Skocz do zawartości

Familijny D2


DVBmaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bez sensu ale to nic. Myślałem, że zmiana obudowy jest po to aby zatrzeć niedobre wrażenie po poprzedniej wersji. Z tym wiązałaby się poprawa softu, a w nim znanych wszystkim błędów. No ale też wypadałoby poprawić istniejący już dekoder. Więc taniej zmienić obudowę, niż poprawić błędy w funkcjonowaniu sprzętu :lol2: Ale co później :roll: Nazwa sugeruje, że będzie sprzedawany z pakietem Familijnym, może to dlatego. Zastanawia mnie czy tam gdzie jest ten kod kreskowy czy tam jest pustka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu wyglada lepiej niz poprzednik.Mam nadzieje ze predzej czy pozniej pomysla nad INNYM oprogramowaniem dla tego tunera.Co do braku wyswietlacza...hmm,mam Samsunga HD i jego brak mi nie przeszkadza.Moim skromnym zdaniem lepiej ze go nie ma niz mialby to byc jakis zielony wyswietlacz LED ktory oświetla pól pokoju w nocy.Ale to tylko moje skromne zdanie.

Moze kiedys doczekamy sie takiego tunera ktory zostanie DOKLADNIE przetestowany przed wprowadzeniem go do sprzedazy,bedzie pozbawiony bledow i menu oraz grafika bedzie "przyjazna" dla abonenta.Zamontuja w nim wyswietlacz oraz skorzystaja z opinii klientow takich jak my.Bedzie w nim mozna ukladac listy kanalow,szalec nim po "całym satelitarnym niebie"....

Bedzie sie nazywał-Magiczny CP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakby ktos miał jeszcze wątpliwości co siedzi w "nowym" dekoderze CP.

Siedzi również to, że teraz niemusi trzymać się kabli albo też mieć "cegłówkę" na sobie :P

Przynajmniej o jego stabilizację zadbali :roll:

Aż się boję, jak będzie wyglądał polsatowski PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa wydaje się być prosta.

Na dzień dzisiejszy mamy MINI D1 w większej obudowie ze zmienioną nazwą i co zastanawiające większą ceną o 50%, więc zapewne chodzi o zarobek i zatarcie opinii o MINI. A większa obudowa pewnie się przyda jak CP wystartuje z VOD, bo wtedy w puste miejsce w obudowie wsadzą twardy dysk, a z przodu wyświetlacz. Być może nawet do obecnie sprzedawanych będzie można taki dysk dołożyć (jak kiedyś modemy i wyświetlacze do tompsonów, które ich nie miały).

Podejrzewam, że jest to po prostu model, który będzie rozwijany, a wypuszczona obecnie seria ma być możliwością ekstra zarobku i jednocześnie wielkim beta-testem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą 2 wersje kolorystyczne - podobnie jak w Mini S (srebrna) oraz B (czarna). Podobnie jak w przypadku Mini na początku były tylko wersje S.

 

Dane techniczne:

 

Zasilanie:

Napięcie wyjściowe adaptera (zew. Zasilacz) 230 V AC, 0.6 A max.

Napięcie wyjściowe zasilania dekodera 12 V DC, 1.6 A max.

Pobór mocy dekodera 19.2W max.

 

Tuner:

Zakres częstotliwości odbioru 950 MHz – 2150 MHz

Poziom sygnału -80 dBm do -10 dBm

RF wejście Typ F, IEC 169-24, żeńskie, 75 ohm, niesymetryczne

Zasilanie i sterowanie konwertera LNB 13 V / 18 V, 500 mA max., 22kHz ton

DiSEqC 1.0 – 1.2 (V 2.0-2.2 opcja)

 

Demodulator:

Formaty modulacji QPSK (DVB-S)

Zakres transferów 1-45 MS/s (zgodne z SCPC/MCPC)

Poziom korekcji FEC 1/ 2, 2/3, 3/4 , 5/6, 7/8, AUTO

 

Dekoder Video:

System kodowania MPEG-2 ISO/IEC 13818

Profil MPEG-2 MP@ML (4:2:2)

Transmisja danych 1-15MB/s

Rozdzielczość video / format CCIR 601 (720 x 576 linii) / PAL

Format video 4:3 (normalny) i 16:9 (szerokoformatowy)

 

Dekoder audio:

Kodowanie MPEG-1 ISO/IEC 11172-3 Poziom I i II

Tryb audio Stereo, Mono kanał L, Mono kanał P

Częstotliwość próbkowania 32 KHz, 44.1 KHz, 48 KHz

 

Wyjścia A/V:

Video 1 x SCART (CVBS, RGB), 1 x RCA (CVBS)

Audio 2x RCA (L+R)

S/PDIF – optyczne wyjście audio

 

Wymiary zewnętrzne:

Wymiar (szer. x głęb. x wys.) 194 mm x 130 mm x 30 mm

Waga (netto) – 0,45 kg

 

Na pomarańczowo zaznaczyłem braki w porównaniu do Mini (w instrukcji brak zaznaczonego zapisu).

