Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie zjawisko.

 

Mam antenę 80cm do tego konwerter Monoblock Golden Interstar GI-205. Czasem gdy skanuję HB mam zawias, dochodzi chyba do TP 12 800 czy coś około tego i nagle czarny ekran. I muszę restartować przyciskiem z tyłu. i nic nie zapisuje. Parę razy mi się udało przeskanować bez tego zawiasa. Dziś wgrałem soft 2.0.9 i chciałem przeskanować HB i zawias. Próbowałem 2 razy ale to samo więc wgrałem starą listę. Nie wiem od czego to zależy. Miał ktoś może podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

niedawano klupiłem tego ferusona, wszytko smiga fajnie tylko mam dwa problemy,Pierwszy na wyświetlonym kanale TVP Sport nie idzie m program??? czarny ekran, oraz nie mam na liście kanałów nSport-u,soft to 2.0.6. prosze o informacje jak rozwiązać ten problem, wgrać nowy soft?? czy ona ma już liste kanałów??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liście kanałów na TNK ze strony Fergusona własnie brakuje nsport i TVP Sport (Ciekawe dlaczego?). trzeba dodac ręcznie.

Znajdz transponder 11508 V. tam wyszukaj i ułóż sobie kanały. Potem proponuję zgrać liste kanałów na flash-a ponieważ po przeprogramowaniu traci on liste kanałów. A soft juz był 2.07, 2.08 i teraz jest 2.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili dostepu do mojej listy ale postaram się Ci pomóc:

(podaję z pamięci wiec moga byc małe nieścisłości)

menu

instalacja

czerwony przycisk (będziesz miał liste transponderów)

wybierasz odpowiedni 11508 V

szukaj, potwierdzasz. I masz już kanały na liście jako ostatnie wraz z zakodowanymi Filmboxami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim użytkownikom modelu FK 7900 UCI, nagrywającym programy na dysk, polecam program Cypheros TS-Doctor. Link do programu znajdziecie na stronie Fergusona: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html. Piszą tam wprawdzie, że program ma zastosowanie do modeli HD, ale nie dajcie się zwieść :). Cypheros TS Doctor potrafi "naprawiać" pliki TS (to dla tych, którzy mieli problemy z odtwarzaniem plików na komputerze) oraz potrafi szybko i perfekcyjnie skleić nagrania podzielone przez dekoder na kilka plików po 1GB). Słowem, rewelacja. O ile wcześniej pliki z dekodera łykał na moim kompie tylko Media Player Classic i to po doinstalowaniu kodeka Satsuki, to po przepuszczeniu pliku TS przez TS-Doctora, bez problemów odtwarza się w GOM Playerze, VLC i Media Playerze Classic, a także idealnie GOM Encoder zamienia "wyleczony" plik TS na inny format, naprzykład AVI. Całe "leczenie" trwa w wykonaniu TS-Doctora kilkanaście sekund, więc nie jest zbyt uciążliwe.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita

 

Zapewne wielu już o tym pisało, ale naprawdę denerwujące jest to, że człowiek kupuje np: FK 7900 UCI, a potem szuka po forach porad, jak sobie poradzić z obejrzeniem telewizji!!!!!!!!!!! Przecież to chore. Na to forum trafiłem po kupnie w/w. Najpierw nie chciał mi współpracować z plazmą, jeżeli były podłączone SCART i HDMI - tzn. nie podawał po HDMI i nie można było nagrać na nagrywarkę. Poradziłem sobie podłączając do przez component. Potem kilka razy po włączeniu nie było obrazu, a ostatni, to nawet nie podaje obrazu przez component, no chyba, że go się łaskawie wyłączyna chwilę z sieci. Tu poczytałem jeszcze o zawieszaniu odbioru. Co to ma być? Działamy w klubie majsterkowicza???? Najpierw firma sprzedaje produkt, a potem uczy się go obsługiwać korzystając z doświadczeń swoich klientów?????????

 

Piszę do Pana, chyba w nadziei, że podyktuje mi Pan jakiś cudowny sposób, aby "nakłonić " Fergusona do napisania stabilnego softu, a może chciałbym usłyszeć, że taki soft właśnie powstaje.

 

Łączę wyrazy szacunku. Dobrze, że takie forum i tacy ludzie istnieją - nadzieja umiera wtedy ostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nowego Ferguson FK-7900 UCI po połączeniu go działał kilka minut, zawiesił się i zgasł cały przedni panel.

Nie pomogło wyłączenie go wyłącznikiem z tyłu ani też wyjęcie wtyczki z gniazdka...

zostawiłem do w takim stanie na kilkanaście minut i po ponownym podłączeniu normalnie się uruchomił.

 

Ale po jakiś 4 minutach znowu padł i już się nie chce włączyć...

po włączeniu zasilania telewizor wykrywa, że coś jest podłączone przez scart i automatycznie się przełącza w odpowiedni tryb, ale ekran jest czarny fonii brak i brak reakcji ferdka.

 

Niczego nie wgrywałem.

