Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie 24 spotkań Euro 2012 TVP wyemitowała w sumie ponad 12,5 godziny materiałów reklamowym, uzyskując zysk 83 milionów złotych, do tej sumy trzeba doliczyć półfinały i finał, bo tam zysk z reklam może być największy, ale nie jest tajemnicą, że TVP na Euro 2012 nie zarobi ani złotówki, mało tego będzie musiała jeszcze do Euro 2012 dopłacić. Ciekawy jestem, jak będzie miała sie sprawa z IO w Londynie, czy będzie również deficyt czy jednak TVP wyjdzie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi12 z tego co piszeszz to trzeba doliczyć jeszcze 7 spotkań(4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał). A mi się wydaje,że TVP wszystko przykrywa EURO ,żeby uniknąć krytyki ,że się źle gospodarzy. Pytanie czy musiała uruchamiać usługę hybrydowej TV czy tworzyć dwa kanały w jakości HD,Cyfryzacja niesie za sobą spore koszty,ale wygodnie wszystko zwalić na EURO. Zresztą nie wiem może ktoś wie,czy Polsat zarobił na EURO 2008??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat stracił na Euro 2008r ,TVP chciała odkupić prawa do transmisji części meczów oferując 5mln euro ,Polsat chciał 10mln euro ,później Polsat chciał wrobić TVP w kupno twierdząc że przedstawienie oferty należy rozumieć jako zawarcie transakcji .Dlatego nie wierze w to ,że gdyby TVP nie zgłosiła swojej oferty kupna Euro 2012 zrobiłby to ktoś inny

 

Do swoich wyliczeń musicie jeszcze coś dodać - część transmisji pokryło 5 głównych sponsorów (Coca-Cola ,Mc Donalds ,KIA/Hundai /Sharp /Poweride ) do tego dochodzi PKO oraz Wedel ,możecie być spokojni, że nikt się finansowo nie przejechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście moje pytanie było właśnie takie na myślenie,bo nie wierzę,że skoro MŚ czy ME były by takim złotym interesem to Polsat w ogóle zgodziłby się na sublicencję zarówno MŚ 2002,jak i tych następnych,a także tak usilnie negocjował sublicencję w 2008r. Problemem TVP nie jest EURO ,tylko brak ściągalności abonamentu i spadające wpływy z reklam i udziały w rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncern Coca-cola zapłacił do tej pory najwięcej TVP za reklamy bo aż 9 milionów złotych, pokazywanie IO może być mniej opłacalne, szczególnie tych mniej interesujących dyscyplin np. gimnastyki i może zgromadzić dużo mniejszą widownię niż Euro 2012 i przez to wpływy z reklam mogą być proporcjonalnie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się ostatni odcinek miniserialu ''Piąty Stadion'', bardzo mi się spodobał ten miniserial, który promował Euro 2012. Najciekawsze były role Arkadiusza Jakubika i Tomasza Karolaka, ciekawy był również scenariusz, który napisał scenarzysta serialu ''39 i pół''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie 24 spotkań Euro 2012 TVP wyemitowała w sumie ponad 12,5 godziny materiałów reklamowym, uzyskując zysk 83 milionów złotych, do tej sumy trzeba doliczyć półfinały i finał, bo tam zysk z reklam może być największy, ale nie jest tajemnicą, że TVP na Euro 2012 nie zarobi ani złotówki, mało tego będzie musiała jeszcze do Euro 2012 dopłacić. Ciekawy jestem, jak będzie miała sie sprawa z IO w Londynie, czy będzie również deficyt czy jednak TVP wyjdzie na zero.

 

Nie wiem ile zarobili ale do ostatniej chwili chcieli nachapać jak najwięcej. To skandal, że zamiast uroczystości zamknięcia oglądaliśmy blok reklamowy. Czy aż tak wiele, pokazać 12-minutową ceremonię zamknięcia imprezy, której byliśmy współgospodarzami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się ostatni odcinek miniserialu ''Piąty Stadion'', bardzo mi się spodobał ten miniserial, który promował Euro 2012. Najciekawsze były role Arkadiusza Jakubika i Tomasza Karolaka, ciekawy był również scenariusz, który napisał scenarzysta serialu ''39 i pół''.

