Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kingofsouth napisał:

Oszukiwani? Przez kogo?

Odpowiem pytaniem? W czyim interesie było wpuszczenie do polski 3 różnych płatnych kanałów filmowych ? Jak widać Francuzi,Anglicy doskonale radzą sobie z jednym

1 minutę temu, lukimann napisał:

 

Przykład 40 zł za sam pakiet C+ w dodatku niepełny  w kablówkach...

Właśnie tyle płacę przez Orange i dodatkowo w przeciwieństwie do HBO i Cinemax trzeba podpisać długą umowę. Nie ma opcji wcześniejszej rezygnacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozdrobnieniu praw najlepszą opcją będzie po prostu abonowanie danej usługi na krótsze okresy. Np. w styczniu abonuje Netflixa, w lutym HBO, w marcu CANAL+, w kwietniu Amazon... itd. Oglądam co mnie interesuje i kończę abonowanie, by wrócić ponownie za kilka miesięcy, by nadrobić kolejne zaległości. 

Najciekawsze filmy i tak ogląda się w kinie. Przynajmniej ja tak mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawop napisał:

 Jest wolny rynek i jeśli np Polsat zapragnie mieć swój filmowy kanał premium i podpisze umowę z jakąś wytwórnią, to go stworzy. I chcąc, nie chcąc będziesz musiał płacić jeszcze więcej.

 

 

To w Anglii i Francji nie ma wolnego rynku? Nie wiedziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palamander napisał:

.To może do Polski wpuśćmy jeszcze np: SKY,z prawami na wyłączność np do Universal i Warnera i niech kasują po następne 30-40pln miesięcznie.

Najpierw te prawa musieliby sobie na Polskę kupić. Obecnie są one w innych, istniejących już na naszym rynku stacjach.

 

Widzę że u niektórych osób jest przekonanie że jakby wszedł do Polski jakiś niedostępny u nas gracz czy to rynku filmowym czy sportowym od razu będzie miał prawa takie jak u siebie. A to tak nie działa.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Anglii i Francji nie ma wolnego rynku? Nie wiedziałem....

A kto mówił, że nie ma? Różnica jest taka, że Sky i C+ mają w swoich krajach silną pozycje i nikt nie chce ryzykować. Swego czasu próbował Orange we Francji i jak to się skończyło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palamander napisał:

lukimann@

Oczywiście że na 12,innej opcji nie ma w przypadku C+

 

kamil2505@

https://promocja.player.pl/playerplus-zobacz-wiecej-canalplus-rekurencja

Drogo...

Drogo? Nie przesadzaj. Chciałbyś mieć wszystkie wytwórnie w jednym miejscu, nie wiązać się umową i jeszcze mało płacić. Nie ma tak. Za możliwość szybkiej rezygnacji wiadomo, że ceny są wyższe. Coś za coś. Poza tym Netflix też kosztuje 43-52zł. 

W Player jest też promocja łączona CANAL+ i HBO z kanałami tematycznymi platformy CANAL+ i TVN oraz dostępem do Player bez reklam - też za 50zł.

https://promocja.player.pl/playerplus-canalplus-hbo

To już chyba jest ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo obrazić, ale jak tak sobie czytam niektóre posty @Palamander, to odnoszę wrażenie jakby się "z choinki urwał"!

 

@Palamander, jeśli Polska jest ewenementem w dziedzinie filmowych kanałów premium, to bez urazy, ale Ty jesteś jeszcze większym. Nie wiem skąd przybyłeś i ile masz lat, ale najwyraźniej jesteś oderwany od rzeczywistości, bo każdy kto jest choć trochę zorientowany w tym temacie, nie pisze takich bzdur.

Piszesz, że Polska jest ewenementem, bo jest Canal+, HBO itd. To ja mam w takim razie pytanie: jak nazwać na przykład kraje skandynawskie, bałkańskie, postsowieckie, czy też chociażby samą Hiszpanię?! Jeśli się nie orientujesz (a przypuszczam, że tak właśnie jest), to tak ogólnie przybliżę Ci nieco to "zjawisko", żebyś więcej nie wypisywał takich... hmm.

Skandynawia - Canal+, HBO i Viasat Film.

Litwa, Łotwa i Estonia - HBO, TV 1000 East.

Bałkany - HBO i TV 1000 Balkan.

No i na koniec Hiszpania, gdzie podobnie jak w Polsce są obecne Canal+ i HBO.

To tyle w kwestii Twojego "ewenementu"!

 

P.s.

Tylko mi przypadkiem nie zarzucaj, że się teraz Ciebie czepiam, "krzyczę", obrażam lub tym podobne, bo wcale tak nie jest. Chcesz być poważnie traktowany, a co za tym idzie Twoje posty również? Ogarnij się w końcu, nie pisz bredni i przestań siać ferment!

 

To tyle z mojej strony na kosmiczne (i komiczne) fantazje w wykonaniu "pana" @Palamander. Pozdrawiam "kumatych"!

 

Edytowane przez Marko46
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko46 jeżeli kilku użytkowników pisze mu, że premier filmowych w CANAL+ jest więcej niż jego "7-8", a on nadal pozostaje przy swoim to ręce opadają. 

Od siebie dodałbym tylko, ze w Skandynawii i Hiszpanii CANAL+ został zastąpiony odpowiednio przez (bodajże) kanały C More oraz Movistar+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marko46 napisał:

 

"Dużo" tych krajów europejskich wymieniłeś...Szkoda że około 80% państw pominąłeś.Taki bezpardonowy atak skwituję jednym. Nie mam ochoty na rozmowę z ukrytym marketingowcem C+.Z misją dywersyjną przybyłeś dokładnie w momencie kiedy coraz częściej zaczęły pojawiać się bardzo nieprzychylne opinie na temat C+.Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest ewenementem z jednego ważnego powodu..mianowicie akceptacja dla syfiatej jakości w jakiej obie stacje zwłaszcza HBO nadają  jest wręcz niezrozumiała.

 

Co do praw to żadnego tu ewenementu nie ma...niektórzy mają nadal w głowie że HBO czy C+ "muszą" dostarczyć najnowsze filmy...a wystarczy jak już pisałem wejść na stronę HBO w USA...

Ich największym "problemem" jest dziś Netflix i dlatego liczą się dziś produkcje własne  a nie premiery..przy których projekcji kina świeciły pustkami...

A tego że dla kogoś ewenementem jest obecność dwóch stacji filmowych ....pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingofsouth@

Mógłbyś bardziej precyzować pytania?

Zaczęło się od tego:

https://tv.pl.canalplus.com/film/premiery

Szok i niedowierzanie które trwa do teraz,za co ja mam tu zapłacić 40pln

Nagle pojawiają się szczęśliwi obrońcy i wmawiają mi że takie wspaniałe premiery są warte każdych pieniędzy,i żebym nie marudził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...