Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Charlie1978KK napisał:

Ciągle czytam u kolegi, że ludzie z Disney+ niezadowoleni i wybrali by Netflixa, a później człowiek czyta, że w drugim kwartale ponad 12 mln subskrybentów im przybyło 😁

Umiesz rozróżnić rynek Polski od reszty świata? 
Przecież pisałem o Polsce i polskich komentarzach 

Nie napisałem ze są ludzie niezadowoleni z Disney+ 

Nie jestem zdziwiony ich wzrostowi 

To jest normalne, ze będzie Disney dalej zyskiwał bo nie jest nasycony

Dopiero na kolejne rynki wchodzi 

Wielu chce tez spróbować, zobaczyć

Moda na Marvela i seriale trzeba zobaczyć 

 

Wzrosty będą teraz mieli wszyscy co wchodzą w VOD

 

Netflix dla odmiany stanął przed ściana

 

Takie rzeczy oczywiste i nie rozumiesz  :)

12 minut temu, Umek napisał:

Co ma niezadowolenie jednej osoby wspólnego z przyrostem  nie bardzo wiem. To serwis głównie dla rodzin z dziećmi..a reszta jest tylko dodatkiem.

 


Bo on nie rozumie. Na świecie moda na Marvel i to robi wynik w kinach 

Głównie przyciąga tez do Disney+ bo teraz seriale 

U Nas w Polsce w kinach tez wynik robią filmy Vegi 

 

Jedno i drugie niskich lotów ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spotify napisał:

 Na świecie moda na Marvel i to robi wynik w kinach 

Głównie przyciąga tez do Disney+ bo teraz seriale 

U Nas w Polsce w kinach tez wynik robią filmy Vegi 

 

Jedno i drugie niskich lotów ;(

Porównywanie Vegi do Disney, Marvel jest mocno nie na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jednej osby tylko wielu osób o których kolega wspominał i których żale ponoć łatwo znaleźć. Podobno jest ich coraz więcej. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że na Disney+ jest dokladnie to co obiecywali, realizują większość rzeczy zgodnie z planem który przedstawili dwa lata temu, że pułap 100 mln. subskrybentów przekroczyli szybciej niż ktokolwiek zakladał, oraz, że w niedalekiej przyszłości wydadzą ogromne pieniądze na oryginalne produkcje. Takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Charlie1978KK napisał:

 Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że na Disney+ jest dokladnie to co obiecywali, realizują większość rzeczy zgodnie z planem który przedstawili dwa lata temu, że pułap 100 mln. subskrybentów przekroczyli szybciej niż ktokolwiek zakladał, oraz, że w niedalekiej przyszłości wydadzą ogromne pieniądze na oryginalne produkcje. Takie są fakty.

Sukcesu nie można im odmówić. Oni zakładali bodajże 120mln userow do 2025r a wynik już realny na koniec 2021 (teraz chyba maja troszkę powyżej 100mln) 

Wydadzą grube miliony na produkcje własne ale głównie w uniwersum MCU i SW 

Na nic lepszego na razie nie ma co liczyć 

Natomiast - albo nadinterpretacja mediów/dziennikarzy ale STAR nie do końca jest tym, na co się ludzie nastawiali 

Mając tyle tytułów Hulu FX i dawanie po 2-3 do każdego kraju w ramach Star, to trochę niewypał 

Tym bardziej ze te grube miliony które zapowiedzieli na produkcje, tego Star jakoś nie uratuje, skoro na razie oczkiem w głównie dwa uniwersa, gdzie kują żelazo póki gorące (bo na wszystko kiedys mija moda) 

Z tego co można wyczytać w sieci na świecie, to w USA i ogólnie na świecie sprzedaje się więcej komiksów Anime niż MCU z DC razem


 

Na wszystko kiedys mija moda. Ciekawe kiedy tez pryśnie bańka tych platform VOD i ludzie będą mieli tego dość oraz znajda sobie inne rozrywki 

Przesyt tez jest niezdrowy 

Mam tylko nadzieje ze każda platforma nie będzie wierna kopią drugiej i nie będą robić z nich drugiego Netflixa 

Tylko różnorodność da nam frajdę bo tysiące tytułów na jedno kopyto to nie to co chcemy 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spotify FX to nie jest żadna marka premium, to po prostu kanał kablowy.
Na Star jest również dokładnie to co zapowiadali.

