Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Canal+ w latach 90 było super sprawą na polskie warunki bo dawało dostęp do oferty sportowej i filmowej na dobrym poziomie, ale w porównaniu z zagranicą to był śmiech na sali.
Niespełna rok po tym kiedy u nas wystartował analogowy Canal+, z dźwiękiem mono i w 4:3, Francuzi mieli już cyfrową platformę Canalsat.

No ale zrobili wtedy pierwszy raz to co robią do teraz - dali nam odrzuty ze swojego rynku w postaci analogowych tunerów z kluczykiem :).

 

Dopiero w połowie 98 roku kiedy zaczęła startować Wizja TV najpierw C+ chciał ją zablokować, a potem był zmuszony na szybko odpalić przekaz cyfrowy i dwa dodatkowe kanały, a potem kolejne, kolejne i powstała Cyfra+ (bo na początku to był Canal+ Cyfrowy).

I tak zawsze z nimi było - potem Nka wymusiła temat HD, Eleven wymusił transmisje więcej niż kilku spotkań zagranicznych lig w tygodniu, Netflix i spółka wymusili więcej niż jedną własną produkcję na dwa lata i platformę SVOD itd, itp.

Z własnej inicjatywy, niemotywowany przez konkurencję Canal+ niewiele zazwyczaj robił. I teraz ma tego wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawop napisał:

Netflix inwestuje w swoje produkcje, bo doskonale wie, że licencje to niepewny biznes.
Niech C+ dogaduje się z kim chce, ale żeby to odbierać i tak trzeba będzie dodatkowo płacić I używać oddzielnych aplikacji, a my tu mówimy o serwisie C+ i jego zawartości


 

No i zobaczymy jak na tym wyjdzie bo ja ostatnimi czasy się sparzyłem.

Coś się ruszyło ale, żeby mieli robić takie podwyżki i brać się za tych, którzy dzielą konta to odważna strategia.

Trochę z nimi jest tak jak z restauracją.

Jak idziesz do knajpy i widzisz tysiąc pozycji to niby się cieszysz ale rozum podpowiada, że jest jakiś haczyk. Dobra knajpa to taka, która ma kilka pozycji w menu. Serio, mnie nie podnieca premiera co tydzień bo wiem co to będzie za [beep].

Tu jest podobnie. Niby coś tam wrzucają, ale kto ostatnio był na topie ?

Amazon, który wrzucił tego Reachera. O tym się mówiło i słusznie. Nic podobnego netflix nie skołował ostatnio co by mogło konkurować.

Jak im wyjdą wikingowie czy ten serial assasins creed to pogadamy.

 

C+ musi się dogadać bo nie ma innej ścieżki na przetrwanie i doskonale o tym wiesz. Zawartość własna będzie jaka będzie więc trzeba to zasłonić współpracami, które są dla każdej ze stron korzystne. To jedyna ścieżka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 12:24, Pawop napisał:



 


Trzeba sobie jasno powiedzieć, że C+ słabnie, traci jedne prawa po drugich. Jedyną szansą dla nich jest to, że deal z Disney+, który obowiązuje we francji, bedzie dotyczył też rynku polskiego. 
 

W kontekście poprzedniego posta, o co miałoby chodzić  w takim razie w dealu z Disney+ a C+?

17 godzin temu, Pawop napisał:

Netflix inwestuje w swoje produkcje, bo doskonale wie, że licencje to niepewny biznes.
Niech C+ dogaduje się z kim chce, ale żeby to odbierać i tak trzeba będzie dodatkowo płacić I używać oddzielnych aplikacji, a my tu mówimy o serwisie C+ i jego zawartości


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawop napisał:

Nie wymieniałbym wśród wielkich serwisów Apple TV+, to jeszcze długo będzie nisza, podobnie jak Prime Video, pomimo dobrych produkcji. Wśród SVOD będą rzadzić: Netflix, HBO Max, Disney+, SkyShowtime i ze względu na sport Canal+ i Viaplay. Ci dwaj ostatni będą się musieli nagimnastykować żeby zdobyć dobry kontent filmowo-serialowy

Pisałem o potencjale i  o wielkości a nie liczbie userów w Polsce. Poza tym  Apple TV+ jak pisałem ostatnio i cytowałem analityków po wystąpieniu Cooka, są już w przedbiegach do przejęcia kogoś. Trzyma ich tylko to, że nie są zadowoleni z administracji Bidena (nie wiem z jakich powodów). I Apple może ruszyć po Lionsgate, Sony czy kogokolwiek, kto ma bibliotekę i studio. Może nawet i WBD łyknąć, skoro bardzo dobrze im się z WB układa (WB dużo dla nich produkuje) jak i dla AppleTV+ dość dużo osób z WB/HBO pracuje - chociażby były CEO HBO Plepler.

