Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
2 godziny temu, Rasheed napisał:

...... "w cieniu drzewa", .......współprodukcja Amazonu i pewnie dlatego pojawił się u nich.

Tylko , jest coś dziwnego z tym filmem.

Nie ma go obecnie w APV, a był z tego co kojarzę. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Faktycznie jest, ale odpaliłem go z twojego linka. Nie wyszukuje go u mnie.  :/

Dodałem go już do listy.  :D

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pomyliłem z filmem Van Santa " Don't Worry, He Won't Get Far on Foot ", który jest w Amazonie.

 

"W Cieniu drzewa" nie jest produkcją Amazonu ale M2Films przy tym filmie miał tylko prawa do emisji w kinie. To więc nie M2 wyjątkowo sprzedał komuś innemu niż HBO ale prawa miał inny dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Coś w tym jest. Przykładem może być "Król Lear". Film ten miał być w APV a ostatecznie się pojawił w Cinemax.

Nawet na trailerze jest oznaczony "Prime Original"

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Ty akurat nie musisz się martwić, masz dostęp do wszystkiego. :) Co innego ja, szaraczek. Nawet "Romy" nie mogę obecnie obejrzeć. Tak poważnie, to nadal uważam, że tak duże rozdrobnienie praw nikomu nie służy, a może zwiększyć i tak ogromne w Polsce piractwo. Rozumiem seriale, z tym się już pogodziłem, ale nawet filmy. Choć na razie to są jednostkowe przykłady, zdecydowaną większość tytułów można obejrzeć w Canal+ czy HBO. Oby ten stan trwał jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kingofsouth napisał:

Coś w tym jest. Przykładem może być "Król Lear". Film ten miał być w APV a ostatecznie się pojawił w Cinemax.

Nawet na trailerze jest oznaczony "Prime Original"

Te dopiski "Original" często po prostu oznaczają prawa do dystrybucji w danym miejscu. Zresztą znamy to z Netflixa.

 

Ciekawa sytuacja jest z filmem "Zoe" z Ewanem McGregorem. Film pojawił się w połowie ubiegłego roku jako "Prime Original" w USA, UK, Kanadzie czy Włoszech. Prawa do filmu w Japonii czy krajach Beneluxu kupił Netflix i tam był oczywiście jako "Netflix Original". A w Polsce? Dystrybutorem jest Monolith. Film pojawił się kilka dni pod polskim tytułem "Kochanek idealny" jako premiera VOD w Cinemanie za 9,90 zł, a po jakimś czasie trafi pewnie do Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, umek napisał:

Już się pisze ze cześć filmów wyjdzie spod Disneya a nie Fox.Tak to sobie wyobrażam.Przeciez oni maja podpisane na ilość filmów a nie ich tytuły.

Nikt by nie podpisał umowy z dystrybutorem nie wiedząc co będzie mógł pokazać. Bądźmy poważni.

 

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamieszczać potwierdzone informacje. Już przerabialiśmy w tym temacie bajkopisarstwo w  sensie "WB zniknie z HBO". Później teksty "wróci" czy "nie wróci"? Teraz kolej na "Disney", zniknie, czy nie zniknie z HBO? A może wróci już w marcu ?  Jak zwykle same przypuszczenia i domysły. Posty bez żadnej wartości. Na chwilę obecną zakładka "Disneya" jest dostępna w HBO GO i wiele produkcji do wyboru. Dodam, że premiery wstawiane z wyprzedzeniem (dziękuję mu za to) przez jednego z userów nie są kompletne, zawsze sporo produkcji dochodzi. Tak więc oceny "premier" na podstawie szczątkowej informacji są dla mnie tak samo żenujące, jak oceny filmu czy serialu, który nie miał jeszcze światowej premiery, co miało miejsce na przykładzie planowanej premiery serialu "Detektyw".  Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warner zniknął z HBO, to fakt, a widze, że Ty dalej masz wątpliwości co do tego
Oczywiście, że z Disneyem to są przypuszczenia, ale nikt nie wyda komunikatu, że stracił jakąś wytwórnie. HBO to nawet nie chwali się jak jakąś pozyska. Jednak wszystko wskazuje na to, że Disneya w HBO nie będzie, a to, że są jeszcze jakieś pozycje wynika z tego, że licencje muszą wygasnąć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega nadal w "matrixie". Produkcje "WB" oglądam w HBO. Liczy się to co jest teraz. Pamiętam również tezę kolegi ,że " Filmbox" nabył pewne prawa. Oczywiście okazało się, że na krótko, kilka staroci ?

