Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Palamander ja mam wszystkie kanały tematyczne z Canal+ Canal+VOD HBO HBO GO wraz z Multiroomem i dekoderem z nagrywarką za 79,99zł.  Nie wydaje mi się bym przepłacał.

 

Na drugiej umowie właśnie calkiem nie tak dawno dostałem Canal+ z Canal+ Vod za 25zł na całą umowę, więc chyba masz kiepskie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukimann napisał:

C+ za drogi, umowa na kilkanaście miesięcy, mała ilość premier kinowych, w ogóle to wszystkie prawa filmowe powinna być skupione * chyba pod szyldem C+...za dużo sportu, bo kto tam ogląda polskie rozgrywki sportowe,  co jeszcze?

Acha oferta lat kilkadziesiąt temu była super i tak w kółko.. 

 

 

##Prawa filmowe premium (dawniej: Oferta filmowa CANAL+ oraz HBO)##

 

Hmm...w dobrym wątku piszę jednak.Chociaż coraz bardziej przekonuję się ze nazwa powinna być zmieniona na ##Ochrona kanałów filmowych premium przed abonentami""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

 I forumowicze tego forum nie są w stanie zmienić Twojej sytuacji.  

Ani swojej. Zaakceptowali bez najmniejszego protestu to co teraz dzieje się z C+Pl i wzorem kibiców piłkarskich krzyczą-"Nic się nie stało"...Niektorzy,nie wszyscy

I faktycznie w dziale poświęconym tylko C+,jednak zgoła inne nastroje panują...

##

Zle sie dzieje z c+ skoro na swoich kanalach magluja przez tydzien 5 filmow.A premiery niektore niegodne kanalu premium a na pewno nie o takich porach emisji.##

Skoro pisze to osoba obecna tam od 10 lat i z 4900 postów,jednak jest to zauważalne

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander Bo po pierwsze - jeżeli ich oferta przestanie być dla mnie interesująca to po prostu im podziękuje wraz z końcem umowy i będę co najwyżej od czasu do czasu dobierał ich kanały np. poprzez Player. W dzisiejszych czasach jest wybór i nie muszę być z nimi związany przez cały czas.

A po drugie - użytkownicy tego forum nie krzyczą "nic się nie stało". Po prostu wyraźają swoją opinie na temat i koniec,  bo mają świadomość,  że pisanie na forum tv sat w kółko tego samego nic nie zmieni. Pomyśl też o tym.  Warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palamander napisał:

Ani swojej. Zaakceptowali bez najmniejszego protestu to co teraz dzieje się z C+Pl i wzorem kibiców piłkarskich krzyczą-"Nic się nie stało"...Niektorzy,nie wszyscy

I faktycznie w dziale poświęconym tylko C+,jednak zgoła inne nastroje panują...

##

Zle sie dzieje z c+ skoro na swoich kanalach magluja przez tydzien 5 filmow.A premiery niektore niegodne kanalu premium a na pewno nie o takich porach emisji.##

Skoro pisze to osoba obecna tam od 10 lat i z 4900 postów,jednak jest to zauważalne

  •  

To co wyrabia i C+ i HBO sprawiło ze zrezygnowałem z nc+.. to jedyne czym możesz coś dać im do zrozumienia.

Tu to nawet ich sprzątaczki nie zaglądają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot ##Telewizja Polska S.A. podpisała umowę ramową z firmą Monolith Films sp. z o.o., na mocy której, w najbliższych latach ## -słowo klucz-Latach

##W pierwszym roku współpracy, Telewizja Polska wybrała ponad 100 filmów## słowo klucz-W pierwszym roku współpracy

Znajdź i zacytuj coś o następnych latach....

Korci mnie żeby przedstawić odpowiedź którą dostałem,ale naprawdę osoba ta zaznaczyła żebym jej nie publikował.Chyba że chcę ponieść wynikające z tego konsekwencje.A ja żadnych konsekwencji ponosić nie mam zamiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411Zacytuj mi kogokolwiek z C+ kto wypowiada się na temat Mono...h. Kogokolwiek od nich,jakąkolwiek wypowiedź przeczącą że nie stracili praw.Kogoś bezpośrednio od C+...