Ogólnie straszne traszne głupoty piszesz. Star to jest odpowiednik Hulu. I są tam wszystkie nowości z firm produkcyjnych Disneya, jak ABC, 20th Century Studios, FX, Hulu Originls itd...

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawop napisał:

@Spotify FX to nie jest żadna marka premium, to po prostu kanał kablowy.
Na Star jest również dokładnie to co zapowiadali.

Ogólnie straszne traszne głupoty piszesz. Star to jest odpowiednik Hulu. I są tam wszystkie nowości z firm produkcyjnych Disneya, jak ABC, 20th Century Studios, FX, Hulu Originls itd...
 

Nie wiem jak Ci to wyjaśnić bo już ręce opadają 

Masz Mercedesa i stworzyli Maybach - czyli premium Mercedesa 

Jest CBS - stworzyli kanał premium Showtime (ich produkcje to nie masówka CBS). Różnica jakości między CBS a Showtime to przepaść (tym bardziej ze Showtime nie produkuje maszynowo seriali) 

WB Televion stworzył stacje HBO jako produkcje premium czyli nie masówka TV. Podobnie jak w przypadku CBS - HBO to wyższy poziom niż WB TV i nie produkuje masowo seriali
I analogicznie: 

Fox ma FX (stworzony jeszcze zanim ich Disney wciągnął) 

Disney stworzył Hulu 

itd 

 

A teraz moda na VOD wiec powstają tych rodzimych marek VOD - gdzie to co wymieniłem czyli FX Hulu HBO Showtime itd - to są kanały premium 

Kanały, które tworzyły i tworzą lepszej jakości produkcje niż masówka innych marek do nich należących 

I taki HBO Max będzie miał HBO, WB TV, WB,  CW, TNT itd 

SkyShowtime - Universal, Paramount, CBS, NBC oraz Showtime 

 

Co do Star już napisałem 

Wejdz sobie w necie co wyprodukował FX i Hulu i co produkują 

Ich produkcje Originals a to co ma na platformie Star

I na podstawie tego co tutaj userzy wkleili w ofercie Star co maja w UK i w Niemczech - sam sobie udowodnij przed sobą ze jesteś w błędzie i gadasz głupoty.  Jeśli dla Ciebie stare „historyczne” produkcje FX i Hulu (już praktycznie wszędzie emitowane) w ilości 2-3 w Niemczech czy UK (wcześniej wkleiłem listę z Holandii) to wszystkie nowości FX Originals i Hulu Originals to sorry 

Nie mam więcej pytań! 

Porównaj sobie to do HBO Max i ile jest tytułów HBO na platformie 

Podobnie ze SkyShowtime, gdzie będzie pełny Showtime 

Nowości Hulu czy FX to masz dzisiaj na HBO i Amazon w Polsce a Star nawet promilu tytułów nie ma, co ma konkurencja

Nie wiem na czym lecą w UK czy w Niemczech seriale FX Originals czy Hulu Originals ale zakładam ze jak w Polsce - Amazon i Sky (HBO)

Dlatego na koniec i po raz ostatni - z takim Star czyli kablówką tylko w wydaniu VOD (bo moda na VOD) to jest bieda bez Originalsow Hulu i FX

Gdzie więcej ich Originals jest na platformach innych podmiotów i właścicieli 

 

Wiec albo to się zmieni z czasem (bo może chodzić o licencje) albo produkcje tych platform (nawet stare, których nie znamy) w Polsce nie zobaczymy 

Ewentualnie może Disney ma dopiero w planach i również z platforma Hulu wystartuje poza USA. Albo i nie. 

 

Wiec nie ma seriali Originals FX i Hulu na razie na Star, pomimo ich marketingowego bełkotu 

W tym momencie tego nie ma!

 

Jak to się zmieni, uwierz mi - chętnie na Disneya się rzucę dla seriali FX i Hulu 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify mógłbyś podać przykład "nowych" seriali FX/Hulu które nie pojawiają się poza USA w zakładce Star?

 

Wszystkie nowe seriale pojawiają się a przyszłe premiery mają się pojawić vide wspomniany już wcześniej przez kogoś serial z serii "Alien" od Noah Hawleya autora "Fargo" i "Legiona".

