Skocz do zawartości

Nowy TV i problem z UPC Modul CAM oraz wpychanie na sile dekoderow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstepie chcialem napisac ,ze jestem laikiem w tych sprawach.

Udalo mi sie kupic w dobrej cenie TV malo znanej marki UNITED ktory posiada min modul cam cl+ /4k i chcialem go uruchomic w sieci upc
Bardzo mi sie podoba idea nie montowania dekoderow.

Zamowilem technika z upc z oferta TV ale niestety na wstepie pan technik odrazu krzyknal ,ze nie zna modelu i bedzie trzeba montowac dekoder.Na moje pytanie zeby chociaz sprawdzil czy modul dziala powiedzial,ze nie bedzie marnowal czasu.
Poprosilem na infolini o zmiane technika ale sam sie zastanawiam co robic bo chcialbym uzywac modulu CL+ bez dekoderow.
Szukac jakichs alternatyw ? Vectra,boxplusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że technik nie sprawdził nawet czy telewizor będzie działać z kanałami niekodowanymi z sieci UPC. Jest ich ponad 30. Wygląda na to, że mu się po prostu nie chciało.

Wystarczy prawidłowo wyszukać programy. Tu jest taki poradnik:

https://anteny.zgora.pl/poradnik/jak-wyszukac-kanaly-tv-kablowej-upc-play

 

Najczęściej na liście programów będą też kanały kodowane a wtedy tylko włożyć moduł i czekać na aktywację...

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, bo coś przeoczyłem. Co to oznacza " UNITED ktory posiada min modul cam cl+ /4k" ??? Telewizor posiada moduł CI czy gniazdo na modul CI? Coś pomyliłeś. U mnie technik był trzy razy bo przy dwóch pierwszych przynosił dekoder a ja chciałem moduł. Mam jeden Samsung nie certyfikowany przez UPC i w umowie zrobiono mi dopisek, że biorę na siebie wszelkie usterki. Nic się od kilku lat nie dzieje. Możesz zaryzykować i wziąć moduł w ciemno bo na 99% będzie wszystko działało.  Jeśli masz już podłączony kabel to najprościej pożyczyć od kogoś moduł CI i sprawdzić. Z jakiego miasta jesteś?

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DanielK napisał(a):

Dziwne, że technik nie sprawdził nawet czy telewizor będzie działać z kanałami niekodowanymi z sieci UPC. Jest ich ponad 30. Wygląda na to, że mu się po prostu nie chciało.

Wystarczy prawidłowo wyszukać programy. Tu jest taki poradnik:

https://anteny.zgora.pl/poradnik/jak-wyszukac-kanaly-tv-kablowej-upc-play

 

Najczęściej na liście programów będą też kanały kodowane a wtedy tylko włożyć moduł i czekać na aktywację...

Mysle ,ze mu sie nie chcialo i na sile dekoder wciskal.

26 minut temu, MAVERIC napisał(a):

Jeśli masz już podłączony kabel to najprościej pożyczyć od kogoś moduł CI i sprawdzić. Z jakiego miasta jesteś?

Z wawy ale problem,ze mnie nie ma na miejscu teraz i zalatwiam to przez kogos w domu kto nie ogarnia tych spraw.

Chyba poprosze na infolini tak jak u ciebie z tym dopiskiem,ze biore wszystkie usterki.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MAVERIC said:

Napisz dokładnie o co chodzi w Twoim zdaniu: UNITED ktory posiada min modul cam cl+ /4k ? 

Telewizory nie mają modułu CI tylko gniazdo na moduł CI.

Chodzilo mi o gniazdo. Jak pisalem jestem laikiem w tych sprawach.

Telewizor United 50DU58 50 cali 4K DVB-T2 HEVC HDR

Edytowane przez someone777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu, jeśli będzie przynosił dekoder, to odsylasz go z powrotem, do momentu aż przyniesie moduł CI. Jak pisałem, u mnie przychodził trzy razy i w końcu przyniósł dwa moduły CI, bo dwa potrzebowałem do dwóch telewizorów. 

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MAVERIC napisał(a):

To po prostu, jeśli będzie przynosił dekoder, to odsylasz go z powrotem, do momentu aż przyniesie moduł CI. 

Wlasnie rozmawialem na infolinia upc w tej sprawie i oni twierdza,ze technik decyduje .No ludzie masakra.

Poczekam jeszcze ale juz UPC mnie wpienilo.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnego problemu z działaniem modułu, jak nawet w TV był by problem z brakiem certyfikatów ECP to w Polsce żaden nadawca czy to kablowy, naziemny czy satelitarny nie stosuje ECP. 

 

Odmów całkowicie montażu tunera, umowę zawierasz na moduł i mają się wywiązać z umowy a nie dawać zamiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje modułów CAM, starsze bez obsługi CI+ v1,4 i z obsługą. Bynajmniej tak jest w Vectrze. Te stare nie zadziałają z nowymi telewizorami i konieczna jest później wymiana na kompatybilny.
Z modułami CI+ są różne cyrki, ale jest to głównie spowodowane firmwarem oraz ich obsługa przez telewizory. Operator zapewnia poprawną pracę tylko na telewizorach znanych marek co nie oznacza, że na noname-ach też nie bedzie działać.
Technik jak najbardziej powinien włożyć moduł i sprawdzić czy się paruje i czy przyjmuje aktywację. Jeśli zadziała to zostawić, w razie czego zawsze klient może zgłosić usterkę i nawet odpłatnie wymienić na stb.
Nie poniżaj się, UPC nie chce twojej kasy to idź do vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że w UPC poza modułem to nie ma za bardzo w czym wybierać.

Albo stary Horizon, w którym kolory są przyszarzone wobec np dekodera z Orange IPTV,  albo przystawka 4K, gdzie widać dużą degradacje jakości obrazu wobec modułu.

Ja wytrzymałem 2 lata ze starym Horizonem a tak to cały czas oglądam przez moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, someone777 napisał(a):

Chodzilo mi o gniazdo. Jak pisalem jestem laikiem w tych sprawach.

Telewizor United 50DU58 50 cali 4K DVB-T2 HEVC HDR

Znalazłem taki opis tego telewizora:

NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY:

Smart TV LG webOS

ThinQ AI

Full HD

Wielkość ekranu: 43"

DVB-T2/T/C/S/S2

System operacyjny: LG webOS 5.0

Sterowanie głosowe: ThinQ AI (wymagany opcjonalny pilot BT)

Zdalne sterowanie: Netflix, przycisk Prime Video

LAN: Ethernet 10/100 Mbit RJ-45

Bluetooth: 5.0

Wi-Fi: 2,4 GHz, 5 GHz

Sklep z aplikacjami: LG Content Store

Funkcje: ThinQ AI

Czyżby to była jakaś odnoga LG?

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest WebOS w wersji dla WebOS 5.0 United

 

LG sprzedaje licencję na system od 2019 roku  wielu małym i większym producentom np. Blaupunkt oraz Konka ( w USA ).

Nie wiem jak jest z WebOS 6.0 ale na pewno udostępniają wersję WebOS 5.0. 

 

p.s. Pewnie niewiele osób jeszcze pamięta że WebOS wywodzi się z palmtopów Hewlett Packarda, od którego LG go zakupiła. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...