Konsekwencje mogę ponieść tylko ja,przecież to logiczne.To nie jest jakaś super tajna informacja na temat rozlokowania głowic nuklearnych w Polsce,no nie przesadzajmy

Sytuację bardzo skomplikował rozpad fuzji z NC+ - ITI...

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u nas jest taka filozofia, że się chwali tylko umowami podpisanymi i jeszcze w zasadzie się nie podaje nawet na ile zostały zawarte (chyba, że chodzi o prawa sportowe).

Natomiast prawa do filmów, umowy na wyłaczność na jakieś kanały itd zawsze są "długoterminowe" i tyle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tvp jest stacją otwartą zawsze bylo ze C+ mial umowę na emisję rzw. Premium a stacje z NTC swoja umowę. A jak znasz odpowiedz napisz krotko. Będą albo nie będą to będę oglądał filmy na cineman.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi też ktoś coś powiedział, ale niestety nie mogę się tym podzielić z innymi na forum (nawet anonimowo), bo będę oglądał słońce na kwadratowo!? Heh, nawet mi się zrymowało.☺

To tyle odnośnie chwalipięctwa pewnego "wszystkowiedzącego" forumowicza.

 

Co do współpracy TVP z Monolith'em, to jak słusznie niektórzy zauważyli, trzeba rozgraniczyć kanały płatne od tych ogólnodostępnych. To, że w komunikacie jest podane, że TVP nabyła wyłączne prawa do filmów tego dystrybutora, wcale nie oznacza, że już żaden kanał premium, czy też serwis VOD tych filmów nie pokaże. Nie, to tak nie działa. Wystarczy spojrzeć na "najnowsze" tytuły, bo gdyby faktycznie tak było, że Monolith będzie w tej chwili obecny tylko i wyłącznie w TVP, to już w styczniu byłoby co najmniej kilka tych niby najnowszych filmów. A póki co, są to produkcje co najwyżej z 2016 roku - mam teraz na myśli rok produkcji, a nie datę polskiej premiery - a te nowsze pojawią się natomiast nie wcześniej jak wiosną.

Co niektórzy zapewne pamiętają jak kilka tat temu TV Puls chwalił(a) się nabyciem na wyłączność praw do wybranych filmów z Monolith'u, i też były spekulacje (nawet na tym forum), że owe filmy nigdzie indziej się nie pojawią. Jak to się skończyło wszyscy wiemy.

Inne przykłady takich komunikatów (umowa na wyłączność) to na przykład Polsat z Fox'em, czy TVN z WB. Owszem, są one na wyłączność, ale tylko w obszarze FTA, a nie PREMIUM.

Reasumując, to że ogólnodostępna telewizja podpisuje z jakąś wytwórnią czy też dystrybutorem umowę na wyłączność wcale nie oznacza, że zamyka to już całkowicie drogę płatnym kanałom i serwisom. Nigdy tak nie było i chyba, czy też może raczej na pewno tak nie będzie.

Edytowane przez Marko46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko46A może "stolarzu" poinformujesz jak działa Monolith?

## W związku z zaniepokojeniem niektórych z Państwa, aktualną nieobecnością w sieci Cinema City filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, pragniemy poinformować, iż mimo czynionych wysiłków, nie doszliśmy do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania naszych filmów. W obecnym stanie rzeczy nie możemy Państwa zapewnić, czy i kiedy Cinema City wznowi rozpowszechnianie filmów Monolith Films##

 

Wolą nie mieć żadnych pieniędzy,niż coś ma być  nie po ich myśli.To po pierwsze.Po drugie kto zabroni TVP wyemitować filmy które nabyli na przestrzeni 5 lat? Nabyli,mają do nich prawa,wyemitują kiedy będą chcieli.Po trzecie....Na C+ poleciał Kler i Polityka,i dziwnym zbiegiem okoliczności TVP staje na głowie żeby akurat największego dostawcę premier C+ zabrać.Pewnie zbieg okoliczności...:) Nie walczyło TVP o KinoSwiat,Imperial,Gutka tylko o Monolith:)