Lista na Holandię z pliku PDF którą ktoś podał to były produkcje które miały być na start usługi logiczne, że nie ma na niej nowych produkcji.

Zakładka STAR pozwoli nam mieć dostęp do wielu seriali do których wcześniej nie było legalnego dostępu w streamingu przede wszystkim te od ABC których nie było nigdy w naszych platformach jak Lost, Desperate Housewifes, Scrubs.

Nie podciągaj sytuacji z naszym rynkiem bo u nas Disneya jeszcze nie ma więc nowości z Hulu lądują jeszcze u konkurencji (Amazon, HBO)
Widać już odpływ i wygasanie praw np. "The Americans" z FX znika w tym miesiącu z Amazona. Tak wiem że to akurat "staroć".

 

Siedzę w rynku seriali od dawna zanim pojawił się u nas Netflix i wszystko trzeba było zdobywać z "Zatoki".

Ja i wiele osób z mojego otoczenia ceni sobie fakt, że teraz wszystko można obejrzeć legalnie.
Logiczne, że będzie rozdrobnienie praw ale trzeba się było z tym liczyć.

Dlatego Netflix miał dużą popularność w Polsce bo miał wiele seriali na obcych licencjach z Foxa, NBC, CBS, AMC.

Dzięki Disney+ i STAR dojdą wspomniane  rzeczy z ABC.

 

Podsumowując śledzę ten wątek i po części się z Tobą zgadzam ( słaba jakość masowych produkcji Netflixa obecnie, spauperyzowanie rynku przez tegoż Netflixa) a z niektórymi nie (uprzedzenie do Disneya bo nie lubisz SW i Marvela oraz porównywanie tego do Vegi. To, że coś jest popularne nie znaczy, że słabe.)
Nie możesz jednak tworzyć obrazu, że nie dają nic nowego z rzeczy mających w USA na Hulu nie mając do tego podstaw.

 

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken

Skoro śledzisz serale to wiesz co teraz ma premierę na FX/Hulu.  Z nowości obecnie to co sie pojawia z HULU Originals ląduje u Nas na Amazon lub na Canal+. Seriale które trwają od FX lądują na HBO. Więc jeśli mieliby wejść w przyszłym roku do Polski (w połowie) to by dzisiaj nie sprzedawali praw innym podmiotom.

Najbliższy nowy serial to ACS od FX z Cliwe Owen (we wrześniu). Jestem ciekaw, czy wyląduje na HBO/Amazon/Canal+ w Polsce czy już Disney zachowa dla siebie.

 

Przeczytaj wyżej. Ludzie mają Disneya w UK, w Niemczech to ja wkleiłem pdf z Holandii). Disney jest w tych krajach od 24 marca 2020r. I jak wygląda STAR (od lutego 2021) Gdzie masz wg informacji pierwszej ręki od tych co mają, co jest w STAR poza głównie ABC i FOX. Gdzie są te produkcje HULU czy FX? A Disney jest w Niemczech UK czy Holandii ponad rok.

7 godzin temu, Bushiken napisał:

Zakładka STAR pozwoli nam mieć dostęp do wielu seriali do których wcześniej nie było legalnego dostępu w streamingu przede wszystkim te od ABC których nie było nigdy w naszych platformach jak Lost, Desperate Housewifes, Scrubs.

Nie podciągaj sytuacji z naszym rynkiem bo u nas Disneya jeszcze nie ma więc nowości z Hulu lądują jeszcze u konkurencji (Amazon, HBO)
Widać już odpływ i wygasanie praw np. "The Americans" z FX znika w tym miesiącu z Amazona. Tak wiem że to akurat "staroć".

Lost przyjacielu w Polsce był na TVP oraz na AXN. Desperate Housewifes był na Polsat, TVN7 czy na FOX.  Scrubs był na Comedy Central czy na Fox.

To są odgrzewane kotlety.

 

Co do Amazon - ostatnio kupuje licencje na seriale w Polsce tylko na rok. Jedne się pojawiają, inne znikają. Jak zaczną znikać masowo z HBO produkcje Hulu czy FX, to będziemy wiedzieli, że coś się dzieje.

