Skocz do zawartości

Optibox HD 2CICX PVR Ready


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Optibox HD 2CICX PVR Ready"

 

Optibox HD 2CICX PVR Ready

- satelitarny HD (DVB-S + DVB-S2)

- PVR Ready (złącze USB)

- wbudowany czytnik kart Conax

- 2 gniazda Common Interface

- wyjście HDMI

- wyświetlacz alfanumeryczny

 

Odbiornik firmy Globo umożliwia odbiór programów standardowej transmisji satelitarnej SD, jak i HD. Fabrycznie wspólpracuje z kartami Telewizji na Kartę (Conax). Po zmianie oprogramowania współpracuje z kartami Cyfry + (Seca).Wbudowane szybkie złącze USB 2.0 pozwala na podłączenie zewnętrznego dysku twardego który umożliwi nam nagrywanie/odtwarzanie filmów, odtwarzanie Mp3, odtwarzanie jpg. itp

 

Aktualizacja oprogramowania oraz aktualizacja list kanałów za pomocą Flash Drive!

 

 

Parametry techniczne:

 

- Standard systemu MPEG DVB-S / DVB-S2 (H.264) HD

- Czytnik kart Conax, (po wymianie oprogramowania Seca dla C+)

- 2 gniazda na moduły dostępu

- Wielojęzyczne Menu

- Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

- Możliwość tworzenia własnych List programów

- Elektroniczny Przewodnik po Programach (EPG)

- Obsługa napisów ekranowych

- Teletext

- Blokada rodzicielska na kanały oraz poszczególne audycje

- złącze Digital Audio S/PDIF optyczne

- Kontrola konwertera DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 oraz USALS

- Wyjście HDMI HD Video/Audio

- wyjście YUV

- Złącze USB 2.0 dla danych

- Wyświetlacz VFD alfanumeryczny

- Zegar z czasem rzeczywistym RTC (Real-Time-Clock)

- Time Shift

- Nagrywanie video

- wymiary 340mm x 60mm x 245mm

- waga 2kg

 

 

Jeżeli macie i przetestowaliście go piszcie jego zalety i wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż niska cena nie zawsze mówi nam że jest biedny,ale przede wszystkim przetestujcie nagrywanie na pendrive oraz na dyski i odtwarzanie na komputerze z Windows XP czy prosty kodek odtworzy.Także czekam na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem szybki test,przez kabel euro bo brak kabla HDMI w zestawie.

 

 

po włączeniu tunera mamy planszę z logo optibox i niestety na pojawienie się kanału czekamy do 3-4sek. trochę dziwne bo jeszcze tak nie spotkałem.

Tuner ma praktycznie wszystko ustawione min,listę CP,n,cyfra+ i niekodowane i Astra też,tylko dla swoich potrzeb ustawiamy co nieco.

Menu już gotowa po polsku a grafika motyw jest....czarny z białym tłem,niema jak zwykle motywy niebieski lub srebrny albo błękitne,niestety nie znalazłem aby motywy zmienić na inne kolory,nawet przełączamy program pasek na dole jest czarny,możemy jedynie przezroczystość zwiększyć i ten kolor może nie zadowalać.

Tuner bardzo szybko przełącza następny kanał z niekodowanych na kodowane dostępne tu ma dużego plusa.

Bardzo dobrze współpracuje z modułem C.Polsat, kartą tnk. UWAGA :!: nie polecam modułu Cyfry + będziecie [beep] się w brodę tuner 99%ma problem z akceptowaniem go i stwarza duży problem w współpracy modułu Polsatu.

Stworzymy 8 list ulubionych,nagramy i odtworzymy bez problemu i odtworzymy też na komputerze.

Pilot czarny jak dla mnie wygodny,przyciski dobrze po układane nie nachodzą na siebie reaguję bardzo szybko na wszystkie komendy,przełączanie pilotem z każdego kierunku nie w tuner bardzo dobre,szkoda że nie jest uniwersalny.

Wyszukał kanały HD z Cyfra+ przy antenie 80cm oraz z Polsatu Discovery HD bez problemu.

