Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja dobrze widzę, że nie ma pierwszego "Parku Jurajskiego", a są kolejne części?

 

Czy możecie porównać dla kolejnych części, np. dla „Parku Jurajskiego II" i dla "Parku Jurajskiego III", jakie są parametry techniczne dla SkySho, Netflix, Prime Video i Viaplay? 
I napiszcie - gdybyście chcieli daną część jeszcze raz obejrzeć, to którą platformę byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

Czy możecie porównać dla kolejnych części, np. dla „Parku Jurajskiego II" i dla "Parku Jurajskiego III", jakie są parametry techniczne dla SkySho, Netflix, Prime Video i Viaplay? 

 

50 minut temu, swordfish napisał(a):

A chętniej obejrzysz "Park Jurajski" na Netflix, Prime Video czy na Viaplay? Gdzie uzyskam najlepszą jakość techniczną, jeśli chodzi o obraz i dźwięk?

SkyShowtime dla HD ma ~8 Mbps. Netflix HD ma niespecjalne (niejednolita jakość, zależy od pozycji). Viaplay ma ~5 Mbps i FPS 25 (Amazon, Netflix i SkyShowtime nie zmieniają klatkażu, aczkolwiek w tym ostatnim muszę sprawdzić więcej tytułów). Ogólnie Netflix i Viaplay raczej powinny być ostatnim wyborem. Tyle, że mają DD 5.1 z lektorem, czego SkyShowtime jeszcze się nie dorobiło.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety spełniły się moje przypuszczenia. Aplikacja SkyShowtime ma masowy problem z telewizorami marki Phillips, i zainstalowanym na nim Androidem. Po odpaleniu apki i uruchomieniu jakiegokolwiek tytułu, co chwilę go przycina (dźwięk i obraz). Co więcej, ten problem "przechodzi" również na inne aplikacje jak HBO Max, Disney+ czy nawet... YouTube.

 

Nie pomaga wówczas nawet restart tv. Jedyne co pomaga to... ręczne wymuszenie zatrzymania działania aplikacji w Androidzie. (!) Przecież to są jakieś kpiny...

 

Przetrzymam SkySho przez miesiąc i jeśli nie wypuszczą update'u apki niwelującego problem, to się żegnam z Showtime.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się komuś odpalić dźwięk dolby digital 5.1 na nvidia shield tv? Mam Nvidia shield tv podpięte pod amplituner denon i na wszystkich apkach na nvidia działa mi poprawnie DD 5.1 a na skyshowtime nie działa. Robiłem restart nvidi ale nic to nie dało. W ustawieniach mam ustawione żeby sam wykrywał format audio i odpowiednio go włączał. We wszystkich aplikacjach działa wszystko dobrze włącznie z KODI które odtwarza wszystkie formaty poza dolby atmos (nvidia shield 2 gen bez dolby atmos i DV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od skyshowtime (ale portugalskiego, nie chce mi się przelogowywać na polskie konto)

 

JURASSIC WORLD DOMINION 2022

FC948-E8-D-802-E-461-E-9-FE4-E1205-BCD72
dubbing, stereo

 

JURASSIC PARK II - 1997 

6-FA4-BC3-E-90-EB-4-D54-8-C26-2-E1-D5-AA
stereo

 

JURASSIC PARK III - 2001

7-BF919-B3-74-FC-40-A9-B456-5-A8-AE74-C3
stereo

 

JURASSIC WORLD - 2015

E2-D0313-E-926-D-4-FCF-B1-EC-31431-DDAB2
stereo

 

Viaplay


JURASSIC PARK - 1993 

BA8-ACF4-C-8923-43-EC-9-B1-D-340-A74-ABB
stereo

 

THE LOST WORLD -  1997

E99-F1-F7-E-FE2-B-467-B-9-C6-A-B7-A6-B5-
stereo 

 

JURASSIC PARK III - 2001

7-B94724-E-ABA7-4-B94-81-ED-68151858-B1-
stereo 

 

PRIME VIDEO

 

JURASSIC PARK. - 1993

8756-DBFB-AAC1-4-F3-C-955-F-9-C56-A4-E65
5.1

 

THE LOST WORLD - 1997

EF75-A48-E-E076-4861-B11-F-046-A3533-B26

 5.1

 

JURASSIC PARK III - 2001

6058643-D-347-C-4-BE3-AEF5-166-B0-D52853
5.1

 

JURASSIC WORLD - 2015

0082-AA27-BC91-42-DB-A378-C86-E994-CA06-
5.1

 

NETFLIX

 

JURASSIC PARK - 1993

B52-B4851-F8-FE-4-A95-93-D4-B844-DB58-E9
5.1

 

ZAGINIONY ŚWIAT - 1997

597-EC7-BA-466-C-4-D74-8-CE3-0-E060-B847
5.1

 

JURASSIC PARK III - 2001

A5126-FEF-CC5-E-4-D11-8-B32-1-D12119-CA9
5.1

 

JURASSIC WORLD - 2015

80128-D75-3-CA7-4-C74-A991-6-EE1-C66-AF1
5.1

 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, czerstwy napisał(a):

O proszę a był tu jeden osobnik to twierdził że wymyslam problemy.

Być może jest to wina google/android bo na tizenie ten problem nie występuje. Sprawdziłem teraz 3x wyłączając tv i pamiętało w której minucie zakończyło się oglądanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mclusky napisał(a):

Niestety spełniły się moje przypuszczenia. Aplikacja SkyShowtime ma masowy problem z telewizorami marki Phillips, i zainstalowanym na nim Androidem. Po odpaleniu apki i uruchomieniu jakiegokolwiek tytułu, co chwilę go przycina (dźwięk i obraz). Co więcej, ten problem "przechodzi" również na inne aplikacje jak HBO Max, Disney+ czy nawet... YouTube.