 

7 godzin temu, Bushiken napisał:

Dlatego Netflix miał dużą popularność w Polsce bo miał wiele seriali na obcych licencjach z Foxa, NBC, CBS, AMC.

Dzięki Disney+ i STAR dojdą wspomniane  rzeczy z ABC.

W sumie to bardziej seriale TV niż produkcje dedykowane na usługę premium jakim było przynajmniej kiedyś (póki Netflix nie zrobił z tego kablówki) VOD 

 

Dodalbym tutaj ze dzięki HBO mieliśmy seriale Sky, Showtime, FX czy BBC i Hulu.
 

I dlatego Netflix poszedł w produkcję maszynową Originals, które miało niby tą lukę wypełnić, gdy inni zabiorą swoje. Niestety - tworzą przez Originals coraz większą próżnię.

 

Tak, rynek się rozdrobni, co jest już napisane kilka razy w tym wątku. I dobrze i nie. Miałeś Amazon Netflix HBO i w sumie liczyli się dwaj ostatni. Kontentu tyle że nie do obejrzenia. Ale płaciłeś za dwa. Teraz będzie ich 6 dużych i trzeba będzie robić selekcję. Wybór będzie bardzo ciężki co wybrać a żeby mieć wszystkie to ludzie tyle nie zapłacą (w tym ja)

 

7 godzin temu, Bushiken napisał:

Podsumowując śledzę ten wątek i po części się z Tobą zgadzam ( słaba jakość masowych produkcji Netflixa obecnie, spauperyzowanie rynku przez tegoż Netflixa) a z niektórymi nie (uprzedzenie do Disneya bo nie lubisz SW i Marvela oraz porównywanie tego do Vegi. To, że coś jest popularne nie znaczy, że słabe.)

Nie możesz jednak tworzyć obrazu, że nie dają nic nowego z rzeczy mających w USA na Hulu nie mając do tego podstaw.

 

Bo dla mnie Marvel to bajki. To produkcje bez fabuły albo fabuła się kończy na tym,  że ktoś atakuje ziemię i trzeba ją bronić. Od czasu sukcesów Marvela w kinach, kinomatografia w kinach leci na łeb na szyję. Kiedyś miałeś jakieś produkcje, które do dzisiaj z chęcia oglądasz. A teraz każdy idzie drogą Marvela - fabuła napisana na kolanie, trochę CGI i jest sukces w kinach!  Więc po co się wysilać, skoro hajs przynosi bajka dla dorosłych.

Porównałem do popularności. Na świecie wynik w kinach robi Marvel  a w Polsce - Vega. I to i to - jest słabe. Ale Marvel to nie poziom Vegi. Z tym ze Marvel na możliwości Hollywood to jak filmy Vegi.

Ale to moje zdanie.

 

Na koniec - mówię o HULU Originals czy FX Originals. Platforma HULU w USA to jak HBO w Polsce - trochę produkcji ich, trochę na licencji.  Więc z platformy HULU na pewno nie bedzie w Polsce wszystkiego ;)

Natomiast piszę co jest teraz. Nie chodzi tylko o Nasz polski rynek. Jak widzisz wklejone przez userów w UK, DE itd na STAR nie ma produkcji Originals FX i Originals HULU. Są jakieś 2-3 tytuły, żeby "hans" czy "jakiś john" nie miał pretensji, że nie ma wcale.

Więc powtarzam - mówię o obecnej ofercie STAR. Przypominam - jest prawie rok w Europie. A co będzie w przyszłości to się okaże. Jak wylądują FX Originals czy HULU Originals na STAR będę się cieszył i wezmę subskrypcję Disneya. Inaczej - nie jestem zainteresowany.

Disney podobnie jak NBC czy CBS ma sprzedane multum licencji na świecie i czasu trzeba, żeby to wróciło. Jeśli w ogóle wszystko wróci 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nie wiem jak Ci to wyjaśnić bo już ręce opadają 
Masz Mercedesa i stworzyli Maybach - czyli premium Mercedesa 
Jest CBS - stworzyli kanał premium Showtime (ich produkcje to nie masówka CBS). Różnica jakości między CBS a Showtime to przepaść (tym bardziej ze Showtime nie produkuje maszynowo seriali) 
WB Televion stworzył stacje HBO jako produkcje premium czyli nie masówka TV. Podobnie jak w przypadku CBS - HBO to wyższy poziom niż WB TV i nie produkuje masowo seriali
I analogicznie: 
Fox ma FX (stworzony jeszcze zanim ich Disney wciągnął)

Showtime i HBO to są dodatkowo płatne stacje premium. FX i FXX to są basic cable czyli podstawowe kanały kablowe, jak AMC. To że robią dobre seriale, to chwała im za to. Powstał on dlatego, że w kanałach kablowych można sobie pozwolić na więcej.

