Skocz do zawartości

Optibox HD 2CICX PVR Ready


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do nagrywania napisów, ścieżek audio itp. Wydaje mi się, że jednak nagrywane jest wszystko, ale przy odtwarzaniu nie da się wybrać opcji, bo blokowane są klawisze odpowiadające za obsługę tych funkcji (zresztą podobnie klawisze są blokowane przy nagrywaniu - bezsens - zachce mi się zmienić ścieżkę dźwiękową na oryginalną i włączyć napisy ekranowe w trakcie trwania zapisu - nie ma szans). Musiałbym jeszcze zbadać nagranie na komputerze i rozbić .ts na części pierwsze, żeby upewnić się co do tego.

Rozbiłem nagranie za pomocą programu ProjectX i niestety nagrywa tylko video i wybrany strumień audio. Sprawdzałem na Canal+ - leciał akurat film z napisami, dźwięk do wyboru ang, pol, AC3. Demux dał wynik tylko jeden plik m2v i jeden mp2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dlaczego tak jest???mam cyfrę+ i dokupiłem moduł Polsatu na pakiet mini i przez ten moduł Polsatu mam zablokowane kanały:axn crime,axn sci-fi,zon romantica,2x Eurosport,extrime,espn,3x HBO,domyślam się że Polsat bierze te kanały od cyfry+ i w cyfrze mam dostęp a w Polsacie nie czy system nie może sobie odpuścić i dać możliwość dostępu,muszę wyciągać moduł Polsatu by oglądać wymienione,czy w każdym tunerze tak jest,ze gryzą się,da się to jakoś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam kilka pytań:

1. jak wygląda sprawa odbioru ITV HD

2. na jakiej stronie znajdę najnowsze oprogramowanie ( jeśli ono będzie dostępne )

3. kiedy ma się poprawić sytuacja z odbiorem w/w kanałów w CP

4. jeśli pojawi się wersja z NTC to o ile będzie ona droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-odbiór kanałów HD jest bardzo dobre,u mnie bez zastrzeżeń.

2-globopolska.pl lub na stronach sklepów sprzedających ten tuner.

3-na tym tunerze bez problemu odbiera się kanały z cp na module,ma mały problem tylko w czytniku z kartą TNK,nie odbiera np.jak u mnie tvp sport.

4-tego to nikt nie wie,ale można się spodziewać,tylko producent to wie.

 

 

jeśli błąd zrobiłem proszę o poprawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Dorzucę swoje trzy grosze do tematu. Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem tego sprzętu.

Czuję się nabity w butelkę przez sprzedawcę, który zapewniał mnie że wszystkie kanały TNK będą działały.

Okazało się to wielką bzdurą a po lekturze tego Forum mam potwierdzenie, że sprzęt ( a właściwie soft ) nie

funkcjonuje prawidłowo w tym sprzęcie.

 

Próbowałem sobie jakoś pomóc i wgrałem inny soft niż ten, który zastałem w tym sprzęcie. Otóż oryginalnie był to soft z 12.02.2009, na stronie globo pobrałem jedyny dostępny z niejasnym oznaczeniem daty wydania i zaaplikowałem go do tunera. Oczywiście wcześniej dokonałem zczytania softu na pendriva aby mieć kopię oryginalnego softu. Zapodałem soft pobrany z strony globo i okazał się starszym od tego który był wcześniej wgrany.

 

Teraz jednak sprzęt nie chce ponownie wczytać mi softu oryginalnego ze zrobionej wcześniej kopii.

Czy ktoś z Was mógłby podesłać mi jakiś inny funkcjonujący soft lub wskazać miejsce skąd można go pobrać ?

Jeśli nie istnieje inny soft to czy ktoś może podesłać mi swój tzn. ten z 12.02.2009, który aplikowany był do nowych tunerów ?

 

 

Czy jest jakiś sposób aby ożywić TV Sport w tym tunerze. Bez możliwości oglądania na tym kanale żużla sprzęt staje się dla mnie bezużyteczny i nadaje się tylko na śmietnik :)

 

Proszę Was o poradę i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia jestem szczęśliwym inaczej posiadaczem tego tunera. Niestety też tvp sport nie odkodowuje się wTNK.Od kilku dni czekam od GLOBO na odpowiedż co z tym felerem dalej-stan na teraz brak odpowiedzi.Przykre ale prawdziwe firma olewa klijentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokupienie modułu choć pewnie załatwi sprawę ale podniesie cenę urządzenia na tyle, że już dosyć mocno zbliżymy się w cenie do Fergusona HD 8900 i wtedy to kupienie Optiboxa stanie się jeszcze większym nieporozumieniem. Dzisiaj nie obejrzałem dwóch meczy żużla więc jeśli jutro pojawi się moźliwość zwrotu w sklepie Optiboxa i wzięcia wspomnianego Ferdka to biorę i dopłacam a niedorobioną firmę pożegnam. Szkoda bo miało być w miarę tanio i dobrze a pozostało tylko w miarę tanio :)

 

Vigo dziękuję za pomoc na PW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigo -ponawiam pytanie jaka jest jakośc obrazu kanałów SD i HD ?

Poniewaz to jest subiektywne można to okreslić w przyblizeniu parametrami.

Jeżeli nbox [telewizja n] ustawię na 1080 to telewizor Samsung informuje o wyświetlonej rozdzielczości 1920x1080i@ 50HZ- dla kanałów SD i HD.