 

No będzie brakować tego 'serialu'. Zawsze to lepsze niż reklamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ogłosiła strategię na następne lata ,której głównym założeniem jest ograniczenie reklam do 6-7min w każdej godzinie......pod warunkiem ,że wpływy z abonamentu osiągnął ok 900mln zł .KRRiTV przewiduje ,że w 2013 z abonamentu uzyska się jakieś 400mln więc do owych 900 droga jeszcze daleka więc reklam nie ubędzie

Nie rozumiem pewnej rzeczy - np.TVP Sport jest kanałem komercyjnym czyli takim który powinien zarobić na siebie i podobno nie jest finansowany z abonamentu skoro tak jest to po są tam zamieszczane reklamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pewnej rzeczy - np.TVP Sport jest kanałem komercyjnym czyli takim który powinien zarobić na siebie i podobno nie jest finansowany z abonamentu skoro tak jest to po są tam zamieszczane reklamy ?

No właśnie zarabia na siebie poprzez reklamy i pieniądze od platform. Jasne i logiczne. Co w tym dziwnego to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że między innymi (a może zasadniczo) jego ramówkę stanowią programy do których prawa TVP kupiło rzekomo z puli abonamentowej (np. EURO 2012, pewnie IO 2012 też)..

 

Teoretycznie jedynymi programami jakie powinny lecieć na TVP Sport powinny być te wyprodukowane za pieniądze z reklam/od platform, a nie te które zostały zakupione za wpływy z abonamentu. Podobnie ma się sprawa z puszczaniem archiwalnych spotkań i innych podobnych, które z tym tworem nie mają wiele wspólnego :P przynajmniej tak ja to widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest niestety z TVP HD czy TVP Seriale - sporo programów (głównie seriali) tam emitowanych jest produkowana dla TVP1 czy TVP2. Tu też można się przyczepić do TVP, że te programy mogły zostać wyprodukowane ze środków abonamentowych. Nie jest to w porządku ze strony TVP. Oczywiście znając życie decydenci TVP jakieś wytłumaczenie znajdą - np, że środki na podukcję tych programów pochodziły z przychodów z reklam, ale to chyba nie o to chodzi.

 

Czesi mogą mieć naziemnie kanał sportowy od TV publicznej, dlaczego u nas musi być inaczej ... TVP Sport i TVP Seriale powinny trafić do MUX-3 zamiast TVP1 SD i TVP Polonia. Po co tworzyć kolejne "powtórkowe" kanały typu TVP Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio na moje pytanie odpowiedział Grabar - ale to jest kwestia "uczciwości" mnie się rozchodzi o coś innego - skoro kanał jest komercyjny (czyli płatny) to osoba płacąca chce oglądać w sposób komfortowy bez przerywania ,reklam itp. właśnie po to zapłaciła a tu jak widać różnicy nie ma ,bo reklamy i tak się pojawiają ,więc pada pytanie - ile by musiałaby uzyskać TVP aby całkowicie zrezygnować z reklam jak np. niektóre stacje Niemieckie

 

Rzeczywiście teraz trwa ekspansja polskich filmów na kanałach TVP niektóre nawet dublują się podwójnie ,no ale to akurat chyba dobre posunięcie ,nawet na TVP Historia był "Czterdziestolatek " i "Alternatywy 4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście teraz trwa ekspansja polskich filmów na kanałach TVP niektóre nawet dublują się podwójnie ,no ale to akurat chyba dobre posunięcie ,nawet na TVP Historia był "Czterdziestolatek " i "Alternatywy 4"

Seriali będzie więcej. Od pt poleci serial pt. ,,Wiedźmin", godz. 17:00. Od nd w paśmie "Kino familijne" serial pt. ,,Wakacje z duchami" (13:55), także tego samego dnia o 17:00 ,,Przyłbice i kaptury".

 

W TVP Kultura leci jeden z najlepszych polskich seriali lat 70-tych - ,,Janosik", ok. godz. 11:05, powt. ok 15:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podejrzewam wersja "Janosika " to chyba ta sama co prezentowana na TVP HD film w 16;9 i jak widać oczyszczony cyfrowy - zupełnie inaczej się ogląda .Wczoraj na TVP Kultura był "To ja złodziej " też było widać że film po liftingu ,zdecydowanie lepsza jakość niż prezentowana w " Kino Polska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...