Skocz do zawartości

Muzyka klubowa w radiu


Mati2oo3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Witam w nowym temacie na forum, który będzie on dotyczył emitowania muzyki klubowej w polskich i zagranicznych stacjach radiowych. Ostatnio mam wrażenie, że takiej muzyki w polskim radiu jest coraz mniej. Kiedyś była Planeta, ale niestety już w czerwcu minie 10 lat odkąd znikła z eteru. Ja osobiście słucham holenderskiego radia SLAM!. Emituję ona głównie muzykę klubową z domieszką Hip-Hopu i R&B. Zdecydowanie brakuje takiej stacji w Polsce. Czy słuchacie zagranicznych stacji radiowych z muzyką klubową? Zapraszam do dyskusji. 😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Dlatego postuluję (nawet w temacie/ankiecie o zmianach w RMF Maxxx o tym pisałem), aby RMF Maxxx przeszedł na granie takiej właśnie muzyki, "czystoklubowej" (techno/house), właśnie w stylu nieistniejącego już radia Planeta FM.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były, jeśli nie całe radia, to przynajmniej pasma z muzyką klubową w większości stacji młodzieżowych. Oprócz wspomnianej Planety i jej poprzedniczek, m.in. Radiostacji i poznańskiego RMI FM, które to znaczną część programu poświęcały na ten nurt muzyki, mieliśmy chociażby "Hop Bęc in the mix" czy sezonową "Ibizę na Maxxxa" w RMF Maxxx, a także "Eska Live Remix" w radiu Eska, czy wreszcie "Noc DJów" w mazowieckiej rozgłośni Polskiego Radia: Radiu Dla Ciebie.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 00:52, Mati2oo3 napisał(a):

Ja osobiście słucham holenderskiego radia SLAM!. Emituję ona głównie muzykę klubową z domieszką Hip-Hopu i R&B. Zdecydowanie brakuje takiej stacji w Polsce. Czy słuchacie zagranicznych stacji radiowych z muzyką klubową? Zapraszam do dyskusji. 😉

Tak jakbym słyszałem te wszystkie kawałki w esce, rmf czy voxie codziennie 🤔 a to że zagrają raz na godzinę kate ryan czy alice dj to nawet w Starsie więcej takiej muzyki znajdziesz 😂Screenshot-2023-03-14-13-18-48-274-com-f

Jeśli chodzi o stacje radiowe to mogę polecić nasze Flash FM czy niemieckie TechnoBase i HouseTime, ale to stacje nadawane przez internet nie mniej o wiele lepsze niż typowo komercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tracker2498 napisał(a):

Tak jakbym słyszałem te wszystkie kawałki w esce, rmf czy voxie codziennie

Playlista jest zależna od godziny, a nie tak jak w polskim radiu, że przez cały czas jest stała i zapętlona. A przez cały piątek do soboty rano jest MIXMARATHON i przez cały czas lecą sety DJ'skie

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiście od jakiegoś czasu słucham One World Radio. Jest dużo muzyki klubowej, przypomina trochę Planetę. Brakuje takiej stacji w Polsce, nawet MAXX który promuje Sunrise Festival dodaje coraz mniej klubowych propozycji, na rzecz spokojnego popu i polskiego popu. Jest to smutne zwłaszcza dlatego, że coraz bliżej lato, a w radiu zamiast dynamicznej muzyki grają spokojne, melancholijne utwory. Czy waszym zdaniem w radio w Polsce gra zbyt spokojnie?

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dla mnie najlepszą stacją taneczną jest brytyjski Capital Dance. Jest nawet lepsza od publicznego BBC Radio 1 Dance moim zdaniem. Tutaj fakt jest prosty, że rzadko leci tu dance/house z naszego eteru. Oraz to, że kawałki lecą i w oryginałach, i w remiksach. Np. Stay High Diplo z HUGEL'em i Julią Church leci zarówno w wersji od Diplo, jak i w bardziej klubowym remiksie HUGEL'a jednocześnie. Podobnie z Mwaki Zerba, która leci i w oryginale, jak i w remiksie Majora Lazera. Czy Body Moving Elizy Rose i Calvina Harrisa (oryginał i remiks RIORDANA). A od niedawna Drums Jamesa Hype'a leci tylko na rotacji w remiksie Tiesta. Nawet leci tu normalny EDM/pop, house/pop, czy d&b/pop, np. Becky Hill z Sonny Foderą w Never Be Alone, czy najnowszy collab Elli Henderson z Rudimentalem, czyli Alibi (leci też na Capitalu głównym)  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, NippyToadster napisał(a):

Dla mnie najlepszą stacją taneczną jest brytyjski Capital Dance. Jest nawet lepsza od publicznego BBC Radio 1 Dance moim zdaniem.

Dla mnie najlepsze stację z muzyką klubową jest francuskie i belgijskie FG. DJ Radio, niemieckie Sunshine Live, czeskie Fajn Helax i belgijskie One World Radio oraz holenderskie SLAM!, ale tylko w piątki i soboty wieczorem, bo w ciągu dnia to jest lepszy RMF MAXX, bo nie grają spokojnego popu i rocka, ale grają klasyki EDMu i DancePOPu z lat 90 i 2000. Z polskich internetowych stacji to dobre jest Jump Radio, w ciągu dnia grają dużo muzyki house, a wieczorami dużo trance i techno, czasami poleci coś polskiego, trochę w stylu katowickiej Planety FM z czasów przed przejęciem przez Eurozet.

 

3 godziny temu, NippyToadster napisał(a):

Nawet leci tu normalny EDM/pop, house/pop, czy d&b/pop, np. Becky Hill z Sonny Foderą w Never Be Alone, czy najnowszy collab Elli Henderson z Rudimentalem, czyli Alibi (leci też na Capitalu głównym) 

Rudimental z Ellą Henderson był premierą w New Music Weekend w Radiu ESKA, ale nie dodano tego do Gorącej 20, ale chociaż dodali Mercy od The Blessed Madonna, ale z niespełna rocznym opóźnieniem względem zachodnich stacji radiowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

ale nie dodano tego do Gorącej 20, ale chociaż dodali Mercy od The Blessed Madonna, ale z niespełna rocznym opóźnieniem względem zachodnich stacji radiowych...

W sumie... Capital Dance za mocno się skupia na brytyjskiej scenie EDM/house/d&b, co jest na pewno minusem tej stacji. ale rozumiem to dla bycia zrównoważoną stacją radiową... A Helax to jeszcze programy DJ-skie od znanych DJ-ów, np. Garrix, Alok, Lucas & Steve czy Don Diablo, kończąc na Tiesto's Club Life.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taka audycja "Kluboteka" w Czwórce. I to z historią, bo jest emitowana od czasów Radia BIS. Czasem w Muzycznym Lunchu coś klubowego się pojawi, czasem na playliście. Jest "12 cali" w czwartki po 19:00 z setami DJ-skimi granymi na żywo. Byłaby Czwórka na FM, byłoby ciekawiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...