Skocz do zawartości

Familijny D2


DVBmaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niestety stałem się współwłaścicielem tegoż dekodera. Od razu po instalacji zauważyłem , że telewizor "burczy". Co dziwne , dzieje się tak tylko przy jasnym obrazie , gdy jest ciemny to dźwięk jest czysty. Spotkał się ktoś już z tym ? Można ten problem jakoś rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety stałem się współwłaścicielem tegoż dekodera. Od razu po instalacji zauważyłem , że telewizor "burczy". Co dziwne , dzieje się tak tylko przy jasnym obrazie , gdy jest ciemny to dźwięk jest czysty. Spotkał się ktoś już z tym ? Można ten problem jakoś rozwiązać ?

U mnie to samo myślałem, że to wina telewizora, identyczny przypadek, przy jasnym obrazie buczy, przy ciemnym nie. Dziwne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i z góry przepraszam za mój brak obeznania z tym CP2 a właściwie D2.

 

Mam Polsat , wczesniej mialem dsb 616 i dsb 717 i na disecq bez problemu wiedziałem jak ustawic astre a teraz mam lipe - całe menu jest inne.

 

W starszych modelach wybieralem instalacje potem 2 a potem hotbird i astre na koniec szukaj i po zprawie. W CP2 nie wiem jak to zrobic ,typ LNB jest ustawiony na uniwersalny nie mogę wybrać 2 LNB jak w dsb 717

 

Proszę o przeprowadzenie mnie przez to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na A mam HB czli polsat i reszta a na B mam ASTRA 1f,1g, 1kr, 1L , 3AD , 1e i 1d a disecq 1.0

 

W ustawieniach mam tylko do wybory astra 1f,1g, 1kr, 1L , 3AD , 1e i 1d ale nie mogę wybrac astry 1M i chyba w tym jest problem.

 

Probowałem dodawac kanały ręcznie ale lipa.

 

Rodzice czasami ogladaja Trwam ale nie potrafilem tego dodac (nie widział tego kanału) . Dziwne wogole ale mam go na liście w Astrze z tymze nie działa. LNB na astra 1f,1g, 1kr, 1L

 

Abu dhabi Sport chcialem dodać i tez lipa , nie wiem jak to obejść i co z tym zrobic za nic nie moge pododawac kanałów. Maksymalnie mam 1400 kanałów z tymze tvp historia , tvp info z astry nie działa chociaz sa na liście.

Nie wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam LNB w opcjach do wyboru pilotem:

 

1) Hotbird 6/7/A/8 (wybierane naraz)

2) astra 1F/1G/1KR/1L (wybierane naraz)

3) Astra 3AD/1E/1D (wybierane naraz)

4) eutelsat W2 16,0 E

5) eutelsat w3A 7,0 E

6) Sirius 4,8 E

7) Eurobird 9,0 E

8. Thor 2/3 0,8 W

9) Amos 1/2 4 W

10) Turksat 1C/2A

11) Hispsat 1c/1d

12) Telestar 12

13) Atlantic Bird 2

 

W opcji Diseqc mam do wyboru: brak, Toneburst i Diseqc 1.0

 

Ja ustawiłem na diseqc 1.0

I tak DSF I eurosport mi chodzą a te inne kanały typu tvp Historia , tv trwam, tvp info i pare innych nie. Na porcie A mam Hotbirda a na porcie B astra 1F/1G/1KR/1L (wybierane naraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak zobaczyłem bardzo dziwna rzecz. Kanały takie jak tvp historia trwam i inne korzystają z ustawień w porcie B , LNB Astra 3AD/1E/1D (wybierane naraz)

 

Po takim ustawieniu kanały ktore sa na liście np. trwam czy historia działają ale za to dsf , eurosport i masa innych juz wtedy nie bo one dzialaja na LNB Astra 1F/1G/1KR/1L (wybierane naraz)

 

Ogolnie straszna LIPA bo kiedy chce oglądac Historie czy inne kanały musze wchodzic zawsze menu i ustawiac Astrę 3AD/1E/1D a jak znowu chce inne kanaly ogladac to musze znowu LNB na Astrę 1F/1G/1KR/1L ustawiać. Myslałem że bedzie tak jak w dsb 717 gdzie wszystko chodziło na Astrze 1M lub na Astra 2a/2B i bez problemu mogłem kanały dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak,daj Sobie spokój z cyferkami i literkami po nazwie satelity.Są nieaktualne,np HB 6/7A/8,a pow.być 6/8/9,Astra1 1F/1G/1H/1KR/1L,

a pow.być 1H/1KR/1L/1M. Ta Astra 3A/1D/1E to z poz.23,5 E i tu Historii i Trwam nie ma. Podobno FamilijnyD2 = MINI D1,tylko inna obudowa (ten drugi mam).Więc proponuję:

LNB 1_____ poz.13,0 E (Hod Bird) ---port A

LNB 2_____ poz.19,2 E (Astra 1) --- port B

LNB 3_____ poz.23,5 E (Astra 3) --- port C

LNB 4_____ poz. 4,8 E (Sirius 4) --- port D

Do pierwszych dwóch konw.potrzebny przełącznik lub konw.monoblock (przy większej czaszy) a w menu zaznaczyć DisegC 1.0

 

Przy dalszej rozbudowie o zezy (do czterech pozycji ogólnie) potrzebny inny przełącznik. Przynależność do portów można zmienić.

Może się przyda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jest taka możliwość, żeby na nowo zainstalować to, czyli wywalić te wszystkie kanały i wpisać w ręcznie wyszukiwanie częstotliwości i wybrać tylko te co mnie interesują? bez hbo których nie będzie i tak lub tych durnych vod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...