Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Arkon napisał(a):

Tak zmieniając temat są już jakieś przecieki o filmach w grudniu w Canal+?

Ogólnie zapowiada się słabo - coraz więcej, ciekawych produkcji z Best Film, Gutek Film czy Aurora Films jest u konkurencji i tak będzie też w grudniu. Chociażby "Wszystko Wszędzie Naraz" (Best Film - Amazon); "C'mon C'mon" (Gutek Film - HBO); "Benedetta" (Aurora Films - Cinemax); "Patrz jak kręcą" (Fox Searchlight Pictures/DJ Films - Disney+). 

 

Ten rok filmowo w C+ był dość dobry, ale myślę, że w przyszłym roku będzie już zdecydowanie gorzej. Tym bardziej, że nawet od tych polskich dystrybutorów nie kupują ciekawych tytułów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, k05 napisał(a):

 

 

Ogólnie zapowiada się słabo - coraz więcej, ciekawych produkcji z Best Film, Gutek Film czy Aurora Films jest u konkurencji i tak będzie też w grudniu. Chociażby "Wszystko Wszędzie Naraz" (Best Film - Amazon); "C'mon C'mon" (Gutek Film - HBO); "Benedetta" (Aurora Films - Cinemax); "Patrz jak kręcą" (Fox Searchlight Pictures/DJ Films - Disney+). 

 

Ten rok filmowo w C+ był dość dobry, ale myślę, że w przyszłym roku będzie już zdecydowanie gorzej. Tym bardziej, że nawet od tych polskich dystrybutorów nie kupują ciekawych tytułów. 

Teraz już nie wiadomo jakich polskich dystrybutorów ma jakiś serwis. Kiedyś Monolith sprzedawał swoje produkcje różnym serwisom, teraz jest takich coraz więcej. Na szczęście Amazona, HBO i Disney+ mam w pakiecie, więc te premiery mnie nie ominą. Canal+ będzie tylko dla piłki, czasem serialu, a jeszcze rzadziej dla dobrego filmu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Arkon napisał(a):

Teraz już nie wiadomo jakich polskich dystrybutorów ma jakiś serwis. Kiedyś Monolith sprzedawał swoje produkcje różnym serwisom, teraz jest takich coraz więcej. Na szczęście Amazona, HBO i Disney+ mam w pakiecie, więc te premiery mnie nie ominą. Canal+ będzie tylko dla piłki, czasem serialu, a jeszcze rzadziej dla dobrego filmu. :)

Ciekawe czy od nowego roku coś się zmieni w kwestii praw filmowych. Pewnie stracą prawa nie tylko do FOX-a, ale i do Universala. 

Może sami dystrybutorzy, patrząc na to jak duża konkurencja znajduje się na rynku - stwierdziła, że lepiej im wychodzi sprzedaż pojedynczych tytułów dla danego nadawcy niż pakietu filmów. 

 

Swoją drogą - kilka dni temu dostałem ankietę na temat C+ - i były tam bardzo szczegółowe pytania o ich oferty, np. było trzeba zaznaczyć czy byłbym w stanie abonować C+ dla "europejskich seriali", "europejskich filmów", jakie rozgrywki sportowe mnie interesują czy też jakie posiadam inne serwisy streamingowe i jak oceniam ich zawartość. Ogólnie bardzo długa i szczegółowa ankieta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Arkon napisał(a):

Na szczęście Amazona, HBO i Disney+ mam w pakiecie, więc te premiery mnie nie ominą. Canal+ będzie tylko dla piłki, czasem serialu, a jeszcze rzadziej dla dobrego filmu. :)

@Arkon mam podobne podejście do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostałem takiej ankiety, ale jestem jak najbardziej za  serialami oraz filmami spoza USA, tyle że konkurencja też ma do nich dostęp. Zazwyczaj grudzień był w C+ super, zobaczymy co zaserwują nam w tym roku. Ja i tak mam ten serwis dla Legii i Barcy, więc każdy dobry film czy serial jest dla mnie gratisem. I tak jakościowo, filmowo, serialowo są o wiele lepsi niż Viaplay. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o zawartej umowie, wtedy jeszcze NC+ z FOX było ogłaszane 5 listopada 2018. Jeśli rzeczywiście Disney+ pokaże w grudniu "Patrz jak kręcą" (bo z tymi ich zapowiedziami bywało różnie) wynikałoby, że byla na 4 lata.

