Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On nie ma żadnej certyfikacji. Oficjalnie Netflix jest max 480p, zgadza się?

Wymień to coś. Już nawet tani i mułowaty Mi BOX S jest szybszy od H96 i przede wszystkim ma pełen pakiet certyfikatów i wsparcie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adnage napisał:

U mnie na szczęście chociaż na telefonie 1080p chodzi bez problemu, no ale rzadko używam telefonu do oglądania. 

A myślę, że większość problemów na Windowsie rozwiązałoby stworzenie dedykowanej aplikacji - tak jak Netflix, który w aplikacji odtwarza natywnie najwyższą jakość, podczas gdy na przeglądarkach takich jak Chrome nie ma domyślnie wsparcia dla 1080p. No ale nie ma co oczekiwać, że problem szybko zostanie rozwiązany. 

Ewidentne błędy, które pojawiły się swojego czasu po aktualizacji apki swoją drogą, ale moim zdaniem Canal+ na urządzeniach z L3 mógłby dać przynajmniej 720p, żeby kanały telewizyjne dało się normalnie oglądać. Jako ciekawostkę dodam, że prawdziwy gigant streamingowy, FuboTV pozwala na oglądanie najpopularniejszych live sportowych w 720p/1080p na zmodyfikowanym, zrootowanym Androidzie albo pod Linuksem.

23 godziny temu, LorDx napisał:

po sieci WiFi też nie działa na telefonach ?

Pod Wi-Fi 2,4 i 5 GHz też nie ma 1080p mimo L1, dezaktywacji ograniczenia 3G/LTE. Jak wywnioskowałam z odpowiedzi, którą dostałam, problem ten jest znany Canal+, dotyczy niektórych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, flisek94 napisał:

Ktoś jeszcze ma może telewizor LG z 2018/2019 roku, żeby przetestować problem z  AirPlay? 

 

Rocznik 2021, wszystko można udostępnić przez AirPlay, oprócz C+ niestety. Podejrzewam, że to może być celowy zabieg. Może LG z C+ nie może się dogadać lub na odwrót. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo.

 

Ja zauważyłem ze np od pewnego czasu apka zżera znacznie więcej pamięci RAM, przez co zaczyna zacinać na urządzeniach z 1gb ram (Amazon Firestick 2021, bez 4k). Starsza wersja apki rozwiązała ten problem.

 

Nie wiem jaki tam nasz cykl wydawniczy apki C+ na iOS, ale jeśli Twoje problemy np zaczęły się wraz z najnowszą aktualizacją, to masz przyczynę problemu.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.02.2022 o 11:47, Zuzia napisał:

@adnage problem jest także dla części użytkowników urządzeń mobilnych mających Widevine L1, sama zrobiłam zgłoszenie w tej sprawie do Canal +, ale to nic nie dało.

Zgłaszanie tego "problemu" nic nie zmieni. Canal+ z premedytacją podniósł poziom zabezpieczeń na swojej platformie. Urządzenia na których można odtwarzać kanały TV Live w pełnej rozdzielczości 1080p muszą wspierać jednocześnie  certyfikację Google Widevine Security L1 oraz Microsoft PlayReady DRM. Te wymagania dotyczą zarówno boxów z ATV, TV z ATV, tabletów, przeglądarek intern.  jak i smartfonów z Android OS etc. Niższa rozdzielczość i bitrate video kanałów TV na niewielkich wyświetlaczach smartfonów nie posiadających tej certyfikacji zadowoli zdecydowaną wększość klientów. Oglądanie kanałów TV z użyciem większych tabletów, PC-tów (przeglądarek), boxów TV i telewizorów nie posiadających ww. certyfikacji nie zadowoli chyba nikogo. Dopóki Canal+ nie obniży poziomu zabezpieczeń pozostaje pogodzenie się z takimi restrykcjami, zakup certyfikowanego urządzenia lub rezygnacja z usług.

 

Screenshot_20220302_111313.png?dl=1Screenshot_20220302_111222.png?dl=1Screenshot_20220302_111011.png?dl=1

 

 

Edytowane przez praspp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, praspp napisał:

 

Zgłaszanie tego "problemu" nic nie zmieni. Canal+ z premedytacją podniósł poziom zabezpieczeń na swojej platformie. Urządzenia na których można odtwarzać kanały TV Live w pełnej rozdzielczości 1080p muszą wspierać jednocześnie  certyfikację Google Widevine Security L1 oraz Microsoft PlayReady DRM. Te wymagania dotyczą zarówno boxów z ATV, TV z ATV, tabletów, przeglądarek intern.  jak i smartfonów z Android OS etc. Niższa rozdzielczość i bitrate video kanałów TV na niewielkich wyświetlaczach smartfonów nie posiadających tej certyfikacji zadowoli zdecydowaną wększość klientów. Oglądanie kanałów TV z użyciem większych tabletów, PC-tów (przeglądarek), boxów TV i telewizorów nie posiadających ww. certyfikacji nie zadowoli chyba nikogo. Dopóki Canal+ nie obniży poziomu zabezpieczeń pozostaje pogodzenie się z takimi restrykcjami, zakup certyfikowanego urządzenia lub rezygnacja z usług.

 

Screenshot_20220302_111313.png?dl=1Screenshot_20220302_111222.png?dl=1Screenshot_20220302_111011.png?dl=1

 

 

Masz rację,  nowym poziomem zabezpieczeń przebili dosłownie wszystkich, również tych co mają bogatszy kontent i w dużo wyższej jakości. Ale zgłosiłam i każdemu to radzę, choćby po to, żeby Canal+ dostał informację zwrotną od niezadowolonych klientów. Bo samo pisanie na forum to za mało.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma żadnej logiki, bo te same kanały od C+ masz na "wolnym rynku" w Playerze i Play Now, plus częściowo w Polsat Bo GO bez takich drakońskich zabezpieczeń. Do tego usługi UPC TV GO, Vectry itd.

A tu nie dość, że dopiski online (ktorych w PBG np. nie ma), to jeszcze cyrki z DRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

Ale to nie ma żadnej logiki, bo te same kanały od C+ masz na "wolnym rynku" w Playerze i Play Now, plus częściowo w Polsat Bo GO bez takich drakońskich zabezpieczeń. Do tego usługi UPC TV GO, Vectry itd.

A tu nie dość, że dopiski online (ktorych w PBG np. nie ma), to jeszcze cyrki z DRM.

Logika jest prosta masz zabezpieczania puszczasz kontent filmowy szybciej, brak czekasz 10 lat :D i patrzysz w przetargi sportowe bo możesz być wykluczony przez ich brak

Podnosisz zabezpieczania  na cała zawartość serwisu nie tylko na parę filmów lub 1 mecz

Nie każda platforma się to to bawi wiec nie ma tu standardu, robisz tylko tylko co do czego cię zobowiązuje umowa na redystrybucję.

 

C+ jest właścicielem swoich kanałów nie musza prosić o zgodę na dopiski, innym (w tym polsat) podają sygnał na zasadzie licencji nie musi być taki sam jak mają u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontent C+ to nie jest warty funta kłaków, więc to żaden argument.

Poza tym nie potrafią go zabezpieczyć przez satelitę, sharing wszystko hula, a się zajmują streamingiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...