Amazon po wciągnięciu MGM też będzie silniejszy. I jakby nie patrząc, ma ilość userów dzisiaj zaraz po Netflixie a w Europie w dwóch krajach nawet Netflixa wyprzedził.

A skoro pisaliśmy o Canal+ w kontekście przyszłościowym, to napisałem w ten sposób o innych. Wielcy z zapleczem finansowym/biblioteką vs mniejsi ;)

I nie uważam, że SkyShowtime będzie rządzić z innymi. Ale to moje zdanie ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje w Apple więc nie wiem. Piszesz o WBD a nawet był wymieniany Netflix do przejęcia ;)

Tim Cook powiedział, że na razie jadą sami, traktują to jako zabawę i naukę (stać ich na to, bo zarabiają nie tylko na sprzęcie ale i na usługach Itunes, Apple Music czy AppStore). Analitycy to widzą inaczej - nie są skorzy do przejęć przez obecną administrację.

Natomiast z mojej strony widzę, że pójdą po zakupy, jeśli pójdą po "najsłabsze ogniwo" czyli po LionsGate. Amazon też ma kasy jak lodu i kupił jeszcze słabsze MGM. Mam na myśli słabsze, bo MGM był wyceniany na około 10mld a Lions Gate jest na około 20mld (bodajże 18 nawet ale nie pamiętam).

Sony był łakomym kąskiem kilka lat temu (oczywiście Pictures i myślałem, że to jasne, skoro jesteśmy na portalu mediowym) jak był w tarapatach finansowych. Podobnie jak WM przed przejęciem przez AT&T. Ale Sony wyszedł z tego i dzisiaj jest trzecią największą wytwórnią po WB i Disneyu. Więc dlatego uważam, że na Sony jeszcze nie czas, podobnie jak teraz WBD. A tym bardziej  Netflix czy Disney, które jeszcze lepiej dzisiaj prosperują.

Ale to tylko moje zdanie. Bo może się okazać, że Apple wyciągnie kasę z sejfu i może zrobić zakup z grubej rury. Ale raczej stawiam w pierwszej kolejność na Lionsgate. Chyba, że będą się zastanawiać jak sójka za morze i ktoś szybciej łyknie (np Comcast). To wtedy najbliższy to Sony ;) lub kolejny w kolejności WBD. Wystarczy że mega zadłużony AT&T gdzieś jeszcze kasę wtopi i będzie chciał się pozbyć WM (chyba że Discovery będzie stać na zakup pozostałych akcji) i może się ustawić Apple po zakupu. Comcast, Viacom, Disney czy Netflix to mocni gracze, z dobrymi finansami i również z kasą. To już większe wieloryby do przejęcia i nie wydaje mi się aby Apple na takie wielkoludy się rzucił w pierwszej kolejności. Ale za jakiś czas nawet wieloryby mogą podupaść, jeśli przegrają w grze - streaming.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 21:32, Pawop napisał:

Wszystko ok, niech sobie będą te niszowe filmy, tylko że taka "Drużyna A" o której wspomniałeś, jest tam nielegalnie.

Wiesz… O to niech już się martwią ci co to wrzucają, rozpowszechniają taki serial czy inny film na ten portal. Ja to tylko odbieram. Wolę w taki sposób, niż żebym miał się bawić w szukanie i pobieranie tego wszystkich na jakichś innych stronach czy forach nie mając legalnej alternatywy.

 

Gdyby miał dostęp do Drużyny A po polsku czy paru innych produkcji przez Polsat Box Go, Netfliksa, Prime Video, czy gdziekolwiek indziej, u siebie bez żadnych zabaw w VPN, to oglądałbym w ramach którejś usługi. A tak nie jest.

 

Wracając jeszcze do Drużyny A to zobaczymy jak będzie w przypadku SkyShowtime, który ma oferować treści z serwisu Peacock. Ale… Gdyby jakimś cudem byłby ten serial dostępny po polsku (w co i tak wątpię) i gdybym chciał z tego skorzystać w UK to i tak pewnie musiałbym skorzystać ze skutecznego VPN.

 

W dniu 15.02.2022 o 21:32, Pawop napisał:

Do tego wrzucają reklamy przed emisją piratów.

Na zwykłym te reklamy i tak dotyczą tylko ich subskrypcji premium ze zwiastunami wspomnianych wcześniej różnych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy abonowałem CDA Premium niektóre dobrze oceniane  nowości filmowe wpadały do tego serwisu z pominięciem C+ a z powodzeniem mogłyby częściowo chociaż uzupełnić  też ofertę kanału " premium".