Zresztą ta informacja z 2018 roku też śmiesznie dziś wygląda bo abonenci mieli być zasypani premierami w 4K z FOXa, a było tego bardzo mało.

O umowie na FOX Play informowali z kolei w październiku 2018 i też po 4 latach ta kolekcja została wygaszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna pierwsza połowa grudnia w Canal+ z drobnymi aktualizacjami względem poprzedniego wpisu.

 

01.12 - Goliat

03.12 - Na chwilę, na zawsze

06.12 - Sami bez mamy 2

08.12 - Medium

09.12 - Kruk. Jak tu ciemno odc. 1 (serial)

10.12 - Szalony świat Louisa Waina

14.12 - SAS Oddział dla zuchwałych odc. 1 (serial)

15.12 - Kryptonim Polska odc. 1 (serial)

 

24.12 - Animal

25.12 - Niezgaszalni

25.12 - Belfast

26.12 - Foki kontra rekiny

26.12 - Wyjdź za mnie

27.12 - Agent specjalny: Misja Afryka

31.12 - Bigger Than Us

 

01.01 - Każdy wie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brady napisał(a):

Mnie ciekawi, gdzie pojawi się 3 część "Kingsmana", czy też "West Side Story". Zaczynam podejrzewać, że skoro do tej pory Canal+ ich nie pokazał, to pojawią się one premierowo na Disney+. Pytanie tylko kiedy. 

Gdyby mieli do nich prawa to myślę, że pojawiłyby się już w C+. Chociażby w grudniu, w święta. Przed laty potrafili w święta nawet dwie-trzy premiery filmowe dziennie puścić, a teraz - sami widzimy co serwują. 

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Ja nie dostałem takiej ankiety, ale jestem jak najbardziej za  serialami oraz filmami spoza USA, tyle że konkurencja też ma do nich dostęp.

Tak też zaznaczyłem. Jakby nie patrzeć - Netflix jednak kilka seriali z Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii pokazał i okazały się one hitem. Więc można. Tylko, że mam wrażenie, że CANAL+ nie potrafi. Dobrze oceniana francuska "Spirala" wróciła do CANAL+Online ostatnio, ale bez żadnej promocji. A również nagradzany serial określany jako CANAL+Original, czyli "Biuro szpiegów" nawet nie ma w naszym polskim VOD.

Nie wiem jak oni chcą być w pierwszej piątce Europy z takim podejściem. 

 

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

 Zazwyczaj grudzień był w C+ super, zobaczymy co zaserwują nam w tym roku. 

Na wiele więcej niż to co już wiemy to bym nie liczył.

 

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

I tak jakościowo, filmowo, serialowo są o wiele lepsi niż Viaplay. :)

Moim zdaniem i na Viaplay jakiś dobry serial też by się znalazł. Problem w tym, że nikt o tym nie pisze, bo praktycznie tylko artykuły o serialach Netflixa się "klikają". Ktoś już kiedyś o tym pisał.

 

1 godzinę temu, Lukop napisał(a):

Kompletna pierwsza połowa grudnia w Canal+ z drobnymi aktualizacjami względem poprzedniego wpisu.

 

01.12 - Goliat

03.12 - Na chwilę, na zawsze

06.12 - Sami bez mamy 2

08.12 - Medium

09.12 - Kruk. Jak tu ciemno odc. 1 (serial)

10.12 - Szalony świat Louisa Waina

14.12 - SAS Oddział dla zuchwałych odc. 1 (serial)

15.12 - Kryptonim Polska odc. 1 (serial)

 

24.12 - Animal

25.12 - Niezgaszalni

25.12 - Belfast

26.12 - Foki kontra rekiny

26.12 - Wyjdź za mnie

27.12 - Agent specjalny: Misja Afryka

31.12 - Bigger Than Us

 

01.01 - Każdy wie lepiej

Z tej rozpiski warto dodać, że "Animal" i "Bigger Than Us" to francuskie filmy dokumentalne od dystrybutora Best Film. To jeszcze bardziej podkreśla jaka mizerna oferta filmowa się u nich pojawia. A grudzień obok lutego i września to zawsze był najlepszy miesiąc pod względem filmowym. W CANAL+Seriale też nie będzie żadnej serialowej produkcji w okresie świąteczno-noworocznym jak to miało miejsce dotychczas. 

