Skocz do zawartości

Internet T -Mobile 30Mb/s. Słaba szybkość


Rekomendowane odpowiedzi

Internet domowy z T-Mobile działa z pełną prędkością tylko w okolicach adresu, który został wskazany w umowie.

W innym wypadku łącze ograniczone jest właśnie do 512kbps. Jeśli faktycznie używasz internetu w tym miejscu to przedzwoń na infolinię i poproś o rozszerzenie strefy domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mattem napisał(a):

Internet domowy z T-Mobile działa z pełną prędkością tylko w okolicach adresu, który został wskazany w umowie.

A od kiedy tak jest? Właśnie zauważyłem, że jak jadę z routerem do rodziny w innej miejscowości, to mam bardzo wolny net. A kiedyś miałem normalną prędkość u rodziny. Dodam że mam 60 Mb/s. Coś można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mattem napisał(a):

Internet domowy z T-Mobile działa z pełną prędkością tylko w okolicach adresu, który został wskazany w umowie.

W innym wypadku łącze ograniczone jest właśnie do 512kbps. 

Nie jest tak jak piszesz. Ani od T-mobile ani żaden inny( mobilny) nie działa na takich zasadach. Tutaj znaczenie ma odległość od stacji bazowych oraz ich obciążenia. Nie jest to w żaden sposób weryfikowane adresem zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, djclassic napisał(a):

A od kiedy tak jest? Właśnie zauważyłem, że jak jadę z routerem do rodziny w innej miejscowości, to mam bardzo wolny net. A kiedyś miałem normalną prędkość u rodziny. Dodam że mam 60 Mb/s. Coś można z tym zrobić?

Od 2 lat - https://forum.satkurier.pl/topic/38033-t-mobile-nielimitowany-internet-mobilny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał(a):

Nie jest tak jak piszesz. Ani od T-mobile ani żaden inny( mobilny) nie działa na takich zasadach. Tutaj znaczenie ma odległość od stacji bazowych oraz ich obciążenia. Nie jest to w żaden sposób weryfikowane adresem zamieszkania.

 

Wycinek z regulaminu:

Cytat

2.4. Zawierając umowę, Abonent wskazuje Adres Świadczenia Usługi. Dla tego adresu automatycznie zostaje wyznaczony obszar o promieniu 500 m, zwany Strefą domową.

2.5. W Strefie domowej Abonent korzysta z usługi mobilnego Internetu z szacunkową maksymalną prędkością, odpowiednio 30/60/90 Mb/s, w zależności od wybranej Oferty.

2.6. Poza Strefą domową szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych w ramach usługi ulega obniżeniu do poziomu 512 kb/s – dla pobierania i wysyłania w technologiach 4G/LTE, 5G (dla Oferty z prędkością do 90 Mb/s) i wyższych (jeśli te ostatnie zostaną wprowadzone dla Umowy). Po ponownym wejściu do Strefy domowej, Abonent powinien zakończyć bieżące połączenie i ponownie je nawiązać, co spowoduje przywrócenie pełnej prędkości transmisji danych w obszarze Strefy domowej.

https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcms-proxy/v1/plar/documents/D_007_1001367

 

Już na etapie podpisywania umowy jest weryfikowany adres pod kątem dostępności usługi - nie wszystkie adresy przechodzą. Dlatego ta oferta jest nazwana "internet domowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Tylko że ja do nadajnika mam nie 500 m a co najmniej 2000 m:wink:. A poza tym dlaczego w lutym tego roku śmigał mi normalnie poza moim miejscem zamieszkania a teraz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djclassic napisał(a):

Tylko że ja do nadajnika mam nie 500 m a co najmniej 2000 m:wink:. A poza tym dlaczego w lutym tego roku śmigał mi normalnie poza moim miejscem zamieszkania a teraz nie?

Strefa domowa to 500m od Twojego miejsca zamieszkania, a nie od BTS-a. Oczywiście teoretycznie, bo w praktyce nie da się tego tak łatwo wyznaczyć, więc pewnie ta strefa obejmuje 2-3 najbliższe BTS-y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek357 napisał(a):

Strefa domowa to 500m od Twojego miejsca zamieszkania, a nie od BTS-a.

Takie idiotyzmy to tylko w T-mobile, kto to w ogóle wymyślił?. Mam Internet domowy z Play a wcześniej z Polsatu i takich farmazonów tam nie było  i nie ma, także jak najdalej od tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

To już nawet limitowany net jest lepszy niż to z T-mobile.

 

Niby w jaki sposób? :D

Nie każdy używa internetu tylko do przeglądania Onetu i Facebooka.

Dla niektórych ta oferta to jedyna możliwość na szybki internet, który nie spada do prędkości neostrady sprzed 15 lat po przekroczeniu marnego pakietu 100 czy 200GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange Flex jest pełen no limit za 80 zł, a w T-Mobile za 130 zł. W Orange Flex nie ma żadnej strefy domowej i brak długoterminowej umowy.


Jak ktoś nie ma światłowodu i dobrze działa u niego Orange, to oferta Orange Flex jest dla niego.

Za 80 zł można mieć 4 karty SIM/eSIM z tym samym numerem na 4 urządzeniach, więc wychodzi 20 zł za każde.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...