Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z tym małym "cackiem " nie wybierał bym sie do odbiorów na dystansie 140 km , antena ma różne ciekawe dodatki / ale czy coś gwarantują ? / .. potrzebujesz anteny kierunkowej i raczej z mocniejszym wzmocnienie sygnału o mocy , antena ok. 15-19 dB + wzmacn.obok puszki / nie w puszce symetryzatora / antenowej ok.20,23 dB ... tak bym proponował . Ta twoja propozycja nadaje sie do odbiorów wg. mnie do 20,30 km / a sprzedawca nie podaje, niestety danych techn. wyrobu, skupiając się na tzw. nowinkach /. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia, na którym piętrze masz telewizor, tylko gdzie będzie zamocowana antena i jaka będzie wielkość sygnału DVB-T w miejscu zamontowania anteny. Generalnie, czym wyżej, tym lepiej. U Ciebie, na tym I piętrze, jest niziutko przy takiej odległości od nadajnika. Chyba musiałbyś ją na początek dźwignąć z 10 albo i 15 metrów wzwyż.

 

Jak napisał papier - kierunkowa, i to bardzo dobra (przykładowo DAT-75 czy NOE) plus wzmacniacz - być może odbierzesz, ale 140km to duża odległość i w zasadzie jesteś poza zasięgiem, choć zdarzają się przypadki stabilnych odbiorów na takich odległościach. Los na Loterii. Popatrz na http://www.dvbtmap.eu/ jak wygląda trasa sygnału do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid6237- Moja propozycja dla Ciebie : Ant. Telmor DIGIT 3 DT , produkt polski/ zakup Saturn Komprachcice/- 16,8 dB + wzmacn. Typy rurkowego firmy SOLID 23 dB / Saturn Komprachcice /+ Zasilacz regulowany,12 V/ koniecznie regul.- daje możliwość regul. wzmocnienia/ = cena , ok . 145 - 150,00 PLN . Montaż zewnętrzny ,najlepiej na terenie odsłoniętym / wysokość.o ile jest możliwa - 2,3 piętro - najmniejsza wysokość 1-sze/... Zestaw sprawdzony , ja odbieram na nim TV z nadajników 140,100,95 km ... Piszesz ,że Tv masz na 1 p.- to nie jest ważne, ważne jest posadowienie / jak pisałem/ anteny , długość kabla max 30-40 m /tak najkorzystniej/, kabel sat. z oplotem/ jak możliwe to Cu/, złącz kupisz dobre po 1,00 w Saturnie .... Przepraszam , że tak dosłownie Ci piszę , ale to polecam , ceny też tam są dobre ... To samo kupisz też w AWPOL Wrocław ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jaką masz antenę i jak daleko jesteś od nadajnika, bo jednak TVP nadaje sygnał słabszy niż MUX nadawców prywatnych.

 

Kiedyś do stacjonarnego komputera miałem podłączony tuner DVB-T i z oryginalną anteną co była w komplecie to także sygnał raz był, a raz nie.

 

Spróbuj sprawdzić jak ustawisz antenę w stronę Śremu najlepiej na wprost czy sygnał się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dziala

 

skrecilem antene w druga strone

 

 

odbieram wszystkie 13 kanalow , w tym testy :)

 

 

czyli skoro odbieram dvb-t , ktora nadaje w mpeg 4 to oznacza ze tuner tv jest wg standardow i jest ok tak

 

bo w PL dvb-t nie bedzie nadawac w mpeg 2

 

a czy jak wejda kanaly hd to tez odbiore czy to jakis inny sposob przesylu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka małą antenę z wejściem do prądu, talerzy i dwie anteny do wyciągnięcia

 

antena stoi na parapecie i muxa z polsatem ściąga a muxa z tvp nie wyłapuje nawet na listę kanałów

nadawana u nas DVB-T w zasadzie powinna być odbierana na antenach zewnętrznych (najlepiej kierunkowych) - vide http://cyfryzacja.gov.pl/. Odbiór na antenach wewnętrznych bywa możliwy, ale trzeba mieć trochę szczęścia.

 

Dodatkowo, tunerki USB to taki sobie pomysł na odbieranie DVB-T - z reguły mają dużo mniejsze czułości od telewizorów czy dekoderów zewnętrznych, co wymaga dodatkowo jeszcze lepszej instalacji odbiorczej.

 

U ciebie problemem głównym jest zapewne dysproporcja mocy obu mux-ów; mux-3 z programami TVP nadawany jest 5x słabiej niż mux-2 z programami komercyjnymi - po prostu nic Ci do pokoju nie dolatuje...

 

Możesz spróbować:

  • wystawić antenę za okno - czasami pomaga;
  • pochodzić z anteną po całym mieszkaniu, może znajdziesz gdzieś punkt w którym oba mux-y będą stabilnie odbierane;
  • zmienić antenę na inną wewnętrzną. Każda będzie zachowywać się inaczej, nie ma reguły. Warto spróbować i z pasywnymi, i z aktywnymi (z zasilaniem sieciowym). Jeśli antena ma regulowany zasilacz (wzmocnienie) warto pokręcić;
  • założyć antenę zewnętrzną - w miastach dobrze sprawują się logoperiodyczne, 'siatki' (ale tu też trzeba mieć szczęście, żeby dobrze trafić) lub jakąś Yagę.

 

Orientacyjny poziom i jakość sygnału możesz zobaczyć stosując do odbioru darmowego SplashLite.

 

EDIT: trochę się spóźniłem, ale będzie info dla innych... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................

 

a czy jak wejda kanaly hd to tez odbiore czy to jakis inny sposob przesylu ??

 

 

Odbierzesz, tylko aby jak uruchomią kanały HD nie zaczęli ich zaraz kodować.

Miałem okazję odbierać TVP HD i TVP SPORT w ramach testów do września 2010 obraz był super niebo lepszy niż w kablówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...