 

Nie pomaga wówczas nawet restart tv. Jedyne co pomaga to... ręczne wymuszenie zatrzymania działania aplikacji w Androidzie. (!) Przecież to są jakieś kpiny...

 

Przetrzymam SkySho przez miesiąc i jeśli nie wypuszczą update'u apki niwelującego problem, to się żegnam z Showtime.

Na MiBoxie 3 ten sam efekt. Dodatkowo nieczytelne białe napisy bez żadnych ramek i brak oryginalnej ścieżki 5.1 audio, którą niektórzy podobno mają do wyboru na innych urządzeniach przy niektórych filmach, np. w Top Gun Maverick.

Problem z zamulaniem MiBoxa chyba udało mi się obejść redukując w "developer options" maksymalną ilość procesów działających w tle do trzech-czterech. Od tamtej pory problem zacinania nie wrócił. Niestety po restarcie boxa ustawienie wraca do domyślnej wartości i trzeba je za każdym razem przełączać.

Poza naprawieniem "zabijania" wydajności słabszych sprzętów liczę jeszcze na poprawienie czytelności napisów i audio Dolby Digital 5.1, choć przy dźwięku myślałem, że to tylko problem z tanią chińszczyzną pokroju Xiaomi, ale jak widać nawet na Shieldzie jest z tym problem.

 

Przy obecnej jakości aplikacji do utrzymania abonamentu przekonuje tylko niska cena, a i tak mam wątpliwości czy warto się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kowalmisiek napisał(a):

udało się komuś odpalić dźwięk dolby digital 5.1 na nvidia shield tv? Mam Nvidia shield tv podpięte pod amplituner denon i na wszystkich apkach na nvidia działa mi poprawnie DD 5.1 a na skyshowtime nie działa

Mam to przećwiczone na nvidii shield właśnie - ewentualnie oryginalna ścieżka w 5.1, natomiast przy polskim audio tylko stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zrzuty "Parków Jurajskich".

 

Wychodzi, że obraz najlepszy jest w PV (średnia 8-10Mbs), a dźwięk w Netflix (ok. 600kbs). SkyShowtime ma najsłabszy dźwięk. Tylko stereo i 99kbs. Viaplay ma już wyżej audio 128kbs, choć ma najsłabszy obraz ze wszystkich serwisów.

SkyShowtime daleko nie odbiega z obrazem, bo dają 7Mbs. Muszą popracować nad dźwiękiem - powinni dać 5.1 i od 192Kbs w górę. Dla nowych tytułów 4K jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to zostało przez Ciebie przećwiczone na Top Gunie: Maverick’u.

U mnie na tym właśnie filmie sprawdzałem i nie działa ani na polskiej ani na angielskiej ścieżce dd 5.1. Wszędzie mam stereo. Czy coś było zmieniane w ustawieniach shield? Gdzieś coś wyczytałem na zagranicznym forum że ktoś wchodził w głębsze ustawienia audio na androida tv (shield) i znalazł opcję przetwarzania dźwięku AAC która nie była włączona. Ja w ustawieniach zaawansowanych znalazłem taką opcję typu że automatycznie sprawdzaj jaki jest dźwięk i włącz odpowiednią opcję (dd, dd+, TrueHD, DTS.......). Była też ręczna opcja wyboru i jak na nią zmieniłem to nie było tam żadnego AAC a całą reszta była włączona. Nie wiem czy to wina tego że nie dostosowali odpowiednich opcji w firmware dla mojej starszej wersji shield tv z 2017 roku?

Ogólnie u mnie wszystko idzie w stereo. Do tego jak włączyłem Transformers (1) to nie dało się tego słuchać z lektorem. Lektor równie głośno idzie co ścieżka oryginalna i nie da się nic zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, listek2000 napisał(a):

https://www.skyshowtime.com/pl/account/settings

 

na samym dole masz "wyświetlanie napisów" i mnóstwo możliwości.

 

1db60264ad278fdbmed.jpg

Te ustawienia działają w przeglądarce i tylko w przeglądarce.

Jeśli chodzi o obsługę napisów w SkyShowtime panuje totalny bu**el:

- w przeglądarce na komputerze można je dostosować i jest ok, choć ramki i cienie są IMO zbyt cienkie,

- w aplikacji dla iOS są białe napisy w półprzezroczystym tle dookoła całych napisów (takie jak kiedyś w HBO GO), wg mnie wyglądają bardzo dobrze,

- przy castowaniu z telefonu na MiBoxa są białe napisy na czarnym tle, przy czym tło jest nieprzezroczyste, obejmuje każdą linię napisów osobno, wygląda to paskudnie,

- w aplikacji AndroidTV w większości przypadków są białe napisy bez żadnych cieni i ramek, ale nie jest to regułą, bo np. Top Gun Maverick ma białe napisy zamknięte w czarnych nieprzezroczystych prostokątach, ale inne niż przy castowaniu z telefonu, też wyglądają kiepsko.

 

Może kiedyś ktoś to ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku w obu telewizorach LG Oled ustawienia napisów  w przeglądarce oddziałowują na napisy w aplikacji.

Identycznie mam w Netflix, przez przeglądarkę ustawiam wielkość, kolor, cienie napisów, i w aplikacji mam rezultat tych ustawień.

 

9882ca4b7012f144med.jpg

Edytowane przez listek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...