego użytkownika telewizji satelitarnej. Niewiele pomogą setki złotych wydane na sprzęty. Trzymam za Ciebie kciuki ale wydaje mi się, że z taką anteną nie zdziałasz wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...