Skocz do zawartości

Jaka antena ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem anteny - potrzebna jest mi antena do równoczesnego odbioru wiazki ukrainskiej z hellasata + 2 wiazek rosyjskich z expressa am1. Obecnie mam laminasa1200 i o ile nie ma problemu z wiazka ukrainska z hellasata to z wiazka z expressa jest problem (moja lokalizacja to olsztyn). Mysle wiec albo o laminasie 1500 albo hirshmanie fesat 120K http://www.wisat.pl/files/FESAT%20120%2 ... 95%20K.pdf. Oczywiscie laminas wiekszy, i wg katalogu wiekszy zysk, ale duzo dobrego slyszalem o hirshmannie mimo ze antena mniejsza (ponoc osiagi duzo lepsze niz wynika z danych) - cena obydwu anten podobna - pozniej wieksze to juz przepasc cenowa. Pytanie co wybrac i czy wogole w tej konfiguracji uda sie zlapac te 2 pozycje na 1 lnb (konieczny jest rownoczesny odbior z 1 lnb, obrotnica nie wchodzi w gre - insatalacja multiswitchowa w domku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Laminasie 1200 jednocześnie mogę odebrać wiązkę ukraińską z 39°E i tylko kilka kanałów z wiązek rosyjskich na 40°E (np. MTV Russia, Uzbekistan TV). Nie wiem jak te programy nadawane w MPEG-4 z 10967 i 10995, bo mam tylko MPEG-2.

Może zanim wymienisz antenę na większą, spróbuj coś złapać na jakimś lepszym konwerterze (chyba że już taki masz). Ja używam obecnie Maximum SF100 i w porównaniu ze zwykłym Inverto, który miałem przedtem, różnica jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum, Uzbekistan, MTV również mam z wiazka ukrainska. Co do konwertetra jest ALPS (quatro) - probowalem tez inverto MultiConnect Black, ale bylo gorzej niz z alpsem. Nie sadze zeby zmiana na jeszcze inny cos dala - moze invacom cos by poprawil, ale mysle ze to i tak malo co - na pewno potrzebna wieksza antena, tylko jaka? :) Tuner jest z mpeg4 wiec musi byc ok (technomate 6900combo super+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellasat - antena 90 cm. i sprawa załatwiona.

Natomiast o Express już tak nie da się powiedzieć. Tą pozycję możemy potraktować jako "egzotykę", w różnych rejonach kraju różne warunki odbioru, każda wiązka sygnału inaczej. Także wybrane anteny mogą dać Ci odbiór ale nie koniecznie przez całą dobę.

Zerknij do działu DX, jest tam parę spostrzeżeń co do odbioru.

 

@mprw - transpondery z kanałami w MPEG-4 są przesyłane w DVB-S, także "zwykły" tuner złapie sygnał z transpondera i wyszuka kanały, nie będzie jedynie "video".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko o osobę, która miała (ma) te dwie anteny i sobie je porównała doświadczalnie. ;)

Trzeba by poczytać opinie o jednej i drugiej, porównać parametry i samemu wyciągnąć wnioski.

 

Na obecnej antenie możesz sprawdzić jak to jest z odbiorem dwóch satelitów, zapewne masz odbiór z 40E tych kilku kanałów, przy dokładnym ustawieniu na 40E zerknij czy będzie odbiór z 39E.

Jeden z satelitów jest łatwy do odbioru (39E) więc z silniejszymi transponderami nie powinno być żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nikt nie jest w stanie wypowiedziec sie w temacie - czyzby nikt nie mial ani laminasa ani hirschmanna? Co do hellasa wcale bym tak nie mowil ze jest prostym satelita - ani wiazka ukrainska na 11512H ani np Mad na 10956 na byle jakiej antenie nie pojdzie, a juz w pozwiazaniu z wiazka mp4 z expressa (caly czas mowa o trych pakietach a nie o singlach z tej czestotliwosci) to juz wogole.... Hirshmann na pewno przekonuje swa budowa i co w zwiazku z tym dokladnoscia wykonania, wytrzymaloscia i trwaloscia; laminas wiekszy, wiec niby teoretycznie wiekszy zysk, a wiec niby powinien byc lepszy odbior, ale czy tak jest w rzeczywistosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem temat, ale na Laminasie OFC-1200. W Krakowie na 40E uzyskałem odbiór obydwu częstotliwości, ale 10.967V nie stabilny - nie do oglądania, a ogólnie sygnał słaby i bardzo podatny na zakłócenia (pogoda itp.). Niestety 1500 nie miałem okazji podpinać na 40E, widać jednak, że nie brakuje już dużo, bo odbiór jakiś się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Orbita - ale tego sie wlasnie obawialem, przy wiekszej antenie bedzie jeszce gorzej i wniosek pewnie taki ze nie da sie ustawic tych 2 wiazek na 1 konwerterze....Fajnie by bylo jakby ktos z wiekszym talerzem wypowiedzial sie w tej sprawie - z gory dzieki za wszelkie testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transpondery z wiązki S2 to u mnie wygląda to następująco.

Witam jeśli chodzi o tuner openbox to w/w transpondery działają u mnie bez zastrzeżeń

11512 H ma 77%

11603 H ma 30%

Jeśli chodzi o Gi wygląda to następująco:

11603 H ma 31%

11512 H ma 66%.

na gi strasznie przycina a na openboxie obraz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam problem co do anteny satelitarnej. Obecnie mieszkam w bloku i mam zamontowaną antenę od Cyfry+ i jest na tej antenie dołączony napis HD. Za niedługo przeprowadzam się i siostra prosiła żebym zostawiła jej tą antenę satelitarną Cyfry+HD a dała mi jakąś z TP. Czy będzie w czymś kolidowało jak do odbierania kanałów tych zwykłych i tych HD wezmę antenę z TP a nie antenę Cyfry+ HD. Bardzo proszę o opinię. Z góry bardzo dziękuję. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...