Na zielono byki w instrukcji....... - brak słów.

Skopiowana instrukcja z mini - słowo w słowo - to jeszcze rozumiem - ale takie byki :) - ten dekoder ma przecież inne wymiary i wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A. :

Pierwszy model naszej produkcji - dekoder Mini - spotkał się z bardzo miłym przyjęciem przez klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kolejnego. Co ważne, własna fabryka pozwala nam na rozwijanie dekoderów bardzo dobrej jakości, przy zauważalnie niższych kosztach produkcji w porównaniu do ceny zakupu dekoderów od zewnętrznych producentów. Natomiast funkcjonalności odbiorników projektujemy na podstawie zbadanych oczekiwań naszych klientów, dzięki czemu mamy pewność, że trafia do nich sprzęt zaspokajający ich potrzeby

Dekoder Familijny jest przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej w standardowej rozdzielczości. Obsługuje wszystkie niezbędne dla widzów funkcje, jak na przykład elektroniczny przewodnik po programach, wyszukiwanie kanałów, tryb TV/radio, proporcje ekranu 4:3 i 16:9, nadzór rodzicielski.

 

Najnowszy produkt Cyfrowego Polsatu wyposażony jest w optyczne cyfrowe wyjście sygnału audio, które umożliwia transmisję dźwięku przestrzennego oraz zapewnia bezpieczne połączenie dekodera ze wzmacniaczem audio. Ponadto, gwarantuje wysoką jakość obrazu o dużej dynamice kolorów.

Podobnie jak dekoder Mini, dekoder Familijny charakteryzuje się bardzo małą mocą zasilania – 13 Watt. Posiada także gniazdo umożliwiające podłączenie go do gniazdka 12V, które jest używane, np. w przyczepach kampingowych.

 

W procesie projektowania dekodera Familijnego brano pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, ale także oczekiwania użytkowników co do wyglądu sprzętu. Szybki i niezawodny procesor firmy ST Microelectronics kryje się pod metalową obudową, która nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo i trwałość dekodera, ale także dodaje mu niezwykłego uroku i elegancji.

Zrodlo-/tvpolsat.info

Braaaaaaaaaawwwwoooooo!!!!Co za wspaniala propaganda :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki to ma w zamierzeniu cel?

soft z mini (i familijnego) to najgorszy z softów polsatowskich dekoderów. najgorszy, gdyż ma najmniej funcji. Jesli tak rzeczywiscie ma byc, to kolejnym krokiem po stworzeniu "pseudo oferty dekoderów sd" będzie zakończenie umowy z samsungiem i echostarem na dystrybucję dekoderów S305G i E717 i zastąpienie ich swoimi produktami. Wlasna produkcja = nizsze koszty = wiekszy zysk ze sprzedazy = proba promowania wlasnej marki. W rzeczywistosci okaze sie, ze jesli nie popracują nad ich funkcjonalnoscia bedzie to produkt dla desperatów kupujących najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Czesc, posiadam dekoder Familijny od kilku dni i mam problem tego typu na niektorych kanalach, dokladnie 21 dla abonentow i 67 Polsat Jim Jam, wyswietla mi sie komunikat, brak sygnalu z anteny sprawdz polaczenie lub konfiguracje, chcialem zaznaczyc ze antena jest dobrze ustawiona, wczesniej odbierala mi na niej cyfra dokladnie strong a poziom ustawienia anteny w familijnym to 2 zielone paski (moc, jakosc sygnalu). Moze ktos spotkal sie z takim probleme i co nie co podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie pomaga, ustawienia przywracalaem wielokrotnie, aktualizacja tez na nic sie nie przydaje, zastanawiam sie czy nie jest to wina kabla, kabel dlugi ok 30 m, na dodatek laczony, z tym ze 4funtv jako kanal ktory zazwyczaj ma najwieksze wymagania co do jakosci i mocy sygnalu dziala bez zastrzezen;/ nie mam pomyslow szczerze mowiac co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...