Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop daruj sobie ciąglę tą samą śpiewkę, nie będę kolejny raz wymieniał 50 filmów, które mogliby pokazać ;).

Żeby zobaczyć jak działa ten biznes wystarczy spojrzeć na ofertę Netflix, Showmax itd, które dzięki własnej produkcji i zakupom dostarczają po kilkadziesiąt zupełnie nowych rzeczy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mogli, to by pokazali. Umowy mają takie, jakie mają i pokazują co mogą. Może jakby abonament kosztował 15 euro, to niektóre umowy mieliby na lepszych warunkach.

Netflix i Showmax to co innego. Netflix nie ma kinowych nowości filmowych, a Showmax ma w niewielkiej ilości. Ich biznesy polegają na czym innym niż w HBO czy C+ i nie ma co ich porównywać.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop akurat Netflix czy HBO lub C+ to dokładnie to samo - wszyscy oni dla takiego klienta jak ja oferują filmy / seriale do oglądania, a czy ktoś ma taki czy taki model biznesowy mało mnie obchodzi, bo ja nie jestem wytwórnią filmową tylko klientem.

 

Z mojej strony powiem tylko, że HBO przestałem abonować od tej umowy, bo chyba 10 latach bez przerwy i wcześniejszymi okresami, gdzie wielokrotnie ich abonowałem. Powód był prosty, jak chciałem coś zobaczyć to poza paroma nowościami, które widziałem w kinie zapodawali jakieś filmy z dziwnych krajów: brazylijskie czy coś w ten deseń itd. Ale generalnie często filmy klasy C...Seriale z opóźnieniem względem zachodu...choć to jedyna doba rzecz i tutaj można ich zrównać z Netflixem.

 

Co do C+ to od sierpnia zeszłego roku nie obejrzałem tam żadnego filmu, a mam nagranego Marsjanina i Jurassic Park, nic innego ciekawego nie znalazłem i to moja ostatnia umowa z tym pakietem...co do seriali to Netflix ma je genialne, a niestety na C+Seriale jedyny, który mnie zainteresował to Lucyfer, ale chyba i tak względem premiery mieli niezłą obsuwę (ale tego nie jestem pewien).

 

Teraz na świecie jest trend na seriale i to od razu na żądanie cały sezon to daje Netflix...mnie np. nie chce się czekać nawet 1-2 dni na dany odcinek (opóźnienie względem zachodu), a co dopiero czekanie na kolejne odcinki serialu...

 

No i oczywiście Netflix wychodzi taniej niż cała satka i gorąco zastanawiam się jak już pisałem nad rezygnacją w ogóle z tradycyjnej TV.

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nawet nie da się filmów z tej wytwórni choćby na VOD obejrzeć, a chyba nie o to chodzi, że mając kanały premium żeby wykupywać ekstra dostęp do serwisu internetowego.  :crazy:

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery lipca w Canal + :

1.07.2017 21:00 BOSS (2016) (Monolith Films) (w roli głównej Bryan Cranston)

7.07 21:00 Jestem zemstą (2016) (Monolith Films) (w roli głównej John Travolta)

8.07 16:50 Niepokonana Jane (2016) (Monolith Films) (w filmie występują Natalie Portman,Ewan McGregor i Joel Edgerton)

14.07 21:00 Dobry,zły i martwy (2015) (Monolith films) (w filmie występują Danny Trejo i Dolph Lundgren)

15.07 21:00 BRIDGET JONES 3 (2016) (Universal Pictures) (w filmie występują Renee Zellweger,Colin Firth,Patrick Dempsey)

16.07 23:00 BONE TOMAHAWK (2016) (Wistech Media) (w filmie występują Kurt Russel,Matthew Fox,Patrick Wilson i Richard Jenkins)

21.07 21:00 Impuls (2016) (Monolith Films) (w roli głównej Pierce Brosnan)

22.07 21:00 Moje wielkie greckie wesele 2 (2016) (Monolith Films) (w roli głównej Nia Vardalos)

23.07 16:00 SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH (2016) (Universal Pictures)

28.07 21:00 Zabójca idealny (2016) (Monolith Films) (w roli głównej Steven Seagal)

29.07 21:00 RANDKA NA WESELU (2016) (20th Century Fox) (w filmie występują Zac Efron,Audrey Plaza,Adam DeVine i Anna Kendrick)

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce w HBO (według nowej zapowiedzi na HBO Romania):