Dobranoc.

 

@domin107 Ja bym to nazwał manipulacją ?

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z userem braking. To robienie wody z mózgu.

Kolego Pawop nie odpowiedziałeś mi na pytanie jakie to pozycje disneya powinny się pojawić w styczniu które się nie pojawiły. Na przestrzeni ostatniego roku nie w każdym miesiącu hbo pokazywało coś premierowego od disneya.

Absolutnie to nie jest tak, że jak w danym konkretnym  miesiącu czegoś nie to musi oznaczać  utratę. 

Dowód ? Przenieśmy się do dyskusji która przetoczyła się przez ten wątek rok temu.

Kolega Pawop też miał przypuszczenia,że C+ stracił Foxa bo w lutym nie pokazał żadnej pozycji od tego producenta. I co stracił ? Absolutnie nie.

Z WB też niektórzy rysowali scenariusze, że amazon już zaraz będzie oficjalnie w Polsce (do tej pory go nie ma). Jeszcze inni prognozowali, że WB będzie miało własną apkę i tam będą te produkcje. Jak się skończyło ? Ano tak, że WB wróciło do HBO. Żaden z ekspertów tutejszych tego nie przewidział.

A teraz mamy sensacje z disneyem, który wcale nie jest pewne, że w Polsce będzie. Może będzie tak jak z amazonem i serwis zostanie spolszczony i oficjalnie nie wejdzie ? Możliwe, że nie ma przypadku w tym że amazona oficjalnie nie ma a shwomax, który miał rządzić i dzielić a się zawinął.

Może z aplikacji jedynie netflix się przyjął. Rynek polski nie bedzie taki łakomy na disneya w kwocie ile się płaci za netflix. Disney ma być skierowany dla dzieci. Jakoś nie widzę, że dzieci będą gromadzić kieszonkowe na wykup disneya.

To co teraz jest według mnie bardziej ciekawe to prawa filmowe po shołmaxie. Kto je pozyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
14 minut temu, domin107 napisał:

 Disney ma być skierowany dla dzieci. Jakoś nie widzę, że dzieci będą gromadzić kieszonkowe na wykup disneya.

Nie sądzisz , że jako rodzic mogę wykupić córce Disney? Kto powiedział,  że dzieci to wykupią?Skąd taki dziwaczny pomysł???

Nie wiem jak jest u ciebie, ale ja dziecku nie zabieram kieszonkowego, z powodu profilu dziecięcego na Netflixie. W większości normalnych rodzin to rodzic płaci za telewizję i inne usługi streemingowe.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mylisz dwie rzeczy. Netflix jest skierowany do dorosłego widza i przy okazji ma bajki.

Ja tez mam dzieci w rodzinie i widzę, że dzieci mają puszczane raczej cos z YT bo jest za free. Nie sądzę , że co drugie czy trzecie gospodarstwo doda 5 dych co miesiąc ,żeby milusińscy oglądneli sobie Bambiego i kacze opowieśc lub coś nowszego. 

Ja lubie disneya byłem na nim wychowany. Serio, cieszę się jeśli cała biblioteka ich produkcji będzie w jednym miejscu. 

Podobnie jak inni ale ludzie którzy będą się tym zajmować muszą to robić z głową.

Np. możliwość wypożyczania danych konkretnych pozycji. Ale to znów spekulacje

Ale póki co jest 150 % pewności, że takie pozycje jak Krzyś czy Antman i wasp będą w HBO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
7 minut temu, domin107 napisał:

 Netflix jest skierowany do dorosłego widza i przy okazji ma bajki.

 

Zdajesz sobie sprawę co ty napisałeś? Z tego zdania wynika, że ty Netflixa na oczy nie widziałeś. 

Jakie bajki przy okazji?Widziałeś profil dla dziecka? Wiesz ile Netflix produkuje bajek,seriali dla dzieci?

Teraz to lekko przesadziłeś.  ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...