 

Swoją drogą - ciekawe czy uda im się dogadać z SkyShowtime - czy znów Polsat ich wyprzedzi, jak miało to miejsce z Disney+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  już pisałem każdy dobry film czy serial jest już dla mnie miłym zaskoczeniem, bo mam C+ dla piłki. Na pewno obejrzę "Belfast" oraz zerknę na serial "Kruk...". Oczywiście, że produkcje Netflixa mają najlepszą promocję i często nawet wyjątkowo mizerny film czy serial cieszą się ogromną popularnością. Marketingu wszyscy od tego serwisu muszą się uczyć. Co do Viaplay, to tam oczywiście moim zdaniem, nic ciekawego nie ma. Podczas 4 czy 5 miesięcy posiadania tego pseudo jakościowego serwisu obejrzałem 1(słownie JEDEN)dobry serial. Nie tłumaczcie mi, że oni stawiają na piłkę, bo podobnie jest w C+, a jednak dobrych produkcji jest znacznie więcej.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wszystkie najlepsze filmy trzymano na grudzień teraz patrząc na premiery grudnia te ujawnione widać że nie m już co trzymać na grudzień bo braknie na inne miesiące a to oznacza koniec dobrego i zapowiada kryzys filmowy. Pewnie przez Polską Ligę nie xkupuja nowych praw filmowych z czego korzysta konkurencja np. Amazon kupując gilmy z Best film czy monolith. A odnowieniem umow na np. Uniwersal się nie chwalą co nie wróży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest prawdą, że najlepsze filmy trzymano na grudzień. Owszem jak film można było pokazać w okolicach października, to potrafili przetrzymać. W innych przypadkach pokazywali od razu.

Ekstraklasa nie ma nic do rzeczy. Filmów ubywa w C+, gdyż powstają nowe serwisy SVOD i chcą one pokazywać swoje produkcje. Także na filmy Universalu czy 20th Century Studios jakoś specjalnie bym w przyszłości nie liczył



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy coś było oscarowe czy nie. Ważne są prawa z daną firmą. 

 

Ja od dawna mówię, że ten temat już kompletnie nie ma sensu bo sytuacja na tyle się zmieniła, że powinien być przemianowany na PREMIERY PREMIUM W TV I NA STRIMINGU. Tu byłby wrzucane same informacje o premierach bez żadnych dyskusji. Dyskusja w poszczególnym wątku. Byłby w tym większy sens i ład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie temat bez sensu, dla innych z sensem. Od premier są odpowiednie tematy poświęcone danym serwisom/kanałom i nie tak zostanie.

Tzn. Już nie ma? No I skąd można uzyskać takie informacje?
Nie śledziłem ostatnio drugiego okna na Netflixie, dlatego napisałem co było jakiś czas temu
Nigdzie nie uzyskasz takich informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby są, ale jak ktoś wrzuca spis premier to pojawia się natychmiast kilkanaście komentarzy i tę rozpiskę trudno odszukać. To jest mało wygodne. A tu byś miał w jednym miejscu wszystko w pigułce.

Poza tym te premiery są wymieszane z tytułami, które już były gdzieś indziej. Bałagan

 

Kolejna sprawa. Pawop mów za siebie ok? Nie jesteś wyrocznią.

"dla innych z sensem" robiłeś jakąś ankietę ?

 

Każdy mniej więcej wie jak będzie za chwilę wyglądała sytuacja z prawami u c+(raczej nic) i hbo(warner, sony) i pozostałe w odpowiednich serwisach. 

 

A tu miałoby to sens rozpiska w jednym miejscu np. premiery grudnia  w apple,netflix,viaplay,disney+,hbo,c+,cda,amazon, skyshowitme,amc+

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Na Universal i jeszcze Lionsgate Netflix zdaje się mieć trzecie okno teraz ;). Z Universalu np. "Król Staten Island" w maju 2021 na C+, po roku Amazon na kilka miesięcy, Netflix dopiero październik 2022, "Dziewczyna, którą nigdy nie byłam" z Lionsgate dodana 22.11 w Netflix, w maju 2022 Amazon, w maju 2021 C+.

Z Sony z kolei dalej drugie okno - "Przewrotny umysł" dodany 01.11, niecały rok po przemierze w Cinemax, "Galeria złamanych serc" też rok po HBO.

Paramount drugie okno, a niektóre rzeczy premierowo mają - ostatnio chociażby "Przepaść między nami", "Między życiem a śmiercią" czy "Jackass 4.5".

Swoją drogą, widzę, że Upflix dalej przekleja listy premier Canal+ z tego tematu (z błędami identycznymi jak np. różnią się daty), ale zapominają już o tym wspominać, kiedyś dawali linki... ;)).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...