Ponieważ kanały SD nadawane są z satelity w rozdzielczości max 576i to do wyższej rozdzielczości 1920 przeskalowuje je nbox [ tak przynajmniej mi się wydaje]

A więc ciekawe jest do jakiej rozdzielczości skaluje Optibox HD 2CICX kanały SD

z TNK ?

Czy do 576i[476i] tak jak np.Opticum 7300CICA, Inter Golden] -odbiorniki SD

czy do 1920[1380] jak dekoder HD nbox ?

A może wogóle telewizor nie podaje rozdzielczości[ przy Optiboxie] tak jak u mnie w przypadku kiedy ogladam ze słabego scarta.

Przecież kanały SD : telewizji n i TNK -to są te same kanały o tej samej rozdzielczości, a więc kanały TNK powinny być przy dekoderze HD Optibox takiej samej jakości jak z telewizji n odbieranej z nboxa- czyli lepsze od obiornikow SD[576I]

Proszę o odpowiedz jaką rozdzielczośc wyswietla Optibox dla kanałów TNK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Producent GLOBO podaje w zakładce: Szczególy techniczne

Rozdzielczośc Video :1920*1080i

 

Gwiazdka oznacza,że tuner jest przystosowany do odbioru rozdzielczości max 1920.

Rozdzielczośc rzeczywistą daje telewizor LCD.

Dobry Full HD daje 1920 x1080i ,mój telewizor HD Ready daje rzeczywiste 1380x1080i mimo że

wyświetla 1920x1080i.

Optibox daje więc dokładnie taki sam sygnał jak nbox- odbiór na ekranie telewizora powinnien być taki sam.

Moje pytanie wyzej było niezasadne - niedoczytałem się szczegółów. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś spotkał się z takim problemem w tym tunerze? Otóz zgrałem sobie z niego listę kanałów, żeby na komputerze pozmieniać niektóre nazwy. Owszem udało mi się to zrobić i ponownie przesłać je do tunera. Po właczeniu tuner wyświetlał zmienione nazwy, ale po przechodzeniu po kanałach lub wyświetleniu ich listy klawiszem OK nhazwy wracały do pierwotnych. Jak temu zaradzić? Oprogramowanie mam mcas, zresztą takie było wgrane fabrycznie. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja mam chyba o wiele bardziej dziwniejsze problemy z tym odbiornikiem niż wy:

 

1.przy włożonym module CP na kanałach nadawanych w formacie DVB-S2/MPEG-4 ( np: Anixe HD , Arte HD i paczka kanałów TVP - 10.862 ) zamiast obrazu i dźwięku pojawia mi się komunikat "nieprawidłowe dane" , po wysunięciu modułu CP ze slotu CI momentalnie

pojawia mi się obraz i dźwięk ciekawe czym to jest spowodowane ?

 

2.przy próbie rozpoczęcia nagrywania na PenDrive ( 1 GB ) pojawia się komunikat "błąd nagrania" i po chwili całkowicie zanika obraz i dźwięk ( na kanałach kodowanych i FTA ) nic nie daje wyłączenie tunera pilotem , żeby wszystko wróciło do normy konieczne jest odłączenie tunera z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kanałów hd sam musisz ustawić w menu gdzie są parametry kanałów poniżej jest DVS nie pamiętam już i na jedz na to i prawym lub lewym zmień na dvs-2 i poniżej dla HD 8sQ coś w tym rodzaju posprawdzaj każdy i sygnał ci się pojawi na 100%,tak samo jest z canal+sport hd,ngc hd,canal+film.więcej nie pamiętam a pomógłbym ci.

 

co do nagrywania coś nie tak masz z tunerem,minus też ze ten tuner w czytniku nie odbiera tvp sport z karty tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeczek może właśnie dlatego u Ciebie działa, że chwilowo nsport jest w promocji, a jak już nie będzie to może nie działać. Dobrze by było gdyby mógł potwierdzić działanie wszystkich kanałów ktoś kto ma ma opłaconą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że u mnie na oprogramowaniu mcas nie przepuszcza uprawnień odnośniwe zmiany pakietów. Daty pewnie się zmieniają, choć nie mogę tego potwierdzić bo ich po prostu nie widać, ale obraz jest, więc myślę że się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SG76 - wcześniej pytałeś się o zmiany nazw. Sytuację opisywałem kiedyś w związku z innymi tunerami - to samo dzieje się w Fergusonach xx18. To nie jest błąd, a funkcjonalność, aczkolwiek nie przemyślana za bardzo. Otóż tuner ma funkcję automatycznej aktualizacji parametrów kanału, czyli po przełączeniu sprawdza, czy kanał nie zmienił PID-ów, nazwy itp. Jeśli nadawca coś zmienił (ale nie SID, bo tuner łapie to po SID-ach), to tuner automatycznie to poprawi. Niestety w efekcie zeruje nazwy zmienione przez użytkownika. Pomysł dobry, ale nazwy powinny być wyłączone z takiej automatycznej aktualizacji.

 

Uprawnienia są przepuszczane, ale co do zmiany pakietów to nie wiem.

 

@romeczek - zauważ, że pisałem to w kwietniu, więc sytuacja przez ostatnie kilka miesięcy mogła ulec zmianie. Jak jest teraz nie wiem, ale poprzednio był taki problem zarówno na Optiboxie jak i odbiornikach He@d. Temat zgłosiliśmy zarówno do producenta, jak i do TVN-u, wiem, że He@d-y do testów wzięli, żeby sprawdzić, w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...