Skocz do zawartości

Telefon stacjonarny - Czy ktoś jeszcze go posiada?


Rekomendowane odpowiedzi

Nieopłacalne. Duży abonament, brak darmowych minut, lub niewiele. Dawno wyrejestrowałem. 

A jeśli komuś zależy na utrzymaniu numeru, aby się ktoś dodzwonił na znany od dawna numer, przenieść numer do operatora IP. 

Osobiście tak robię i płacę jedynie 1zł miesięcznie za utrzymanie numeru. Sami dzwonimy z komórki, ale do nas na stacjonarny można się dodzwonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Czyli to żaden telefon stacjonarny.

 

Każdy voip jest stacjonarnym, masz identyczny numer jak telefonu klasycznego na kablach stacjonarnego, nawet możesz przenieść stary numer na voip co często robią firmy podpinając sie pod internet. Dla prywatnego użytkownika też nie ma problemu.  To że usługa inna to już inna sprawa, modem zawsze łączy się z klasyczną centralą telefoniczną. 

O usługę należy pytać u swojego operatora sieci. 

 

Mam w domu  Multimedia razem z internetem, dodatkowo ok 2,50 miesięcznie , jest jednym z telefonów firmowych , za abonament płaci firma.  Rozmowy na numery stacjonarne za darmo  bez względu na czas , komórki ok 0.2 do 0,50 gr za minutę.

Wychodzi najtaniej , tak średnio telefon w użytku na połączenia wychodzące przez 2-3 h , więc się opłaca. 

Numer istnieje ponad 20 lat  i jako VOIP 15 lat, z 3 razy był zmieniany operator sieci i nie ma żadnych problemów u każdego z telefonem. 

 

W domu tylko bramka VOIP , telefon z dwoma liniami ( firmowy i domowy )  własny. 

 

c8a06177472e9636328fb6e3b51f

p.s. z tego co wiem są jeszcze ludzie w tym samym bloku gdzie mam telefon co mają podłączone klasyczne linie telefoniczne, nie mają internetu to nie opłacalne były przeniesienia i dodatkowe opłaty za internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zwał tak zawał, jednak nadal jest to standardowy  telefon z numerem  stacjonarnym w większości przypadków. 

 

Można mieć w sumie stacjonarny jako osobny nie wpięty na kabel  i nosić nawet ze sobą a do połączenia wystarczy dowolne łącze głowie podłączone przez WiFi albo nadajniki sieci komórkowej w innych rozwiązaniach, wadą jest że działa tylko w okreslonych stacjach bazowych np w obrębie jakiegoś miasta czy kilku nadajników. 

Można też skorzystać z możliwości użytkowania w telefonie i korzystać LTE/5G telefonu ale to raczej rozwiązania i koszty tylko dla firm. 

 

 

 

Znam osoby które mają tylko na kablach telefon ale to ze względu na brak usług internetowych albo sieci ADSL gdzie w sumie telefon jest zwykle i tak związany z usługami VOIP bo podpinany do routera np. w Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Duży abonament, brak darmowych minut, lub niewiele. Dawno wyrejestrowałem. 

Jakiego operatora masz na myśli? Moi rodzice już z 15 lat temu mieli w Orange coś takiego jak darmowe wieczory i weekendy, gdzie wieczorami i weekendami były darmowe rozmowy z innymi stacjonarnymi abonentami. Ok 10 lat temu pojawił sie abonament no limit. Mieli to w Orange, później w Netii która zaoferowała niższy abonament. 

 

Obecnie rodzice mają jeszcze nr stacjonarny ale już zupełnie z niego nie korzystają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mingo napisał(a):

Jakiego operatora masz na myśli? 

Nie jestem już na bieżąco ze stacjonarnymi, ale na przykładzie swojej ciotki. 

Korzysta ze stacjonarnego w Orange i tylko z telefonu. 

Ma abonament w cenie 80zł miesięcznie i w nim darmowe minuty wyłącznie na telefony stacjonarne. 

Kosmos. W komórce mam obecnie abo za 25zł i wszystko gratis, w tym 12 GB internetu. 

To już lepiej by się opłaciło jej kupić telefon wyglądający jak stacjonarny na kartę SIM, ale ma swoją najbliższą rodzinę i ja się w to nie mieszam, choć jej o tym wspominałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy to rozumie. 

Chodzi wyłącznie o zmianę mentalności. A jeśli się jej nie da zmienić ze wzgl. na przyzwyczajenia, to trzeba naszym rodzicom, dziadkom dać iluzję posiadania telefonu stacjonarnego, w wariancie o wiele korzystniejszym niż korzystanie z tradycyjnego stacjonarnego. 

Nie ma żadnego znaczenia technologia łączenia. Ważne że działa i można dzwonić i odbierać połączenia z bardzo dobrą jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...