Skocz do zawartości

Familijny D2


DVBmaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ok, a możesz się wypowiedzieć jeszcze na temat splitera? karta CP do splitera i jeden sygnał do tunera CP, a drugi do np. tego fergusona? a są przecież jeszcze jakieś moduły CI polsatu

 

a co do tej listy ulubionych w dekoderze familijnym to jest [beep]izm na ich stronie pisze, że jest taka możliwość (ułożenia 8 list ulubionych) abonent zawiera umowy i w domu rozczarowanie nie ma tego czyli nie zgadza się to z tym co mówi operator, można powalczyć o zerwanie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się . Moduły CP także pracują ze swoimi kartami .

Kartę z Familijnego D2 nie odkoduje nic innego jak tylko ten tuner .

Z takiego powodu ( jeżeli masz zapisane w umowie klauzule o możliwości programowania list ) można spróbować rozwiązać umowę , poszukaj w postach o Echostar 717A , tam podobno ktoś na tej podstawie rozwiązał umowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym (tj. 3 marca 2010 r.) na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów Familijnych (D2).

 

Nowa wersja wprowadza:

– opcję „AUTO FEC”, umożliwiającą odbiór sygnału przy zmianie nadawania parametru FEC transpondera

– znacznie poprawę stabilność dekodera

Oprogramowanie aktualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera Ustawienia Systemowe - Aktualizacja Oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Mam pewien problem z D2. Jest on podłączony tylko Astry 19.2, niby wszystko jest dobrze, widzi satelitę, sygnał jest odpowiedni ale kiedy chcę wyszukać kanały nic nie znajduję. Kiedy wyszukuje ręcznie jest tak samo.

O co może chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Od jakiegoś czasu zauważyłem na tym dekoderze, jak wchodzę w Menu/Ustawienia systemowe/Ustawienia obrazu i chcę każdą z tych 5 opcji zmienić to automatycznie ścisza się dźwięk, miałem ustawiony pośrodku. A jak mam maksymalnie, to jakby był wyciszony i na odwrót. Czy u Was też tak jest? Czy to wina dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Nieraz zdarza się, że cały dekoder się zacina (obraz zatrzymuje się, brak dźwięku) i nic nie można zrobić, ani pilotem, ani przyciskami na dekoderze. Dopiero kiedy wyłączy się go z zasilania i z powrotem włączy to już jest wszystko dobrze. Co może być przyczyną? Czy skontaktować się z APS-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie została umieszczona nowa wersja oprogramowania dla dekoderów Mini, Familijny oraz F300.

Nowa wersja oprogramowania oznaczona jest w menu dekodera jako 11.2122 b1.

Aby dokonać aktualizacji nowej wersji oprogramowania, należy ustawić dekoder w trybie standby na około 15 min.

lub dokonać ręcznej aktualizacji: Menu dekodera --->Ustawienia systemowe ---> Aktualizacja oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie mogę dodać 2 kanałów na Astrze 1H

 

Witam,

ustawiłem lnb na toneburst i mam wszystkie kanały z Astry. Mam diseq i generalnie wszystkie kanały oprócz tvn Warszawa i tv Trwam. Wszedłem w Menu>Instalacja>Ręczne wyszukiwanie kanałów

 

tutaj ustawiłem satelitę, wpisałem częstotliwość, polaryzację i SR. Mając do wyboru opcję przeszukiwanie sieci wybrałem raz opcję "nie" a drugi raz "tak". Po tym drugim pojawiło mi sie że znalazł 7 kanałów ale że żaden nie został dodany.

 

Mam pytanie jak można ustawić FEC PIDV i PIDA ?? Totalnie nie wiem jak w to wejśc a instrukcja nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonkkk, wartości FEC i PID Video, Audio nie można ustawić na tym dekoderze. Kiedyś była możliwość ustawiania FEC, lecz po problemach z działaniem niektórych transponderów, które zmieniały tę wartość wprowadzono Auto FEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekk

Czyli co ? nie ma teraz absolutnie fizycznej możliwośc ustawienia tych parametrów w celu wprowadzenia nowych kanałów ?

 

Co do Trwam to stare ustawienia wyglądaja tak jak na obrazku poniżej. Nowe 12,604 H Sr: 22000 FEC 5/6 PIDV: 33 PIDA: 3606 za nic sie nie chcą przyjąć. Robie szukanie i nic nie znajduje.

 

dscn1783cr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać 2 kanałów na Astrze 1H

 

Witam,

ustawiłem lnb na toneburst i mam wszystkie kanały z Astry. Mam diseq i generalnie wszystkie kanały oprócz tvn Warszawa i tv Trwam. Wszedłem w Menu>Instalacja>Ręczne wyszukiwanie kanałów

 

tutaj ustawiłem satelitę, wpisałem częstotliwość, polaryzację i SR. Mając do wyboru opcję przeszukiwanie sieci wybrałem raz opcję "nie" a drugi raz "tak". Po tym drugim pojawiło mi sie że znalazł 7 kanałów ale że żaden nie został dodany.

 

Mam pytanie jak można ustawić FEC PIDV i PIDA ?? Totalnie nie wiem jak w to wejśc a instrukcja nie pokazuje.

 

Jak pokazał Ci , że znalazł 7 kanałów i żadnego nie dodał - nie mógł dodać bo te kanały już są na liście ( tylko musisz je znaleźć ) , tuner nie doda Ci kanałów ( nie dubluje ) , które już ma w pamięci .

Przeszukaj w liście ,, wszystkie ,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonkkk, jest tak, ponieważ ten transponder u Ciebie ma słaby sygnał. Musi być przynajmniej Q=40, aby móc odbierać kanały z tego transpondera. Inaczej nie będzie w ogóle możliwy odbiór kanałów albo będą się one przycinać. Musiałbyś ruszyć konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...