Sprzęt nie grzeje się jedynie ciepły wiadomo,w zestawie brak kabla Hdmi,jest polska instrukcja i angielska.

Po zakupie kabla Hdmi jest coś dziwnego bo przełącza dobrze ale u mnie wyskakuje też obraz z tv błękitny z info to że hdmi 1080i i pojawia się kanał,nie wiem o co kaman :shock: nie mogę tego nigdzie ustawić żeby przełączało tylko z tunera tak jak z euro.

Przy nagrywaniu nie ma możliwości oglądania innego kanału z tej samej częstotliwości lub innej.

 

Tuner jest celujący nie narzekam szybki bardzo i sprawny nie zawiesza się ani grama,żadnych resetów,piękny wyświetlacz duży i wyraźny. :brawo:

 

POLECAM. :jupi: za taką cenę ujdzie nie jest bogaty w menu.itp.bardzo prosty w obsłudze :!:

 

 

 

Dobrze współpracuje z modułem reality cam4+ z kartą cyfra+(tylko po wybraniu systemu kodowania)+też dobrze współpracuje z Aston 1.05.

 

panie MR.ORBITA kiedy pana test,dużo nie napisałem macie większą wiedzę o tv-sat.

 

 

http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_optibox_pvr.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Panowie, proszę o więcej jakichkolwiek wieści nt. sprzętu jak w temacie. Chciałbym odświeżyć swą "stajnię" , ale mam mętlik w głowie (im więcej czytam tym jestem głupszy) po lekturze opimii o sprzęcie pvr i/lub hd.

Z listy odpadają kolejne modele bo każdemu coś brakuje, albo niedorobiony. Każdy sprzedawca optiboxa twierdzi , że po zmianie softu pracuje on z C+ (ale tego softu to chyba nikt nie widział; to tylko fama???).

Na liście pozostaje ten tunerek... bo niby ma to co chciałbym (tylko jak to jest w praktyce) za przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta tylko Conax dla TNK,jest wiadomo 2x wejście moduł.

Cena spada już od:539zł.

Soft niby na cyfrę jest widziałem tą stronkę,na stronie producenta nie ma takiego softu wątpię czy udostępni a nie obraził bym się.

Nie narzekam 1000% od HF-8900 lepszy wg.mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-VIGO- mam do Ciebie kilka pytania dotyczących tego tunka, jeśli możesz to prszę o odpowiedź (bardzo mało o nim w sieci)

 

1. czy dobrze działają napisy DVB lub z teletextu na C+

2. czy na C+ nagrywa całą zawartość sygnału (wszystkie ścieżki dzwięku, napisy i teletext)

3. czy można to wszystko uruchomić na nagranym materiale

4. czy jest jakiś soft pod cyfrę+ (zmiana conax na czytnik uniwersalny)

 

jeśli tylko znajdziesz trochę czasu to proszę o odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowane na sofcie z oznaczeniem V01-01-00 Feb 12 2009

1. Napisy DVB działają dobrze ale ich wygląd jest mało ciekawy - białe litery na czarnych pasach. Napisy z telegazety też działają ale poprzez wejście w telegazetę i wybranie np. 777 na Canal+ wtedy zostaje zablokowana regulacja głośności itp.

2. Nagrywa tylko aktualnie wybraną ścieżkę dźwiękową, napisów nie.

3. j.w.

4. Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xravenx- dzięki za odpowiedz ale mam jeszcze pytanie, czy podpięty dysk do USB działa cały czas czy tylko przy nagrywaniu lub odtwarzaniu.

Wracając do napisów i ścieżek dzwieku - rozumiem, że nie można ich uruchomić na nagranym materiale, a czy przy włączonych napisach i dzwieku AC3 w czasie nagrywania tunek je nagrywa ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podpięty dysk do USB działa cały czas czy tylko przy nagrywaniu lub odtwarzaniu.
Nie wiem, korzystam z pendrive.
Wracając do napisów i ścieżek dzwieku - rozumiem, że nie można ich uruchomić na nagranym materiale, a czy przy włączonych napisach i dzwieku AC3 w czasie nagrywania tunek je nagrywa ?
Napsiów nie nagrywa wcale, bez względu na to czy mamy je włączone czy nie. Ścieżka dźwiękowa tylko ta na której zaczęto nagrywać, jeśli wybraliśmy AC3 to nagra AC3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłubałem nieco przy Optiboxie (wreszcie znalazłem trochę czasu). Kilka (być może istotnych) wniosków:

