Skocz do zawartości

Skrajna pazerność TVN


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło już do tego stanu, że TVN nie liczy się z telewidzem - ważna wyłącznie kasa. Podam przykład wczorajszy, który mnie zbulwersował. Poniedziałek Wielkanocny godzina 20.00 dali powtórkę "Cast Away". Świetny film oglądałem go już po raz trzeci. W trakcie oczywiście standardowo reklamy - do z[beep]nia! Teraz do rzeczy- o co chodzi? Czy ktoś pamięta zakończenie filmu? Wczoraj "oszczędzili" go nam biznesmeni z TVN . Film został skrócony, obcięty nożyczkami ludzi głodnych kasy! Dla nich to nieistotne zakończenie można było wyciąć no bo co , jedna reklama więcej się zmieści, a to już konkretna kasa? Żenada !

Nie tylko ja mam awersję do reklam- jak się zaczynają przełączam program na ten czas.

Proponuję fachowcom z TVN i nie tylko pójść na całość. Nie przerywać filmu reklamami lecz na odwrót w trakcie reklam dać kawałek filmu , nie za długi, bo szkoda czasu! Ludzie pamiętają gdyż w większości to i tak powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie czasy. polsat nie jest lepszy. obcy2, godzina 22:35 (bo przeciągnął się hitowy program polsatu o "spiewakach"). film leci, po 20 minutuach 10 minut reklam podzielonych na 7minut, zajawka polsatowskich hitow, potem reszta reklam). znow 20 minut filmu i znow to samo. oczywiscie wchodząc na imdb/filmweb dowiadujemy się, ze film trwa 2 godziny, a w programie tv i rzeczywistosci film konczy sie np. po 2;40

 

taka polska rzeczywistosc. swego czasu glosno mowilo się, o praktyce tvp, które rozdzielily reklamami swoj taneczny szoł, ale argumentowaly to tym, ze to byly 2 niezależne częsci szoł a nie 1 przedzielona reklamami.

 

A potem trudno się dziwic komentarzom ludzi, ktorzy piszą/mówią, że nie ogladaja tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie jestem w stanie oglądać ani TVNu ani Polsatu. Jedna ze stacji telewizyjnych (bodajże Comedy Central) wprowadziła licznik ile czasu będą jeszcze trwały reklamy. Świetny pomysł bo na 1,5-2 minuty nie warto przełączać kanału. W przypadku TVNu i Polsatu nie miałoby to racji bytu bo ludzie przeraziliby się jakby zobaczyli na liczniku 20 minut. :mrgreen:

Zauważcie też, że czasami program jest sztucznie przedłużany (powtórka ostatnich minut sprzed reklamy) aby można było go przerwać i puścić reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje komercyjne żyją z reklam :D

To jest właściwa sentencja, bo tak jest na całym świecie. Nie chodziło mi jednak w gruncie rzeczy o obecność reklam czy ich rozmiar lecz o to, że właśnie nadawca, czyli TVN, ocenił iż warto nam widzom zaoszczędzić oczu na doobejrzenie filmu do końca. Przecież co inteligentniejszy sam się domyśli jak się zakończy ta historia. Niektórzy to nawet jeszcze pamiętają z dawnych, niocenzurowanych jeszcze [beep]ością decydentów TVN-u, czasów.

Takie są niestety realia: kasa ponad wszystko!

Swoją drogą ciekawi mnie czy ktoś się kiedyś pokusi aby przestudiować opłacalność reklam w TV w konteście zwiększenia popytu na oferowane produkty? Ja osobiście mam głęboką awersję do reklam chciaż powiem sprawiedliwie jednak się przydają. Świetnie nadaje się czas reklam do zaspokajania zwykłych ludzkich potrzeb bez utraty wątku. Mogę dla przykładu w czasie zmasowanej ekspansji lobby farmaceutycznego (co druga reklama wysyła nas do apteki) zrobić sobie herbatkę z cytrynką. Zapewniam Was, że starczy czasu na zagotowanie wody i pokrojenie cytryny. To bardziej wyjdzie na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o [beep]ości CP który karze sobie płacić za coś co jest ogólnie dostępne za darmo z sieci naziemnej (TVP1,TVP2,TVPInfo, TVN, TV4, Polsat) Lub cyfrowo z satelity w ofercie TNK (TVP1,TVP2,TVPInfo, TVN, TVN7). Pakiet mini CP to dopiero szczyt [beep]ości i na dodatek reklamują się że tylko u nich TVP1, TVP2, TVN i Polsat - zgadzam się z tą reklamą tylko u nich płacimy za coś co powinno być dostępne za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś co jest ogólnie dostępne za darmo z sieci naziemnej (TVP1,TVP2,TVPInfo, TVN, TV4, Polsat)

Wcale nie za darmo - trzeba uiścić abonament RTV :wink: .

