Skocz do zawartości

LG wprowadza na rynek pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED


Rekomendowane odpowiedzi

Firma LG Electronics wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED, 97-calowy LG SIGNATURE OLED M (model 97M3). Telewizor jest obecnie dostępny w Korei Południowej, a jeszcze w tym roku  ma pojawić się na kluczowych rynkach, w tym w Ameryce Północnej i Europie.

https://lgnews.pl/255412-lg-wprowadza-na-rynek-pierwszy-na-swiecie-bezprzewodowy-telewizor-oled

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadna innowacja tylko wyciąganie kasy i promowanie "nowości" którą od dawna wykorzystują inne TV korzystając ze streamingu z innego urządzenia.  

LG zrobiło tylko dedykowany bezprzewodowy box do TV z tego co już mają w ofercie czyli z One Connect Box podłączanego kablami albo światłowodem. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysł nieogarniętych marketingowców.

Jak ktoś kupuje tak duży OLED, to przebudowanie ściany tak, by ukryć tam potrzebne kable stanowi tylko niewielką część kosztów TV.

 

Bezprzewodowe pudełko nie tylko nie daje realnych korzyści, ale na 100% negatywnie wpłynie na jakość odbioru. 4K 120 Hz to transfer blisko 5 GB/s. Tego nie da się w stabilny sposób przesłać radiowo bez kompresji stratnej i bez korekcji błędów.

Cały proces konwersji, korekcji błędów itd. doda przynajmniej kilka ms opóźnienia, co wyklucza taki TV jako ekran do gier dla zaangażowanych graczy.

 

Zamiast tego dopracowaliby zarządzanie HDR10 i Dolby Vision, bo cały czas trzeba ręcznie konfigurować parametry HDR z minimalną i maksymalną jasnością dla każdej pary urządzeń z osobna. Dobrze, że konsole przynajmniej zrobiły systemowe narzędzie, że można to zrobić raz w opcjach konsoli, a nie jak w początkowej fazie, że każda gra miała konfigurator HDR z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli prędkość będzie wystarczająco wysoka, to wciąż zostaje korekta błędów, która zawsze negatywnie wpływa na opóźnienia.

O ile nie ma to znaczenia dla treści telewizyjnych, tak w grach jest to odczuwalne i co więcej, wysoka półka sprzętu gamingowego promuje się przede wszystkim jak najniższymi opóźnieniami.

 

Inna sprawa, że złącza HDMI i tak służą już tylko po to, by podłączać konsole czy komputer gamingowy. Treści video i tak lecą ze streamingu, a domową kolekcję filmów na płytach najwygodniej wrzucić gdzieś do NAS i odtwarzać bezpośrednio w TV.

 

Treści video to i tak najwyżej 100 Mb/s skompresowanego strumienia zapisanego na płycie Bluray. Najlepszą jakość uzyskamy, gdy przesyłamy skompresowany strumień wprost z nośnika, a dekompresją zajmuje się kodek wbudowany w TV, bo jest zoptymalizowany pod konkretną matrycę.

 

Tak czy inaczej pokazuje to jak bezsensowne jest to bezprzewodowe pudełko. Raz, że nic nie wnosi w zastosowaniach gdzie ma sens, bo zwykłe WIFI wystarcza w zupełności, a dwa w gamingu zwiększy opóźnienia i jeśli jakimś cudem nie zastosują kompresji stratnej (w co wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ten remont się robi, to nie zmienia się przyłączy co kilka lat ;)

Aspekt jakości transmisji pozostaje nadal otwarty. Mimo coraz lepszych rozwiązań Wifi i powszechnie stosowanych odbiornikach Wifi w telewizorach, zawsze wybieram kabel. Jest niezawodny. Chromecast działający na Wifi ma kilku, czasem kilkunastosekundowe opóźnienie w transmisji kanałów linearnych w streamingu, wzgl. rozwiązania z wbudowanych Chromecast w telewizor i podłączeniu kablowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnie ze względu na zakłócenia i prawidłowy transfer to najlepiej łączyć takie monitory TV  przez światłowód. Może trochę  ogranicza dostępność i potrzebę robienia instalacji  ale lepsze to niż bezprzewodowe transfery które też mają wady. . 