-UNDERWORLD WOJNY KRWI (2016) (Stage 6,Sony Pictures) (w roli głównej Kate Beckinsale)

-PASAŻEROWIE (2016) (Columbia Pictures)  (w rolach głównych Chris Pratt i Jennifer Lawrence)

-ŁOTR 1.GWIEZDNE WOJNY-HISTORIE (Rogue One) (2016) (Disney) (w filmie występują Felicity Jones, Riz Ahmed i Forest Whitaker)

-OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE (2016) (ten film będzie w Canal +) (20 Century Fox) (w roli głównej Eva Green) (film Tima Burtona)

-PŁOTY (Fences) (2016) (Paramount Pictures) (w filmie występują Denzel Washington i Viola Davis) (Oscar i Złoty Glob dla Violy Davis,nominacja do Oscara i Złotego Globu dla Denzela Washingtona)

-BOSKA FLORENCE (2016) (ten film będzie w Canal +) (Monolith Films) (w filmie występują Meryl Streep i Hugh Grant) (nominacja do Oscara i Zlotego Globu dla Meryl Streep)

-SPRZYMIERZENI (2016) (Paramount Pictures) (w roli głównej Brad Pitt i Marion Cotillard)

-VAIANA SKARB OCEANU (Moana) (2016) (Disney) (nominacja do Oscara i Złotego Globu  za najlepszy film animowany i za najlepszą piosenkę)

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poprostu chcą najpierw wyemitować produkcje Disneya, które później będą na Netflix. Jakoś sobie nie wyobrażam, że ten sam właściciel traci prawa do swojej wytwórni. Owszem, Showmax ma prawa do koprodukcji MGM i Warnera, ale to nie oznacza, iż mają prawa do filmów DC Universe, lub animacji...

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podziału na filmy DC Universe, animacje i resztę. Masz umowę z WB to pokazujesz wszystko. Nie wiem jak wkręciłeś w to Disneya, ale jest to całkowicie błędne założenie. Showmax ma produkcje MGM i znów nie wiadomo po co wmieszałeś w to WB.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę bez zaczepek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta sytuacja trochę smuci. Canal+ był współproducentem Wołynia, który to w naszych kinach szedł z oznaczeniem wiekowym 15+ bądź 16+. Natomiast na telewizyjnej antenie film Smarzowskiego emitowany jest z kluczykiem i jest to wersja kinowa (129 min. w 24fps, 123 min. w PAL). Szkoda trochę, że stacja nie chce dać wyboru, bo mogłaby emitować raz wersję kinową (wiadomo, po 23:00), a raz wersję alternatywną (dopuszczoną dla międzynarodowej widowni, mniej brutalną w porównaniu z kinówką i kilka minut krótszą) - właśnie koło 20-21. Obecne zachowanie C+ trochę działa im na szkodę, bo w różny sposób promowali Wołyń (długo przed premierą kinową i długo po niej) i co z tego się ostało...

PS. Jest trochę filmów, które niesłusznie zostały obarczone za wysokim ratingiem przez Canal+, przy których bardziej pasowała "szesnastka" niż "osiemnastka". Patrz: Crimson Peak, Noc oczyszczenia: Czas wyboru, Neon Demon. Wkrótce Ciemniejsza strona Greya i John Wick 2. które to pozycje także szły na krawędzi przemocy. A Nienawistną ósemkę Tarantino mogli puszczać przed 23:00. Żal.

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce w HBO POLSKA :


-UNDERWORLD WOJNY KRWI (2016) (Stage 6,Sony Pictures) (w roli głównej Kate Beckinsale)


-PASAŻEROWIE (2016) (Columbia Pictures)  (w rolach głównych Chris Pratt i Jennifer Lawrence)


-PŁOTY (Fences) (2016) (Paramount Pictures) (w filmie występują Denzel Washington i Viola Davis) (Oscar i Złoty Glob dla Violy Davis,nominacja do Oscara i Złotego Globu dla Denzela Washingtona)


-SPRZYMIERZENI (2016) (Paramount Pictures) (w roli głównej Brad Pitt i Marion Cotillard)


-MONSTER TRUCKS (2016) (Paramount Pictures)


Seriale:


-THE DEUCE (2017) (serial produkcji HBO) (w roli głównej James Franco) (wrzesień 2017)


-RAY DONOVAN sezon V (ShowTime) (sierpień 2017)


-WATAHA sezon II (serial produkcji HBO) (jesień 2017)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...