Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę, że jednak dadzą, bo do kina nie chce mi się iść (przez długość tego filmu), choć z drugiej strony jestem ciekawy tych fikołków jakie czytałbym na forum jakby jednak filmu nie było 45 dni po premierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstaw, żeby mieć wątpliwość odnośnie Batmana w hbo max. Doszukiwanie się na siłę problemu.

Przecież to co innego trochę niż kanał linearny.

Poza tym była mowa, że premiery będą szybciej w serwisie a nie w kanale. 

Może teraz rozdzielą i emisja w hbo będzie np. miesiąc później w celu, żeby jeszcze bardziej promować hbo max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 45 dni wydaje mi się, że jest za wcześnie na pojawienie się w serwisie. Może sami zauważyli,  że to nie jest zbyt dobry pomysł?

Myślę, że przy tak sporej ofercie przeróżnych serwisów niejeden stwierdzi, że zamiast do kina woli poczekać 1,5 miesiąca i zobaczyć w serwisie w ramach abonamentu. 

A w tym czasie zobaczy coś innego  gdzie indziej. 

A takie podejście to również mniejsze dochody z kina czy VOD (płatność za jeden film). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia dodam, że wszytkie podmioty bedą chciały puszczać filmy po 45 dniach.

Taki jest trend i ten przykaz jest narzucony odgórnie i żadna paniusia z kiepskiego zespołu PR Hbo Polska nie ma tu nic do gadania.

A takie podejście ma podsunąć człowiekowi myśl, że nie warto kupować VOD tylko kupić HBO MAX. 

Przykład ? King Richard niedawno pojawił się na VOD.

Rynek VOD czekają ciężkie czasy.

Nie promują za bardzo Batmana na strimingu bo cały czas jest jeszcze w kinach i to by mogło szkodzić kinom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domin107 napisał:

Tak dla przypomnienia dodam, że wszytkie podmioty bedą chciały puszczać filmy po 45 dniach.

Taki jest trend i ten przykaz jest narzucony odgórnie i żadna paniusia z kiepskiego zespołu PR Hbo Polska nie ma tu nic do gadania.

A takie podejście ma podsunąć człowiekowi myśl, że nie warto kupować VOD tylko kupić HBO MAX. 

Przykład ? King Richard niedawno pojawił się na VOD.

Rynek VOD czekają ciężkie czasy.

Nie promują za bardzo Batmana na strimingu bo cały czas jest jeszcze w kinach i to by mogło szkodzić kinom.

 

Ja bym o tym już nie mówił, nie przekonasz ich. Co niektórzy tu naprawdę wierzą że Polska będzie jedynym krajem gdzie tych premier nie będzie, dlatego  do kwietnia jeszcze niejedna pani z obsługi powie że nic nie wiadomo. Temat zniknie dopiero w kwietniu czyli po premierze filmu. Choć przecież przed nami następne premiery z wytwórni WB.. I następne 45 dni;)) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowa HBO Max na rynki EMEA to nie jest jakaś "pani z obsługi"
To, że ludzie podchodzą nieufnie do ich zapowiedzi, to ich zasługa, sami sobie na to zapracowali. Przesuwanie kolejnych premier, emisji filmów w HBO, niejasne wypowiedzi szefostwa, to wszystko powoduje, ze ludzie przyjmują ich zapowiedzi z przymrużeniem oka.
Nie twierdze, że nie będzie Batmana po 45 dniach, ale nie będę zdziwiony jeśli coś im się znowu obsunie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do kwestii serii "Obecność"

Na hbo max mamy większość odsłon tego uniwersum. Brakuje tej najnowszej (pewnie wkrótce będzie), Topieliska i Obecność 2.

Nieobecność tej ostatniej pozycji jest ciekawa.

Ona nigdy nie miała premiery w HBO.

To jeden z filmów, który trafił w okres kiedy nie było produkcji WB w hbo. Był wałkowany w TVN a teraz jest do wypożyczenia w apple.

Coś jestem sceptyczny jeśli chodzi o dostępność tej produkcji w MAX.

Dziwna sprawa z dystrybucją na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda, że pewne informacje nie są uczciwie pokazywane ludziom.

Nie wiesz czy w ogóle TVN ma jeszcze umowę na ten film. Ostatnia emisja była w styczniu.

Nie wiem skąd pomysł, że może mieć na wyłączność.

Zdanie "może pojawi się w hbo max" jest kluczowe i pokazuje absurd.

Nie powinno być żadnego "może" tylko przekaz "pojawi się  i data np. 1.08.2023" albo "nigdy się nie pojawi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 22:29, domin107 napisał:

A ja wrócę do kwestii serii "Obecność"

Na hbo max mamy większość odsłon tego uniwersum. Brakuje tej najnowszej (pewnie wkrótce będzie), Topieliska i Obecność 2.