 

tylko u nich płacimy za coś co powinno być dostępne za darmo.

To czemu we wszystkich polskich platformach cyfrowych nie ma darmowego pakietu z kanałami naziemnymi? Równie dobrze można powiedzieć, że Cyfra+ i N-ka pobiera opłaty za to, co powinno być "za darmo" - bo nie wierzę, że chociażby TVP nie pobiera pieniędzy za obecność ich kanałów.

 

Poza tym poruszanie tutaj wątku "[beep]ości" CP jest delikatnym odbiegnięciem od tematu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w krajach skandynawskich odbiorniki Viasatu pozwalają na darmowy odbiór podstawowych kanałów, a w innych krajach sprzedaje się karty dekodujące. Podobnie jest w TNK, gdzie po zakońćzeniu opłacania abonamentu dostępne są TVP 1, TVP 2, TVN, TVN 7 i Religia TV, natomiast TVP Info i TVP Sport są w płatnych pakietach.

 

Myślę, że za bardzo odbiegliśmy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie pisać, że TVP1, TVP2, TVN itp. są za darmo. Programy te są przecież kodowane i każdy operator płaci za dane gniazdko abonamentowe. Ciekawa rzecz, żeby programy udostępnić za darmo, ale za abonenta operator musiałby zapłacić. W dzisiejszych czasach za darmo to można tylko dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby robił się off-topic :lol: ? A co do tematu , to ja na szczęście nie mam dostępu do TVN-u (są o wiele lepsze telewizje) , ale wiem jak jest na Polsacie czy innych telewizjach i w każdej jest dużo reklam . To już przegięcie . Najlepiej by było , jakby na każdej stacji emitowali tyle reklam , co na TV Trwam - ostatnio przed 19:30 była jedna , firmy robiącej nagrobki i tyle :brawo: . Ten pomysł z licznikiem byłby dobry , ale rzeczywiście , widzowie byliby zniechęceni do dalszego oglądania programu przy takich blokach reklamowych , jakie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spytać,kto w ogóle ogląda TVN?Nie lubię tej stacji.Źle mi się kojarzy,głównie z telenowelami i Big Brother.Ale trudno mieć pretensje do komercyjnej stacji,że musi zarabiać.Ta telewizja żyje z reklam i musi je nadawać.Jestem przekonany,że gdyby ludzie musieli płacić za TVN w zamian za brak reklam ,nagle pokochaliby reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spytać,kto w ogóle ogląda TVN?Nie lubię tej stacji.Źle mi się kojarzy,głównie z telenowelami i Big Brother.Ale trudno mieć pretensje do komercyjnej stacji,że musi zarabiać.Ta telewizja żyje z reklam i musi je nadawać.Jestem przekonany,że gdyby ludzie musieli płacić za TVN w zamian za brak reklam ,nagle pokochaliby reklamy.

 

Big Brother'a już dawno nie emitują, telenowele latynoamerykańskie (czy jakieś inne) są tylko dwie/trzy. Na pewno (jak dla mnie) stacja lepsza od kanałów Telewizji Polskiej. Bo w TVN i Milionerzy, trochę tańca itp. Jedyny minus TVN to długie reklamy (ale z czego jak nie z reklam mają się utrzymać?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście dla tych , którzy chcą obejrzeć jakiś film na TVN-ie , ale nie lubią dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugich reklam na tejże stacji - kupić ten film na dvd , trzeba będzie wydać ok.50 zł (może więcej lub mniej) , ale za to oglądać będzie się go lepiej , wygodniej i o godzinę krócej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko.To trzeba wykupić sobie kanał filmowy i zapomina się o reklamach.Po to właśnie kupiłem CP,aby uwolnić się od reklam i o ludzkiej porze spokojnie cieszyć się filmami.Telewizja to bardzo droga zabawka i te stacje muszą z czegoś żyć.I zaręczam,że przy pakiecie Super Film zapomina się o istnieniu TVN-u,Polsatu,jedynki,dwójki i innych z reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...