 

- dyski sformatowane pod FAT

- podział plików po 1,46 GB

- na czuwaniu na USB podawane jest zasilanie

- niskie SR - nie zjechał poniżej 2000 (szczegóły będą w SAT Kurierze 5/2009), a z wysokimi wszystko jest OK (44950 bez żadnych trudności)

- rewelacyjnie rozwiązany edytor list ulubionych w menu - mistrzostwo! :brawo::jupi:

- czytając wnikliwie polską wersję instrukcji obsługi można wyciągnąć wniosek, że chyba będzie też wersja Combo

 

Co do nagrywania napisów, ścieżek audio itp. Wydaje mi się, że jednak nagrywane jest wszystko, ale przy odtwarzaniu nie da się wybrać opcji, bo blokowane są klawisze odpowiadające za obsługę tych funkcji (zresztą podobnie klawisze są blokowane przy nagrywaniu - bezsens - zachce mi się zmienić ścieżkę dźwiękową na oryginalną i włączyć napisy ekranowe w trakcie trwania zapisu - nie ma szans). Musiałbym jeszcze zbadać nagranie na komputerze i rozbić .ts na części pierwsze, żeby upewnić się co do tego. W każdym razie i tak brak możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej/napisów w trakcie odtwarzania dla osób odtwarzających nagrania tylko na tunerze oznacza, że po prostu nie działa, nie ważne, czy nagrywa, czy nie nagrywa.

 

W napisach, TXT i EPG są polskie czcionki, EPG dla C+ pobiera się na 3 dni, dla Polsatu na 1 dzień (tyle teraz nadają), zdarzają się luki, ale jak odbiornik pomieli dłużej, to ściągnie wszystko. Wyświetlanie napisów DVB mnie zaskoczyło - już miałem pochwalić tuner za piękne wyświetlanie DVB na Canal+ Film HD (biała czcionka z czarnym obrysem na przeźroczystym tle), a tu przełączam na Canal+ Film w wersji SD i napisy zaczęły mi się wyświetlać na pokaźnych rozmiarów czarnych pasach :shock:

 

Karta Telewizji na Kartę działa źle w czytniku - nie startują Religia TV, TVN Lingua i nSport. Co dziwne - identyczny problem jest na odbiornikach He@d, co zaczyna podpowiadać mi, że trzebaby odezwać się do techników TVN/ITI - jak jeden odbiornik robiłby takie numery, to logiczne - źle pracuje, ale jak już dwa różne modele mają ten sam problem to jest podejrzane. Oczywiście badane różne karty TNK, żeby nie było, że to karta jest uwalona. W module CI problem znika - tylko w czytniku.

 

Generalnie jednak za taką cenę sprzęt jest OK - widziałem w życiu droższe odbiorniki, do których miałem więcej zastrzeżeń niż do Optiboxa.

 

PS: Uwaga przy zakupach - są dwa różne Optiboxy. Jeden jest PVR Ready i ma złącze USB (można poznać po srebrnym panelu przednim), a drugi (czarny panel przedni) jest bez USB i jest wyraźnie tańszy. Warto zwracać uwagę na opisy, aby nie kupić sobie złego ;) Softy do obydwu są identyczne, tylko model PVR Ready ma dodatkowo w menu zakładkę USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt w czytniku tnk nie działa do końca w 100% mi nie odbiera tvp sport a w module śmiga ok,więc o co Kaman?

Co do combo jest napisane DVB-S i DVB-T combo ale to może sam combo powstanie?a może 2 w 1.

Jeszcze mam mały problem gdy przełączam dowolny kanał pojawia się na kablu HDMI niebieskie tło od tv i z napisem HDMI wkurzające to jest bo powinno przełączać tak jak jest po podłączeniu przez euro,czego tu wina?

Nie maiłem tak przy fergusonie hf-8900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...