Nieobecność tej ostatniej pozycji jest ciekawa.

Ona nigdy nie miała premiery w HBO.

To jeden z filmów, który trafił w okres kiedy nie było produkcji WB w hbo. Był wałkowany w TVN a teraz jest do wypożyczenia w apple.

Coś jestem sceptyczny jeśli chodzi o dostępność tej produkcji w MAX.

Dziwna sprawa z dystrybucją na terenie Polski.

"Topielisko" jest dostępne pod nazwą "La LLorona" natomiast dziś dodano "Obecność 3 ". Też chciałem obejrzeć całe uniwersum a jest problem z dwójką.  Zostaje wypożyczalnia Player bądź Chilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koziol1005 napisał:

(...) natomiast dziś dodano "Obecność 3 ". Też chciałem obejrzeć całe uniwersum a jest problem z dwójką.

Niestety. Nieład jest na HBO, przez te prawa i licencje. To jeszcze potrwa..... W styczniu oglądałem  Ciche miejsce 2 na HBO, a pierwszą część (dla przypomnienia) na Amazon. Fakt to Paramount ale sam fakt się liczy. Teraz na własnej skórze widzimy to na HBO w przypadku Obecność a zaraz to samo będzie z Disney+ czy SkyShowtime. Gdzie np w kinach wypadnie nowy Szybki i wściekły (45 dni później na SkyShowtime zgodnie z deklaracjami i zasadami)  a reszta cześć F&F może być wszędzie u konkurencji.

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koziol1005 napisał:

"Topielisko" jest dostępne pod nazwą "La LLorona" natomiast dziś dodano "Obecność 3 ". Też chciałem obejrzeć całe uniwersum a jest problem z dwójką.  Zostaje wypożyczalnia Player bądź Chilli.

Albo na apple.

Apple z tego co widzę ma całe uniwersum "Obecność" u siebie. Oczywiście jako VOD.

Podobnie mają dużo innych produkcji od WB.

Oczywiście bez daty do kiedy będą dostepne, ale to chwyt wszystkich podmiotów. Uważam, że mało uczciwy.

3 godziny temu, spotify napisał:

Niestety. Nieład jest na HBO, przez te prawa i licencje. To jeszcze potrwa..... W styczniu oglądałem  Ciche miejsce 2 na HBO, a pierwszą część (dla przypomnienia) na Amazon. Fakt to Paramount ale sam fakt się liczy. Teraz na własnej skórze widzimy to na HBO w przypadku Obecność a zaraz to samo będzie z Disney+ czy SkyShowtime. Gdzie np w kinach wypadnie nowy Szybki i wściekły (45 dni później na SkyShowtime zgodnie z deklaracjami i zasadami)  a reszta cześć F&F może być wszędzie u konkurencji.

 

Ogromna biblioteka od fox jest dostepna w c+ do 2023 roku. Akurat tu mam teorię, że c+ dogada się stosownie z disney +.

DISNEY + będzie miał całą bibliotekę od fox od momentu startu w Polsce. Ta część zniknie z c+. Ale za to przez pewien okres disney + bedzie dostępny ale tylko w pakiecie z canal +.

To tylko teoria ale mogą na to wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple z tego co widzę ma całe uniwersum "Obecność" u siebie. Oczywiście jako VOD.
Podobnie mają dużo innych produkcji od WB. Oczywiście bez daty do kiedy będą dostepne, ale to chwyt wszystkich podmiotów. Uważam, że mało uczciwy.

To jest w serwisie TVOD, a nie abonamentowym. To są oddzielne umowy i tu nie ma wyłączności



Ogromna biblioteka od fox jest dostepna w c+ do 2023 roku. Akurat tu mam teorię, że c+ dogada się stosownie z disney +.
DISNEY + będzie miał całą bibliotekę od fox od momentu startu w Polsce. Ta część zniknie z c+. Ale za to przez pewien okres disney + bedzie dostępny ale tylko w pakiecie z canal +.
To tylko teoria ale mogą na to wpaść.

Ta kolekcja Foxa jest udostepniana całościowo i nie jest na wyłącznośc. Te daty wygaśniecia w Fox Play są cięgle przedłużane, nie sugerowałbym się tym
Wątpliwa sprawa, żeby Disney+ był na wyłączność z C+Online, nawet na początku.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawop napisał:


To jest w serwisie TVOD, a nie abonamentowym. To są oddzielne umowy i tu nie ma wyłączności




Jaka to niby ogromna biblioteka Foxa jest w C+? Filmy od nich są dodawane i zdejmowane na bieżąco.
Wątpliwa sprawa, żeby Disney+ był na wyłączność z C+Online, nawet na początku.
 

Olbrzymia biblioteka seriali jest dostepna w zakładce Fox w ramach C+ online/go. Wszystkie z datami do kiedy są dostępne.

Słowo "niby" czemu ma służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...