Skocz do zawartości

Problem z odbiorem TVN i Polsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zakupiłam dekoder DexXer na aukcji internetowej. W opisie dekodera jak i na pudełku jest napisane ze odbiera H. 265 HEVC. Po automatycznym wyszukiwaniu, wyszukuje pięknie wszystkie programy oprócz TVN i Polsat na których najbardziej mi zależy. W instrukcji obsługi w specyfikacji jest napisane obsługa HDMI 1.4b: bez HEVC i 3D. Czy ktoś wyjaśni o co chodzi? Czy to ma coś wspólnego z nie odbieraniem tych kanałów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 2 (Multipleks 2) – Polsat, TVN, TV4, TV6, Puls, Puls 2, TVN 7, Super Polsat. Jeżeli pozostałe oglądasz z tego muxa, lub żadnego z tej częstotliwości,to spróbuj zrobić-/wyszukiwanie ręczne/. Z tej strony po wpisaniu swojej miejscowości dowiesz się jaką częstotliwość szukać.

https://emimaps.emitel.pl/ Do dekodera kupujesz kabel Hdmi 2.0 lub wyższy np.2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zefir Nie ma czegoś takiego że dekoder programuje część kanałów z MUXa. Albo widzi MUX i programuje wszystkie, albo w ogóle.

Do sprawdzenia tak jak wspomniano, czy widzisz na liście inne kanały z MUX, jeśli ich nie ma, to znaczy że dekoder z jakiegoś powodu nie programuje MUXa.

 

Sprawdź czy na liście masz kanały nadawane w HEVC z innych MUX, takiej np. jak Stopklatka, TVP ABC, TVP Dokument.

Jeśli przynajmniej jeden z nich znajdziesz i odbiera poprawnie, to możesz być spokojna o dekoder, pozostaje kwestia anteny.

Bez modelu dekodera nie można jednoznacznie stwierdzić co kupiłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w elektronice wszystko jest możliwe i czasami takie błędy się zdarzają.Sam mając dekoder T2 który podczas skanowania automatycznego nie wyszukał danego muxa,lub zapisał go tylko częściowo.Przy wyszukiwaniu ręcznym sytuacja się poprawiała.Powodem jest słabsza głowica dekodera przy niestabilnej sile sygnału(jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX jest czytany jako paczka spakowanych kanałów. Jeśli mux jest widoczny, to cała paczka zostanie pobrana. Innej możliwości nie ma :)

Elektronika to jednak coś innego niż spakowany sygnał.

Możesz porównać to do spakowanego zip na komputerze. Albo go rozpakujesz i masz całą zawartość zipa na kompie, albo pojawi się błąd i niczego nie rozpakujesz.

Prostuję te wypowiedzi aby nie wprowadzać nikogo w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyrodzie wszystko jest możliwe.! Nawet to,że nie zawsze masz rację.Nie jeden lekarz,mechanik,komputerowiec mówił,to nie jest możliwe,a jednak miało miejsce.Mam kilka dekoderów T2 i na dwóch z nich występował sporadycznie podobny problem.Piszę to co widziałem i wystąpiło u mnie.! ( sam byłem zaskoczony)

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tworzysz "przykłady z życia" na poczekaniu, aby usprawiedliwić coś co nie jest możliwe.

Jedynie kiedy to się może stać, gdy nie kasujesz listy już wcześniej zaprogramowanej, poprzez twardy reset urządzenia (dopisek: gdy nastąpi zmiana pozycji kanałów na MUX w emisji, lub ich przesunięcie na inny MUX). Wówczas może się coś źle nadpisać po pamięci urządzenia i co najwyżej niewłaściwie przypisać pozycję na liście, ale to nie jest równoznaczne z powodem który sugerujesz

3 godziny temu, zefir napisał(a):

Powodem jest słabsza głowica dekodera przy niestabilnej sile sygnału(jakości).

MUX zawsze pobierze w całości paczkę kanałów, ponieważ nie są emitowane pojedynczo, a w skompresowanej paczce danego MUX. To dekoder je rozpakowuje i przypisuje pozycje wg nadawanych parametrów, czyli po LCN.

Dałem Ci konkretny przykład z zip, który obrazowo działa na podobnej zasadzie jak przesyłana paczka kanałów w MUX naziemnych. Potrafisz mi podać przykład że rozpakowując zip nie znajdziesz w rozpakowanych plikach konkretnego jednego który był pakowany? Porozmawiajmy o konkretach, skoro nie jeden komputerowiec Ci mówił że to niemożliwe, a okazało się możliwe. ;)

 

Nowe urządzenie podczas instalacji nie mają prawa nie zapisać wybranego kanału z konkretnego MUX, bo kanał TVN nie jest słabszy jakościowo od Polsatu. Obydwa są identyczne z tego samego MUX. Albo zapiszą wszystkie, albo w ogóle.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Możesz porównać to do spakowanego zip na komputerze. Albo go rozpakujesz i masz całą zawartość zipa na kompie, albo pojawi się błąd i niczego nie rozpakujesz.

Prostuję te wypowiedzi aby nie wprowadzać nikogo w błąd.

Jeśli jest kilka plików w zipie to może wypakować jeden a przy drugim się wysypać i ten pierwszy spokojnie odczytasz. 

 

Co nie zmienia faktu, że też nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby nie wyszukało danego kanału z muxu, albo świeciło wszystko albo nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karolinka69 napisał(a):

Witam. 

Zakupiłam dekoder DexXer na aukcji internetowej. W opisie dekodera jak i na pudełku jest napisane ze odbiera H. 265 HEVC. Po automatycznym wyszukiwaniu, wyszukuje pięknie wszystkie programy oprócz TVN i Polsat na których najbardziej mi zależy. W instrukcji obsługi w specyfikacji jest napisane obsługa HDMI 1.4b: bez HEVC i 3D. Czy ktoś wyjaśni o co chodzi? Czy to ma coś wspólnego z nie odbieraniem tych kanałów? 

 

Gdzie odbierasz sygnał? Podaj kod pocztowy miejscowości. Jaką antenę masz zainstalowaną do odbioru kanałów ? Podaj model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...