Powtórzę po raz kolejny. Produkcje FX i część originalsów Hulu (nie do wszystkiego mają prawa poza USA) będą w zakładce Star.

Jeśli chodzi o Amazon i produkcje Hulu, to jest tak jak pisałem. Hulu nie ma praw poza USA na niektóre swoje produkcje. Stąd są one np na Amazonie, gdyż mają na nie prawa poza USA i nigdy one nie pojawią się w Star.

Kończę z Tobą dyskusje, bo nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Charlie1978KK napisał:

Disney nie stworzył Hulu, tak na marginesie.

Stworzył go takim jaki jest obecnie po przejęciu FOX i stając się większym udziałowcem (mniejsza należy do Comcast). Comcast ma odsprzedać do 2024 swoją część Disneyowi.

Wiadomo że to Combo, które miało wielu współwłaścicieli. I co najmniej 15 w swojej historii różnych strategii, zmian współwłaścicieli - jedni dochodzi, drudzy odchodzili (zmieniały się udziały procentowe). Itd  Z tego co pamiętam to chyba nawet 2 razy był wystawiany na sprzedaż
Zanim wszyscy ruszyli z VOD w świat, to właśnie HULU miał pełnić taką rolę u Disneya jaką ma np Showtime w CBS. I dopiero Disney zrobił z Hulu porządek.

33 minuty temu, Pawop napisał:

Showtime i HBO to są dodatkowo płatne stacje premium. FX i FXX to są basic cable czyli podstawowe kanały kablowe, jak AMC. To że robią dobre seriale, to chwała im za to. Powstał on dlatego, że w kanałach kablowych można sobie pozwolić na więcej.

Bo taniej i łatwiej jest stworzyć nową stację nawet w podstawowym pakiecie, która miała być wyższą jakością. Po to stworzyli FX aby odciąć się od masówki zwykłego FOX. Każdy chciał mieć z wiekszych gigantów swoje HBO czy Showtime, nie ważne jak i w jaki sposób (najlepiej najtańszy)

 

33 minuty temu, Pawop napisał:

Powtórzę po raz kolejny. Produkcje FX i część originalsów Hulu (nie do wszystkiego mają prawa poza USA) będą w zakładce Star.

Kończę z Tobą dyskusje, bo nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Cały czas piszę co jest teraz!!! Jak wygląda sytuacja w Europie gdzie Disney już jest. A przypominam już ponad rok. Star od lutego 2021. A co będzie za jakiś czas -to się dopiero okaże. Na ten moment i na czas debiutu w Polsce (i diabli wiedzą jak długo) FX/HULU nie będzie - co najwyżej parę tytułow na krzyż.  Na razie STAR to odgrzewany kotlet

Disney podobnie jak CBS czy NBC mają multum praw sprzedanych i pewnie dużo wody upłynie zanim ich produkcje wrócą 

I również kończe, bo ja o chlebie a Ty o niebie.

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Jeśli chodzi o Amazon i produkcje Hulu, to jest tak jak pisałem. Hulu nie ma praw poza USA na niektóre swoje produkcje. Stąd są one np na Amazonie, gdyż mają na nie prawa poza USA i nigdy one nie pojawią się w Star.

Nie rozumiem!

Jak nie może mieć praw do swoich produkcji poza USA. Przecież to ich. Chyba, że mówimy o produkcjach na licencji lub kupione i nazywane jak to lubi nazywać Netflix - Originals (a w rzeczywistości mają tylko prawa do dystrybucji) To wtedy raczej jasne, że poza USA leci na Amazon.

Albo mnie to wyjaśnij, co masz na myśli, że Hulu nie ma praw poza USA na niektóry swoje produkcje, skoro je produkuje i jest ich?