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko46 Akurat w komunikacie TV Puls nie było żadnej informacji o wyłączności.

https://tvpuls.pl/aktualnosci/telewizja-puls-i-monolith-films-nawiazaly-strategiczna-wspolprace

 

To samo z Warnerem.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-podpisala-umowe-z-warner-bros

 

Ostatnio TVP i Polsat pokazują coraz więcej filmów w pierwszej emisji, bez pośrednictwa kanałów premium, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie (poza pieniędzmi ;)), żeby kanał otwarty nabył takie prawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, kiedy stacja otwarta nabywa prawa filmowe do pierwszej emisji premium raczej się nie zdarza. Z biznesowego punktu widzenia jest to nieopłacalne, a nie sądzę, żeby chodziło o realizację tzw. misji czy wyróżnienie się na tle konkurencji. Co innego gdyby były to prawa sportowe. Film nie ma takiej siły przebicia.

 

Bardziej obstawiam, że Monolith i Canal+ są na etapie rozmów i negocjacji, a nawet jeśli ostatecznie nie doszli czy nie dojdą do porozumienia to po prostu żadna stacja premium nie będzie pokazywać tych filmów. Możemy mieć do czynienia z przerwą, jak w przypadku HBO i Warnera, ale przekonamy się po zobaczeniu ramówki Canal+ na marzec.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palamander napisał:

@Marko46A może "stolarzu" poinformujesz jak działa Monolith?

## W związku z zaniepokojeniem niektórych z Państwa, aktualną nieobecnością w sieci Cinema City filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, pragniemy poinformować, iż mimo czynionych wysiłków, nie doszliśmy do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania naszych filmów. W obecnym stanie rzeczy nie możemy Państwa zapewnić, czy i kiedy Cinema City wznowi rozpowszechnianie filmów Monolith Films##

 

Wolą nie mieć żadnych pieniędzy,niż coś ma być  nie po ich myśli.To po pierwsze.Po drugie kto zabroni TVP wyemitować filmy które nabyli na przestrzeni 5 lat? Nabyli,mają do nich prawa,wyemitują kiedy będą chcieli.Po trzecie....Na C+ poleciał Kler i Polityka,i dziwnym zbiegiem okoliczności TVP staje na głowie żeby akurat największego dostawcę premier C+ zabrać.Pewnie zbieg okoliczności...:) Nie walczyło TVP o KinoSwiat,Imperial,Gutka tylko o Monolith:)

 

Dyskusja jest na temat telewizji i ewentualnie serwisów VOD, nie rozumiem więc Twoich wycieczek w stronę kina. Co ma piernik do wiatraka?! To po pierwsze, a po drugie nie jestem ani ekspertem, ani jakimś przedstawicielem Monolith'u, aby znać jego politykę działania.

A co do drugiej części Twoich wywodów, to po raz kolejny udowadniasz, jak trudno jest z Tobą o czymkolwiek dyskutować. Ja tutaj piszę i przedstawiam swoją opinię tak prosto jak prosta jest budowa cepa, a Ty mi podajesz jakieś informacje nie mające nic wspólnego z tym co napisałem. Ogarnij się w końcu, albo przestań się udzielać. Owszem, każdy ma prawo do swojego zdania, i nikt nikomu tego nie zabroni, ale dobrze by było, aby to zdanie miało swoje ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko46Ja tutaj też piszę i przedstawiam swoją opinię. Zabronisz mi tego? Dlaczego pod każdym akurat moim postem pojawiasz się Ty? Mania prześladowcza? Zlecenie na mnie dostałeś?. Bo to już chore się robi.To ty się ogarnij i odczep ode mnie

Ewidentnie widać że jesteś PR-owcem C+,a udajesz stolarza.Na PPC do pewnego momentu przedstawiciel Komputronika,też twierdził że jest sanitariuszem w szpitalu

 

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...