Skocz do zawartości
  • 0

Jeden Monoblock i 13.0°E Hot Bird+19.2°E Astra+28.2°E Astra


Cougar
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Na początku chciałem napisać, że jestem laikiem w kwestiach tvsat i jestem tu nowy na forum.

Mam jednak pytanie choc obawiam się, że pewnie połowa z Was mnie wysmieje za chwilę, ale tak przeglądając tematy na forum dosyć często poruszany temat to zez 13.0°E Hot Bird+19.2°E Astra.

Ja jakis czas temu założyłem sobie monoblock-a i z tąd też moje pytanie?

 

Czy jest taka techniczna możliwość, aby za pomocą konwertera monoblock, anteny 80 cm od CP HD i standardowego tunera CP Echostar 717 złapać sygnał jednocześnie z 13.0°E Hot Bird+19.2°E Astra+28.2°E Astra?

 

U mnie coś takiego działa i dla mnie laika jest to dosyć dziwne.

Po wyszukaniu kanałów na obydwu Astrach oglądać mogę normalnie kanały zarówno z Astra 1 jak i z Astra 2 oraz oczywiście z Hotbirda.

Oczywiście aby wyszukać programy na Astra1 i Astra 2 muszę robić dwa osobne przeszukania zmieniając satelitę w menu tunera dla LNB 2 i tak kolejno najpierw Astra 1 i szukanie programów i potem znowu w menu Astra 2 (na LNB 2) i ponownie szukanie programów. Na LNB1 cały czas Hotbird.

Oczywiście zaznaczam że jakość sygnału na programach z końca listy na ASTRA2 jest niższa i pokazuje pomarańczowy, a czasami czerwony pasek(dolny).

Samo przełączanie już wyszukanych programów nie wymaga przestawiania w menu. Tuner przełącza kanały bez problemu pomiędzy ASTRA1 i ASTRA 2 oraz HOTBIRD pokazuje oczywiście nazwę satelity na pasku i ogólnie zachowuje się całkowicie normalnie.

 

Proszę o odpowiedz i wyrozumiałość.

Pozdrawiam,

Cougar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie sprawdziłem i lista kanałów odpowiada kanałom http://www.lyngsat.com/astra19.html ASTRA 1 jednak dziwne jest to, że wyszukując kanały w momencie gdy w Menu mam ustawione dla LNB 2 ASTRA1 nie wyszukuje mi kanałów TVP i TV Trwam natomiast wyszukuje mi je dopiero gdy ustawię w Menu ASTRA 2, najdziwniejsze jest to, że podczas przeszukiwania rzekomego satelity ASTRA 2 na pasku dolnym jest wyraznie napisane"ASTRA 2 28.2 E".

Przypuszczam, że to jest jeden i ten sam satelita tylko tuner jest beznadziejny i ma skopane oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy jest taka techniczna możliwość, aby za pomocą konwertera monoblock, anteny 80 cm od CP HD i standardowego tunera CP Echostar 717 złapać sygnał jednocześnie z 13.0°E Hot Bird+19.2°E Astra+28.2°E Astra?

Konwerter typu Monoblock służy do odbioru satelitów z dwóch pozycji satelitarnych (przykładowo 13E i 19,2E).

Odpowiadając na Twoje pytanie: Nie, nie odbierzesz tych trzech pozycji za pomocą tego konwertera (antena i tuner zapewne by wystarczyły). A tak ogólnie co do 28.5E to nie masz też szans odebrać na takiej antenie kanałów z Astry 2D, ponieważ wiązka tego satelity kierowana jest na Wielką Brytanię, a nie na całą Europę.

 

Jak zmieniasz samego satelitę w tunerze to nic Ci to nie daje, bo konwerter i tak jest ustawiony na Astrę 1 (19.2E). W tej chwili tylko tyle potrafię na ten temat powiedzieć...

 

Nie wiem czy Cię przynajmniej w małym stopniu oświeciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No właśnie sprawdziłem i lista kanałów odpowiada kanałom http://www.lyngsat.com/astra19.html ASTRA 1 jednak dziwne jest to, że wyszukując kanały w momencie gdy w Menu mam ustawione dla LNB 2 ASTRA1 nie wyszukuje mi kanałów TVP i TV Trwam natomiast wyszukuje mi je dopiero gdy ustawię w Menu ASTRA 2
Najwyraźniej w bazie transponderów dla Astry 19.2E nie masz uwzględnionej częstotliwości, z której nadają te kanały. Musisz dodać nowy transponder (albo edytować już istniejący) do listy dla Astra 19.2E.
Przypuszczam, że to jest jeden i ten sam satelita tylko tuner jest beznadziejny i ma skopane oprogramowanie.
E tam, tuner jest dobry :P Odpowiedź jest taka, że niektóre parametry transponderów Astry 19.2E są takie same jak w przypadku satelity Astra 28.2E/28.5E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...