 

 

Natomiast mam pytanie z innej beczki - do Wszystkich

Chodzi mi dzisiaj o prawa do filmów w Polsce

 

HBO - MGM, Sony, Paramount, Disney, Warner Bros, Akson, M2 Films, Cinemax, Forum FILM Poland i Tylko Hity - pierwsze okno. Nie wiem jak z filmami Monolith i z tym związane - Universal. Co z Regency i LionsGate?

Canal+ - Universal, Monolith (czyli LionsGate), Fox (20th Century), Kino Świat, Gutek FILM, Best Film - pierwsze okno. Nie wiem co jest w drugim. I też nie jasne, co z Monolith. Nie ma filmów Sony, Paramount i WB na Canalu czy dostają po Netflix?

Netflix - pierwsze okno Next Film. Drugie Warner Bros, Sony, Paramount (po HBO). Trzecie chyba Universal. I któreś okno Forum Film Poland

Amazon - starsze filmy Paramount, Universal, Regency i Monolith. Nie wiem które okno, zwłaszcza Monolith oraz - czy tylko Amazon ma Regency?

 

Czy to wygląda tak, jak napisałem? Jeśli nie - to proszę o poprawkę i korektę ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale dla Hulu produkują rózne podmioty i niekiedy zostawiają sobie prawa międzynarodowe. Np. "The First" Hulu Orignal, prawa międzynarodowe IMG. Czasami też sprzedają prawa międzynarodowe innemu podmiotowi, np. "Dziewięcioro nieznajomych" Hulu ma prawa w USA, a na świat Amazon. Podobnie jest z innymi produkcjami od różnych podmiotów. Seriale Hulu są u nas na C+, HBO czy na Foxie.

To co lata jako Netflix Original, to albo ich produkcje, albo takie, do których kupili prawa na określone terytoria. Tu należy odróżnić zakup praw od zakupu licencji. Co do filmów Universalu na Netflixie, to jest to drugie okno.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolith co było kilka razy wspominane jest widziany w trzech podmiotach - amazon,hbo, c+.

To niewątpliwie uciążliwa sytuacja dla widza bo wszystkie te podmioty wypuszczają coś premierowo i nie wiadomo na jaki okres. Zaobserwowane zostało, że po emisji w hbo filmy trafiały do amazon.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Umek napisał:

Może chodzić o co innego ..czy jest sens dodawać produkcje FX i HULU skoro i tak się sprzedaje a seriale można sprzedać zewnętrznym podmiotom jak Sky czy HBO ..

W wojnie VOD wygra ten, kto będzie miał najlepszy kontent. Wiec jeśli będzie ktoś rozdawał własną amunicję innym podmiotom, to nie będzie miał czym walczyć. 

1 minutę temu, domin107 napisał:

Monolith co było kilka razy wspominane jest widziany w trzech podmiotach - amazon,hbo, c+.

Monolith to przede wszystkim LionsGate. A Universal tez czy potrafią być filmy od tej wytworni pod innymi podmiotami lub jak własna marka - Universal w Polsce? 
Albo inaczej - co wchodzi w skład Monolith?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery HBO i Cinemax (a tym samym HBO GO) w wrześniu 2021:

02.09. 20:10 HBO Ku'damm 63 (Niemcy 2021) (UFA Fiction dla ZDF)(3 odc. mini serial)

02.09. 21:40 HBO Jednym tchem (USA 2021) (Cinetic Media / HBO Documentary Films / Motto Pictures) (laureat SXSW Film Festival)

03.09. 20:55 HBO Więzienny eksperyment (USA 2015)(Abandon Pictures/ Sandbar Pictures)(laureat Sundence)

04.09. 20:10 HBO Wirtuoz. Pojedynek zabójców (USA 2021) (Nazz Productions) (występuje Anthony Hopkins)

04.09. 20:30 CINEMAX2 O zmierzchu (Litwa 2019) (nominacja w Cannes, MFF w San Sebastian, Transatlantyk)

05.09. 20:00 CINEMAX Ex Machina (Wielka Brytania/USA 2015)(Universal)(wiele nagród, w tym Oscar)(powtórka z CANAL+)

05.09. 20:30 CINEMAX2 Śmierć psa (Francja/Argentyna/Urugwaj 2019) (nominacja na Slamdance)