Jakieś pomysły czy zostaje tylko odesłanie na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inny tuner podłączony do tej instalacj antenowej działa bez zarzutu to może faktycznie być coś nie tak ze sprzętem, ale może zdążysz zanim padnie ponownie uruchomić menu i przywrócić ustawienia fabryczne. Niektóre Fergusony HF tak miały - jeśli ktoś listę kanałów zrobioną na niższym sofcie wgrał do

do tunera zaktualizowanego do najnowszej to były takie wykładki (lub po wgraniu nowej nie robił przywracania do ustawień fabrycznych) ale przywrócenie do ustawień fabrycznych i wgranie świeżej listy bądż zrobienie nowej pomagało. Objaw taki, co ciekawe, nie występował na wszystkich egzemplarzach.

Ale głowa do góry, być może to usunie usterkę lub ktoś podsunie inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem mega wkurzony na ten dekoder.

W między czasie kupiłem sobie Fergusona FX7600 i jestem nim zachwycony. Taki porządnie działający, stabilny dekoderek.

 

Jeszcze przez chwilę wstrzymam się ze sprzedarzą Ferdka 7900, bo ciągle mam związane z nim plany i nadzieje. Krótko mowiąc funkacja nagrywania nie pozwala mi się go pozbyć, póki co powtarzam. Jednak wypuszczenie tak niedopracowanego sprzętu na rynek to kpina z jego nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest to niestety dziadostwo, co stwierdzam ze smutkiem po dwumiesięcznej przygodzie. Mimo wypuszczenia rekordowej liczby kolejnych wersji softu, wciąż jest sporo problemów, jak chociażby samoczynne przełączanie się z PAL na PAL-I czy losowe działanie Time Shift Viewing. Osobną kwestią są zwiechy dekodera. Mnie ratuje tylko to, że C+ mam w module, bowiem nawet na najnowszym sofcie czytnik nie radzi sobie z kartą C+ i się wiesza, gdy uruchomimy ferdka po dłuższym wyłączeniu - taki sobie eksperyment zrobiłem, że wyjąłem kartę C+ z modułu, dałem do czytnika i wyłączyłem na noc. No i rano to samo. Odpalam dekoder, przez jakieś 15 sekund jest ok, po czym dekoder się zawiesza i nie odbiera na kanałach kodowanych, można oglądać tylko FTA. Natomiast z karta TNK w czytniku daje radę, nie wiesza się - ewidentnie czytnik nie lubi kart C+ czy też w ogóle kodowanie w SECA. Stabilnie więc działa, ale tylko w układzie karta C+ w module, TNK w czytniku.

 

Ja tam nie liczę na ulepszenia w sofcie, skoro wyszło tyle wersji i dalej jest słabo. Teraz to już raczej kupię dekoder HD i na pewno nie Fergusona, bo nie można przejść spokojnie nad tym, że firma sobie jaja z ludzi robi. Choć przyznam, że dekoder ma sporo plusów, to jednak przesłaniają je minusy będące następstwem byle jakiego softu. Naprawde, gdyby soft był dopracowany, byłby to jeden z lepszych dekoderów SD z PVR, ale trudno zaakceptować sytuaucję, że pewne funkcje działają losowo lub wcale, zegarek zmienia ustawienia na różnych transponderach (potrafi się spieszyć 3 minuty, pokazywać dobry czas bądź opóźniony o 25 minut, zaleznie od tego, na jakim jest kanale), oraz to, że dekoder nie trzyma pewnych ustawień i przez to np. nie mogę korzystać z nagrywarki DVD.

 

Pozdro,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez chwilę wstrzymam się ze sprzedażą Ferdka 7900, bo ciągle mam związane z nim plany i nadzieje. Krótko mowiąc funkacja nagrywania nie pozwala mi się go pozbyć

Do nagrywania to idealny jest 6900. Ja bym zepchną 7900 póki czas :)
zegarek zmienia ustawienia na różnych transponderach (potrafi się spieszyć 3 minuty, pokazywać dobry czas bądź opóźniony o 25 minut, zaleznie od tego, na jakim jest kanale)
No już chyba nie wina dekodera, a zegara na transpoderach. To tam ustawiają w cały świat, a tuner ściąga taki czas, jaki jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek zmienia ustawienia na różnych transponderach (potrafi się spieszyć 3 minuty, pokazywać dobry czas bądź opóźniony o 25 minut, zaleznie od tego, na jakim jest kanale)

No już chyba nie wina dekodera, a zegara na transpodrerach. To tam ustawiają w cały świat, a tuner ściąga taki czas, jaki jest.

 

To jest ciekawe zagadnienie, bo na innych dekoderach czas jest podawany ok na tych kanałach, na których 7900 ma odchyły czasowe. Nie wiem, może to nie do końca wina sprzętu. Ale ogólnie sprzęt rozczarowuje i to właśnie przez to, że mógłby być bardzo dobry, gdyby ktoś przysiadł i zrobił w końcu porządny i stabilny soft, a najwyraźniej nie ma takiej woli.

 

Zdravim,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z działem technicznym Fergusona. Miły człowiek potwierdził, że znają problem i pracują nad nim ( mam na myśli zawieszanie się, o inne już nie dopytywałem). Podobno testują już jakieś oprogramowanie, które zachowuje się stabilnie ale chcą mieć pewność dlatego pojawi się ono najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu ( "do kilkunastu dni"). Cóż, nie pierwszy już raz czekamy na soft, więc i tym razem pewnie poczekamy. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem nie nadaremno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...