 

Telewizorem tego nie można nazwać w 100% bo działa tylko jako monitor dla urządzenia zewnętrznego którym jest główny box.    

 

 

@Wodnik Szuwarek zapomnij że się przyjmie jak nie ma żadnego określonego standardu.

 

Jak dla mnie standardem wyjściowym  powinien być monitor TV wyposażony tylko w gniazdo LAN czy WiFi i to wystarczy by był już uniwersalne a nie jakieś swoje standardy rozwijane przez producentów.   Potem każdy może sobie w dowolny sposób łączyć jakiekolwiek urządzenia działające w tym standardzie od różnych producentów. 

 

@dvbtowiec może i coś w rodzaju Chromecast ale nie sam Chromecast bo większość producentów na to by nie poszła by skorzystać z licencjonowanych rozwiązań streamingu Chromecast   zresztą ukradzionych i wykorzystujących rozwiązania firmy SONOS. 

 

Jedno z czym sie zgodzę to lokalnie możliwy transfer praktycznie bez opóźnień. 

 

Inna sprawa to bezpieczeństwo takiego transferu musi być koniecznie wysokie i na wyższym poziomie niż przy WiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie porównuj streamingu z serwera, choć i tutaj jest możliwość do 1s opóźnienia, do streamingu lokalnego między dwoma urządzeniami. To zupełnie co innego.

To jest porównanie streamingu z serwera, ale przechodzącego przez streaming lokalny wykonany dwoma metodami, kabel i Wifi.

Połączenie kablowe jest szybsze i nigdy nie widzę obniżenia jakości (a więc gorszego obrazu).

Połączenie Wifi, mimo iż widzi ruter, jest wolniejsze, obraz i dźwięk dociera z poślizgiem i od czasu do czasu zdarzy się spadek jakości obrazu.

 

 

Czy to się przyjmie czas pokaże. Ja nie wróżę masowego sukcesu. Tak samo jak nie przyjęła się np. technologia 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zacznie, każdy sobie rzepkę skrobie swoim standardem, uszkodzisz monitor to musisz wymieniać wszystko jak kupisz innej firmy. :/ 

 

Najlepiej nie ładować się bez sensu w żadne nowości przez najbliższe lata aż ustanowi sie jakiś standard. 

 

@dvbtowiec to nie jest tak jak piszesz. Opóźnienia ma klasyczny streaming gdzie przełączasz się pomiędzy źródłami stremingu. W rozwiązaniach typu box + Tv stosuje się  streaming liniowy czyli urządzenie jest cały czas podłączone do monitora streamem, można to porównać do normalnego podłączenia kablem. 

 

Opóźnienia zwykle są z powodu kodowania, szyfrowania połączenia a potem odwrotnego odtwarzania. 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG wyprzedaje zapasy magazynowe duzych ekranów, a wy się bawicie w ocenę zastosowanej technologii na podstawie jakiegoś marketingowego bełkotu ze stronki producenta. Że zastosowali jakieś koreańskie WiFi, 3 x szybsze od standardu WiFi  6E, z tym, że napisali "do 3 x szybsze", co przypomina marketingowe tricki polskich sprzedawców netu ...

🤣

 

Poza tym, 97" i 4k brzmni co najmniej śmiesznie, a wygląda zapewne jeszcze gorzej. Na takiej "świecącej ścianie" minimum to 8k.

📽️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Wifi ax, kabel, jestem ograniczony łączem LAN w odbiorniku do 100Mb/s.

Zatem Wifi powinno być szybsze :)

U mnie Apple TV z ax wyciąga przez WiFi 850 Mb/s, ale jestem ograniczony łączem 940 Mb/s. Natomiast Chromecast na starszym ac  wyciąga 250 Mb/s, więc twój przypadek jest wyjątkowo dziwny. Zapewne chodzi o telewizor i to wcale nie z niskiej półki 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...