06.09. 20:00 CINEMAX Pająk (Chile 2019) (Bossa Nova Films/Magma Cine/Wood Producciones)(nominacja do nagrody Goya)

09.09. 21:50 HBO Obama: Ku doskonalszej uni (USA 2021) (HBO Documentary Films) (4 odc. serial dokumentalny HBO) (emisja w czwartki po filmie wieczornym)

11.09. 20:10 HBO Nastoletnia miłość (USA 2020) ([beep]lass Brothers Productions i inni)

11.09. 20:30 CINEMAX2 Karuzela (Rosja 2020)(Ark Pictures/Nafta/Revolver Film/Vega Film)(nominacja Sputnik)

12.09. 20:00 CINEMAX Dziecko w drodze (Nowa Zelandia 2020)(Piki Films)

12.09. 20:10 HBO Dzień niepodległości: Odrodzenie (USA 2016)(FOX)(5 nominacji do Złotych Malin)(powtórka z CANAL+)

12.09. 20:30 CINEMAX2 Duchy (MPM Film) (Turcja 2020)(nagrody na MFF w Wenecji, Salonikach i WFF)

12.09. 22:00 HBO3 Cudotwórcy: Szlak oregoński (USA 2021)(TBS)(w roli głównej: Daniel Radcliffe) (emisja w niedziele po 2 odc.)

13.09. 03:00 HBO Sceny z życia małżeńskiego (USA 2021) (5-odcinkowy miniserial HBO) (emisja w nocy z ndz. na pon.)

13.09. 20:00 CINEMAX Stara panna (Kanada 2019)(Shut up & Colour Pictures/Woods Entertainment/Black Dog Films/Idlewild Films)(nominacja do ACTRA Awards)

15.09. 20:00 CINEMAX Surogatka (Tandem Pictures)(nagroda publiczności na Festiwalu AFF)

15.09. 21:00 HBO3 Roswell, w Nowym Meksyku 3 (USA 2021) (The CW) (emisja w środy)

16.09. 23:35 HBO Złap i ukręć łeb (USA 2021) (HBO) (seria dokumentalna) (emisja w czwartki po filmie dok.)

17.09. 20:00 CINEMAX Tygrys (USA 2021)(Uninflected Pictures)

17.09. 20:10 HBO Sprawa idealna 5 (USA 2021) (CBS) (emisja w piątki)

17.09. 21:05 HBO Billions 5 (USA 2021) (Showtime) (emisja w piątki)

17.09. 22:05 HBO Antebellum (USA 2020) (Monolith) (nominacja do Czarnej Szpuli)

18.09. 18:40 HBO Nowe przebranie Nicholasa (Meksyk 2020)(Fotosintesis Media)(nominacja Ariel Awards)

18.09. 20:00 CINEMAX Kibic (USA 2009)(Big Fan Productions)

18.09. 20:30 CINEMAX2 Żyły świata (Niemcy 2019)(Basis Berlin Filmproduktion/MongolTV/ARTE/rbb Fernsehen)(laureat: Hong Kong Asian Film Festival i International Film Festival and Forum on Human Rights)

19.09. 20:00 CINEMAX Jojo Rabbit (Czechy/Niemcy/Nowa Zelandia/USA 2019)(FOX)(wiele nagród i nominacji, w tym Oscar)(powtórka z CANAL+)

19.09. 20:10 HBO Barb i Star jadą do Vista Del Mar (Gary Sanchez Productions/Lionsgate) (wyst. Annie Mumolo i Kristen Wiig)

19.09. 20:30 CINEMAX2 Stambulski ogród (Niemcy 2020)(Flare Film)

20.09. 20:00 CINEMAX Rialto (Islandia/Wielka Brytania 2019)(Cowtown Pictures/The Bureau)(2 nagrody IFTA)

25.09. 20:10 HBO Wataha (Czechy 2020) (8Heads Productions)

25.09. 20:30 CINEMAX2 Wszystko dla dzieci (Niemcy 2019)(Flare Film)(laureat: German Screen Actors Awards i Molodist International Film Festival)

26.09. 20:00 CINEMAX Założyciel (Wielka Brytania 2021)(Sonovision)