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/14/2022 at 4:49 PM, bgmnt said:

Daty marcowych premier w C+:

 

Uprzejmość nieznajomych (The Kindness of Strangers). 1.03 20:10

Ostatni set (Cinquiem set), 3.03 21:00

Wojna z dziadkiem (The War with Grandpa), 5.03 22:45

Krudowie 2: Nowa era (The Croods: A New Age), 6.03 10:00

Wander (Wander). 6.03 21:00

Erna na wojnie (Erna at War / Erna i krig), 8.03 21:00

10 dni z tatą (10 jours sans maman), 10.03 21:00

Widzę cię (I see you), 12.03 21:00

Na rauszu (Druk / Another Round), 13.03 21:30

Żegnajcie głupcy (Adieu les cons), 15.03 21:00

After. Ocal mnie (After 3 / After We Fell), 19.03 21:00

Minari, 20.03 21:30

 

Dokument:

Janet Jackson, 3.03 21:00

 

Seriale:

Dexter. New Blood od 9.03, C+ Premium

Pitbull 2021 od 11.03, C+ Premium

Granice zbrodni 2 (Der Pass / Pagan Peak 2) od 14.03, C+ Seriale

 

I reszta:

MTV Unplugged. Natalia Kukulska, 12.03 19:40

Zola, 22.03 21:00

Więźniowie Ghostland (Prisoners of Ghostland), 24.03 21:00

Żeby nie było śladów, 26.03 21:00

Nomadland, 27.03 21:30

Oscars 2022. Ceremonia wręczenia nagród (94th Academy Awards®), 28.03 2:00

Po prostu walcz 4 (Never Back Down: Revolt aka Never Back Down), 31.03 21:00

 

Serial Połączenie, sezon 3 (Calls) od 18.03, C+ Premium

 

Ogólnie najlepszy miesiąc C+ od dawien dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Charlie1978KK napisał:

Jak się "przetrzymuje" premiery, żeby tylko na Oscary było kilka dobrych pozycji, to tak się to kończy. Jak dla mnie słabe to jest.

Ale poprzednie miesiące nie były złe. Z drugiej strony byłaby beka gdyby sam pazdzież puscili w tym miesiącu i między jednym i drugim dziadostwem byłaby gala oscarowa. Tak byś wolał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, domin107 napisał:

Tak byś wolał ?

Tak, wolę uczciwe podejście i premiery w najwcześniejszych możliwych terminach, a nie taką szopkę. Skoro stać ich w tej chwili tylko na "dziadostwo", to takie pudrowanie im za bardzo nie pomoże.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Charlie1978KK podaj mi  platformę która w tej chwili udostępnia 5 dobrych  filmów w miesiącu, podkreślam chodzi mi tylko o filmy.

Prawa są już tak rozdrobnione, że trzeba opłacać min. 4 platformy aby mieć dostęp do w miarę szerokiej oferty filmowej, a będzie jeszcze gorzej bo platform przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jack777 napisał:

@Charlie1978KK podaj mi  platformę która w tej chwili udostępnia 5 dobrych  filmów w miesiącu, podkreślam chodzi mi tylko o filmy.

 

HBO-King Richard: Zwycięska rodzina,Wcielenie,Wszyscy święci New Jersey,Cry Macho,Ci, którzy życzą mi śmierci.Jest 5:).A dobrych filmów mają więcej-te z Cinemax

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Charlie1978KK napisał:

Tak, wolę uczciwe podejście i premiery w najwcześniejszych możliwych terminach, a nie taką szopkę. Skoro stać ich w tej chwili tylko na "dziadostwo", to takie pudrowanie im za bardzo nie pomoże.

W ogóle nie zrozumiałeś...

Ja mówiłem, że poprzednie miesiące nie były złe więc po co robić jeden miesiąc super a następny lipny? Nie ma aż tylu super pozycji, żeby tak szastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jack777 napisał:

@Charlie1978KK podaj mi  platformę która w tej chwili udostępnia 5 dobrych  filmów w miesiącu, podkreślam chodzi mi tylko o filmy.

Prawa są już tak rozdrobnione, że trzeba opłacać min. 4 platformy aby mieć dostęp do w miarę szerokiej oferty filmowej, a będzie jeszcze gorzej bo platform przybywa.

 

Przynajmniej wszystko będzie bardziej przejrzyście, przynajmniej przy największych studiach. WB i Sony na HBO Max, Universal i Paramount na SkyShowtime, Disney i 20 Century Studios na Disney+, Netflix swojebprodukcje plus to co im się uda zakupić, na Prime czy Apple na chwilę obecną niewiele trafia, pozostanie Canal+ z może Monolithem. Przy subskrypcji miesięcznej, to wszelkie piski jak to wiele platform trzeba mieć są dla mnie nieuzasadnione. Wystarczą dwie miesięcznie i można obejrzeć co kogo interesuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...