26.09. 20:10 HBO Tenet (Kanada/USA/Wielka Brytania 2020)(Warner Bros.)(reż. Christopher Nolan; wyst. John David Washington, Robert Pattinson) (liczne nagrody i nominacje, w tym: Oscar, BAFTA)

26.09. 20:30 CINEMAX2 Za horycontem (Belgia/Szwajcaria 2019)(Box Productions/Entre chien et loup)(nominacja RomeFilmFest)

27.09. 20:00 CINEMAX I szczęśliwie (USA 2021)(Common Wall Media/Electric Dynamite/Indy Entertainment)

29.09. 20:00 CINEMAX Kolacja po amerykańsku (USA 2020)(Atlas Industries i inni)(5 nagród na SplatFilmFest, premiera filmu miała miejsce na Sundance Festival)

30.09. 20:10 HBO Płodne lata już za nami (Szwajcaria 2020) (Apéro Film) (nominacja: Solothurn Film Festival)

30.09. 21:40 HBO 30-metrowa fala (USA 2021) (HBO) (seria dokumentalna) (emisja w czwartki)

 

Kontynuacje serialI:

Czarny poniedziałek 2 (Showtime; poniedziałki po 21:00 HBO)

Dave 2 (FX, piątki o 21:30 HBO3)

Miasto na wzgórzu 2 (Shotime, czwartki po 22:00 HBO3)

Snowfall 4 (FX, piątki o 20:10 HBO)

Witamy na odludziu (HBO Europe/Paradox; niedziele ok. 22:00 HBO3)

 

Powroty filmów:

Aquaman (Australia/USA 2018; Warner Bros., HBO, 05.09., 20:10)

Gwiezdny pył (Australia/USA 2007; Universal; HBO, 23.09., 20:10)

Kieł (Grecja 2009; Against Gravity; Cinemax2, 06.09.; 20:30)

Lego przygoda 2 (USA 2019; Warner Bros., HBO, 05.09., 18:20)

Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń (Niemcy/USA 2004; Universal; 13.09, 20:30; Cinemax2)

Lot (USA 2012; Universal; HBO, 24.09., 22:05)

Plan doskonały (Australia/USA 2006; Universal; HBO, 10.09., 21:00)

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pawop napisał:

Seriale dla Hulu produkują rózne podmioty i niekiedy zostawiają sobie prawa międzynarodowe. Np. "The First" Hulu Orignal, prawa międzynarodowe IMG. Dalej, "Dziewięcioro nieznajomych" Hulu ma prawa w USA, a na świat Amazon. Podobnie jest z innymi produkcjami od różnych podmiotów. Seriale Hulu są u nas na C+, HBO czy na Foxie.

Co do filmów Universalu na Netflixie, to jest to drugie okno.

To trochę porypane bo dla Netflix tylko produkują podmioty zewnętrze bo oni nie mają studia i praktycznie wszystkie ich Originals są na Netflix na całym świecie 

Oczywiście nie mam na myśli produkcji kupionych jako dystrybucja i przypisane Originals Netflix 

 

Natomiast co do Hulu, żeby było jasne. Rozumiem, ze Hulu kupuje tez coś na licencji i wtedy puszcza tylko w USA z dopiskiem Hulu. Ale na świat nie ma praw, wiec najczęściej leci na Amazon 

Natomiast ich Originals to Originals i wtedy prawa mają 

Jesli chodzi o Nine Perfect Stranger z Nicole Kidman, to jest Originals Hulu czy w stanach jako Hulu a na Świat Amazon? (bo oba podmioty tylko jako dystrybucja?)


 

Na HBO Universal nie ląduje wcale czy dopiero trzecie okno po Canal+ (pierwsze) i po Netflix (drugie)?  

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spotify napisał:

Monolith to przede wszystkim LionsGate. A Universal tez czy potrafią być filmy od tej wytworni pod innymi podmiotami lub jak własna marka - Universal w Polsce? 
Albo inaczej - co wchodzi w skład Monolith?

 

Filmy universal są raczej pod własną marką w Polsce.

Monolith Films to  niezależny dystrybutor na polskim rynku.  Wyłącznie na terytorium Polski reprezentują studia: Amblin Partners, Lionsgate/Summit, STX.

Tak to wygląda

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...